dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 155 z 648
Pokaż wyniki od 3.081 do 3.100 z 12943
  1. #3081
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariobros35
    Cytat Napisał szczukot
    Witam
    Caly czas cchialem kupic kominek z plaszczem, ale jednak z niego zrezygnowalem. Czas mnie zaczyna gonic a ja w kominkach tradycyjnych jestem zielony
    Czy mozecie polecic mi jakas firme ?
    Z grubsza przegladnalem rynek i forum i widze propozycje Arysto czy Tarnavy.
    Ale jakbyscie mili cos kupic dla siebie to jaka firme byscie wybrali ?
    Jedynym warunkiem dla mnie to dobra kurtyna na szybe i powietrze zaciagane z zewnatrz.

    Fantom
    A jakie były przyczyny rezygnacji z kominka z płszczem?Ja uważam kominek płaszczem za bardzo efektywny sposób ogrzewania domu w szczegulności jeżeli ktoś posiada już instalację grzewczą c.o pod ktura można się podpiąć no i oczywiście poprawnie zainstalowany kominek z płaszczem wodnym bo psełdofachowców na rynku wciąż wielu.Po co dublować instalację grzewczą i prowadzić przewody z gorącym powietrzem dgp w kturych będzie fabryka kużu
    W sumie powodow bylo kilka :
    1) niechec do wiecznie czarnej szyby
    2) brak wiary w to, ze bedzie sie chcialo palic na tyle duzo, aby byl warty zakupu
    3) problemy z palniem w lato itp (bez bufora)
    4) i jeszcze kilka drobniejszych spraw

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  2. #3082
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Powody nazwałbym luźnymi.

    ad1.to w dgp lub bez szyba się nie brudzi tylko ta w kzpłw?
    ad2.wiara czyni cuda przecież.Palenie w kominku z płaszczem nie oznacza sztywnej zasady palenia by przeliczać to jakoś na wartość tego zakupu.Widać ,że chcesz juz na pewno palic w kominku okazjonalnie.Futerko z jenota,kieliszek wina łogień i.....
    ad3.Właśnie to jest piękne jak w letni dzień rozpalisz kzpłw i do kąpieli użyjesz wody zagrzanej przez niego.Same korzyści ...oszczędność i wygoda.
    ad4. te drobne sprawy to niby co takiego?

  3. #3083

    Domyślnie

    Witam,
    trochę poszperałem w necie, ale nic ciekawego nie znalazłem więc pozwoliłem sobie tutaj zawitać....
    Kupiliśmy wkład Uniflama Selenic 700 z .... trzema szybami. Kominek do typowo rekreacyjnego palenia, bez dgp itp. Nadszedł czas żeby go zabudować i zastanawiam się jak prawidłowo powinna być wykonana górna część obudowy, tzn. nie ma zbyt wielu punktów podparcia i jestem ciekawy jak to się rozwiązuje. Pytam, bo chłopaki od wykończeniówki proponują mi zabudowę a ja jakoś nie do końca jestem przekonany do ich znajomości tego tematu i mam wątpliwości czy dać im to zrobić a potem mieć kłopoty….
    Swoją drogą 3 szyby to x 3 system okopconej szyby…
    Pozdrawiam - Daniel

  4. #3084
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Można wiedzieć jaką ci proponują zabudowę?

  5. #3085
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    ad1) bez plaszcza mozna palic ile sie da nie trzeba bawic sie w ograniczenia temp na plaszczu itp. A przy takim spalaniu utrzymac szybe w czystosci duzo prosciej
    ad2) no wlasnie boje sie, ze po jednym seoznie, bede wolal palic okazjonalnie niz uzywac go jako kotlownie
    ad3) jest fajnie jak chce sie akurat wykapac. Gorzej jak chce sobie tylko rozpalic i nie mam co z ta woda robic
    ad4) dodatkowe pompy, rury itp, bez pradu rozpale tradycyjny a z plaszczem juz nie, problem z podlaczeniem turbiny w moim przypadku, wybrany model otwiera sie tylko na prawo itd itd

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  6. #3086

    Domyślnie

    Pod wkładem suporek, nad różowy kartongips w wełną od środka, wykończone trawertynem (tynk struktura). Ma być bardzo prosto, taki klocek od podłogi do sufitu.
    Powietrze z zewnątrz mam doprowadzone, wkład ustawiony na stojaku, niby prosta robota, jak z nimi rozmawiam to wygląda mi że teoretycznie wiedzą o co biega, ale brałem ich do płytek, trawertynów, gładzi itp. a nie zabudowy kominka....
    Pozdrawiam - Daniel

  7. #3087

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hugo26
    oj oj oj
    jesteś bardzo daleko w tyle z wiedzą.....
    pozdro
    Niby co to mialo znaczyc?
    Na przepustnice z silownikiem sie natknalem przypadkowo i jezeli mialbym kominek z PW, to tylko z tym. Dmuchawa, to porazka

    Pozdrawiam

  8. #3088

    Domyślnie

    Cytat Napisał racer

    Chodzilo mi oczywiscie o pekniecie wkladu szamotowego we wkladzie powietrznym
    Co to za bełkot którego nie rozumiem???
    Przeciez napisalem wyraznie. Jak baba rzuci polanem o rozgrzany do bialosci szamot, to wowczas to moze peknac. Moze nie od razu, z czasem.

    Jak juz pisam wczesniej, szamot podnosi tylko temp spalania, nic poza tym. No moze jeszcze akumuluje cieplo. Juz lepszym rozwiazaniem jest zbudowaine obudowy z cegiel szamotowych.

  9. #3089
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    ad1.z płaszczem także można tak palić ale po co?Po to by przegrzewać układ.Trzeba wyrobić w sobie mechanizm odpowiedniego palenia w takich warunkach jakie maja panować w domu.NP.za oknem -30 stC piec gazowy zużywa gazik,piec węglowy węgiel a ty rozpalasz swój kominek i co?Zużywasz drewno,brykiet,itp ale za dużo to ty "kondycji cieplnej nie podnosisz".Widzisz tu jakaś różnicę?
    ad2.To jest właśnie praktyka.Ale jak to sprawdzić?Nazywając kominek z płaszczem kotłownia to jeszcze nie słyszałem.Może mało słyszałem jeszcze ale za to słyszałem ,że kotłownia przy użyciu kzpłw nazywa się salon.
    ad3.Jak rozpalisz w swoim kominku to co masz z tego rozpalenia w letni dzień.Ja mam wodę do kąpieli,mycia garów,basenu,suszarni, itp.Ty za to będziesz miał w taki dzień gorąco w salonie i nic poza tym.Jak nie zainwestujesz w solary to można dostawić dodatkowy "baniak" by kumulował ciepło właśnie z palenia takim kominkiem.Jak widzisz trochę więcej tego niż bez płaszcza.
    ad4.Tu masz trochę więcej ale jak masz UPS-a,agregat itp.to trochę polepsza to spojrzenie na kzpłw.W zimie gdy i u ciebie i u mnie nie ma prądu rzeczywiście przy długich brakach czasowych jesteś nieco wyżej notowany.Ja mogę włączyć agregat tracić kasę na paliwo ale bezpiecznie śpię(czuwam )palę w kominku i przy -30 mam ciepło w domku.Ty bez prądu przy użyciu tylko kominka masz ciepło w salonie.Patrząc z twojej strony możesz także podtrzymywać inne urządzenia ale czy to ma sens.,bo ja zresztą chcę tylko wytłumaczyć różnice miedzy kominkami.


    J

  10. #3090
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał TypeR
    Pod wkładem suporek, nad różowy kartongips w wełną od środka, wykończone trawertynem (tynk struktura). Ma być bardzo prosto, taki klocek od podłogi do sufitu.
    Powietrze z zewnątrz mam doprowadzone, wkład ustawiony na stojaku, niby prosta robota, jak z nimi rozmawiam to wygląda mi że teoretycznie wiedzą o co biega, ale brałem ich do płytek, trawertynów, gładzi itp. a nie zabudowy kominka....
    Pozdrawiam - Daniel
    Gdzieś wklejałem fotki mojego.Jest prosty taki podobny do tego z twojego opisu.

  11. #3091
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lecho*ski
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-341
    Posty
    801

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniapz
    Witam!
    Proszę o radę. Stoję przed wyborem wkładu do kominka i jak większość inwestorów nie mam pojęcia co wybrać. Potrzebuję wkład z płaską szybą, powierzchnia domu to ok 140m2, chciałabym, aby wkład szybko się nagrzewał i długo trzymał ciepło. Proszę, polećcie coś dobrego
    do czego będzie słuzył ten wkład?
    do okazjonalnego palenia, czy do rozbudowanego dgp?
    no i w przyblizeniu ile chciałabyś na niego wydać?

  12. #3092
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariobros35
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-087
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny
    ad1.z płaszczem także można tak palić ale po co?Po to by przegrzewać układ.Trzeba wyrobić w sobie mechanizm odpowiedniego palenia w takich warunkach jakie maja panować w domu.NP.za oknem -30 stC piec gazowy zużywa gazik,piec węglowy węgiel a ty rozpalasz swój kominek i co?Zużywasz drewno,brykiet,itp ale za dużo to ty "kondycji cieplnej nie podnosisz".Widzisz tu jakaś różnicę?
    ad2.To jest właśnie praktyka.Ale jak to sprawdzić?Nazywając kominek z płaszczem kotłownia to jeszcze nie słyszałem.Może mało słyszałem jeszcze ale za to słyszałem ,że kotłownia przy użyciu kzpłw nazywa się salon.
    ad3.Jak rozpalisz w swoim kominku to co masz z tego rozpalenia w letni dzień.Ja mam wodę do kąpieli,mycia garów,basenu,suszarni, itp.Ty za to będziesz miał w taki dzień gorąco w salonie i nic poza tym.Jak nie zainwestujesz w solary to można dostawić dodatkowy "baniak" by kumulował ciepło właśnie z palenia takim kominkiem.Jak widzisz trochę więcej tego niż bez płaszcza.
    ad4.Tu masz trochę więcej ale jak masz UPS-a,agregat itp.to trochę polepsza to spojrzenie na kzpłw.W zimie gdy i u ciebie i u mnie nie ma prądu rzeczywiście przy długich brakach czasowych jesteś nieco wyżej notowany.Ja mogę włączyć agregat tracić kasę na paliwo ale bezpiecznie śpię(czuwam )palę w kominku i przy -30 mam ciepło w domku.Ty bez prądu przy użyciu tylko kominka masz ciepło w salonie.Patrząc z twojej strony możesz także podtrzymywać inne urządzenia ale czy to ma sens.,bo ja zresztą chcę tylko wytłumaczyć różnice miedzy kominkami.



    J
    Z ust to mi wyjołeś modpisuję się obiema rękami a zainstalowałem już kilka takich układów kominkowych z buforem ciepła i można wtedy palić w kominku ile wlezie a układu kominkowego nie zagotować i konfort eksplatacyjny takiego kominka z buforem dużo wyższy od jakiegokolwiek innego.Natomiast co do błędów pisowni czasami mi się zdaży ale kto jest idealny?
    Jeżeli mogę być pomocny w zagadnieniach dotyczących kominków z płaszczem wodnym to zapraszam do zadawania pytań

    --Tu była reklama----

  13. #3093

    Domyślnie

    moj kominek wyglada tak ..... jest jeszcze nie pomalowany




  14. #3094
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar racer
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ci to przyszło do głowy?
    Posty
    679

    Domyślnie

    Przepiękny. Urzekający. Doskonały.

    W górną kratkę też włóż ze dwa kawałki drewna, jak szaleć to szaleć!
    Nie bij, wytłumacz!

  15. #3095

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniapz
    Proszę o wypowiedź na temat Jotul I510 i ewentualne dla niego alternatywy.
    Dosc maly wklad szczegolnie w palenisku (max 4-5 szczapek). Dobry do mniejszych salonow 30-40 m2. U mnie jest ponad 60 m2 i mam komfort ale temperatury na szybko to nie podniose.
    Denerwujaca raczka, lubiaca wypadac na podloge. Ladny prosty design. Szczelne doprowadzenie powietrza z zewnatrz, brak szybra.
    Problem z paleniem niewystarczajaco suchym drewnem. Z mojego doswiadczenia wklady z szamotem lepiej sobie tu radza - arysto czy spartherm.

    Tak przy okazji mam prosbe zeby zduni mogli nam napisac co sie psuje w kominkach powietrznych oprocz drzwiczek ?? Ktos tam kiedys pisal o ryzyku rozszczelnienia wkladu stalowego - czym to sie objawia ?

  16. #3096
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Basia_KRK
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    270

    Domyślnie

    Czy możecie polecić jakiś artykuł, w którym jest porządnie napisane o kominku z DGP ? Na co zwrócić uwagę?

  17. #3097
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    http://www.kominki.org/systemy_grzew...go_powietrza_/
    Polecam ogólnie cały serwis.
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  18. #3098

    Domyślnie

    czym przykleić płyty krzemianowe do ściany jeżeli nie można kołkować
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  19. #3099

    Domyślnie

    Mam pytanie, czy przy rozprowadzeniu goracego powietrza lepiej jest umiejscowic kratki pod sufitem, czy przy posadzce?

    Wydawac by sie moglo, ze na dole, bo cieple zawsze pojdzie do gory i szybciej owe cieplo poczujemy. Jednak, jak to ma sie do komfortu? Moze lepiej u gory i stopniowo ogrzewac pomieszczenie?

    Planuje rozprowadzic powietrze i im bardziej zaglebiam sie w temat, tym bardziej odpada grawitacyjne rozprowadzenie. Mam taka mozliwosc, bo dom jest z poddaszem uzytkowym, ale tym razem nie chce isc na ilosc, tylko na jakosc.

    Bede wdzieczny za odpowiedz

  20. #3100

    Domyślnie

    Cytat Napisał tacim
    czym przykleić płyty krzemianowe do ściany jeżeli nie można kołkować
    ,

    witam, ja przyklejałem klejem systemowym, akurat robiłem swoją obudowę Varmsenem i trzyma jak cholera, wcześniej grunt.

Strona 155 z 648

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony