dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 648
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 12943
  1. #1001

    Domyślnie Re: powietrze

    Cytat Napisał mariobros35
    /quote]
    pozwolę sobie w części twoich stwierdzeń się nie zgodzić otuż
    ad.1 na jakiej podstawie uważasz iż średnica przewodów doprowadzających powietrze jest niewłaściwa nie znacz mocy wkładu ani zapotrzebowania na powietrze do spalania np w kominkach wodnych byrskiego stosuje się przepustnicę powietrza o średnicy fi 100 i zapewniam ciebie iż ta średnica jest całkowicie wystarczająca.
    2.Nie ma znaczenia ani ilość kolanek ani ich kąt powietrze i tak popłynie z uwagi na rużnicę ciśnienia atmosferycznego pomiędzy poziomem na którym jest doprowadzone powietrze a szczytem komina

    ad 1. Firma Byrski na ktora sie powolujesz : tutaj link tej firmy http://www.kominki.byrski.pl/wklady_...ze_do_spalania
    stwierdza wyraznie tutaj cytat tresci wypowiedzi firmy w tej sprawie :
    Powietrze do spalania

    Poprawne działanie kominka wymaga również dostarczenia z zewnątrz do paleniska dodatkowej masy świeżego powietrza do spalania w ilości co najmniej 10m3/h na 1kW nominalnej mocy cieplnej zainstalowanego wkładu, niezależnie od ilości powietrza, które jest normalnie potrzebne dla przewietrzenia pomieszczenia. Zalecane jest, aby powietrze to było doprowadzone z zewnątrz budynku. Zaleca się doprowadzenie powietrza z zewnątrz rurą o przekroju 125 mm.
    Mam nadzieje , ze zgadzasz sie z zaleceniami podanej przez Ciebie firmy ale nie rozumiem dlaczego podajesz nie prawdziwe dane.
    Czy juz wszystko wyjasnione ? To jest wlasnie podstawa (i 50 innych firm) na ktorych oparlem moje stwierdzenie.
    Inne firmy zalecaja wrecz 160 mm !.

    ad.2 W mojej wypowiedzi nie twierdzilem , ze nie poplynie powietrze pomiedzy wlotem a wylotem. Zwrocilem jedynie uwage na problemy stabilnosci przeplywu ! Ze wzgledu na wiele zalaman po katem prostym wystapi brak laminarnosci przeplywu i co za tym idzie utrudnione warunki pracy.

    Nie mam zamiaru prowadzic akademickich dyskusji skrajnych przypadkow , pytanie forumowicza bylo sformulowane ogolnie (nie bylo mowy o zadnych wodnych kominkach) i odpowiedz zostala tez potraktowana ogolnie.

    Nie bardzo rozumiem tylko z czym sie nie zgadzasz ? Czy moge Tobie jeszcze w czyms pomoc ?
    IDEALY SA JAK GWIAZDY - NIGDY NIE MOZNA ICH DOSIEGNAC.
    JEDNAK ZAWSZE MOZNA SIE WEDLUG NICH ORIENTOWAC W ZYCIU.

  2. #1002

    Domyślnie komin nad kominkiem

    Witam

    Pytanie dotyczące połączenia rury spalinowej z kominem.

    Dziura znajduje się w suficie mniej więcej nad kominkiem jak najlepiej podłączyć do tego rurę spalinową - na prosto czy zastosować takie magiczne kolanko 4 elementowe i zdobić taką błyskawicę? Czy może giętką rurę spalinową

    Pozdrawiam
    Piotrek
    Powrót jest JEDI a nie KRÓLA

    Dziennik budowy
    Komentarze

  3. #1003

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sloneczko
    No tak..., ale on miał mieć tę specjalną kurtynę powietrzną
    teraz wiesz co to marketing....

  4. #1004

    Domyślnie

    Czy w suficie podwieszanym można położyć (podwiesić) DGP z kanałów prostokątnych z ociepleniem??

    Czy są jakieś przeciwwskazania??

    Słyszałem ze kanały prostokątne są głośniejsze od tych okrągłych.

    Nie chciałbym za dużo opuszczaś sufitu w stosunku do stanu obecnego.

  5. #1005
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariobros35
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-087
    Posty
    1.237

    Domyślnie Re: powietrze

    Cytat Napisał yaneq
    Cytat Napisał mariobros35
    /quote]
    pozwolę sobie w części twoich stwierdzeń się nie zgodzić otuż
    ad.1 na jakiej podstawie uważasz iż średnica przewodów doprowadzających powietrze jest niewłaściwa nie znacz mocy wkładu ani zapotrzebowania na powietrze do spalania np w kominkach wodnych byrskiego stosuje się przepustnicę powietrza o średnicy fi 100 i zapewniam ciebie iż ta średnica jest całkowicie wystarczająca.
    2.Nie ma znaczenia ani ilość kolanek ani ich kąt powietrze i tak popłynie z uwagi na rużnicę ciśnienia atmosferycznego pomiędzy poziomem na którym jest doprowadzone powietrze a szczytem komina

    ad 1. Firma Byrski na ktora sie powolujesz : tutaj link tej firmy http://www.kominki.byrski.pl/wklady_...ze_do_spalania
    stwierdza wyraznie tutaj cytat tresci wypowiedzi firmy w tej sprawie :
    Powietrze do spalania

    Poprawne działanie kominka wymaga również dostarczenia z zewnątrz do paleniska dodatkowej masy świeżego powietrza do spalania w ilości co najmniej 10m3/h na 1kW nominalnej mocy cieplnej zainstalowanego wkładu, niezależnie od ilości powietrza, które jest normalnie potrzebne dla przewietrzenia pomieszczenia. Zalecane jest, aby powietrze to było doprowadzone z zewnątrz budynku. Zaleca się doprowadzenie powietrza z zewnątrz rurą o przekroju 125 mm.
    Mam nadzieje , ze zgadzasz sie z zaleceniami podanej przez Ciebie firmy ale nie rozumiem dlaczego podajesz nie prawdziwe dane.
    Czy juz wszystko wyjasnione ? To jest wlasnie podstawa (i 50 innych firm) na ktorych oparlem moje stwierdzenie.
    Inne firmy zalecaja wrecz 160 mm !.

    ad.2 W mojej wypowiedzi nie twierdzilem , ze nie poplynie powietrze pomiedzy wlotem a wylotem. Zwrocilem jedynie uwage na problemy stabilnosci przeplywu ! Ze wzgledu na wiele zalaman po katem prostym wystapi brak laminarnosci przeplywu i co za tym idzie utrudnione warunki pracy.

    Nie mam zamiaru prowadzic akademickich dyskusji skrajnych przypadkow , pytanie forumowicza bylo sformulowane ogolnie (nie bylo mowy o zadnych wodnych kominkach) i odpowiedz zostala tez potraktowana ogolnie.

    Nie bardzo rozumiem tylko z czym sie nie zgadzasz ? Czy moge Tobie jeszcze w czyms pomoc ?
    korekta masz rację nie fi 100 a fi 125 ale doprowadzenie powietrza rurą kanalizacyjną fi 110 też nie będzie błędem
    Jeżeli mogę być pomocny w zagadnieniach dotyczących kominków z płaszczem wodnym to zapraszam do zadawania pytań

    --Tu była reklama----

  6. #1006
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Core2duo

    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam
    Prosze o porade
    Mieszkam w domuk,który ma parter i pierwsze pietro. Chcialbym zamontowac kominek na parterze. Czy jesli dalbym dodatkowa rure od cieplego powietrza przez dziure w podlodze na 1 pietro to dawalo by to cos ciepła. A tek wogole to ile kosztuje prawie najtanszy kominek z czesciami bez montarzu ?
    Za odpowiedz dziekuje

  7. #1007

    Domyślnie Re: powietrze

    Cytat Napisał mariobros35
    korekta masz rację nie fi 100 a fi 125 ale doprowadzenie powietrza rurą kanalizacyjną fi 110 też nie będzie błędem
    Witam mariobros35 ,
    Zastosowanie rury fi 110 na pewno nie bedzie bledem w wiekszosci kominkow.
    Jesli jednak wezmiemy pod uwage kominki duzej mocy na przyklad Tarnava 21 kW ze szczelna konstrukcja i szczelnym doprowadzeniem tlenu do paleniska to okaze sie bardzo szybko , ze przekroj rury fi 100 albo 110 moze byc nie wystarczajacy.
    Uwazam , ze po czesci tutaj tez moze lezec przyczyna (za malo powietrza) smolenia szyby w niektorych kominkach poniewaz zasada dzialania kurtyny powietrznej jest zaklocona ze wzgledu na zwiekszony pobor powietrza innymi dostepnymi otworami. Chetnie wyslucham Twoich praktycznych uwag na ten temat.
    IDEALY SA JAK GWIAZDY - NIGDY NIE MOZNA ICH DOSIEGNAC.
    JEDNAK ZAWSZE MOZNA SIE WEDLUG NICH ORIENTOWAC W ZYCIU.

  8. #1008

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puszka
    Czy w suficie podwieszanym można położyć (podwiesić) DGP z kanałów prostokątnych z ociepleniem??

    Czy są jakieś przeciwwskazania??

    Słyszałem ze kanały prostokątne są głośniejsze od tych okrągłych.

    Nie chciałbym za dużo opuszczaś sufitu w stosunku do stanu obecnego.
    Witam ,
    opor przeplywowy kanalow powietrznych o przekroju prostokatnym jest znacznie wieszy od tych okraglych.
    Z tego powodu kanaly prostokatne musza posiadac wiekszy przekroj. Dotyczy to rowniez analogicznej sytuacji przy zasilaniu wkladu w powietrze.
    Tak wiec przelicz dokladnie ile zyskujesz stosujac kanaly prostokatne w podwieszonym suficie.
    W moim przekonaniu takie rozwiazanie jest tez niekorzystne ze wzgledu na dodatkowa akumulacje ciepla pod stropem.
    W praktyce moga sie wytworzyc niekorzystne i znaczne roznice temperatur podloga-sufit .
    Inna niedogodnoscia moze byc utrudniony dostep w suficie do umieszczonej tam turbiny i jej halas.
    IDEALY SA JAK GWIAZDY - NIGDY NIE MOZNA ICH DOSIEGNAC.
    JEDNAK ZAWSZE MOZNA SIE WEDLUG NICH ORIENTOWAC W ZYCIU.

  9. #1009

    Domyślnie

    Cytat Napisał Core2duo
    Witam
    Prosze o porade
    Mieszkam w domuk,który ma parter i pierwsze pietro. Chcialbym zamontowac kominek na parterze. Czy jesli dalbym dodatkowa rure od cieplego powietrza przez dziure w podlodze na 1 pietro to dawalo by to cos ciepła. A tek wogole to ile kosztuje prawie najtanszy kominek z czesciami bez montarzu ?
    Za odpowiedz dziekuje
    Witam serdecznie na forum poswieconemu kominkom.

    Dobrze by bylo gdybys znalazl troche czasu i zapoznal sie z wczesniejszymi postami na bardzo wiele tematow zwiazanych z kominkami.
    W ten sposob unikniemy powtarzania rzeczy ktore zostaly juz wyjasnione.

    Teraz do Twojego pytania :
    - oczywiscie ogrzejesz (albo dogrzejesz) Twoj domek przy pomocy kominka wazna jest tutaj kubatura domku,izolacja i moc wkladu grzewczego.
    - sam wklad ze sredniej polki dla sredniego domku bedzie kosztowal okolo 2000-3000 zl.
    Najtanszych kominkow nie warto budowac poniewaz sa one zbyt wazne i musza sluzyc wiele lat.
    Pozdrawiam
    IDEALY SA JAK GWIAZDY - NIGDY NIE MOZNA ICH DOSIEGNAC.
    JEDNAK ZAWSZE MOZNA SIE WEDLUG NICH ORIENTOWAC W ZYCIU.

  10. #1010
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    mam 2 pytania co do kominka Makrotermu 18 kW
    na stronie wyczytalem ze srednica czopucha to 180 a ja mam komin 160 i tak sie zastanawiam czy da sie to jakos ozenic czy trzeba szukac innego kominka?
    i Drugie pytanie na jakiej wysokosci w Makrotermia jest czopuch albo inaczej na jakiej wysokosci ma byc wejscie do komina?

  11. #1011
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Przy kominie fi 160 zrezygnuj z jakiegokolwiek płaszcza wodnego. Spaliny są w tych wkładach na tyle zimne że będzie Ci taki wkład powoli, acz systematycznie, poddymiał z biegiem czasu i "zarastaniu" komina.
    Przeciwdziałać temu można paląc faktycznie suchym drewnem, (a to utopia w naszej rzeczywistości "kominkowej") czyli takim, sezonowanym 3 lata. I to paląc przy jak największym dopływie powietrza do spalania. A to jest z kolei jeszcze większą utopią - znając nagminne i masowe "zakręcanie" wszelkich dopływów powietrza przez użytkowników kominków chcących jak najbardziej "zaoszczędzić" na opale
    Pozdrawiam.
    PS. Nie jest to "dobra rada" użytkownika własnego, jednego kominka, tylko suchy fakt po "oględzinach" co najmniej kilku (nastu-? już być może) takich wkładów podłączonych do kominów o zbyt małej średnicy (mniejszej niż fi 180).
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  12. #1012

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura
    Witam.
    Przy kominie fi 160 zrezygnuj z jakiegokolwiek płaszcza wodnego. Spaliny są w tych wkładach na tyle zimne że będzie Ci taki wkład powoli, acz systematycznie, poddymiał z biegiem czasu i "zarastaniu" komina.
    Przeciwdziałać temu można paląc faktycznie suchym drewnem, (a to utopia w naszej rzeczywistości "kominkowej") czyli takim, sezonowanym 3 lata. I to paląc przy jak największym dopływie powietrza do spalania. A to jest z kolei jeszcze większą utopią - znając nagminne i masowe "zakręcanie" wszelkich dopływów powietrza przez użytkowników kominków chcących jak najbardziej "zaoszczędzić" na opale
    Pozdrawiam.
    PS. Nie jest to "dobra rada" użytkownika własnego, jednego kominka, tylko suchy fakt po "oględzinach" co najmniej kilku (nastu-? już być może) takich wkładów podłączonych do kominów o zbyt małej średnicy (mniejszej niż fi 180).
    Pozdrawiam.
    Ja mam zamiar do komina fi 140 (wysokosc z 10 metrow) podlaczyc wklad z wylotem spalin fi 150. Mam nadzieje ze to pociagnie i nie bedzie problemów z poddymianiem.

  13. #1013

    Domyślnie

    Forest,
    w związku z tym że tu czasem zglądasz...
    chciałabym sie poradzic odnośnie "ciepłego kominka"
    czy sama obudowa z płyt szamotowych zdaje egzamin?
    Wykonawca proponuje nam jeszcze ceramiczne moduły akumulacyjne, ale powiem szczerze że trochę zniechęca mnie koszt (zwłaszcza że kominek nie będzie u nas raczej pracował na "pełen etat") oraz konieczność ich czyszczenia co jakiś czas, trochę obawiam się też kłopotów z "ciągiem" oraz ewentualnego rozszczelnienia(?) po iluś tam latach.
    Jest sens robić samą ciepłą obudowę, na ile jest to efektywne rozwiązanie?

  14. #1014
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    jaka w takim razie polecasz srednice komina? (lezy jeszcze na budowie nie jest wymurowany wiec moge zawsze wymienic) 180 wystarczy? A moze kupic inny kominek o mniejszej mocy?

  15. #1015
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Mariku - masz priva.
    Brachol - fi 200, jeżeli systemowy to izolowany wełną. To ideał komina do każdego kominka z wkładem (dla "przeciętnego-typowego" wkładu) i bez również. Można podpiąć do niego prawie wszystko. Od małego wkładu, po olbrzymy, nawet z wylotami fi 250 (bo charakterystyki ciśnieniowe przy "średnio-domowej" wysokości komina śmiało na to pozwalają). Od wkładu zwykłego poprzez wszelkiej maści płaszcze wodne, aż po systemy kumulacyjne i kominki otwarte średniej wielkości.
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  16. #1016
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marcin1978

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Kraków
    Posty
    275

    Domyślnie

    Mariku proponuje ci zagladnac ta temat

    http://forum.muratordom.pl/kominek-z...?highlight=dgp

    Zakladma ze chesz budowac w firmie C.. w krakowie.

    Oni nie uzywaja plyt szamotowych tylko z jakiegos innego materiału.
    Sam pomysl i wykonanie jest wg mnie super. Osobiscie nie wybudowal bym sobie kominka z plyt K-G i nawali do niego wełny.Tak samo jak wkłat musial miec szamot w srodku.

    Na kominku przyzyłem zime (brak CO) i jestem wiecej jak zadowolony. Ma troche duza bezwladnosc na poczatku no ale jak sie rozchula to juz w palenisku ci sie nie pali a dalej generuje spore cieplo. Dodam ze mam zainstalowane 8 wkładow akumulacyjnych. Co do ciagu to u mnie nie ma roznicy czy idzie przez komin czy przez wklady, pali sie tak samo. Wiadome ze na poczatku trzeba rozpoalic na "krotkim kominie" a dopiero potem przejsc na wklady akumulacyjne.

    Tak ze duzy + dla takiej konstrukcji. Jak chcesz wiedziec cos wiecej od strony praktycznej(bo na teorii sie nie znam) lub jakies fotki to daj znac

  17. #1017

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin1978
    Mariku proponuje ci zagladnac ta temat

    http://forum.muratordom.pl/kominek-z...?highlight=dgp

    Zakladma ze chesz budowac w firmie C.. w krakowie.

    Oni nie uzywaja plyt szamotowych tylko z jakiegos innego materiału.
    Sam pomysl i wykonanie jest wg mnie super. Osobiscie nie wybudowal bym sobie kominka z plyt K-G i nawali do niego wełny.Tak samo jak wkłat musial miec szamot w srodku.

    Na kominku przyzyłem zime (brak CO) i jestem wiecej jak zadowolony. Ma troche duza bezwladnosc na poczatku no ale jak sie rozchula to juz w palenisku ci sie nie pali a dalej generuje spore cieplo. Dodam ze mam zainstalowane 8 wkładow akumulacyjnych. Co do ciagu to u mnie nie ma roznicy czy idzie przez komin czy przez wklady, pali sie tak samo. Wiadome ze na poczatku trzeba rozpoalic na "krotkim kominie" a dopiero potem przejsc na wklady akumulacyjne.

    Tak ze duzy + dla takiej konstrukcji. Jak chcesz wiedziec cos wiecej od strony praktycznej(bo na teorii sie nie znam) lub jakies fotki to daj znac

    Witam Marcin1978 , jak tam Twoje polki ?
    Z Twojego aktualnego opisu wynika ,ze masz kominek cieply czyli tzw III generacji . Kominki te charakteryzuja sie miedzy innymi tym ze nie posiadaja wywiewow na pomieszczenie z wkladem tylko prawie cale cieplo spalin przeznaczone jest na mase akumulacyjna i to w zasadzie powinno wystarczyc do ogrzania pomieszczenia. Ogrzane powietrze z wkladu mozna bezposrednio rozprowadzic kanalami w innych pomieszczeniach. Dlatego dziwi mnie ze w samej obudowie kominka masz jeszcze dodatkowe otwory wywiewne .
    Napisz cos wiecej jeszcze o tej konstrukcji .Czy w ogole jeszcze rozprowadzasz cieplo ? czy tez nie ? Czy cala moc kominka przeznaczasz na jedno pomieszczenie ?

    Pozdrawiam
    IDEALY SA JAK GWIAZDY - NIGDY NIE MOZNA ICH DOSIEGNAC.
    JEDNAK ZAWSZE MOZNA SIE WEDLUG NICH ORIENTOWAC W ZYCIU.

  18. #1018

    Domyślnie

    Szukam kominka z płaszczem o mocy 24 kW w cenie do ok. 5 tys. Jakiego producenta kominki są najlepsze? Kominek będzie wspomagał ogrzewanie podłogowe w całym domu (200 m2) oraz podgrzewał wodę użytkową.
    Przy dobrych argumentach mogę być skłonna na wkład wydać więcej
    A może warto kupić kominek z firm specjalizujących się w kotłach np. Ulrich czy Buderus?

  19. #1019
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marcin1978

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Kraków
    Posty
    275

    Domyślnie

    Hmm polki czekaja az zrobi je gosciu co robi mi schody. Narazie sprawa zostala zatrzymana bo jak miałbym dokonczone schody (barierki) to beda problemy z umeblowaniem poddasza. troche ciezko mi sie zlozyc na schodach z kanapa 2.30

    Dodatkowe otwory nawiewne posiadaja kratki z zaluzja wiec zawsze moge je zamknac jak potrzebuje. Powstały poniewaz nie wiedzialem ze bede miał problem z "wymieszaniem " powietrzapomiedzy salonem (gdzie jest kominek) a pokojami. Ogolnie to chciałem miec duuuza szybe w kominku wiec moj kominek jest troche przerosniety i problemu z ogrzeniem nie mam.
    Kratki wg mnie sa jeszcze pomocne w poczatkowej fazie nagrzewania. NIe tzeba czekac az obudowa sie nagrzeje. A pozatym to co mam zrobic z powietrzem ktore oplywa wklad. Akumulacja jest po to aby odzyskac cos ekstra ze spalin.

    Z uwagi na problemy z wymieszaniem obecnie montuje DCP z firmy darco.
    Dmuchawa z automatycznym regulatorem obrotów ,2 wyloty do sasiednich pokoi zakonczone kasetami z foiltrami

    Dane kominka:
    Wkład Hajduk Prisma K doprowadzenie powietrza z zewnatrz ( z wyjatkiem tego co nadmuchiwane jest na szybe) do tego 8 kształtek akumulacyjnych zabudowanych na kominku ogolnie wyglada to tak

    http://lh6.ggpht.com/mrcn.mackowski/...jpg?imgmax=800

    Calosc obudowana plytami akubet. Kształtki akumulacyjne przebijaja sie przez sufit wiec przed sufitem plyty akubet zamienia ja sie na plyty izolacyjne PI-800.
    Gora kominka licuje mi sie z podloga na poddaszu.
    Na całosci kominka jest tynk a to pomalowane farba ceramiczna

    http://lh6.ggpht.com/mrcn.mackowski/...jpg?imgmax=800

    Zastanawiam sie tylko czy jak zamontuje dmuchawe to nie bede musial powiekszyc dolotu na dole kominka

    http://lh6.ggpht.com/mrcn.mackowski/...jpg?imgmax=800

  20. #1020
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin1978
    Zastanawiam sie tylko czy jak zamontuje dmuchawe to nie bede musial powiekszyc dolotu na dole kominka

    http://lh6.ggpht.com/mrcn.mackowski/...jpg?imgmax=800
    w chwili obecnej "dolot" jest za mały
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

Strona 51 z 648

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony