dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 522 z 648
Pokaż wyniki od 10.421 do 10.440 z 12943
  1. #10421
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Dla sprzedawcy, jakim jesteś genialne - jeden kominek, dwa pobory, trojnik, przepustnice, wentylatorki...
    Jaki w tym sens - robić dolot zewnętrzny, dublować go wewnętrznym, dokladac elektronike, wentylatory ?
    I to wszystko przy działajacej prawidłowo WG ?
    (Ktorej nie atakuję, stwierdzam po prostu, ze jest gorszym rozwiązaniem)
    Masz rację....kompletnie bez sensu....

  2. #10422
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Jak nie ma mrozu, jest wilgotno - też nie palimy?! Przecież takie są w większości nasze zimy...
    Żeby spadła wilgotność względna trzeba powietrze ogrzać. Nie wystarczy zaciągnąć z zewnątrz powietrza o wilgotności 90%@10* żeby cieszyć się w domu wilgotnością 44%@22*%. A to oznacza dmuchanie zimny powietrzem po plecach i wydatek na ogrzanie tego powietrza z 10 do 22*.

    A ile to kosztuje? Znowu wracamy do pytania - ile powietrza przelatuje przez komin?

  3. #10423
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Powinno tylko tyle ile jest konieczne do spalania . Aby to osiągnąć należy stosować wkłady ze 100% SZCZELNYM poborem powietrza do spalania z poza domu , w Romotop oznaczenie CDP - centralne doprowadzenie powietrza .
    Darek B

  4. #10424
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    cozmo

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    05-080
    Posty
    116

    Domyślnie

    Poproszę o opinie w takiej sprawie. Robią mi elewację i fachowiec zapytał jak wysoko na ścianie zewnętrznej chcę mieć wejście rury doprowadzające powietrze do kominka. Aktualnie koniec/początek rury jest około pół metra nad ziemią,ale On zasugerował że lepiej jest podnieść -zastanawiam się tylko po co ..... może ktoś ma dobry argument żeby to zrobić ?

  5. #10425
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Jak mieszkasz w Kanadzie, może chodzi o śnieg?!

  6. #10426

    Domyślnie

    W okresie przejściowym czasem przepalam w tej skrzynce która się nazywa "kominkiem"
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6380b5b40038c892.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	81,6 KB
ID:	396870
    Ową skrzynkę obmurowałem czerwoną cegłą i obłożyłem kamieniem..Przy paleniu obudowa z czasem robi się przyjemna w dotyku a w salonie jest przyjemnie napić się winka.
    Pytanie natomiast dotyczy poddasza,gdzie z obudowy kominka rurą średnicy 25cm wydobywa się gorące powietrze.I tu już nie jest miłe doświadczenie szczególnie gdy ktoś jest alergikiem.
    Czy dopuszczalne jest obudowanie tej mega suszarki materiałem akumulacyjnym tak by ciepło po nagrzaniu tej obudowy uwalniało się przez promieniowanie?
    Ostatnio edytowane przez G69 ; 17-09-2017 o 02:58

  7. #10427

    Domyślnie

    Będę podłączał koze do komina z cegły w salonie. Czy rura z pecyka powinna iść bezpośrednio z tył do komina, czy wychodzić od góry piecyka i wejść na wysokości około 2m. Co jest bardziej ekonomiczne?

  8. #10428
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał bny Zobacz post
    Będę podłączał koze do komina z cegły w salonie. Czy rura z pecyka powinna iść bezpośrednio z tył do komina, czy wychodzić od góry piecyka i wejść na wysokości około 2m. Co jest bardziej ekonomiczne?
    A jak myślisz?

  9. #10429

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    A jak myślisz?
    Bezpośrednio dołem do komina?

  10. #10430
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  11. #10431

    Domyślnie

    Serio?, nie wiedziałem

  12. #10432
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    A wiedziałeś?
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  13. #10433
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    BNY, a widziałeś, żeby gdzieś była koza tak podłączona, jak kombinujesz?
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  14. #10434
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał bny Zobacz post
    Bezpośrednio dołem do komina?
    Takie podłączenie jest oczywiście możliwe. Dla wielu ludzi nawet ładniejsze, bo nie widać rury...Myśląc o grzaniu, lepiej dać długa rurę, która będzie oddawać ciepło, które krótką rurą skierujesz od razu do komina i na zewnątrz budynku. http://blog.kominki-batura.pl/montaz...kozy-z-koniem/

  15. #10435

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    A wiedziałeś?
    No właśnie nie wiedziałem, ogólnie mam coś takiego w głowie, że taki komin w końcu się nagrzeje i też oddaje ciepło.


    Dzięki towarzystwo za pomoc

  16. #10436

    Domyślnie

    Witam,
    Chciałbym zapytać o możliwośc przerobienia istniejacej instalacji kominkowe w zamieszkanym domu.
    Domek 1piętrowy, kominek w centralnym miejscu na parterze, wkład powietrzny maja, ma jedną kratkę na dole oraz 2 kratki na górze do oddawania ciepła.
    Przy instalacji było już za późno na wykonanie rozprowadzenia na piętro, a wykonawca przekonywał, że ciepło grawitacyjnie, przez klatkę schodową, będzie również ogrzewało piętro - niestety tak nie jest i przy grzaniu kominkiem na dole, temperatura na górze jest często o nawet 4-5 stopni niższa niż na dole.
    Czy istnieje jakaś możliwość przerobienia istniejącej instalacji kominkowej lub jakieś inne rozwiązanie, które umożliwiłoby grzanie obu kondygnacji z kominka na dole?

  17. #10437

    Domyślnie

    Zakupiłem jednak wkład kominkowy HEDE z LM. Wkład wygląda solidnie i ma możliwość doprowadzenia powietrza z zewnątrz. W z wiązku z tym mam kilka pytań do ekspertów
    Poniżej zdjęcia kominka.
    Miejsce na doprowadzenie powietrza zewnątrz:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170920_185116.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	89,3 KB
ID:	397533

    Widok z góry:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170920_185010.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	44,2 KB
ID:	397534

    Widok od frontu. W tym miejscu będzie stał wkład:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170920_184831.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	55,3 KB
ID:	397535


    1. Czy taki króciec będzie dobry dla mojego kominka:
    https://www.castorama.pl/produkty/in...fi-100-mm.html

    2. Czy ten wkład mogę postawić na bloczkach betonowych, czy muszę kupować stojak metalowy? Trochę szkoda mi kasy na stojak bo to wydatek ok 160 zł.
    Postawiłbym na dwóch bloczkach z lewej i dwóch z prawej (w sumie 4 bloczki pod cały wkład). Bloczek ma wymiary 38x24x14. Chcę położyć bloczek na bocznej ściance (tej węższej) i na niego drugi bloczek tak aby osiągnąć wysokość 48 cm (24+24). Z drugiej strony to samo. Z tyłu i przodu wkładu już chyba nie trzeba. Czy takie rozwiązanie będzie poprawne?

    3. Ta ściana za wkładem jest ścianą zewnętrzną. Planuję zrobić dziurę na wylot fi 100. Mam już otwornicę i w ytongu spokojnie powinno pójść. Ta dziura powinna być mniej więcej na środku tylnej ściany wkładu i przy podłodze?
    Poniżej jeszcze raz króciec.
    https://www.castorama.pl/produkty/in...fi-100-mm.html

    Z tego króćca podłącze rurą spiro do rury która będzie w tej dziurze co wywiercę fi 100. Czy może to być rura PCV czy musi być stalowa? Po drugiej stronie ściany (na zewnątrz) ma być kratka stalowa czy lepiej czerpnia?
    Ostatnio edytowane przez drza ; 26-09-2017 o 10:43
    Dom na stoku: Ytong 24+15,20cm grafitowego 0,032, dachówka czarna braas cisar, 20cm piana pur, 10 cm 0,036 styro na podłogę, pow.zabudowy 88m2, powierzchnia podłóg grzanych 119m2, powierzchnia użytkowa 106 m2, kolektor poziomy spiralny 3x150m PE40, pompa ciepła gruntowa - Smartheat Classic 008i

  18. #10438
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    1.Jak pasuje, to będzie dobry...
    2.Możesz postawić na bloczkach
    3.Bez większego znaczenia...tyle, że to dziura w domu. Pamiętaj o tym...

  19. #10439
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Dopatrzyłam się, że wkład ma szyber i pokrętło od niego idzie w kierunku ściany.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  20. #10440
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Pestko to że na fotce idzie w kierunku ściany nic nie znaczy, pewnie wychodzi na czoło korpusu.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

Strona 522 z 648

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony