dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 553 z 648
Pokaż wyniki od 11.041 do 11.060 z 12943
  1. #11041

    Domyślnie

    Dziękuję. Jeśli nie znajdę nikogo, to kto wie, tylko trochę daleko do mnie. Jak na razie to nie bardzo wiem jak rozpoznać, kto rzeczywiście jest fachowcem i zna się na rzeczy, a komu się tylko wydaje, że się zna i na co w takich rozmowach zwracać uwagę, żeby wybrać kogoś kompetentnego.

  2. #11042

    Domyślnie

    WiolciaO - przede wszystkim nie daj się naciągnąć na drogie rozwiązania których zapewne nie potrzebujesz. Mówię tu przede wszystkim o drogich wkladach kominkowych, bo nasze polskie jakością nie ustępują tym zachodnim, a są sporo tańsze. Firma którą wybierzesz powinna wykonywać obudowę na bazie płyt krzemianowo-wapiennych, unikaj firm wciskających wełnę i płyty gipsowo-kartonowe bo to archaizm. Proś o fotografie realizacji zbliżone do tego co sama chciałabyś zrobić. No i uderz do kilku firm, porównaj ceny, negocjuj. Będzie dobrze.

  3. #11043
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał endrju6 Zobacz post
    ........ bo nasze polskie jakością nie ustępują tym zachodnim, a są sporo tańsze........
    To nie do końca prawda Trzeba sporo wiedzieć o kominkach, żeby być pewnycm, że kupując kominek polskiej produkcji nie strzeli się sobie w kolano. Jakościowo różnią się bardzo i to nawet w ramach jednego producenta.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  4. #11044
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Regionalne Centrum Kultury?

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Animuss liczyłeś u siebie?
    78 cm2 w Brunnerze dużym a w małym Brunnerku mam ok. 50 cm2.
    Trzeba wziąć jeszcze pod uwagę, długość tego przewodu doprowadzającego i jego zagięcia, oraz wysokość komina, średnicę.
    Cytat Napisał endrju6 Zobacz post
    WiolciaO - przede wszystkim nie daj się naciągnąć na drogie rozwiązania których zapewne nie potrzebujesz. Mówię tu przede wszystkim o drogich wkladach kominkowych, bo nasze polskie jakością nie ustępują tym zachodnim, a są sporo tańsze. Firma którą wybierzesz powinna wykonywać obudowę na bazie płyt krzemianowo-wapiennych, unikaj firm wciskaj ących wełnę i płyty gipsowo-kartonowe bo to archaizm. Proś o fotografie realizacji zbliżone do tego co sama chciałabyś zrobić. No i uderz do kilku firm, porównaj ceny, negocjuj. Będzie dobrze.
    Drogie wkłady kominkowe w większości przypadków są bardzo dobre, tanie wkłady w większości są byle jakie.
    Najzdrowsze są płyty szamotowe, a nie krzemianowo-wapniowe.
    Co do wyszukiwania najtańszej oferty, to kończy się to zdaniem „będzie pan zadowolony".
    Z goowna bata nie okręci nawet wyspecjalizowana firma, każdy musi zarobić, kończy się to wbudowaniem tanich materiałów i krótkiej trwałości zestawu do końca gwarancji.
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 16-05-2018 o 21:49
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  5. #11045
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Drogie wkłady kominkowe w większości przypadków są bardzo dobre, tanie wkłady w większości są byle jakie.
    Najzdrowsze są płyty szamotowe, a nie krzemianowo-wapniowe.
    Co do wyszukiwania najtańszej oferty, to kończy się to zdaniem „będzie pan zadowolony".
    Z goowna bata nie okręci nawet wyspecjalizowana firma, każdy musi zarobić, kończy się to wbudowaniem tanich materiałów i krótkiej trwałości zestawu do końca gwarancji.
    Brutalne, ale niestety prawdziwe
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  6. #11046

    Domyślnie

    Oczywiście zgadzam się z powyższym, ale tak naprawdę to nigdy nie mamy gwarancji, że te droższe oferty zostaną właściwie zrealizowane, bo przecież ja, nawet po przeczytaniu tego wątku jak i innych, wiedzy technicznej w tym temacie nie posiadam i nie umiem tego sprawdzić, a nieprawidłowości wychodzą zazwyczaj w trakcie użytkowania. Cały szkopuł polega na tym, żeby oddzielić ziarno (fachowiec z prawdziwego zdarzenia) od plew (ten z przypadku), ale jak to zrobić? Po wypowiedzi Pana Piotra zdążyłam się zorientować, że raczej w mojej okolicy nie ma godnej polecenia ekipy i tu się mocno przestraszyłam, a nawet bije się z myślami czy w ogóle nie zrezygnować z kominka, bo jak ma być, aby było, to lepiej w cale. Chciałabym mieć pewność, że ludzie, którzy zajmą się moim kominkiem zrobią to właściwie, zaczynając od projektu, doboru materiałów, a kończąc na wykonaniu, ale jak na razie, jedyną pewność daje mi zlecenie wykonania usługi zdunom udzielającym się na tym forum, to są fachowcy z wiedzą i doświadczeniem, tylko coś mi się wydaje, że mój budżet może tego nie udźwignąć.

  7. #11047
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Wiolcia, przeczytaj wiadomość ode mnie na priv A poza tym zapytaj Zdunów forumowych. Na prawdę nie będzie źle
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  8. #11048
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    To nie musi być zaraz wkład niemiecki z kilkanaście tysięcy...Ale też nie jakaś podejrzana polska firma (może nawet okrzyczana). Dlatego proponuję piecyk wolno stojący tym wszystkim, którzy chcą dobrej jakości, a nie stać ich na kwoty rzędu kilkunastu tysięcy za cały kominek z płyt niekoniecznie chińskich, z wkładem takim, którego co dwa lata nie będą Ci wymieniać. Był tu nawet na forum ktoś, kto się cieszył z cyklicznych odwiedzin serwisu .....Zamiast uprawiać taką paranoję, ogień w domu i atmosferę można uzyskać piecykiem za niecałe 3000, ale z dobrego źródła.

  9. #11049

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Wiolcia, przeczytaj wiadomość ode mnie na priv A poza tym zapytaj Zdunów forumowych. Na prawdę nie będzie źle
    Kasiu, już to zrobiłam. Dziękuję.

  10. #11050

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    To nie musi być zaraz wkład niemiecki z kilkanaście tysięcy...Ale też nie jakaś podejrzana polska firma (może nawet okrzyczana). Dlatego proponuję piecyk wolno stojący tym wszystkim, którzy chcą dobrej jakości, a nie stać ich na kwoty rzędu kilkunastu tysięcy za cały kominek z płyt niekoniecznie chińskich, z wkładem takim, którego co dwa lata nie będą Ci wymieniać. Był tu nawet na forum ktoś, kto się cieszył z cyklicznych odwiedzin serwisu .....Zamiast uprawiać taką paranoję, ogień w domu i atmosferę można uzyskać piecykiem za niecałe 3000, ale z dobrego źródła.
    Popieram w 100%, ale nie darowałabym sobie, gdybym nie spróbowała chociażby sprawdzić, co może mi Pan zaproponować. Jeśli się nie uda pomyślę o piecyku, albo zrezygnuję. Proszę o informację na PW jakich danych potrzebuje Pan ode mnie, żebym mogła od czegoś zacząć. Dziękuję.

  11. #11051
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.319
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał WiolciaO Zobacz post
    Oczywiście zgadzam się z powyższym, ale tak naprawdę to nigdy nie mamy gwarancji, że te droższe oferty zostaną właściwie zrealizowane, bo przecież ja, nawet po przeczytaniu tego wątku jak i innych, wiedzy technicznej w tym temacie nie posiadam i nie umiem tego sprawdzić, a nieprawidłowości wychodzą zazwyczaj w trakcie użytkowania.
    Za małe pieniądze nie kupisz dobrego towaru ani usługi. Taka zależność istnieje. Odwrotna nie istnieje - czyli wysoka cena nie gwarantuje jakości.

    Podrzucę jeszcze pomysł z używką. Kupowanie używanego auta klasy premium nikogo nie dziwi. Ale kominek to musi być nowy - choćby low-end. Mało kto interesuje się używkami. Chociaż trzeba przyznać, że jak ktoś uprze się na szczelny wkład z doprowadzeniem powietrza z zewnątrz, to trudno znaleźć taką używkę. A i wśród nowych wybór nie powala, a czasami jeszcze szczelność jest naciągana.

  12. #11052
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Za małe pieniądze nie kupisz dobrego towaru ani usługi. Taka zależność istnieje. Odwrotna nie istnieje - czyli wysoka cena nie gwarantuje jakości.

    Podrzucę jeszcze pomysł z używką. Kupowanie używanego auta klasy premium nikogo nie dziwi. Ale kominek to musi być nowy - choćby low-end. Mało kto interesuje się używkami. Chociaż trzeba przyznać, że jak ktoś uprze się na szczelny wkład z doprowadzeniem powietrza z zewnątrz, to trudno znaleźć taką używkę. A i wśród nowych wybór nie powala, a czasami jeszcze szczelność jest naciągana.
    Oj, Kaizen Są takie używane i nadal dobre, a może nawet lepsze od wielu nowowyprodukowanych. Ważne, żeby sprzęt oczyścił, odnowił dobry fachowiec. Są kominki, które działają wiele lat bez problemowa, choć nie były kupione jako nówki. A u Batury w muzeum zobaczysz takie sprzęty, ktore mimo „100 lat” nadal działają. Zresztą zajrzyj do starych domów np. w Anglii.

    Co do certyfikatów i szczelności nowych... HM... sama mam taki, który jest opisany przez producenta jako znakomity do domu z rekuperacją. Mało tego ten wkład znajduje się na liście wkładów eco. Ja bym go nigdy nie odważyła się zaproponować do domu z rekuperacją. U mnie na szczęście nie stanowi to problemu, bo jej nie mam i mój dom hiper szczelny nie jest.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  13. #11053
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał WiolciaO Zobacz post
    Popieram w 100%, ale nie darowałabym sobie, gdybym nie spróbowała chociażby sprawdzić, co może mi Pan zaproponować. Jeśli się nie uda pomyślę o piecyku, albo zrezygnuję. Proszę o informację na PW jakich danych potrzebuje Pan ode mnie, żebym mogła od czegoś zacząć. Dziękuję.
    Wyślij mi e- maila z podstawowymi informacjami do czego potrzebujesz kominek, jaki masz dom, gdzie się znajduje...Resztę dopytam. [email protected]

  14. #11054
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Oj, Kaizen Są takie używane i nadal dobre, a może nawet lepsze od wielu nowowyprodukowanych. Ważne, żeby sprzęt oczyścił, odnowił dobry fachowiec. Są kominki, które działają wiele lat bez problemowa, choć nie były kupione jako nówki. A u Batury w muzeum zobaczysz takie sprzęty, ktore mimo „100 lat” nadal działają. Zresztą zajrzyj do starych domów np. w Anglii.

    Co do certyfikatów i szczelności nowych... HM... sama mam taki, który jest opisany przez producenta jako znakomity do domu z rekuperacją. Mało tego ten wkład znajduje się na liście wkładów eco. Ja bym go nigdy nie odważyła się zaproponować do domu z rekuperacją. U mnie na szczęście nie stanowi to problemu, bo jej nie mam i mój dom hiper szczelny nie jest.
    Właśnie testuję w swoim laboratorium wkład, który ma certyfikat szczelności BLOWDOOR (blower door). Wymaga się 100%, bo to norma nawet dla domów pasywnych....No i coś mi nie bardzo wychodziło...Rozkręciłem, a to co zobaczyłem na dolocie rozłożyło mnie na łopatki. Zablokowane zamknięcie dolotu. Na moje pytanie, producent z uśmiechem odparł: "no wiesz, tak jest bezpieczniej!". Uprzedzę ewentualne pytania - to nie jest żaden z polskich wytwórców, bo u nas na razie "lufa w krzokach".....

  15. #11055

    Domyślnie

    Cytat Napisał WiolciaO Zobacz post
    Kasiu, już to zrobiłam. Dziękuję.
    Kasiu,
    nie mogę wysłać do Ciebie wiadomość PW, chyba masz pełną skrzynkę.

  16. #11056

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Wyślij mi e- maila z podstawowymi informacjami do czego potrzebujesz kominek, jaki masz dom, gdzie się znajduje...Resztę dopytam. [email protected]
    Ok, dziękuję. Dziś prześlę te informacje.

  17. #11057
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał WiolciaO Zobacz post
    Kasiu,
    nie mogę wysłać do Ciebie wiadomość PW, chyba masz pełną skrzynkę.
    Już opróżniłam
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  18. #11058
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Właśnie testuję w swoim laboratorium wkład, który ma certyfikat szczelności BLOWDOOR (blower door). Wymaga się 100%, bo to norma nawet dla domów pasywnych....No i coś mi nie bardzo wychodziło...Rozkręciłem, a to co zobaczyłem na dolocie rozłożyło mnie na łopatki. Zablokowane zamknięcie dolotu. Na moje pytanie, producent z uśmiechem odparł: "no wiesz, tak jest bezpieczniej!". Uprzedzę ewentualne pytania - to nie jest żaden z polskich wytwórców, bo u nas na razie "lufa w krzokach".....
    To mnie pocieszyłeś
    Zimą nagle zablokowało się u nas opuszczanie szyby. Na słuch wyszło, że z jednego boku coś blokuje. Odkręciliśmy blachy z boku (przy okazji wyszło, że śruby tandetne i wkręcone krzywo). Sprawdziliśmy jak pracuje gilotyna. Nie znaleźliśmy problemu. Nagle zaczęła działać. Po prostu nie wolno zbyt szybko opuszczać gilotyny Powoli i ciągłym ruchem, i jest okey. Wystarczy tylko nieco więcej zdecydowania i zostaje 8 cm prześwitu.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  19. #11059

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Już opróżniłam
    Wysłałam.

  20. #11060
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    To ja juz zgłupłem totalnie.

    rura 110mm -> 95 cm2
    rura 160mm -> 201cm2

    A wy piszecie, że wlot ma wyraźnie mniej niż ta 110-tka.

    Cytat Napisał Remiks
    U mnie jak jest z 50-60cm2 to dobrze No ale to moja konstrukcja, a ciekawe jak to jest w profesjonalnych rozwiązaniach? Animuss liczyłeś u siebie?
    Cytat Napisał animuss
    78 cm2 w Brunnerze dużym a w małym Brunnerku mam ok. 50 cm2.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

Strona 553 z 648

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony