dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 572 z 648
Pokaż wyniki od 11.421 do 11.440 z 12943
  1. #11421
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Ile kosztuje taki pieckominek a ile kosztuje agregat prądotwórczy?

  2. #11422

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Ile kosztuje taki pieckominek a ile kosztuje agregat prądotwórczy?
    Co za porównanie! To tak jakbyś porównywał, worek parciany do swetra.
    Oba można nosić i oba by zapewniły ogrzanie ciała...tylko jak wyglądają i ile przyjemności dają.
    Nie samą funkcjonalnością żyje człowiek, ważne są też wrażenia estetyczne i samo zadowolenie z używania tych przedmiotów.
    Mam 2 agregaty(niby ciche) i nigdy ich w domu nie wykorzystywałam.....masakra! Wolałabym siedzieć przy świeczce.

  3. #11423
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Proszę, Ciężkiprzypadku
    Nazwa:  b69f385161e8b1851f88d7b76b5ebfb6.jpg
Wyświetleń: 141
Rozmiar:  70,5 KB
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  4. #11424
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciężkiprzypadek Zobacz post
    Mam 2 agregaty(niby ciche) i nigdy ich w domu nie wykorzystywałam.....masakra! Wolałabym siedzieć przy świeczce.
    W jakim celu je posiadasz?
    Piecokominek czy kominek akumulacyjny - komu będzie się chciało 2 dzienni dokładać do paleniska ?
    I tak będzie ciepło w jednym pomieszczeni a w pozostałych będzie ... "chłodniej".

  5. #11425
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciężkiprzypadek Zobacz post
    Witam i proszę o pomoc
    Jesteśmy na etapie planowania wnętrza domu
    Dlatego proszę nam wskazać drogę, jak szukać i gdzie ..?
    Konkretnie chodzi nam o taką sytuację jak na poniższym zdjęciu.
    No i czy takie usytuowanie komina i zabudowa będzie brudząca?
    Takie ustrojstwo do grzania, powinno stać na środku mieszkania, a nie na ścianie szczytowej, czy bierzesz pod uwagę, że musisz przedziurawić na stałe dom kominem.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  6. #11426
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    d7d, jest na forum dom, który jest ogrzewany piecokominkiem. Niestety nie pamiętam nicka właścicielki wątku. Ale ona jest bardzo zadowolona z ogrzewania Poszukam i wstawię.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  7. #11427

    Domyślnie

    Agregaty kupił mąż do kampera, kiedy jeździmy na dziko, gdzie solary mogą sobie nie podołać . Najpierw jeden, który miał być cichy a potem drugi jeszcze cichszy

    Dom będę miała ogrzewany foliami na podczerwień i nie będę rozpalała w kominku codziennie, ale jak już coś robić, to dlaczego nie wybrać lepszej opcji, w tym wypadku pieco -kominka.
    Pieron wie jakie będą losy naszego kraju, po tym co teraz się dzieje.....może się przyda lepsze palenisko.

    Jestem zielona w temacie kominków i dlatego tu do Was przyszłam po poradę, to wybaczcie ale nie wiem też nic o kominkach akumulacyjnych.
    Po prostu chcemy mieć więcej ciepła w razie godziny ,,W'' niż tradycyjny kominek daje.
    Pozostałe pomieszczenia nie muszą być w razie czego tak ogrzewane, jedynie nasza sypialnia( chociaż lubimy spać w niższej temperaturze) i łazienka, też mogłyby dołączyć, ale są dalej. Z nimi sobie poradzimy.

    Animuss
    Niestety zdajemy sobie sprawę, ale chcemy i nawet bardzo chcemy klimat jakie to ustrojstwo daje


    Pestko, bardzo dziękuję za wstawienie zdjęcia
    Wg. mnie powinnaś dostać medal za bezinteresowne upiększanie świata Ciekawe ilu ludziom dodałaś piękna w życiu, swoimi pięknymi inspiracjami.
    Do tego posiadasz wiedzę kominkową, może coś doradzisz....

  8. #11428
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Ciężkiprzypadek, odbierz prywatną wiadomość i przepraszam za zwrócenie się do ciebie jak do mężczyzny. Nick to sugeruje..
    Dziękuję za miłe słowa
    Moja wiedza kominkowa jest stąd, że sama długo zastanawiałam się i zbierałam informacje jaki kominek wybrać. Niestety na razie wiedza wiedzą, a możliwości możliwościami. Jednak może kiedyś postawię pieco-kominek.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  9. #11429
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    d7d, jest na forum dom, który jest ogrzewany piecokominkiem. Niestety nie pamiętam nicka właścicielki wątku. Ale ona jest bardzo zadowolona z ogrzewania Poszukam i wstawię.
    Masz rację.
    Jeżeli mamy na myśli ten sam, to widziałem i czytałem. Ale to są wyjątki.
    https://www.facebook.com/kominkikoko...type=3&theater ??
    A dokładniej
    https://forum.muratordom.pl/entry.ph...5%9Amigalskich
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 15-12-2018 o 10:57

  10. #11430
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    d7d, trafiłeś w 10-kę Śmig Śmigalska
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  11. #11431
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciężkiprzypadek Zobacz post
    Agregaty kupił mąż do kampera, kiedy jeździmy na dziko, gdzie solary mogą sobie nie podołać . Najpierw jeden, który miał być cichy a potem drugi jeszcze cichszy

    Dom będę miała ogrzewany foliami na podczerwień i nie będę rozpalała w kominku codziennie, ale jak już coś robić, to dlaczego nie wybrać lepszej opcji, w tym wypadku pieco -kominka.
    Pieron wie jakie będą losy naszego kraju, po tym co teraz się dzieje.....może się przyda lepsze palenisko.

    Jestem zielona w temacie kominków i dlatego tu do Was przyszłam po poradę, to wybaczcie ale nie wiem też nic o kominkach akumulacyjnych.
    Po prostu chcemy mieć więcej ciepła w razie godziny ,,W'' niż tradycyjny kominek daje.
    Pozostałe pomieszczenia nie muszą być w razie czego tak ogrzewane, jedynie nasza sypialnia( chociaż lubimy spać w niższej temperaturze) i łazienka, też mogłyby dołączyć, ale są dalej. Z nimi sobie poradzimy.

    Animuss
    Niestety zdajemy sobie sprawę, ale chcemy i nawet bardzo chcemy klimat jakie to ustrojstwo daje


    Pestko, bardzo dziękuję za wstawienie zdjęcia
    Wg. mnie powinnaś dostać medal za bezinteresowne upiększanie świata Ciekawe ilu ludziom dodałaś piękna w życiu, swoimi pięknymi inspiracjami.
    Do tego posiadasz wiedzę kominkową, może coś doradzisz....
    Zacznij od przeczytania tego....Będzie kontynuacja. W zależności od odpowiedzi... https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7754244

  12. #11432
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Masz rację.
    Jeżeli mamy na myśli ten sam, to widziałem i czytałem. Ale to są wyjątki.
    https://www.facebook.com/kominkikokoszka/photos/pcb.1711001225800158/1711000582466889/?type=3&theater ??
    A dokładniej
    https://forum.muratordom.pl/entry.ph...5%9Amigalskich
    Śmigalską skierowałem do Jarka. Podziękowała Takich firm jak jego i moja jest więcej w Polsce. Od wielu wielu lat budujemy wyjątki...

  13. #11433

    Domyślnie

    Dziękuję za dotyczasowe odpowiedzi mam drobną lawinę jakże istotnych dla mnie pytań, bardzo proszę o pomoc, wtajemniczenie mnie w świat kominków
    1) Jakiej firmy wkłady polecacie?


    2) A jeśli nie firmy to na co zwracać uwagę?

    3) Jakie wypełnienie, szamot wermikulit a może coś innego?

    4) Czego na pewno nie kupować? Ew jakich firm się wystrzegać?

    5) Czy np "płaskie" a szerokie wkłady nie są jakieś uciążliwe w użytkowaniu? np KRATKI - NADIA 14 albo Blanka 910

    6) Ten ostatni kominek, Blanka 910 napisane jest wyraźnie "Wkład kominkowy do DGP Blanka 910" czyli dla mnie, bez DGP on się nie nada (nie mam DGP)? Wiem głupie pytanie ale kto pyta nie błądzi

    7) Z jaką kwotą należy się liczyć? To nie ma być kotłownia w salonie, rekreacyjnie przepalić (o ile będzie się chciało kiedyś tam...) Nie chcę najtańszego ale i takich >10 kzł również unikam. Jakiś taki oczekiwany target 4-6 kzł, da sie?

    Czy są jakieś lwie zasady doboru czy montażu bądź użytkowania kominka? Wszystko robię sam (poza odbiorem kominiarskim), budowa samodzielnie to i sam kominek chcę wstawić.

    9) Komin systemowy shiedel rondo 200, ok 8-9 wysokości, sam dymowy, bez wentylacji. Ściek kondensatu do kanalizacji. I teraz dwa pytania, czy u góry powinna być jakaś nasada kominowa/ strażak etc, chociażby ochrona przed deszczem? Oraz co zrobić z wentylacją wełny, która jest fabrycznie od dołu. Dom z WM+ rekuperacja czyli nie mogę sobie pozwolić na taką wielką dziurę w moim 'termosie'.

    Pozdrawiam
    Karol

  14. #11434
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    d7d, jest na forum dom, który jest ogrzewany piecokominkiem. Niestety nie pamiętam nicka właścicielki wątku. Ale ona jest bardzo zadowolona z ogrzewania Poszukam i wstawię.
    Jest więcej takich domów
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  15. #11435
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Karster, troszkę podpowiem, ale pamiętaj, że to albo moje doświadczenie z własnym i znajomych kominkami, albo to co mi zostało w głowie z czytania co Zduni tu piszą. W tym ostatnim mogę coś pokręcić.

    Najpierw połączmy w jedną grupę pytania 1. i 7. Dałeś spory przedział cenowy i taki, że możesz wybierać ze średniej półki, a nawet czasem z wyższej.
    Powinieneś uściślić jak duży widok ognia chcesz mieć? To mi się nasunęło ponieważ piszesz o bardzo okazyjnym paleniu, czyli nie ma co mówić o przegrzewaniu pomieszczenia. Jak chcesz to możesz sobie zaszaleć wielkościowo i mieć fajny widok i nastrój.
    W związku z tym widokiem i nastrojem odradzam kominek typu jamnik. Mam taki kobyłę 110 cm szer., ale oczywiście niską. Zawsze chiałam mieć kominek z prostokątną szybą powiedzmy 80-90 cm wysokości. Los mi spłatał figla
    Dlaczego odradzam, bo marny jest w sumie widok ognia rozpłaszczonego w palenisku. Bo trudno, bardzo trudno jest tak napalić w nim, żeby na bokach było tyle ognia ile pośrodku, a to powoduje, że szyba jest bokami zadymiana. Czasem mniej, czasem więcej. Znajomi mają Blankę 910 i u nich jest lepiej.
    Z Blanką może być problem z rusztem, który u znalomych 2 razy był wymieniany, ponieważ się zwyczajnie rozleciał i zapadł. Lepiej myśl o wkładzie bezrusztowym.
    Zastanów się też czy chcesz drzwiczki otwierane tradycyjnie, czy podnoszone tzw. gilotyna. To też ma znaczenie dla kosztów i dla wyboru. Mój jamniol ma gilotynę i to akurat bardzo sobie cenię z powodu możliwości udawania, że mam tradycyjny otwarty kominek i dlatego, że otwieranie na bok takich szerokich drzwiczek to masakra. Gilotyna jednak ma ograniczenie – nie wszystkie firmy potrafią ją zrobić tak, by była po opuszczeniu szczelna. Szczelna u góry, bo można (a nawet czsem trzeba) zostawić ją lekko uniesioną. Mój wkład znajduje się na liście eco, ale ja wiem o nim wystarczająco dużo, żeby uznać to wyłącznie za marketing. Myślę, że to dotyczy też innych wkładów tej firmy

    AD „Wszystko robię sam (poza odbiorem kominiarskim), budowa samodzielnie to i sam kominek chcę wstawić” poczytaj wątek Brzezińskiego. Link ostatnio chyba ze 2 razy wstawiałam tutaj
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  16. #11436
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Tak wygląda wizja ognia w pionie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ogien.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	45,3 KB
ID:	423227
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  17. #11437

    Domyślnie

    Karster jeżeli masz komin systemowy, to musisz uważać, żeby ze względów bezpieczeństwa nie produkować zbyt gorących spalin. Chyba, że po drodze jakoś je rozładujesz.
    Luknij na to: http://komineknasz.pl/ , i odpowiedz sobie, czy czujesz się na siłach samemu sobie wymurować piecokominek.

  18. #11438
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Tak wygląda wizja ognia w pionie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ogien.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	45,3 KB
ID:	423227
    No tak nie do końca....leTko przekrzywiony....

  19. #11439

    Domyślnie

    Witam wszystkich forumowiczów, jako świerzo upieczony właściciel używanego domu stanąłem przed problemem którego nie potrafię rozwizac. Mam zainstalowany kominek Schmit Ekko 67h i problem z bardzo ciężko działająca dźwignia spalania, dodatkowo palenie jest bardzo slabe, więc podejrzewam słaby dopływ tlenu. Po kominkiem jest czysto i dopływ powietrza jest ok więc coś nie działa prawidłowo w samym kominku. Będę wdzięczny za sugestie jak to sprawdzić i czy mogę to naprawić sam.

  20. #11440
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    No tak nie do końca....leTko przekrzywiony....
    No letko Szkoda że nie widziałeś w rzeczywistośc, wtedy dopiero byś się uśmiał
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

Strona 572 z 648

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony