dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 585 z 648
Pokaż wyniki od 11.681 do 11.700 z 12943
  1. #11681
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    W jakim sęsie, niełatwe pytanie. Odpowiem tak, cel nie został osiągnięty
    Wcześniej obudowa przewietrzana , zauważalna zmiana temperatury po otwarciu obudowy. Okazało się jednak że lepiej nie otwierać, troszkę inaczej palić i np w tym sezonie nie było potrzeby palenia w odstępie 12h.
    Miałeś możliwość korzystać w dwojaki sposób z urządzenia grzewczego. Zdobyłeś wiedzę, jak lepiej użytkować piec. Mając do dyspozycji jedną z opcji, nie odpowiedziałbyś na to pytanie...

  2. #11682
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Pokażcie jak wygląda piec z multiplikatorami. Wiem o co chodzi, ale chciałabym zobaczyć
    Multiplikatory tradycyjne to metalowe gadgety umieszczane we wnętrzu glinianego pieca zbudowanego tradycyjną metodą. Rury, kanały, wkładki do palenisk. Były też ceramiczne, budowane np z cegieł czy płytek.


    W przypadku zduństwa nowoczesnego, wyznaję teorię, że każdy piecokominek KOMBI to urządzenia z multiplikatorami. Multiplikatorem jest przestrzeń między masą akumulacyjna a obudową, pod warunkiem że są otwory w tej obudowie. KOMBI to zazwyczaj właśnie owa możliwość przewietrzania...W odróżnieniu od dwuwarstwowej konstrukcji, z powietrzem uwięzionym na stałe miedzy masą i obudową.

    Zduństwo nowoczesne korzysta z jeszcze jednego narzędzia. Powietrze zamknięte na głucho można zmusić do ruchu, zgodnie z zasadą hypokaustum. Pozwala to ogrzewać boczne elementy obudów piecokominka, bez konieczności kierowania tam energii z dymu. Np ławki można ogrzewać na dwa sposoby: gazami spalanego drewna i krążącym ciepłym powietrzem zamkniętym w obudowie.

  3. #11683
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Zasada działania multiplikatorów jest zwykle taka sama. Powietrze wlatuje do kanału (przestrzeni) w piecokominku w dolnej jego części i ogrzane wylatuje w górnych jego partiach.

  4. #11684
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    A można zrobić kanał, jak w starorożytnych hypokaustach, tylko ten odprowadzający ciepłe powietrze z zamkniętej obudowy, która nie ma wlotu powietrza z zewnątrz?
    Ten kanał byłby powiękrzeniem kubatury pieca pomiędzy masą kumulującą ciepło a kaflami obudowy. Mógłby w ten sposób doprowadzać ciepło w odleglejsze części pomieszczenia.
    Starożytni w ten sposób prowadzili ciepło znad palenisk kanałami ściennymi. Nie tylko wpuszczali je do piwnicy hypokaustycznej pod kamienną podłogą ułożoną na słupkach.
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 09-04-2019 o 09:24
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  5. #11685
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    A można zrobić kanał, jak w starorożytnych hypokaustach, tylko ten odprowadzający ciepłe powietrze z zamkniętej obudowy, która nie ma wlotu powietrza z zewnątrz?
    Ten kanał byłby powiękrzeniem kubatury pieca pomiędzy masą kumulującą ciepło a kaflami obudowy. Mógłby w ten sposób doprowadzać ciepło w odleglejsze części pomieszczenia.
    Starożytni w ten sposób prowadzili ciepło znad palenisk kanałami ściennymi. Nie tylko wpuszczali je do piwnicy hypokaustycznej pod kamienną podłogą ułożoną na słupkach.
    Multiplikatory generalnie nie powinny wiele różnić się od DGP w kominku z wkładem....Oczywiście w odniesieniu do zasady działania. Powietrze do DGP (to co ma wylecieć) czerpiemy z ogrzewanych pomieszczeń a nie z zewnątrz.

  6. #11686
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Trochę o czymś innym myślałam
    „Powietrze zamknięte na głucho można zmusić do ruchu, zgodnie z zasadą hypokaustum...... ławki można ogrzewać ...... krążącym ciepłym powietrzem zamkniętym w obudowie.”
    Jak długi mógłby być taki kanał, bo przecież powietrze jest wychładzane tym bardziej im dalej od pieca? Jak by to się miało w stosunku do intensywności palenia?
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 09-04-2019 o 15:57
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  7. #11687
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Trochę o czymś innym myślałam
    „Powietrze zamknięte na głucho można zmusić do ruchu, zgodnie z zasadą hypokaustum...... ławki można ogrzewać ...... krążącym ciepłym powietrzem zamkniętym w obudowie.”
    Jak długi mógłby być taki kanał, bo przecież powietrze jest wychładzane tym bardziej im dalej od pieca? Jak by to się miało w stosunku do intensywności palenia?
    To nie są kanały, tylko odpowiednie konstrukcje we wnętrzu obudowy. Blisko źródła ciepła. Można w ten sposób nagrzać ścianówkę w drugim pokoju, ławeczkę z boku. Bardziej chodzi tu o wywołanie ruchu powietrza wewnątrz konstrukcji, dzięki czemu cała będzie w miarę równo nagrzana...

  8. #11688
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Miałeś możliwość korzystać w dwojaki sposób z urządzenia grzewczego. Zdobyłeś wiedzę, jak lepiej użytkować piec. Mając do dyspozycji jedną z opcji, nie odpowiedziałbyś na to pytanie...
    Piotrze oczywiście masz rację, nie pisałem tego postu by coś udowodnić czy mieć pretensje a tylko odzieliłem się obserwacją własnego pieca.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  9. #11689
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    A gdybym zakładaną masę akumulacyjną "zrealizował" samym paleniskiem o ścianach (wspominane kiedyś) 10-12cm szamotu to czy potrzebuję akumulacyjny kanał dymny?
    Czy też przy takiej masie paleniska podłączam do komina rurą stalową i będzie ok?
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  10. #11690

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    A gdybym zakładaną masę akumulacyjną "zrealizował" samym paleniskiem o ścianach (wspominane kiedyś) 10-12cm szamotu to czy potrzebuję akumulacyjny kanał dymny?
    Czy też przy takiej masie paleniska podłączam do komina rurą stalową i będzie ok?
    Nie będzie. W ten sposób prawie całą energię z palenia oddasz kominem w kosmos, puszczając w niego spaliny o skrajnie wysokiej temperaturze. O ile pamiętam, był tu nawet kiedyś wątek gdzie komuś w ten sposób zainstalowano bodaj Brunnera za dobrych kilkadziesiąt tysięcy - pożerał drewno jak smok, a ciepła z tego nie było nic w domu.

  11. #11691

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    A gdybym zakładaną masę akumulacyjną "zrealizował" samym paleniskiem o ścianach (wspominane kiedyś) 10-12cm szamotu to czy potrzebuję akumulacyjny kanał dymny?
    Czy też przy takiej masie paleniska podłączam do komina rurą stalową i będzie ok?
    Zależy co się chce osiągnąć z kominka i w jakim celu kominek powstał w domu.
    Dla mnie kominek to głównie płomień i "trzaskajace" drewienka podczas relaksu przy oglądaniu TV ale w ubraniu i bez jednoczesnego przegrzewania salonu.
    Jak coś, dom grzeje mi pompa ciepła, taniej niż gdyby dom grzał kominek.

    Ale do rzeczy, kominek a w zasadzie obudowę mam bez kratek wentylacyjnych czyli obudowa zamknięta,głównie z tego powodu jak wyżej pisałem.
    Tzw masa akumulacyjna jak ją nazywasz to u mnie 24cm silikatu z jednej strony, z drugiej strony następne 24cm silikatu a od czoła kominka (kominek rogowy) czyli na obudowie płyty akumulacyjne gr. 5 albo 8cm.
    Zadnego kanału akumulacyjnego dymnego nie posiadam, sprawdza się to u mnie od kilku lat bez zastrzeżeń.

    Wkład to Basia z podwójną szybą od Kratek kupiona od Foresta, obudowa od Bohusza z owo.pl.
    Szkoda dla Was, że już ich nie ma ale dobrze ze jest Batura bo to jego test przekonał mnie do Baski
    http://blog.kominki-batura.pl/polskie-czy-juz-czas/

    Nie potrafię znaleźć strony z wnioskami i testem w obudowie zamkniętej, czemu?Piotrze Batura?
    Ostatnio edytowane przez KILL BILL ; 12-04-2019 o 01:43

  12. #11692
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał KILL BILL Zobacz post
    Zależy co się chce osiągnąć z kominka i w jakim celu kominek powstał w domu.
    Dla mnie kominek to głównie płomień i "trzaskajace" drewienka podczas relaksu przy oglądaniu TV ale w ubraniu i bez jednoczesnego przegrzewania salonu.
    Jak coś, dom grzeje mi pompa ciepła, taniej niż gdyby dom grzał kominek.

    Ale do rzeczy, kominek a w zasadzie obudowę mam bez kratek wentylacyjnych czyli obudowa zamknięta,głównie z tego powodu jak wyżej pisałem.
    Tzw masa akumulacyjna jak ją nazywasz to u mnie 24cm silikatu z jednej strony, z drugiej strony następne 24cm silikatu a od czoła kominka (kominek rogowy) czyli na obudowie płyty akumulacyjne gr. 5 albo 8cm.
    Zadnego kanału akumulacyjnego dymnego nie posiadam, sprawdza się to u mnie od kilku lat bez zastrzeżeń.

    Wkład to Basia z podwójną szybą od Kratek kupiona od Foresta, obudowa od Bohusza z owo.pl.
    Szkoda dla Was, że już ich nie ma ale dobrze ze jest Batura bo to jego test przekonał mnie do Baski
    http://blog.kominki-batura.pl/polskie-czy-juz-czas/

    Nie potrafię znaleźć strony z wnioskami i testem w obudowie zamkniętej, czemu?Piotrze Batura?
    Nie wiem dlaczego nie potrafisz....Myślę, że to nieistotne w dyskusji do której dołączyłeś raczej niezręcznie. Fajnie że tanim kosztem udało Ci się zrealizować swoje marzenie i cieszę się, że to dzięki mnie...Jednak my tu o czymś innym gadamy akurat....To wygląda trochę tak jakby facet opisywał wśród sokolników swoje doświadczenia z oswojonym wróbelkiem...

  13. #11693
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał fajnytoster Zobacz post
    Nie będzie. W ten sposób prawie całą energię z palenia oddasz kominem w kosmos, puszczając w niego spaliny o skrajnie wysokiej temperaturze. O ile pamiętam, był tu nawet kiedyś wątek gdzie komuś w ten sposób zainstalowano bodaj Brunnera za dobrych kilkadziesiąt tysięcy - pożerał drewno jak smok, a ciepła z tego nie było nic w domu.
    A czy nie jest tak, że Brunner ma cienkie ściany akumulacyjne i musi mieć akumulacyjne kanały dymne.
    Tu czytałem (chyba Piotr Batura pisał), że ściany powinny byc grube - wspomniane 12cm.
    Tak sobie pomyslałem, ze jak samo palenisko będzie miało mase to pochłonie ciepło. Pytanie czy zdąży pochłonąc czy jednak ucieknie kominem?
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  14. #11694
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    KILL BILL po prostu przegapił, że tu mowa o pieco-kominku, a nie o obudowanym wkładzie kominkowym
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  15. #11695
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    A czy nie jest tak, że Brunner ma cienkie ściany akumulacyjne i musi mieć akumulacyjne kanały dymne.
    Tu czytałem (chyba Piotr Batura pisał), że ściany powinny byc grube - wspomniane 12cm.
    Tak sobie pomyslałem, ze jak samo palenisko będzie miało mase to pochłonie ciepło. Pytanie czy zdąży pochłonąc czy jednak ucieknie kominem?
    Jak będziesz wędził drewno z bardzo ograniczoną dawką tlenu, "pochłonie"....

    Brunner ma zarówno cienkie jaki i grube ściany swoich palenisk do zduństwa. Do obu potrzebne dodatkowe odbiorniki energii. Jakie? Tego Mistrz Zduński uczy się minimum 6 lat....

  16. #11696
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Wystarczy 2 lata , tak mają w Republice Czeskiej , tylko istotne jest aby była to nauka w szkole zduńskiej . Warunki: program nauczania , teoria , praktyka , profesjonalni wykładowcy z praktyką w zduństwie .
    Darek B

  17. #11697
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Giman palenisko jest po to by osiągnąć optymalne waunki spalania a odzysk energii z tego spalania jednak lepiej przenieść poza palenisko, mówimy oczywiście o piecokominku.. Temperatura w palenisku rozkłada się różnie i chyba najwyższa jest w jego wylocie dodaj do tego to co napisał Piotr i resztę sobie dopowiedz.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  18. #11698
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał fajnytoster Zobacz post
    Nie będzie. W ten sposób prawie całą energię z palenia oddasz kominem w kosmos, puszczając w niego spaliny o skrajnie wysokiej temperaturze. O ile pamiętam, był tu nawet kiedyś wątek gdzie komuś w ten sposób zainstalowano bodaj Brunnera za dobrych kilkadziesiąt tysięcy - pożerał drewno jak smok, a ciepła z tego nie było nic w domu.
    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Jak będziesz wędził drewno z bardzo ograniczoną dawką tlenu, "pochłonie"....

    Brunner ma zarówno cienkie jaki i grube ściany swoich palenisk do zduństwa. Do obu potrzebne dodatkowe odbiorniki energii. Jakie? Tego Mistrz Zduński uczy się minimum 6 lat....
    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Giman palenisko jest po to by osiągnąć optymalne waunki spalania a odzysk energii z tego spalania jednak lepiej przenieść poza palenisko, mówimy oczywiście o piecokominku.. Temperatura w palenisku rozkłada się różnie i chyba najwyższa jest w jego wylocie dodaj do tego to co napisał Piotr i resztę sobie dopowiedz.
    Od początku dostrzegam, że sporo energii może uciekać.
    Z drugiej strony takie konfiguracje też są proponowane i zastanawiałem się czy nie istnieją paleniska wystarczająco ciężkie i odpowiednio konstrukcyjnie zaprojektowane, że pochłoną tą energię bez wędzenia drewna i na wyjściu spaliny będą już "schłodzone"?
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  19. #11699

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Od początku dostrzegam, że sporo energii może uciekać.
    Z drugiej strony takie konfiguracje też są proponowane i zastanawiałem się czy nie istnieją paleniska wystarczająco ciężkie i odpowiednio konstrukcyjnie zaprojektowane, że pochłoną tą energię bez wędzenia drewna i na wyjściu spaliny będą już "schłodzone"?
    Remiks Ci już tłumaczył - palenisko ma zapewnić jak najlepsze warunki do dobrego spalania. Nie może więc zbyt intensywnie odbierać ciepła, bo będzie tym samym obniżało temperaturę i cięższe frakcje spalin się nie dopalą - będziesz wędził zamiast palić. Poza tym samo palenisko ma zbyt małą powierzchnię, żeby porządnie odebrać ciepło ze spalin. No chyba, że zastosujesz palenisko z płaszczem wodnym, tylko że to jest właśnie wada tych palenisk - zbyt skuteczny odbiór ciepła i kiepskie parametry spalania.

  20. #11700
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Od początku dostrzegam, że sporo energii może uciekać.
    Z drugiej strony takie konfiguracje też są proponowane i zastanawiałem się czy nie istnieją paleniska wystarczająco ciężkie i odpowiednio konstrukcyjnie zaprojektowane, że pochłoną tą energię bez wędzenia drewna i na wyjściu spaliny będą już "schłodzone"?
    Małe naprowadzenie, zbuduj palenisko z idealnego izolatora, trzy termometry jeden w warstwie popiołu drugi w połowie wysokości i trzeci w wylocie może się ździwisz i zrozumiesz. Cciałbym zobaczyć palenisko (nie wkład blaszankę z deklarowaną temp spalin) z temperaturą na wylocie powiedzmy 150 stopni.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

Strona 585 z 648

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony