dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 619 z 648
Pokaż wyniki od 12.361 do 12.380 z 12943
  1. #12361
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Remiks, dzięki za patent z popiołem Czemu ja o tym wcześniej nie wiedziałam
    Proszę bardzo, cieszę się że sprawdziłaś i okazało się pomocne. Pisałem o tym kilka razy wcześniej ale często ludzie wierzą w cudowną chemię
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  2. #12362
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Remiks, ja zwyczajnie przegapiłam te informacje Jeszcze raz dziękuję. To jak z magiczną ściereczką z mikrofibry. Ciepła woda i koniec, nawet nie wycieram okien, a smug nie ma
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  3. #12363
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wojtek_796

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.354

    Domyślnie

    Cytat Napisał mic_mar Zobacz post
    Miałem na myśli, że paleniska w nowoczesnych kominkach z cegła szamotową są mniej trwałe niż w tradycyjnych piecach kaflowych. Czy teraz pytanie jest dla Ciebie jasne?
    Takiej zależności nie ma, chyba że masz na myśli porównanie tradycyjnego kaflaka (trochę szamotki, trochę czerwonej budowlanki i taczka gliny zamknięte w estetycznej obudowie z kafli) i stalowy lub żeliwny wkład obudowany kaflami lub jakąś cegłą czy płytami.
    Jeżeli tak, to też nie ma takiej zależności.
    W piecu kaflowym, dzięki jego sprawdzonej przez wieki konstrukcji, nie widać tak destrukcji. Wszystko, mimo rozkawałkowania, stoi grawitacyjnie, a utrzymać to w formie prostopadłościanu mają za zadanie kafle na spinkach.
    Paliło się często węglem, który (właściwie żużel z węgla) szamot mocno niszczy - przy drewnie jest trochę łatwiej.
    We wkładzie destrukcję szybko widać i rzeczywiście przy cienkich przegrodach (duże różnice temperatur na przekroju) płytki ceramiczne mają trudno. Materiały są różne jakościowo i cenowo - rozdzieliłem, bo ceny rosną nieproporcjonalnie do jakości (w sensie, że trochę lepsze jest trochę więcej droższe).
    Wykładzina ogniotrwała paleniska ma być łatwo wymienna, bez zbędnych rozbiórek i bałaganu, Błędem jest, że ściana konstrukcyjna pieca jest jednocześnie wyłożeniem narażonym na płomień.

    A z powietrzem do spalania z zewnątrz to głównie chodzi o kwestie wentylacji budynku i to głównie takie rozwiązanie wymusza. Wydaje się jednak, że w ogólnym przypadku należy doprowadzenie wykonać. Zawsze łatwiej taki kanał zaślepić, niż go po fakcie wykonać.

    Powodzenia.

  4. #12364
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    W piecach kaflowych był pancerny nie oszukany szamot z normalną zawartością glinu.

    Ten nowy szamot to jest szajs pęka od patrzenia nią niego, żużel się do niego lepi jak opętany a w wysokiej temperaturze eroduje po prostu go ubywa.

  5. #12365
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    W piecach kaflowych był pancerny nie oszukany szamot z normalną zawartością glinu.

    Ten nowy szamot to jest szajs pęka od patrzenia nią niego, żużel się do niego lepi jak opętany a w wysokiej temperaturze eroduje po prostu go ubywa.
    Bzdury, mam palenisko z Bsz kilka lat i nic takiego nie zaobserwowałem. Wojtek ma rację wiele zależy od konstrukcji paleniska i w tym że wykładziny szamotowe stalowych wkładów mają trudniej za to są łatwo wymienialne. Szamot pęka od patrzenia jak producent (rzadko), pośrednik składuje go w nieodpowiednich warunkach.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  6. #12366
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Widzisz Pan, Piotrze... poruszyłeś temat, o którym nie chciałam pisać To wina tego właśnie Brunnera Architektur, że nie oprotestowałam pomysłu na moją „zmorę” należycie. Siedział mi w głowie odkąd go zobaczyłam, obudowanego tą gigantyczną ścianą kafli, jakoś z 10 lat temu chyba w gazecie.

    A poważnie, czyli to nie tylko tak, że tylko ja mam problem z „jamnikiem” Pocieszające
    Ja mam Brunnerowatego jajnika, ale w normie. Problemu nie stwarza, jak dotąd.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  7. #12367
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Ja mam Brunnerowatego jajnika, ale w normie. Problemu nie stwarza, jak dotąd.
    Jakoś nie zapamiętałam, że długi. Przypomnij zdjęciem
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  8. #12368
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Jakoś nie zapamiętałam, że długi. Przypomnij zdjęciem
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  9. #12369

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Bzdury, mam palenisko z Bsz kilka lat i nic takiego nie zaobserwowałem. Wojtek ma rację wiele zależy od konstrukcji paleniska i w tym że wykładziny szamotowe stalowych wkładów mają trudniej za to są łatwo wymienialne. Szamot pęka od patrzenia jak producent (rzadko), pośrednik składuje go w nieodpowiednich warunkach.
    W takim razie co robić? Kominek z szamotką i kaflami czy tradycyjny piec kaflowym z szybą? Jakie wady/zalety?

    Rozumiem, że jeśli chciałbym rozprowadzić ciepło po domu to w przypadku tradycyjnego pieca kaflowego tego nie zrobię?

  10. #12370
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Taki zrób Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1150964_482046525241115_249425232_n.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	51,7 KB
ID:	449954

  11. #12371
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał mic_mar Zobacz post
    W takim razie co robić? Kominek z szamotką i kaflami czy tradycyjny piec kaflowym z szybą? Jakie wady/zalety?

    Rozumiem, że jeśli chciałbym rozprowadzić ciepło po domu to w przypadku tradycyjnego pieca kaflowego tego nie zrobię?
    Piecokominek, może wyglądać jak ten wyżej ale też jak piec kaflowy albo jeszcze inaczej. Można z niego też rozprowadzić powietrze jak zechcesz, może mieć tylko akumulację pomysłów da się w nim zmieścić przynajmniej kilka.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  12. #12372
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    W piecach kaflowych był pancerny nie oszukany szamot z normalną zawartością glinu.

    Ten nowy szamot to jest szajs pęka od patrzenia nią niego, żużel się do niego lepi jak opętany a w wysokiej temperaturze eroduje po prostu go ubywa.
    Szajs to takie strzępienie jęzora na tematy różne...Czasem zdarza Ci się coś mądrego napisać, by potem głupotami podważyć swoją wiarygodność.

  13. #12373
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał mic_mar Zobacz post
    Do tego doszliśmy z opiniującym B. Odpowiedz była następująca: przepustnica mimo wszystko przepuszcza powietrze i napływ powietrza z zewnątrz nie jest wskazany.

    Dodam, że chciałbym rozprowadzić ciepło z piecokominka po domu.
    W opinii A jest to jak najbardziej możliwe.
    W opinii B w przypadku pieca kaflowego nie jest to możliwe.

    Czy nie jest tak? W pierwszym przypadku A piecokominek ma być wykonany w formie kominka (kominek z szamotką + kafle).
    W drugim przypadku B piecokominek ma być tradycyjnym piecem ( piec kaflowy + szyba).

    Czy ktoś mógłby potwierdzić, że kominki z cegłą szamotową są nietrwałe, szamotka w palenisku pęka?


    .
    W moich piecokominkach zamknięcie przepustnicy gasi ogień po 15 sekundach. To znaczy, że to raczej dosyćszczelny gadget.... Piec kaflowy, taki sprzed 100-150 lat, jeśli miał multiplikatory - umożliwiał produkcję ciepłego powietrza (i robienie dgp np). Obecnie zasada "nowoczesnego zduństwa" pozwala manipulować dowolnie technologiami. Starymi, nowymi...szamotowymi, kaflowymi, z izolacją....

  14. #12374

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    W moich piecokominkach zamknięcie przepustnicy gasi ogień po 15 sekundach. To znaczy, że to raczej dosyćszczelny gadget.... Piec kaflowy, taki sprzed 100-150 lat, jeśli miał multiplikatory - umożliwiał produkcję ciepłego powietrza (i robienie dgp np). Obecnie zasada "nowoczesnego zduństwa" pozwala manipulować dowolnie technologiami. Starymi, nowymi...szamotowymi, kaflowymi, z izolacją....
    Konkretnie jakie rozwiązania uważa Pan za najlepsze?

  15. #12375
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał mic_mar Zobacz post
    Konkretnie jakie rozwiązania uważa Pan za najlepsze?
    Dużo jest dobrych rozwiązań. Głównie takich, w których przewidziano jaka rolę w palenisku odgrywa ogień. Wojtek opisał to po trosze... Dużo szamotu, stal tylko do trzymania go w kupie. Pękania się nie bać, tylko przewidzieć i zrobić dylatację, a nie za wszelka cenę walczyć z tym zjawiskiem....Piecyk nr 1 i Piecyk nr 2 (projektowany z Wojtkiem) mają takie cechy. Opisane na forum....

  16. #12376
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Remiks, dzięki za patent z popiołem Czemu ja o tym wcześniej nie wiedziałam
    Babci nie miałaś?! Jak myślisz, czym srebra czyściła?

  17. #12377

    Domyślnie

    Bardzo proszę Was o pomoc,
    kupiliśmy dom, w kóreym jest kominek zbudowany z wkładem Dovre 2100.
    Całosć zabudowana jest płytami karton gips plus wełna z ekranem alumionowym.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201115_123136.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	63,0 KB
ID:	450263
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201115_123221.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	79,0 KB
ID:	450264
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201115_123225.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	86,6 KB
ID:	450265
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201115_123307.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	94,6 KB
ID:	450266


    I o ile cześć na parterze sprawuja się całkiem dobrze, grzeje, nic nie pyli itd.

    To z części na piętrze śmierdzi jak przypalanym plastikiem. Czy czymś takim.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201115_123515.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	78,4 KB
ID:	450273



    Moje podejrzenie pada na wełnę która dotyka do tej rury (jak na zdjęciach - w następnym poście) ale nie jestem pewien.

    Rozumiem że sciany muszą być wyłożone tą wełną z ekranem, ale "podłoga" / strop też?
    Ostatnio edytowane przez Konrad162 ; 15-11-2020 o 12:06

  18. #12378

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konrad162 Zobacz post
    ...
    Ciąg dalszy zdjęc z komory na piętrze:
    Widok z dolnej kratki:
    Na wprost dolnej krakti:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201115_123533.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	89,2 KB
ID:	450268
    Widok do góry / podłączenie do komina:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201115_123540.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	91,9 KB
ID:	450269
    Widok na podłogę / na dół:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201115_123553.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	70,1 KB
ID:	450271
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201115_123557.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	79,6 KB
ID:	450272

    Czy ja mogę niekóre te kawałki wełny, luźne kawałki wyjąć?
    Czy wełna może dotykać do rury?


    Jak Wy to widzicie? Bardzo proszę o pomoc
    Ostatnio edytowane przez Konrad162 ; 15-11-2020 o 12:07

  19. #12379
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konrad162 Zobacz post
    Bardzo proszę Was o pomoc,
    Rozumiem że sciany muszą być wyłożone tą wełną z ekranem, ale "podłoga" / strop też?
    Wełna nie nadaje się do kominka, trzeba to rozebrać i zbudować od nowa.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  20. #12380

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Wełna nie nadaje się do kominka, trzeba to rozebrać i zbudować od nowa.
    hmm, ok. A jakiś powód dlaczego się nie nadaje? jakieś 10 lat było dobrze, teraz się nie nadaje? Nie rozumiem.

    ---
    Dlaczego skoro się nie daje, to istnieją takie artykuły jak ten z muratora:
    https://muratordom.pl/instalacje/kom...1H9h-B2b7.html
    Ostatnio edytowane przez Konrad162 ; 15-11-2020 o 14:54

Strona 619 z 648

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony