dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 8
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 151
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Asia** Zobacz post
    faceci tylko o zabawkach.. ja mówię, że to pewnie przez kolor, bo ceramika innych zalet nie posiada
    hahaha szczerze się roześmiałem

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał MORHOT Zobacz post
    Moja wypłata zależy od ilości sprzedanego towaru
    Dlatego pytam Was, bo wiem, że na składzie będa namawiać do zakupu tu i teraz.
    ależ to nie jest trudne. Cena pójdzie w dół wtedy, kiedy materiał najgorzej się sprzedaje, bo wtedy cenę sie opuszcza żeby przyciągnąć klientów.

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MORHOT

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    292
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    tia... tooretycznie... proste prawo rynku...
    a jak jest w praktyce, to nikt nie chce powiedzieć.
    podobno teraz jest taniej, niż na wiosnę było...
    loteria...

  4. #24

    Domyślnie

    podaj swoją cenę i jak zjdzie do niej to niech do Ciebie zadzwonią . Ty do wiosny masz czas. A do wiosny pieniasdze na lokacie zarobią z 1,5%
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  5. #25
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Arjen

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Ostatnim razem o paskudnej pogodzie pisałem i jak to się zmieniło . Teraz już wszystko inaczej wygląda i to jest piękne . Zupełnie inaczej wygląda też budowa i fajnie jak znikają te sterty porothermów, a pojawiają się jakieś ściany odstającej od fundamentów. Zaraz zrobi się na tyle miejsca, że będzie trzeba pojechać po kolejne, tym razem już z kuponem rabatowym.
    Mam pytanko jednak a propos porothermów. Jak się zabrać za docieplanie tego - myślicie, że to obowiązkowa sprawa styropian na nasz klimat? Czy może coś innego (tylko co)?

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MORHOT

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    292
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    NOTO - właśnie widzisz u mnie to tak nie działa...
    Mam stan zero wykonany.
    Żeby kupić materiał na dalszą budowę teraz, muszę wypłacić pierwszą transzę kredytu. Zakładając że będzie to 100 tyś oprocentowane 6,5% w skali roku, wówczas każdy miesiąc do rozpoczęcia budowy (kiedy te materiały będą rzeczywiście potrzebne) kosztuje mnie 540 złotych !!
    Do końca grudnia mam promocję na porotherm, więc 500 zł zwrócą... można liczyć że to zrekompensuje pierwszy miesiąc. Następne 3-4 miesiące w zależności czy budowa ruszy w marcu czy w kwietniu mam odsetki w plecy...
    Teraz kalkulacja: materiał na SSO będzie kosztował przy obecnych szacunkach 63.000. Z tego niektórych rzeczy nie kupię teraz (np betonu ) więc liczę, że mógłbym np w okolicach listopada zakupić materiał na: ściany, stal, pokrycie dachu, więźbę, okna dachowe, klinkier, komin systemowy... Byłoby tego około 50 000. Odsetek zapłacę 1500 - 2000 zł.
    Teraz pytanie - czy do wiosny materiały zdrożeją o 2% ??
    Jeśli tak - opłaca mi się, jeśli nie - nie opłaca się !!
    1% załatwia mi podwyżka VATu, inflacja na poziomie 3,5 % w skali roku załatwia kolejny 1% w 3 miesiące.
    Więc prawdopodobnie nie ma szans być na tym do tyłu...

    ZYSKUJĘ: święty spokój i materiały czekające na placu budowy na przyjazd ekipy (miejsce mam, na pewno nikt nie rozkradnie), iu być może którąś stówkę co zostanie w kieszeni...
    TRACĘ: co najwyżej którąś stówkę, jeśli nateriały nie podrożeją... Ewentualnie którys tysiąc, gdyby staniały... ale każdy mówi, że teraz jest tak tanio, że taniej nie będzie...

  7. #27

    Domyślnie

    4 miesiące to kupa czasu. Gotówka to gotówka ... choć fakt inflacja nam grozi.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  8. #28

    Domyślnie

    Jeśli pytanie faktycznie brzmi "do wiosny" a nie "na wiosnę" to ja bym stawiał, że nie zdrożeją.

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawlom Zobacz post
    Witam,
    ja może poruszę trochę inną kwestie.
    Jeżeli kupimy materiały budowlane przed wydaniem pozwolenia na budowę to może być problem potem z odzyskaniem VAT-u. Proponouję zapytać w skarbówce czy nie będzie z tym potem problemu.
    .

    Więc jak to z tym jest? Trochę mnie to zasmuciło bo część materiału zakupiliśmy przed pozwoleniem.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał MORHOT Zobacz post
    NOTO - właśnie widzisz u mnie to tak nie działa...
    Mam stan zero wykonany.
    Żeby kupić materiał na dalszą budowę teraz, muszę wypłacić pierwszą transzę kredytu. Zakładając że będzie to 100 tyś oprocentowane 6,5% w skali roku, wówczas każdy miesiąc do rozpoczęcia budowy (kiedy te materiały będą rzeczywiście potrzebne) kosztuje mnie 540 złotych !!
    Do końca grudnia mam promocję na porotherm, więc 500 zł zwrócą... można liczyć że to zrekompensuje pierwszy miesiąc. Następne 3-4 miesiące w zależności czy budowa ruszy w marcu czy w kwietniu mam odsetki w plecy...
    Wrzucasz niewykorzystana czesc transzy na lokate 1-dniowa (wiele lokat, aby uniknac podatku Belki). Np: w BGZ masz w tej chwili 3,8%. Dzieki temu przynajmniej czesciowo kompensujesz sobie odsetki od tej transzy zyskiem z lokaty.

  11. #31
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Arjen

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał MORHOT Zobacz post
    Do końca grudnia mam promocję na porotherm, więc 500 zł zwrócą...
    To nie do końca tak, że zwrócą - po prostu dostaje sie po wypełnieniu formularza voucher imienny i można go wtedy zrealizować na pustaki. Więc formalnie nic nie zwracają, po prostu masz mniejszy wydatek i możesz sobie tę ratę kredytu z czystym sumieniem opłacić.

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MORHOT

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    292
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wiem, wiem... wczytałem się dokładnie w regulamin i wysłałem zgłoszenie już... czekam na voucher...
    Taki skrót myślowy to był

  13. #33

    Domyślnie

    Daj ludziom voucher a skoczą za Tobą w przepaść... Istne szaleństwo.

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MORHOT

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    292
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kuba Dąb Zobacz post
    Daj ludziom voucher a skoczą za Tobą w przepaść... Istne szaleństwo.
    Nie no nie przesadzaj... i tak miał być porotherm, więc dlaczego by nie skorzystać z bonusu 500 zł??
    No chyba że zrobili tą promocję,żeby wszyscy się teraz rzucili, a od stycznia cena spadnie na 4,00 zł... ale w to sie wierzyć nie che...

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał fenix2 Zobacz post
    Więc jak to z tym jest? Trochę mnie to zasmuciło bo część materiału zakupiliśmy przed pozwoleniem.
    to chyba nie tak. Odpisać można po uzyskaniu pozwolenia. To znaczy, żeby wystąpić o zwrot trzeba mieć pozwolenie, żeby kupić - nie.
    ja miałam cały materiał na ściany kupiony rok wcześniej, bo tyle na pozwolenia czekałam a ze zwrotem vatu nie było problemu.

  16. #36
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS Zobacz post
    to chyba nie tak. Odpisać można po uzyskaniu pozwolenia. To znaczy, żeby wystąpić o zwrot trzeba mieć pozwolenie, żeby kupić - nie.
    ja miałam cały materiał na ściany kupiony rok wcześniej, bo tyle na pozwolenia czekałam a ze zwrotem vatu nie było problemu.

    A to mnie uspokoiłaś.
    My tez papiery około roku załatwialiśmy.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  17. #37

    Domyślnie

    nie wiem co do tego pomaranczu was ciagnie, chyba tylko ten voucher...

    co do cen jak juz to padlo nigdy nie wiemy co i jak sie zmieni, jedna wielka niewiadoma, dzis jeden czynnik moze optować za obniżeniem ceny a za miesiąc ten sam podniesie cene.
    Ja jestem zdania ze kupowac wtedy gdy juz chcemy stawiac - chyba ze to stal, ona na zime zawsze taneieje.

  18. #38
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Mam jeszcze takie pytanie.
    Czy jeżeli otrzymam fakturę na maila to nie będzie problemów z odliczeniem VAT ? Sprzedawca mówi że nie.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał fenix2 Zobacz post
    Mam jeszcze takie pytanie.
    Czy jeżeli otrzymam fakturę na maila to nie będzie problemów z odliczeniem VAT ? Sprzedawca mówi że nie.
    skan?
    bo musi być podpisana i opieczątkowana....
    A i jak nie płacisz gotówką to wydrukuj sobie od razu potwierdzenie zapłaty, ile ja się potem naszukałam w banku, żeby mi wydruki 2 lata wstecz zrobili..

  20. #40
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS Zobacz post
    skan?
    bo musi być podpisana i opieczątkowana....
    A i jak nie płacisz gotówką to wydrukuj sobie od razu potwierdzenie zapłaty, ile ja się potem naszukałam w banku, żeby mi wydruki 2 lata wstecz zrobili..
    Nie skan. Oni wysyłają na maile w postaci .pdf
    Podobno jakieś nowe przepisy że można ale wolałem się upewnić.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

Strona 2 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony