dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 8
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 151
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał fenix2 Zobacz post
    Nie skan. Oni wysyłają na maile w postaci .pdf
    Podobno jakieś nowe przepisy że można ale wolałem się upewnić.
    Coś jest podobno z elektronicznymi podpisami. Ale to jest jak z carbonowym tynkiem, lepiej zaczekać aż inni zobaczą czy działa, a nie samemu sie pchać w problemy. chociaz wcale nie musi ich byc.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał MORHOT Zobacz post
    Nie no nie przesadzaj... i tak miał być porotherm, więc dlaczego by nie skorzystać z bonusu 500 zł??
    No chyba że zrobili tą promocję,żeby wszyscy się teraz rzucili, a od stycznia cena spadnie na 4,00 zł... ale w to sie wierzyć nie che...
    Nie przesadzam. Ludzie zwariowali... na prawdę

    A jesteś w stanie prostymi słowami wyjaśnić czemu akurat ceramika?

  3. #43
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MORHOT

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    292
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wybór nie jest taki duży wbrew pozorom:
    ceramika,
    beton komórkowy,
    silikaty.

    Dlaczego ceramika? Ano dlatego, że do betonu komórkowego jestem nastawiony sceptycznie od zawsze
    A sylikaty oweszm będę maił, na wszystkiech ścianach działowych coby akustyka była dobra. Teoretycznie mógłbym jechac całość z sylikatów, bo i tak pójdzie 20 cm styropianu... jednak sylikaty z racji na żadną izolacyjnośc termiczna IMO będą potęgowac mostki termiczne, których nie da się uniknąć - choćby chudziak - ściana czy sztorce przy oknach i drzwiach. Silka nie wyjdzie taniej niż Porotherm! Liczyłem wiele razy! Poza tym wiem, że ekipa porothermu nie spartaczy, bo to popularny materiał.
    A z ceramiki dlaczego Porotherm? Bo jest niewiele droższy od produktów konkurencyjnych, a jakościowo znacznie lepszy (od konkurencyjnej ceramiki poryzowanej). A MAX dlatego nie, że różnica w cenie m2 ściany jest śmieszna, ściana wychodzi albo za cienka, albo za gruba (19 lub 29 cm) i do tego trzeba się pieścić ze spoina pionową.
    To w skrócie tyle...
    Poza tym - ludzie TO kupowali 2 lata temu po 8,50 - 9,00 zł, a Ty mi się dziwisz, że za 4,50 się nie waham?

  4. #44
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kuba Dąb Zobacz post
    Coś jest podobno z elektronicznymi podpisami. Ale to jest jak z carbonowym tynkiem, lepiej zaczekać aż inni zobaczą czy działa, a nie samemu sie pchać w problemy. chociaz wcale nie musi ich byc.
    Ja bym wolał normalną ale oni się upierają na taką.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  5. #45
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał MORHOT Zobacz post
    A MAX dlatego nie, że różnica w cenie m2 ściany jest śmieszna, ściana wychodzi albo za cienka, albo za gruba (19 lub 29 cm) i do tego trzeba się pieścić ze spoina pionową.
    Przecież są MAX'y na 25cm.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS Zobacz post
    skan?
    bo musi być podpisana i opieczątkowana....
    A i jak nie płacisz gotówką to wydrukuj sobie od razu potwierdzenie zapłaty, ile ja się potem naszukałam w banku, żeby mi wydruki 2 lata wstecz zrobili..
    nic nie musi!! to nie FV za internet.
    w myśl nowych przepisów, FV drogą elektroniczną są tak samo ważne jak te drukowane, z jednym małym faktem iż należy je wydrukować.

    http://www.biznes-firma.pl/Faktury_w...owe,15681.html

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał MORHOT Zobacz post
    Wybór nie jest taki duży wbrew pozorom:
    ceramika,
    beton komórkowy,
    silikaty.

    Dlaczego ceramika? Ano dlatego, że do betonu komórkowego jestem nastawiony sceptycznie od zawsze
    A sylikaty oweszm będę maił, na wszystkiech ścianach działowych coby akustyka była dobra. Teoretycznie mógłbym jechac całość z sylikatów, bo i tak pójdzie 20 cm styropianu... jednak sylikaty z racji na żadną izolacyjnośc termiczna IMO będą potęgowac mostki termiczne, których nie da się uniknąć - choćby chudziak - ściana czy sztorce przy oknach i drzwiach. Silka nie wyjdzie taniej niż Porotherm! Liczyłem wiele razy! Poza tym wiem, że ekipa porothermu nie spartaczy, bo to popularny materiał.
    A z ceramiki dlaczego Porotherm? Bo jest niewiele droższy od produktów konkurencyjnych, a jakościowo znacznie lepszy (od konkurencyjnej ceramiki poryzowanej). A MAX dlatego nie, że różnica w cenie m2 ściany jest śmieszna, ściana wychodzi albo za cienka, albo za gruba (19 lub 29 cm) i do tego trzeba się pieścić ze spoina pionową.
    To w skrócie tyle...
    Poza tym - ludzie TO kupowali 2 lata temu po 8,50 - 9,00 zł, a Ty mi się dziwisz, że za 4,50 się nie waham?
    to z porownania silikatow i ceramiki wybieram silikaty, przynajmniej materiał jednorodny, mozna tez na cienka zaprawę i dobra akustyka
    ceramika (glina popiol trociny - gdzie to jednorodne gdzie to zdrowe), to dla mnie material przereklamowany dla tego popularny chodz na rynku zajmuje 2 miejsce po BK
    a jak juz rozwazac i 3 gracza to on chyba najlepszym rozwiazaniem z calej 3

  8. #48
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gustaw Fijak Zobacz post
    nic nie musi!! to nie FV za internet.
    w myśl nowych przepisów, FV drogą elektroniczną są tak samo ważne jak te drukowane, z jednym małym faktem iż należy je wydrukować.

    http://www.biznes-firma.pl/Faktury_w...owe,15681.html

    Czyli rozumiem że nie będzie problemów. Fakturę sobie oczywiście wydrukowałem/.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  9. #49

    Domyślnie

    najmniejszych, nowelizacja ustawy ułatwia zycie wszystkim

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał MORHOT Zobacz post
    Dlaczego ceramika? Ano dlatego, że do betonu komórkowego jestem nastawiony sceptycznie od zawsze
    Hehe i to szczerze mówiąc jest jedyny argument jaki potrafię sobie wyobrazić przemawiający (jakby) za ceramiką. Ubzduranie/przyzwyczajenie/zwał jak chciał. Szczerze mówiąc miałem nadzieję, że tym razem dowiem się o jakichś super-nieznanych mi-zaletach ceramiki, ale znów pudło.

  11. #51
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MORHOT

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    292
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Masz rację - ubzduranie/przyzwyczajenie
    Podobnie jak strop żelbetowy !
    Podobnie jak schody żelbetowe !
    Wiem, że postoi 100 lat jak nic - ot takie głupie przyzwyczajenie...

    Acha i jeszcze jedno - wiesz co to pustak pianowy ze Skawiny? Trauma pozostaje na lata!

  12. #52
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Asia**
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    opolskie
    Posty
    356
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał MORHOT Zobacz post
    Masz rację - ubzduranie/przyzwyczajenie
    Podobnie jak strop żelbetowy !
    Podobnie jak schody żelbetowe !
    Wiem, że postoi 100 lat jak nic - ot takie głupie przyzwyczajenie...

    Acha i jeszcze jedno - wiesz co to pustak pianowy ze Skawiny? Trauma pozostaje na lata!
    Eee tam - takie kaloryfery to szczyt głupoty. Pompa ciepła - to jest to! Sie nie znacie..

  13. #53

    Domyślnie

    pustak pianowy ze Skawiny ?
    Co to jest ?
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    tak myślę, że jakiś erzatz z czasów socjalizmu. Kojarzy mi się ze szkłem spienionym do ocieplania, ale to pewnie nie to

  15. #55

    Domyślnie

    chyba chodzi o BK ;>
    ale cos wiecej w temacie?

  16. #56

    Domyślnie

    Szczerze mówiąc to określenia pustak pianowy jeszcze nie słyszałem

  17. #57
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MORHOT

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    292
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pustak pianowy - komunistyczna wersja szarego skawińskiego gazobetonu, produkowanego z pyłów huty aluminium, świecącego w nocy, nie trzymającego żadnego wymiaru, rozpadającego się w rękach i będącego w ogólnej powszechnej pogardzie...

  18. #58

    Domyślnie

    stare to i nie modne
    patrzac pod katem cegly z tamtych czasow to mozna by powiedziec to samo albo i wiecej

  19. #59
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ziewam

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    47
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich bardzo serdecznie. Właśnie niedawno dowiadywałem sie w US o zakup materiału przed otrzymaniem pozwolenia na budowę. Pani w US poinformowała mnie, że moge kupić i odliczyć tylko będę musiał napisać, że materiał zakupiony przed otrzymaniem pozwolenia został wykorzystany do budowy domu( powołała się na jakąś ustawę). Więc opowieści, że nie można zakupić przed a potem rozliczyć są bezpodstawne i osoba w US udzielająca takiej informacji nie ma zielonego pojęcia co mówi.

  20. #60

    Domyślnie

    No i elegancko problem rozwiązany. Właściwie jak się tak zastanowić to dość jawnym chamstwem byłoby gdyby nie można było tak zrobić.

    MORHOT my tu o poważnie o budowie, a Ty jakieś smaczki komunistyczne wyciągasz jako argument przeciw teraźniejszemu BK. Przecież to nic z niczym nie ma już teraz wspólnego. No chyba, że to od początku do końca była anegdota

Strona 3 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony