dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 8
Pokaż wyniki od 141 do 151 z 151
  1. #141

    Domyślnie

    Cytat Napisał sadm2 Zobacz post
    Też się nie raz nad tym głowię. Tłumaczę to globalizacją. Kupuję na odległość w super cenie, z dostawą, tego producenta, którego szukałem i chciałem. Sporo czasu poświęcam na takie zakupy i często znajduję przy okazji inne rzeczy, które będą potrzebne mi dopiero za jakiś czas. Np. głupia wkładka bębenkowa do drzwi... Chciałem kupić coś atestowanego, klasy C... U mnie w mieście znajdę GERDĘ cena za sztukę wkładki 30/35 od 100 zł w górę. Szkoda trochę kasy... Poszperałem w necie i znalazłem hurtownię (http://www.sparta.com.pl/) kupiłem 3 wkładki klasy C firmy ABUS w świetnej cenie zaledwie 162 zł Warto było?
    Przyznam, że i ja się nad tym zastanawiałem i jedyne co przychodzi mi do głowy to odrobina nieuczciwej konkurencji ze strony producentów. Ale z drugiej strony, czy to ma dla nich sens?

  2. #142

    Domyślnie

    ceny pojda w gore juz bebnili w tv o tym ze sie podnioa i niektore sie juz podniosly, niestety tendencja rynkowa...

  3. #143

    Domyślnie

    Oni tak co chwilę bębnią, a później niewiele z tego jest. Niestety ale w tv gadają głównie głupoty.

  4. #144

    Domyślnie

    Zasady klasycznej ekonomii nie obowiązują... ale nadal jeżeli rośnie popyt rośnie podaż. Rośnie popyt podnoszą ceny. Fakt jest taki: koszty stałe prowadzenia działalności gospodarczej rosną. Jak rosną koszty stałe rosną marże, narzuty. Jakoś każdy musi zrekompensować sobie wzrost cen. Sprzedając towar w sieci każdy chce przyciągnąć klienta i chce zarobić mniej ale chce zarobić... Kiedy wykonywałem instalację elektryczną w domu kupiłem wszystko na drugim końcu polski. Gdybym to samo kupił w moim mieście dołożyłbym 10-15 % w zależności od wielkości upustów. U mnie hurtownie elektryczne nie są skore do dawania cen chociaż podobnych do tych z allegro. Walą takie narzuty, że tylko klnę bo akurat jestem zmuszony do zakupu mniejszej ilości materiału na miejscu. Szkoda gadać... Czekam, aż wszystko będzie dostępne w sieci. Wpieniam się nie raz gdy czegoś szukam i w moim mieście muszę przejechać nawet 30 kilometrów po to aby się dowiedzieć, że tego nie dostanę... Dlatego przesyłka kurierska jest o wiele bardziej opłacalna niż poszukiwania na własną rękę

  5. #145

    Domyślnie

    Tylko obawiałbym się, że koszty transportu nie zawsze i nie za wszystko się zwrócą.

  6. #146

    Domyślnie

    transport transortem, ale ja juz zauwazylem zmiany cen bo 1% na vacie to nie tylko ten 1% rosnie jedno rosnie 2 i tak do ostatniego punktu zwiekszajac nam ostatecznie koszty jakie mielismy do tej pory.
    jedyne zaskoczenie to ze cena lozka pozostala taka sama po wprowadzeniu 23% vat moje zaskoczenie byl spore bo obnizyli cene netto aby pozostawic ta sama na produkcie.

  7. #147
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Asia**
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    opolskie
    Posty
    356
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Podobno ceny styropianu idą do góry? Sprawdzaliśmy w trzech hurtowniach i potwierdzili, że od przyszłego tyg. ceny styro. rosną.

  8. #148

    Domyślnie

    a jakie ceny u Was?
    okolice Łodzi SOLBET - 7,76
    H+H z Gorzkowic - 9,06

  9. #149
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krzysztof czajka

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    163

    Domyślnie

    niech lepiej ten styropian do góry nie idzie ja ostatnio gadałem w hurtowni to facet powiedział, żebym był spokojny o ceny. Drastycznie w góre nie pójdą.

  10. #150

    Domyślnie

    Z tym styro to prawda, nam tez powiedziano ze producenci zapowiedzieli podwyzki o 20%, na XPSie juz widac, na jesieni kupowalismy po 360zl a teraz 420zl/m3. Poraszka.

  11. #151

    Domyślnie

    Cytat Napisał siwy lodz Zobacz post
    a jakie ceny u Was?
    okolice Łodzi SOLBET - 7,76
    H+H z Gorzkowic - 9,06
    No ładnie, przed chwilą ktoś gdzieś cytował H+H tańsze od Solbetu. Stawiam (teraz troszkę na ślepo), że transport przeważył. No i może hurtownia bardziej hurtowo skupuje Solbet wiec ma taniej.

Strona 8 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony