dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 102 z 125
Pokaż wyniki od 2.021 do 2.040 z 2492
  1. #2021
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Rozumiem, że chcesz mieć wszystko podane na tacy, nie chce Ci się samemu sprawdzić, przejrzeć kilka dzienników budów i zobaczyć jak robią inni, przeczytać kilka tematów na temat montażu okien. Są też filmiki na YT o montażu. Nie przygotowałeś się i masz problemy z montażem rolet, bo masz nadproża standardowe, wyciągni wnioski.

    Co ci da to wysuniecie o 10 mm ? Jaki montaż poleca producent okien ?

  2. #2022
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krzychu85PL

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    208

    Domyślnie

    Da mi to ,że odizoluje skrzynki od nadproża i tylko po to chcę je wysunąć,nie interesują mnie tu jakieś eksperymenty z wysuwaniem okien bo będzie taniej itp .
    No dobrze to proszę mi powiedzcie co byście zrobili na moim miejscu? okna 82 mm szerokości trzy szybowe będą przymocowane do solbet 24 600.
    Naprawdę nie jestem z ludzi którzy chcą na siłę coś udowodnić.Chce tylko jakoś pogodzić te rolety z oknami ,żeby było dobrze.

  3. #2023
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Domyślnie

    no i miedzy innymi dlatego - by uniknąc probkemów takich jak powyżej - o roletach zapomniałem szybciej niz o nich pomyslałem

  4. #2024

    Domyślnie

    Przecież wystarczyło pomyśleć na etapie wznoszenia budynku co się chce osiągnąć. Ja u siebie włożyłem w nadproża po 4 cm styroduru i sprawa załatwiona (15 minut roboty). Jak ktoś nie przewidział tego to może warto pomyśleć po prostu o roletach z puszkami montowanymi na zewnątrz a nie w styropianie. Unika się wtedy problemu mostków/przemarzania itp.

  5. #2025
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krzychu85PL

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    208

    Domyślnie

    ale ja nie pomyślałem na etapie budowy więc po co te komentarze??pytam się jakie jest rozwiązanie a nie czy pomyślałem w odpowiednim momencie,naprawdę takie komentarze to zostawcie dla siebie a nie robi się śmietnik na tym forum i później przychodzi kolejna osoba widzi wątek ponad 100 stron czyta pierwsze 20 i ma dość bo dalej nic nie wie oprócz tego ,że nie pomyślał na etapie budowy a biorąc kredyt na dom pomyślałeś ,że za 10 lat nie będziesz miał kasy na ratę? naprawdę darujmy sobie takich wpisów...

  6. #2026

    Domyślnie

    Witam wszystkich,

    Chciałem zapytać czy warto dopłacać do silników z detekcją przeszkód bo różnica w cenie jest dość znaczna, jakie są zalety i wady takich napędów
    Wykonawca ma do wybory napędy firmy Inel lub Aluprof, oba z detekcją przeszkód lub bez, która z tych dwóch firm byłaby lepsza według was.
    Rolety mają być na przycisk. profil pa39 z Aluprof moc silnika 156 W.

  7. #2027

    Domyślnie

    Z detekcja sa lepsze i nie ma co tu pisac wypracowania dlaczego. Stac cie to sie nie zastanawiaj tylko bierz z detekcja

  8. #2028
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzychu85PL Zobacz post
    No dobrze to proszę mi powiedzcie co byście zrobili na moim miejscu?
    W tym momencie masz mniej opcji :

    - skrzynka od rolet montowana do okna ( najtaniej, najlepiej w twojej sytuacji, minus dla niektórych to widoczna skrzynka )
    - rezygnacja z rolet
    - zamiast rolet, żaluzje zewnętrzne, okiennice lub coś podobnego

    I ostatnia opcja to właśnie to o czym myślisz, jeśli chcesz ukryć skrzynkę, grubość izolacji minus grubość skrzynki i wiesz ile możesz dać izolacji, im więcej tym lepiej i o jak najlepszych parametrach.

    Pamiętaj o klapie do konserwacji mechanizmu w skrzynce !

    Wybór należy do Ciebie.

  9. #2029
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krzychu85PL

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    208

    Domyślnie

    Rezygnacja z rolet odpada są już zamówione i zapłacone, no właśnie ale jak dam więcej to okno też musi wyjśc więcej a cały bałagan bierze się z tego wysunięcia okna.

  10. #2030

    Domyślnie

    Witam Serdecznie, obserwuję forum i widzę ,ze są tu Panowie zorientowani w tym temacie więc bardzo bym chciał prosić o pomoc.
    Chciał bym policzyć ile ciepła w skali roku ucieknie mi przez betonowe nadproża jeśli powierzchnia nadproży wynosi łacznie 2.2 m2 ,a ile ucieknie jeśli ocieplę to 5 mm i 10 mm matą aerożelową o lambdzie 0.014.
    Temp w domu to 22 stopnie.


    Bardzo proszę o pomoc

  11. #2031
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebastian PE Zobacz post
    Witam Serdecznie, obserwuję forum i widzę ,ze są tu Panowie zorientowani w tym temacie więc bardzo bym chciał prosić o pomoc.
    Chciał bym policzyć ile ciepła w skali roku ucieknie mi przez betonowe nadproża jeśli powierzchnia nadproży wynosi łacznie 2.2 m2 ,a ile ucieknie jeśli ocieplę to 5 mm i 10 mm matą aerożelową o lambdzie 0.014.
    Temp w domu to 22 stopnie.


    Bardzo proszę o pomoc



    pytanie dla fizyków matematyków i inzynierów budownictwa...


    podziwiam, że doszedłeś do wnioasku iz ktos tu na foum będzie w w stanie ci to policzyć.,.

    Mi osobiście wystarczy stwierdzenie - poprzez zaamontowanie rolet ucieka z domu jakiekolwiek ciepło - to wystarczy by zrezygnować z tego "zaproszenia dla złodziei"


    Pozdrav

  12. #2032

    Domyślnie

    Nie no myślę ,że ktoś kto zna ten wzór i podstawi te wartości to obliczy to w pare sekund.Ja nie znam więc proszę o pomoc.

  13. #2033
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    No i po co te kombinacje z aerozolem, skoro mozna na etapie projektu zwiekszyć wysokość okien o 20cm, zastosować najd oknami poszerzenia systemowe, do nich przykręcić skrzynki rolet, a od środka do poszerzeń przykleić te 10,12 cm styropianu, tak, aby zlicować się ze ścianą.
    Otynkować i zapomnieć.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #2034

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    No i po co te kombinacje z aerozolem, skoro mozna na etapie projektu zwiekszyć wysokość okien o 20cm, zastosować najd oknami poszerzenia systemowe, do nich przykręcić skrzynki rolet, a od środka do poszerzeń przykleić te 10,12 cm styropianu, tak, aby zlicować się ze ścianą.
    Otynkować i zapomnieć.
    No no no moje patenty jak widzę robią furorę.
    A na serio
    Wiesz dlaczego tak nie robią bo drożej.
    Bo trzeba pomyśleć na samym początku zdecydować.
    Faktem jest że to jest najlepszy pod każdym względem montaż rolet

  15. #2035
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Patent jest super i przy pobieżnym badaniu (pirometrem) nie wykazuje mostków.
    Szczerze mówiąc, to współczuje tym, którzy na forum zarejestrowali się w trakcie zaawansowanej budowy, bo dopiero wówczas dowiedzieli sie o babolach, których juz w tym domu nie usuną.
    To juz lepiej byłoby sie nie rejestrować i dokończyć budowę w nieświadomości.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #2036

    Domyślnie

    no wlasnie nie mam juz mozliwosci cofniecie nadproza,moge tylko zrezygnowac z rolet a tego zona bardzo nie chce

  17. #2037
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    No to tu nie ma co liczyć, trzeba zaizolować jak tylko w tym przypadku sie da i pogodzić się, źe te kilkanaście/kilkadziesiąt złotych na sezon ucieknie.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #2038
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krzychu85PL

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    208

    Domyślnie

    z tym juz sie pogodzilem ,tylko czy te 10 mm nie zaszkodzi hmm...

  19. #2039
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    No i po co te kombinacje z aerozolem, skoro mozna na etapie projektu zwiekszyć wysokość okien o 20cm, zastosować najd oknami poszerzenia systemowe, do nich przykręcić skrzynki rolet, a od środka do poszerzeń przykleić te 10,12 cm styropianu, tak, aby zlicować się ze ścianą.
    Otynkować i zapomnieć.
    A jakie słabe strony ma rozwiązanie : 10 - 12 cm EPS 031 pomiędzy nadprożem i skrzynką od rolet ?
    Nie mam jeszcze ścian, a jak ogadałem okna i rozmawiałem o montażu to w salonach polecano mi izolację pomiędzy nadprożem a skrzynką bo taniej.
    Chcę mieć jednak dobrze, i niekoniecznie najtaniej.

  20. #2040
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brysia8

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    ŚLĄSK
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    414
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaRa Zobacz post
    A jakie słabe strony ma rozwiązanie : 10 - 12 cm EPS 031 pomiędzy nadprożem i skrzynką od rolet ?
    Nie mam jeszcze ścian, a jak ogadałem okna i rozmawiałem o montażu to w salonach polecano mi izolację pomiędzy nadprożem a skrzynką bo taniej.
    Chcę mieć jednak dobrze, i niekoniecznie najtaniej.
    Skąd się wzięło wolnego miejsca na 10-12 cm pomiędzy nadprożem a skrzynką od rolet?
    Dom parterowy; PF 20cm XPS + 7cm eps 0,031; ściany porotherm 25cm + 22 cm grafit 0,032; dach płaski- żelbet, 25cm 0,037 + spadki 1-28cm 0,037eps; okna Oknoplast- winergetic premium; podłogówka po całości, rekuperacja; PC PW Buderus Logatherm WPLS.2. - 8KW.
    Pow. całkowita 150m2, użytkowe 122m2.
    Już mieszkamy )

Strona 102 z 125

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony