dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 103 z 125
Pokaż wyniki od 2.041 do 2.060 z 2492
  1. #2041
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Domyślnie

    szukam arguemntów, które przekonaja mnie do montażu rolet.. nawet na oknie z wielkim przeszkleniem..


    za cholerę - mimo najszczerszych chęci - nie znajduje takich argumentów...

  2. #2042
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krzychu85PL

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    208

    Domyślnie

    Cytat Napisał forscher Zobacz post
    szukam arguemntów, które przekonaja mnie do montażu rolet.. nawet na oknie z wielkim przeszkleniem..


    za cholerę - mimo najszczerszych chęci - nie znajduje takich argumentów...
    argumentów można szukać tak sam jak przy dylemacie kupno domu lub mieszkania tu i tu będzie ciepło i na głowę nie będzie padać ,ale...no właśnie ale

    dla mnie plusy
    -poczucie bezpieczeństwa mimo ,że nie są antywłamaniowe to w jakimś tam stopniu zwiększają bezpieczęństwo
    -prywatność po zmroku
    -izolacja w gorące dni
    -wyciszenie wnętrza domu
    -jak ktoś pracuje w nocy to może odsypiać pracę do bólu w dzień
    minusy
    -dodatkowe koszty
    -problem z mostkami termicznymi chociaż mit został już obalony i są to śmieszne straty w skali roku

    to chyba na tyle ,ale myślę ,że sam musisz zadecydować czy je chcesz tak samo jak sam wybierałeś kolor dachu

  3. #2043
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brysia8 Zobacz post
    Skąd się wzięło wolnego miejsca na 10-12 cm pomiędzy nadprożem a skrzynką od rolet?
    Jest miejsce jeśli się zrobi nadproża o 5 cm węższe i planuje izolację 25 cm.

  4. #2044
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaRa Zobacz post
    Jest miejsce jeśli się zrobi nadproża o 5 cm węższe i planuje izolację 25 cm.
    Albo okna ma sie w warstwie izolacji. Na termowizji rolet prawie nie widać.

  5. #2045
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krzychu85PL

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    208

    Domyślnie

    Witam,jak policzyć zyski cieplne z zasłonięcia rolety w zimną zimową noc?

  6. #2046
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Lemis-blinds

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-315
    Posty
    2

    Domyślnie

    Zalet rolet zewnętrznych jest wiele, jeżeli mamy na to odpowiednie fundusze to lepiej je mieć niż nie mieć
    Powyżej widzimy że plusów jest więcej niż minusów.

    Co do:
    "-poczucie bezpieczeństwa mimo ,że nie są antywłamaniowe to w jakimś tam stopniu zwiększają bezpieczęństwo"

    Jest to jedna z głównych zalet, Rolety zabezpieczające są produktem "zabezpieczającym" w standardzie ale uzbrajając je w dodatkowe produkty jak np. "wieszaki blokady" w wersji automatycznej czy "rygle automatyczne" w wersji ręcznej zwiększają swoją walory antywłamaniowe, wiadomo jeżeli złodziej będzie chciał to dostanie się nawet do rolety antywłamaniowej w profilu "Safe" ale niewielkimi kosztami możemy mu to utrudnić zdobywając na czasie. A nóż widelec zniechęci się bo zobaczy że ma za dużo rzeczy to obejścia i się zniechęci

    Pozdrawiam
    Lemis-blinds
    www.lemis-blinds.pl

  7. #2047
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Domyślnie

    nie wiem jak na innych działa takie nagabywanie przez producenta rolet do ich posiadania ale mnie osobiście taki tekst jeszcze bardziej zniechęca.



    Mercedesa też podobno lepiej mieć niż nie mieć, a jednak nie każdy mercedesem jeździ. Zadziwiające - nieprawdaż ?


    Jak będę chcial czuć bezpieczenstwo to w oknach zamontuje kraty a nie kawałki cieńkiej blachy ktora podważyć można niezbyt wyrafinowanym śrubokrętem. O poważniejszych urzadzeniach typu młotek siekra czy też łom nie wspominając.
    Żaluzje także ochronią przed promieniami słóonecznymi i ich nadmiarem

    Prywatność po zmroku zyskuję montując od wewnąrtrz żaluzje lub zasłony...


    taniej i bez mostków terminczych.








    Czy jest jakiś argument który bez możliwości podważenia przemawia za roletami? Nadal go szukam...
    Ostatnio edytowane przez forscher ; 03-02-2016 o 12:06

  8. #2048
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    My mamy szukać zalet za Ciebie ?
    Żaluzje są chyba WEWNĄTRZ pomieszczenia, prawda ?
    (Chyba, ze myślisz o fasadowych)

    Jesli promienie słońca padają na materiał WEWNĄTRZ POMIESZCZENIA to oddają mu energię i tepmperatura wewnątrz wzrasta.

    Mostki termiczne ?
    Owszem, ale są rekompensowane, tym że rolety zmniejszają parcie wiatru na szybę, zmniejszają ruch powietrza przy szybie (odbiór ciepła z szyby).
    W bezchmurne noce ograniczają straty promieniowania cieplnego w kierunku nieboskłonu.

    Jesli chodzi o estetykę - mnie żaluzje odrzucają, podobnie, jak ciężkie zasłony.
    Mamy lekkie firany, czy prześwitujące panel-tracki, wiec rolety są naturalnym dodatkiem.

    Ale skoro nie chcesz, nie ma przymusu.
    Zastanawiam się, po co przeglądasz ten watek, skoro nie chcesz ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #2049
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krzychu85PL

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    208

    Domyślnie

    no właśnie kolega forscher chyba nie szuka za tylko argumenty przeciw bo gdzieś tam podświadomie jednak chce tych rolet

    u mnie mostki termiczne to jakieś 60-70 zł na rok więc to wielkie g...o a nie mostki.I tak jak piszesz fotohobby rekompensują te straty więc jeśli się ma na to gotówkę i chce się rolety to się montuje a nie szuka powodów przeciwko nim

    A co do młotków i siekier to chyba już Cie fantazja ponosi szczególnie ,że facet rąbiący okno raczej musiał by być psychopata niż włamywaczem i sąsiedzi odrazu wezwali by policję,

  10. #2050
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    My mamy szukać zalet za Ciebie ?
    Żaluzje są chyba WEWNĄTRZ pomieszczenia, prawda ?
    (Chyba, ze myślisz o fasadowych)

    Jesli promienie słońca padają na materiał WEWNĄTRZ POMIESZCZENIA to oddają mu energię i tepmperatura wewnątrz wzrasta.

    Mostki termiczne ?
    Owszem, ale są rekompensowane, tym że rolety zmniejszają parcie wiatru na szybę, zmniejszają ruch powietrza przy szybie (odbiór ciepła z szyby).
    W bezchmurne noce ograniczają straty promieniowania cieplnego w kierunku nieboskłonu.

    Jesli chodzi o estetykę - mnie żaluzje odrzucają, podobnie, jak ciężkie zasłony.
    Mamy lekkie firany, czy prześwitujące panel-tracki, wiec rolety są naturalnym dodatkiem.

    Ale skoro nie chcesz, nie ma przymusu.
    Zastanawiam się, po co przeglądasz ten watek, skoro nie chcesz ?



    dyskusja z toba powina być krótka i rzeczowa a więc po kolei...

    nie. (to odpowiedz na twoje pytanie)
    tak - żaluzje o ktorych pisałem są wewnątrz pomieszczenia.


    Dzieki za slówa o oddawaniu energii.. coś w tym jest.. Pytanie - czy wentylacja mechaniczna z bypass'em poradzi sobie z namiarem tego ciepła?


    odpowiedz na twoje ostatnie pytanie jest w poście numer #2043 i w przedostatnim oraz ostanim zdaniu postu #2049

    Pozdrawiam

  11. #2051
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ale co ci da wentylacja mechaniczna z bypasem ? Jest upał, na zewnatrz 30C to bedzie nawiwewała 30C przez ten bypas.
    Jesli nie masz klimatyzacji, to podstawowym sposobem obrony przed przegrzaniem wnętrz latem jest niedopuszczanie energii słonecznej do pomieszczeń.
    Rolety, szeroki okap, drzewo liściaste za oknem, markiza.
    Najskuteczniejsze są rolety.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #2052
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    drapek

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kozienice
    Kod pocztowy
    26-900
    Posty
    401

    Domyślnie

    Co do obliczania zysków cieplnych poprzez zastosowanie rolet to dla mnie to "chwyt marketingowy" sprzedawców rolet. Rolety te musiałyby być szczelne, aby pomiędzy roletą a szybą powietrze było nieruchome. Inaczej przy dobrych oknach (3 szybowych) temperatury przed i za roletą będą bardzo zbliżone, więc te zyski w moim mniemaniu nie zrekompensują kosztów poniesionych z tytułu "mostka" przy skrzynce rolet.
    Może ktoś z posiadających rolety pokusiłby się o taki pomiar którejś mroźnej nocy?

  13. #2053

    Domyślnie

    będą zbliżone to prawda ale pokuś się o obliczenie w sytuacji gdy różnica temperatur będzie n. 0,5 stopnia
    Wystarczy byś coś zrozumiał
    Jak możesz to przyjmij do wyliczeń wartości z ostatniej mojej oferty
    Okna - powierzchnia - 180 mkw
    skrzynki do rolet - 29 mb 25 cm skrzynka - powierzchnia - 7,25 mkw
    czekam na wyliczenia

  14. #2054
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    drapek

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kozienice
    Kod pocztowy
    26-900
    Posty
    401

    Domyślnie

    postaram się wyliczyć to wolnym czasem, ale do tego będę potrzebował jeszcze U okien. i dla jakich temperatur mam liczyć? 20/0?
    Skrzynki rolet oddzielone 5mm aerogelu na betonowym nadprożu o jakiej lambdzie i jakiej grubości?

  15. #2055
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Exclamation



    Stosownie ich zostało zauważone na Sardynii - tyle tam temperatura wynosiła około 40 stopni C




    czyżby to była alternatywa dla rolet w kwestii zatrzymywania gorąca?

    tańsze??


    brak mostków termicznych??

  16. #2056
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    drapek

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kozienice
    Kod pocztowy
    26-900
    Posty
    401

    Domyślnie

    Cytat Napisał forscher Zobacz post
    czyżby to była alternatywa dla rolet w kwestii zatrzymywania gorąca?
    tańsze??
    brak mostków termicznych??
    3 x tak
    Jedynie co to nie każdemu może się to podobać. O ile nad tarasem/balkonem wygląda to fajnie to nad "zwykłym" oknem dla niektórych już niekoniecznie.

  17. #2057

    Domyślnie

    Porównaj sobie skuteczność rolet zewnętrznych w ograniczaniu temperatury w domu latem w stosunku do rolet wewnętrznym - pomyśl dlaczego . Ja to wiem , miałem żaluzje wewnętrzne ( w mieszkaniu ) a teraz mam rolety zewnętrzne i nie mam wątpliwości co jest skuteczniejsze.

  18. #2058
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Domyślnie

    o żaluzjach wewnętrznych już nie myślę...

    teraz na tapecie są powyższe markizy.... i znowu mam wrażenie ze to może być to czego szukałem...





  19. #2059
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał forscher Zobacz post
    o żaluzjach wewnętrznych już nie myślę...

    teraz na tapecie są powyższe markizy.... i znowu mam wrażenie ze to może być to czego szukałem...

    To fajnie, szkoda że opuścisz ten wątek, bo ten temat na tytuł

    " ROLETY ZEWNĘTRZNE - wątek zbiorczy: firmy, opinie, jakie wybrać? co polecacie? "

  20. #2060

    Domyślnie

    Cytat Napisał forscher Zobacz post
    o żaluzjach wewnętrznych już nie myślę...

    teraz na tapecie są powyższe markizy.... i znowu mam wrażenie ze to może być to czego szukałem...




    Nie bredź wiesz jaka jest cena automatycznej markizy takiej szerokości i długości aby miała sens ? Nawet jeśli dasz tylko od południa i zachodu to nie będzie to jedna. Chcesz tańsze ? ręcznie zwijane ? Zaczyna padać, mocniej wiać i co biegasz i zwijasz czy idziesz na całość - rozwijasz wiosną - zwijasz jesienią.

Strona 103 z 125

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony