dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 125
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 2492
  1. #61

    Domyślnie

    Voytas w Pruszkowie na ulicy Stalowej. O ile dobrze pamiętam to nazywa się to BuBu albo jakoiś tak. To najtańszy i nastarszy zakład jeki udało mi się znaleźć. zresztą sami produkują rolety.

  2. #62

    Domyślnie ROLETY ZEWNĘTRZNE - wątek zbiorczy: firmy, opinie, jakie wybrać? co polecacie?

    Jak wybrać solidne rolety zewnętrzne? na co zwracać uwagę przy wyborze, jakich producentów polecacie, w jakich cenach?
    gg

  3. #63

    Domyślnie

    Witam,
    Też jestem zainteresowany tematem.

  4. #64
    Guest

    Domyślnie

    i ja jestem zainteresowany
    ja

  5. #65
    Guest

    Domyślnie

    1. przede wszystkim należy wybrać system, tzn. wewnętrzne w ścianie ( RKS, SKS ) czy zewnętrzne - naścienne. można też próbować zainstalować zewnętrzne w taki sposób aby przykryyć je np. ociepleniem.

    2. uznanych producentów jest kilku, wykonawców baaaaardzo wielu.
    istotny jest solidny montaż ( poziomowanie, pionowanie ) i cuś tam - nie znam się na tym, ale doświadczyłem źle zamontowanej jednej rolety Uznano reklamację i natychmiast wymieniono część lameli.

    3. wybrać dodatki, zwijacze lub korby lub silniki, kolor, wielkość lameli szersze/węższe, lewobieżne lub prawobieżne, aluminiowe, drewniane, te drugie bardzo drogie, antywłamaniowe ( bankowe ) jeszcze droższe.

    Cz.

  6. #66

    Domyślnie

    No właśnie producentów cała masa. Wiem,że cena antywłamaniowych jest koszmarna, więc odpadaja. Ciekawe jakie są ceny innych a np nie bardzo podobają mi się rolety ze kasetą na zewnątrz, raczej myślę o tych chowanych w nadprożu lub podtynkowych.Jestem ciekaw czy kupując okna już wybierałeś rolety?Na jakiego producenta się zdecydowałeś? jak kosztowało cie np okno +roleta do niego i jaki miało okno wymiar.Pozdrawiam
    gg

  7. #67
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar magi
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    7.224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    181

    Domyślnie

    byłam w M&S same rolety jakieś zabezpieczenie od zewnątrz mają, żeby nie otworzyć i wcale nie są takie drogie, tańsze od okien jakie potrzebuję
    Jeśli nie wiesz co zrobić - uśmiechnij się

    Dziennik
    Skomentujesz?

  8. #68
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał mesieur
    No właśnie producentów cała masa. Wiem,że cena antywłamaniowych jest koszmarna, więc odpadaja. Ciekawe jakie są ceny innych a np nie bardzo podobają mi się rolety ze kasetą na zewnątrz, raczej myślę o tych chowanych w nadprożu lub podtynkowych.Jestem ciekaw czy kupując okna już wybierałeś rolety?Na jakiego producenta się zdecydowałeś? jak kosztowało cie np okno +roleta do niego i jaki miało okno wymiar.Pozdrawiam
    okna kupowałem u innego producenta niż rolety, chociaż mogłem razem.
    Ponieważ okna kupowałem drewniane z najwyższej półki ( ale to taki mały mój konik ), to za rolety też nieźle zaśpiewali. Stąd wybrałem innego dostawcę.
    Rolety planowałem na etapie projektu domu.
    U mnie są takie zewnętrzne w nadproża w kształcie odwróconego "L".
    Nie wybrałem systemu w nadprożu ( RKS ), gdyż jest to potężny mostek termiczny, a buduję raczej "ciepły" dom.
    natomiast moje kasety ( te zewnętrzne w nadprożu L ) schowają się pod tynkiem zewnętrznym. Wymaga to nieco przesunięcia okna w stronę pomieszczenia, ale niewiele ( przy ścianach 36 cm ).

    Konstrukcja od początku, bardzo starannie przemyślana, co do centymetra. Rolety z silnikami i sterowaniem cenntralnym+punktowym. Nie wyobrażam sobie, codziennie latać i sznurkami/taśmami otwierać/zamykać rolety. Dodatkowa korzyść - symulacja obecności + oświetlenie w dzień dla kwiatów podczas naszej nieobecności.

    Ceny - nie pamiętam ok. 200-220 zł za m2 rolety, + silniki ok. 700 zł + sterowniki punktowe ok. 160 zł + zegar centralny 350 zł. wszystko brutto z montażem.


    Cz.

  9. #69
    Guest

    Domyślnie

    a i ceny za sterowniki i silniki podałem za sztukę.

    a do ceny metra kw. rolety liczą również powierzchnię skrzynki i prowadnic. Inaczej mówiąc w świetle otworu.

    Cz.

  10. #70

    Domyślnie

    Gościu , czy twoje rolety to system Integro ?

  11. #71

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anonymous
    Cytat Napisał mesieur
    No właśnie producentów cała masa. Wiem,że cena antywłamaniowych jest koszmarna, więc odpadaja. Ciekawe jakie są ceny innych a np nie bardzo podobają mi się rolety ze kasetą na zewnątrz, raczej myślę o tych chowanych w nadprożu lub podtynkowych.Jestem ciekaw czy kupując okna już wybierałeś rolety?Na jakiego producenta się zdecydowałeś? jak kosztowało cie np okno +roleta do niego i jaki miało okno wymiar.Pozdrawiam
    okna kupowałem u innego producenta niż rolety, chociaż mogłem razem.
    Ponieważ okna kupowałem drewniane z najwyższej półki ( ale to taki mały mój konik ), to za rolety też nieźle zaśpiewali. Stąd wybrałem innego dostawcę.
    Rolety planowałem na etapie projektu domu.
    U mnie są takie zewnętrzne w nadproża w kształcie odwróconego "L".
    Nie wybrałem systemu w nadprożu ( RKS ), gdyż jest to potężny mostek termiczny, a buduję raczej "ciepły" dom.
    natomiast moje kasety ( te zewnętrzne w nadprożu L ) schowają się pod tynkiem zewnętrznym. Wymaga to nieco przesunięcia okna w stronę pomieszczenia, ale niewiele ( przy ścianach 36 cm ).

    Konstrukcja od początku, bardzo starannie przemyślana, co do centymetra. Rolety z silnikami i sterowaniem cenntralnym+punktowym. Nie wyobrażam sobie, codziennie latać i sznurkami/taśmami otwierać/zamykać rolety. Dodatkowa korzyść - symulacja obecności + oświetlenie w dzień dla kwiatów podczas naszej nieobecności.

    Ceny - nie pamiętam ok. 200-220 zł za m2 rolety, + silniki ok. 700 zł + sterowniki punktowe ok. 160 zł + zegar centralny 350 zł. wszystko brutto z montażem.


    Cz.
    Silniki, sterowniki punktowe... Te wartości podałeś za szukę, czy łącznie?
    Marcin proj. FIESTA MTM

  12. #72

    Domyślnie

    OK, OK, nie doczytałem do końca ...

    Już wiem, że za sztukę...

    Nie krzyczcie tylko, już będę czytał uważnie
    Marcin proj. FIESTA MTM

  13. #73

    Domyślnie

    Witam i ja zastanawiam się nad sposobem ukrycia skrzynek do rolet w ścianie. W projekcie mam scianę 3W i na pewno nie chcę widocznych z zewnątrz ani zasłaniającyh okno kaset.

    Czy ktoś ma doswiadczenia z nadprożami do rolet z leiera?

    Obawiam sie mostków termicznych przy zastosowaniu rks-ów, a okna mam dosyć szerokie...

  14. #74

    Domyślnie

    [quote="Anonymous"]
    Cytat Napisał mesieur
    Rolety planowałem na etapie projektu domu.
    U mnie są takie zewnętrzne w nadproża w kształcie odwróconego "L".
    Nie wybrałem systemu w nadprożu ( RKS ), gdyż jest to potężny mostek termiczny, a buduję raczej "ciepły" dom.
    natomiast moje kasety ( te zewnętrzne w nadprożu L ) schowają się pod tynkiem zewnętrznym. Wymaga to nieco przesunięcia okna w stronę pomieszczenia, ale niewiele ( przy ścianach 36 cm ).
    Cz.
    Mam jeszcze kilka pytań:

    1. czy jeżeli niezaplanowałbyś umiejscowienia rolet na etapie projektu, to później byłby problem z ich umiejscowieniem (rodzaj nadproży chyba można zmienić, bez wielkiej szkody dla konstrukcji...)?

    2. 36 cm sciany - Tyle masz bez ocieplenia? Czy z ociepleniem? Jeżeli ja zaplanowałem Silkę 18 i 12 cm wełny, sądzisz, że mogę mieć na tym polu jakieś problemy? Próbowałem zgłębiać to w innym wątku, ale bez skutku, bo nikt nie miał tutaj doświadczenia.
    Marcin proj. FIESTA MTM

  15. #75

    Domyślnie

    DO MARCINA CZ.

    Jakiś czas temu wysłałem do Ciebie (na pryw wiad.)prśbę o cennik Zacisza.

    Prośbę tę ponawiam

    sorki, że przez ten temat

  16. #76

    Domyślnie

    Cytat Napisał rammzes1
    DO MARCINA CZ.

    Jakiś czas temu wysłałem do Ciebie (na pryw wiad.)prśbę o cennik Zacisza.

    Prośbę tę ponawiam

    sorki, że przez ten temat
    Happy now?
    Marcin proj. FIESTA MTM

  17. #77

    Domyślnie

    oyeahhhhh

  18. #78
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał fiolek
    Gościu , czy twoje rolety to system Integro ?
    tak, skrzynki typu Integro, lamele aluminiowe z pianką typ "36" i "45"
    producent Aluprof, wykonywała firma lokalna.

    cz.

  19. #79

    Domyślnie

    dzięki za odpowiedzi, wygląda na to, że okno 1.5mx1.5m ze sterownikami, silnikiem to koszt ok 1000 zl? chyba że źle zrozumiałem.
    koszmar! przecież takich okien w przeciętnym domu jest z 10 a co tu mówić o drzwiach balkonowych!podajcie namiary na coś dostępniejszego!
    gg

  20. #80

    Domyślnie

    miałem na myśli roleta do okna o takich wymiarach, ma się rozumieć
    gg

Strona 4 z 125

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony