dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 125
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 2492
  1. #81
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał mesieur
    dzięki za odpowiedzi, wygląda na to, że okno 1.5mx1.5m ze sterownikami, silnikiem to koszt ok 1000 zl? chyba że źle zrozumiałem.
    koszmar! przecież takich okien w przeciętnym domu jest z 10 a co tu mówić o drzwiach balkonowych!podajcie namiary na coś dostępniejszego!
    Nawet trochę więcej kasiorki !

    Ale można założyć same rolety ( ok. 1/3-1/2 kwoty ) i założyć instalację elektryczną przygotowaną pod sterowanie, a samesilniki założyć jak np. wygramy w lotto

    Cz.

  2. #82

    Domyślnie mostek termiczny

    Cytat Napisał Cz.
    ...Nie wybrałem systemu w nadprożu ( RKS ), gdyż jest to potężny mostek termiczny, a buduję raczej "ciepły" dom.
    natomiast moje kasety ( te zewnętrzne w nadprożu L ) schowają się pod tynkiem zewnętrznym. Wymaga to nieco przesunięcia okna w stronę pomieszczenia, ale niewiele ( przy ścianach 36 cm ).

    No właśnie!
    Dziś do mnie dotarło, że przez takiego RKSa czy SKSa może wręcz nieźle dmuchać do domu. Wiem, że tam jest jakiś styropian, docieplenie, ale i tak wygląda mi to na potężny mostek termiczny.
    Jakie są wasze doświadczenia?
    Czy z roletą ze skrzynką zewnętrzną np. Integro nie ma już wcale problemu z mostkiem termicznym? Wprawdzie skrzynka nie przechodzi już w takim przypadku na przestrzał przez mur (na szczęście!) ale i tak dotykając gołego muru (zwłaszcza z czegoś tak zimnego jak silikaty) mostek termiczny jakiś tworzy.
    Można się w tym miejscu spodziewać jakichś problemów? Jakieś skraplanie, przemarzanie etc. ???
    Taką skrzynkę Integro montuje się do gołego muru, czy można przez jakiś styropian?

  3. #83

    Domyślnie roleta zewnętrzna na okrągłym oknie

    Hej

    I jeszcze jeden problem z roletami nas nurtuje.
    Może podpowiecie coś ciekawego.

    Otóż chcemy koniecznie (się uparliśmy) założyć roletę na okrągłym oknie.
    Okno tak jak na obrazku z lewej (a tu link ze szczegółami ).

    Zarówno od wewnątrz jak i zewnątrz w elewacji ma być widoczny jedynie okrągły otwór okienny (z oknem w środku oczywiście ) Żadnych prostokątów.
    Ogólnie pomysł jest taki, żeby prostokątna roleta chodziła pod ociepleniem.
    Problem jest jednak z dostępem serwisowym do niej.
    Już nam się prawie wydawało, że wiemy -
    dać RKS (ewentualnie SKS) dostęp do skrzynki rolety będzie od strony mieszkania. Wymagałoby to ewentualnie zdemontowania jakiegoś maskującego regipsu. Byłoby to do przeżycia.
    Jedna wada takiego rozwiązania to dodatkowy koszt prostkątnej od góry ościeżnicy okrągłego okna (bo musi być jakoś zmontowane i zabudowane w prostokątnym otworze (nadproże) pod roletę typu RKS (roleta tego wymaga)).
    Ale nawet, jeżelibyśmy się na to zdecydowali, to męczy mnie fakt tego mostka termicznego, jaki tworzy RKS. Nie po to budujemy ciepły dom z reku, żeby nam wiało przez skrzynkę od rolet.
    Taka roleta typu Integro byłaby chyba jedak korzystniejsza. Ma też tą zaletę, że można normalnie i solidnie montować okno od góry, co nie jest już takie oczywiste w przypadku skrzynki naokiennej.

    Tylko jak się dostać serwisowo do takiej Integro?
    Końce skrzynki byłyby zabudowane ociepleniem.
    Można by się do niej dostać od spodu, ale nie na całej długości.
    Czy to by wystarczyło???
    Macie jakieś pomysły, doświadczenia?

    pozdrawiam
    Robert

  4. #84

    Domyślnie

    Robercie od bilbusia (pięknego skądinąd) mam pytanie-widzę,że budujesz dom z pracowni horyzont (mnie podoba się frodo), powiedz jak układa się współpraca z pracownią, jak oceniasz fachowość projektów, czy masz lub wykonawcy mają jakieś problemy z interpretacja projektu, czy są jaoweś niedociągnięcia, bo czytam na forum o archiplagu i...wieje zgrozą!Czekam na twoje dośwaidczenia,pozdrowionka
    gg

  5. #85
    Cz.
    Guest
    Cz.

    Domyślnie

    ponieważ "przerobiłem ten temat, spróbuję opisać swoje spostrzeżenia.

    Moja ściana to BK400 36 cm + tynki 1cm+1,5cm=38,5 cm.

    Czym grubsza ścian, tym lepiej dla schowania skrzynki Integro.

    Okna nie są w połowie ściany, tylko przesunięte do środka domu ok. 1/3 i 2/3 na zewnątrz.

    Otwory na okna były wykonane tak jakby w kształcie litery T, tzn. nie prostokąt, tylko zostawione wpusty u góry na nadproża, które zostały wbudowane dopiero po wstawieniu okien.

    Nadproża były systemowe, tzn. takie cegły z prętami w środku i zalane betonem.

    Nadproża licują cię z ramą okna od strony zewnętrznej,

    Za nadprożami jest chyba 3-4 cm styropianu na klej ( jako ocieplenie), dalej przerwa 1-2 cm aby była możliwość zdjęcia pokrywy skrzynki, tzn. ta pokrywa zdejmuje się na zewnątrz domu ale jakby w stronę pomieszczeń.

    Wszystkjo jest tak policzone, aby tą skrzynkę przykryć 1 cm styropianu i siatką ( jak w ociepleniu budybnków ). Styropian i siatka są po to aby zewnętrzny tynk nie pękał podczas pracy rolety.
    Skrzynki i prowadnice będą schowane pod tynkiem na siatce i jakichś wzmocieniach ( nie wiem, bo jeszcze tego nie mam zrobionego ).

    Nie wiem czy jasno to opisałem, ale mam nadzieję że pomogłem.

    Bilbo, piękny projekt domu wybraliście,
    Sądzę, że roletę w systemie Integro również można zrobić w przypadku okna okrągłego, ale nie wypowiadam się, bo nie jestem fachowcem.
    Myślę, że DOBRY wykonawca i Twój projektant, powinni sobie z tym poradzić. W końcu nie takie rzeczy budują na świecie
    U mnie dwaj panowie usiedli na 10 min. i wymyślili, mając wcześniej rysunki od sprzedawcy rolet.
    Powodzenia.

    Cz.

  6. #86
    Guest

    Domyślnie

    Dzięki Cz.

    Narysowałem to sobie wg Twojego opisu i chyba kumam.
    Fajnie, że jest jeszcze ta szczelina i styropian.
    Rozumiem, że skrzynka jest przyczepiona od góry do ściany przed nadprożem(?) A co sądzicie o mostku termicznym, który tu powstaje? Jakby nie było ściana w tym miejscu bez ocieplenia ma bezpośredni kontakt z temp. zew. Nic tam się nie będzie działo?

    No i jeszcze jak w przypadku Integro zrealizowane jest sterowanie roletą? Oczywiście jeżeli jest silnik, to proste. Ale jeżeli mają być tasiemki? Czy i tak powstanie jakiś otwór na wylot przez mur?

    mesieur,
    Zapraszamy na wątek:
    Dom "BILBO" pracowni Horyzont

    Generalnie na razie nie doszły do nas żadne złe słuchy o naszym projekcie. Ale na razie mamy tylko stan zero.
    Na współprace z pracownią też nie możemy narzeać.

    Czytaliśmy, że np. w "Wierzbie" z Horyzontu były problemy z przewymiarowaną więźbą. Ale forumowa specjalistka od Wierzby przeglądała nasze zestawienie więźby i stwierdziła, że jest już ok. Widać doświadczenia z Wierzbą nie poszły na marne. "Frodo" też należy do świeższych projektów.

    Zerknij też na:
    Nasza "Wierzba"
    Wierzba I
    Wierzba II

    pozdrawiam
    Robert

  7. #87

    Domyślnie

    to byłem oczywiście ja

  8. #88
    Guest

    Domyślnie

    bilbo,

    nawet policzyłem ten mostek termiczy w salonie gdzie mam dwa okna tarasowe szer. 270 cm i 180 cm.

    Ten mostek termiczny to ok. 20-25 W więcej w stosunku do ściany ( gdyby tam była ( oczywiście mojej BK400 ).

    Jeśli chcesz "sterować" ręcznie, to załóż sznurki, a nie tasiemki !

    Do taśm trzeba dać duży przekrój przelotki, a do sznurków ( taki ładny pleciony, chyba sztuczny ) fachowcy wywiercili otwór wiertłem 10" włożyli tam taką sprężynkę a w nią sznurek. Mam tak w pomieszczeniu gospodarczym. I zero wyczuwalnego chłodniejszego powietrza.

    Cz.

  9. #89

    Domyślnie

    A może są w Polsce kasety na rolety takie jak w tym PDF-ie na stronie 7 i 8? Całość to praktycznie styropian, żadnych mostków.
    GG 5410889

  10. #90
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    JACK 40

    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Posty
    1

    Domyślnie ROLETY

    WITAM WSZYSTKICH,JESTEM NA ETAPIE STANU SUROWEGO
    JUŻ TERAZ CHCIAŁBYM ZAPROJEKTOWAĆ ROLETY ZEWNĘTRZNE.
    NIE PODOBAJĄ MI SIĘ WIDOCZNE SKRZYNKI NA ZEWNĄTRZ LUB WEWNĄTRZ BUDYNKU.CZY KTOŚ POSIADA ROZWIĄZANIE UKRYWAJĄCE SKRZYNKI W SCIANIE I CZY MOŻLIWE JEST TO ROZWIĄZANIE PRZY OKNIE ŁUKOWYM.
    POZDRAWIAM.

  11. #91

    Domyślnie

    Jak robilem nadproża z dwóch elek to zewnętrzną belkę zamontowałem 20 cm wyżej tak że powstała wnęka na schowanie skrzynki od rolety

  12. #92

    Domyślnie

    Są 2 metody: SKS - skrzynka zabudowana nad oknem we wnęce okiennej - koniecznosć "podniesienia" nadproża, RKS kaseta montowana na etapie wznoszenia ścian - przed zalewaniem nadproży/wieńca
    pozdoriwenia

  13. #93

  14. #94

    Domyślnie Rolety kompaktowe

    Hej,

    dzisiaj rozmawialiśmy o oknach do naszego domku w MSLine i zapytałam o rolety zewnętrzne. Pan polecał rolety kompaktowe. Tłumaczył, kiwałam głową, a teraz zastanawiam się, że jednak nie wiem co to jest. Zwykłe rolety zewnętrzne czy jednak coś innego?

    Macie coś takiego może? I jak się sprawuje?

    M.

  15. #95

    Domyślnie

    Mnie kiedyś proponowano pod taką nazwą roletę zewnętrzną i dodatkowo zamontowane siatki przeciw owadom w jednej kasecie do nadproża. Chyba również mogła być w tym do kompletu roleta materiałowa.

  16. #96

    Domyślnie

    Kompaktowe to wg mnie rolety schowane pod nadprożem okiennym ale trzeba zawczasu pomysleć o tym i wybudować wyższy otwór okienny
    zawsze optymista

  17. #97

    Domyślnie

    Jeżeli wszyscy mówimy o tym samym, czyli o roletach nad oknem, to jedna uwaga: moi znajomi też mieli tak schowane rolety - wygląda super, nic nie wystaje za budynek, z jednym minusem: albo im coś schrzanili, albo taka jest ich konstrukcja (raczej bardziej), ale zimą strasznie im ciągnęło chłodem z obudów rolet, więc osobiście zamiast rolet wolę p4 i wk2.

  18. #98

    Domyślnie

    Zgadzam się z MI egiem Też będę miał rolety ale zdecydowałem się na tzw. zewnętrzne nadtynkowe, własnie z tego powodu że w kompaktowych jest mostek cieplny.Pzdr.
    życie jest piękne-gdy się ma realny cel.

  19. #99

    Domyślnie

    Przyznam się że też mam zewnętrzne rolety nadtynkowe ale najpierw nie chcieliśmy a potem nam sie odmieniło i było za późno ale i tak skryja sie prawie pod styropianem przy ociepleniu domu.
    zawsze optymista

  20. #100
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał rubin23
    Zgadzam się z MI egiem Też będę miał rolety ale zdecydowałem się na tzw. zewnętrzne nadtynkowe, własnie z tego powodu że w kompaktowych jest mostek cieplny.Pzdr.
    Witaj, RUBIN!
    Jakie ceny?
    Pozdrawiam

Strona 5 z 125

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony