dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 52 z 125
Pokaż wyniki od 1.021 do 1.040 z 2492
  1. #1021

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    ważna jest też powierzchnia nie tylko sama szerokość!
    przy takich gabarytach ja osobiście rozważał bym tylko opcje a lub c
    pozdrawiam
    Czytając różne info - też dochodzę do takich wniosków. A ponieważ opcja (c) wykracza poza ramy budżetu - zostanę raczej przy (a). Dzięki.

    Mam też inne pytanie- czy sensowny jest pomysł aby odsunąć roletę od okna np o 10cm (po to aby między skrzynkę a nadproże dodać np. styropian) - tak aby prowadnice były przymocowane do styropianu na elewacji (niestety ściana 2W)?
    Pytam - ponieważ ktoś podsunął mi taką myśl - ale wydaje mi się to trochę nieprawdopodobne - aby samo zamocowanie prowadnic (dla dużej rolety) na styropianie elewacyjnym miało szansę się sprawdzić. Wrodzony sceptycyzm podpowiada mi - że przy wiekszym podmuchu taka roleta wyrwie te prowadnice razem z fragmentem elewacji. Czy ktoś z Was spotkał się taką realizacją?

    M.

  2. #1022
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    można cofnąć nadproża i wtedy je ocieplić .roletę dać do okna i będzie ok.
    prowadnice muszą być solidnie przymocowane przy takich gabarytach puszka powinna być też złapana .
    taką realizacje o której mówisz robiliśmy ale to na stosunkowo małych roletach

  3. #1023

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    można cofnąć nadproża i wtedy je ocieplić .roletę dać do okna i będzie ok.
    prowadnice muszą być solidnie przymocowane przy takich gabarytach puszka powinna być też złapana .
    taką realizacje o której mówisz robiliśmy ale to na stosunkowo małych roletach
    Nadproża cofnąć nie mogę - bo ja jestem w fazie remontu/zmian a nie budowy (niestety)
    Rolet na etapie projektu miało nie być - temat pojawił się po pierwszych doświadczeniach z wiatrem. Dlatego ten temat jest u mnie "dorzeźbiony" praktycznie po budowie.
    Obecnie mam pod puszką 2cm styrodur. W sumie nie mam (na razie) skraplającej się wilgoci na tym nadprożu ( a raczej podciągu) - ale na pewno straty ciepła na tym są niemałe. Stąd chęć zwiększenie ocieplenia pod puszką - no ale nie kosztem kłopotów (kosztownych) z taką roletą.
    A ponieważ dotychczasowa roleta (zdecydowanie źle "dobrana") się rozpadła po jakiś 5 latach - więc i tak muszę coś pozmieniać i przy tej okazji kombinuję jakby tu jeszcze doizolować to nadproże. Ale coś mi wygląda na to - że u mnie już teraz nie da się pogodzić tych dwóch tematów (ocieplonego nadproża i szerokiej ale stabilnej i w miarę trwałej rolety). Ale dzięki za dotychczasowe info

    pozdr M

  4. #1024
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    faza remontu to chyba najgorsza faza w jakiej mozna byc
    styrodur jest dużo cieplejszy od styropianu jeśli do rolety dodamy wkładkę neoporową to powinno byc dobrze i z zamontowanie i przemarzaniem

  5. #1025

    Domyślnie

    Witek86 - dziekuje
    Zostawili mi 4 cm w poziomie na 23 w pionie na rolety i w trakcie zalewania nadproży wstawili w te miejsca styropian. Poźniej bedzie styrodur.

  6. #1026
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    nie ma za co moje hobby

  7. #1027

    Domyślnie

    Potrzebuje porady, dostalem dwie wyceny rolet z roznymi napedami, jedna wycena uwzglednia naped Yooda a druga naped Portos. Ktore silniki sa lepsze (tz mniej awaryjne)?

  8. #1028
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    silniki z mechaniczną krańcówka? elektroniczną ? radio?
    jeden producent rolet?

  9. #1029

    Domyślnie

    Pierwsza wycena z Yooda jest z roletami Aluprof, a Portos jest z roletami rowniez Portos. Sterowanie napedami ma byc na klawisz, ewentualnie w przyszlosci bede chcial dodac moduly radiowe. Co do krancowek to obstawiam, ze mechaniczne, ale tu nie jestem pewny. Jestes w stanie podpowiedziec, ktora konfiguracja jest lepsza?

  10. #1030

    Domyślnie

    Niektórzy twierdzą, że Portos jest słabszy od Aluprofa, a ja mam odwrotne doświadczenia. Przez lata sprzedałem setki rolet Portosa z silnikami i ani jednego silnika nie musiałem naprawiać, a co dopiero wymieniać.
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  11. #1031
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    są tez tacy co uważają że drutex zgodnie z reklamą to najlepsze okna nie wszystko złoto ....
    też bym był bardziej za portosem.

  12. #1032
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel_g Zobacz post
    Pierwsza wycena z Yooda jest z roletami Aluprof, a Portos jest z roletami rowniez Portos. Sterowanie napedami ma byc na klawisz, ewentualnie w przyszlosci bede chcial dodac moduly radiowe. Co do krancowek to obstawiam, ze mechaniczne, ale tu nie jestem pewny. Jestes w stanie podpowiedziec, ktora konfiguracja jest lepsza?
    a z jakiej firmy masz oferte?

  13. #1033
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    juz napisała

  14. #1034
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    a ja z doświadczenia wiem że można kupić dobre okna z badziewną roletą i odwrotnie
    tylko w jednym racja jak ktoś sprzedaje tanie okna na pewno nie ma w ofercie dobrych rolet

  15. #1035
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał Fordor Zobacz post
    Z doświadczenia wiem, że jeśli kupujesz okna w dobrej firmie, rolety doradzą ci równie dobre. Natomiast jeśli zadowalasz się byle czym, dostaniesz byle jaką roletę
    tak tak wiemy najlepsze rolety od Peteckiego.

    Pozdrawiam

  16. #1036
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    nie omieszkam sprawdzić

  17. #1037

    Domyślnie

    proszę o pomoc.

    dom mam na tzw. odludziu, wokół tylko pola, Jak mocno wieje na zewnątrz to w domu aż piszczy przez okna.
    Zastanawiam się nad montażem rolet.

    Z racji tego, iż dom jest juz ocieplony - rolety przymocowane albo do elewacji, albo do ramy okna - CO POLECACIE?

    I druga kwestia: czy przy mocnych wiatrach rolety tez nie będą hałasować?

    bardzo dziękuję za pomoc,

  18. #1038
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał sewerynslowi Zobacz post
    proszę o pomoc.

    dom mam na tzw. odludziu, wokół tylko pola, Jak mocno wieje na zewnątrz to w domu aż piszczy przez okna.
    Zastanawiam się nad montażem rolet.

    Z racji tego, iż dom jest juz ocieplony - rolety przymocowane albo do elewacji, albo do ramy okna - CO POLECACIE?

    I druga kwestia: czy przy mocnych wiatrach rolety tez nie będą hałasować?

    bardzo dziękuję za pomoc,
    jeśli piszczy przez okna to nie za ciekawie,próbowałeś ustawić okucia aby mocniej dociskały?
    wiesz jakie masz okucia?
    rolety na pewno będą jakąś barierą przed wiatrem bo ogólnie wygłuszają hałas (w zależności od pancerza)
    to czy na elewacje czy we wnękę to już twoja decyzja co ci się będzie bardziej podobać.
    Polecam puszki rondo !
    przy dużych przeszkleniach ważne by dobrze dobrać pancerz by nie było takiej sytuacji że zawieje i wyskoczy z prowadnic

  19. #1039

    Domyślnie

    mam okna VEKA Perfectline AD, docisk mam już ustawiony na maksa. Przez pierwszy rok po montażu nic nie piszczało, po 2 latach piszczało, docisnąłem uszczelki, pomogło, ale na 2 lata tylko. Obecnie znowu piszczy. Na pewno trzeba by było wymienić uszczelki, ale wiem ze to pomoze tylko na kilka lat. Dlatego zdecydowaliśmy, ze zamontujemy rolety zewnętrzne.

    Tylko mam w/w wątpliwości.
    Przede wszystkim taką, czy rolety nie będą mocno hałasować?

  20. #1040
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar stibdom
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    124

    Domyślnie

    Hi,

    Małe pytanko mam, a mianowicie jaka będzie wielkość skrzynki rolety - Integro do okna 280 szerokość 220 wysokość, pozdrawiam

Strona 52 z 125

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony