dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 72 z 125
Pokaż wyniki od 1.421 do 1.440 z 2492
  1. #1421

    Domyślnie

    zgadzam się,,..niech inni ocenią, a czy tak nic nie znaczące ? zero,null? nie chcę nic udowodnić , ale z pewnością ma to wpływ na koszty eksploatacji domku....
    Nigdy nie szukaj prawdy, jeśli nie wiesz co zrobisz gdy ją znajdziesz.

  2. #1422

    Domyślnie

    udowodnij jaki. Jaki ma wpływ posiadanie w całości powierzchni strat, powierzchni przypadającej na skrzynki rolet gdzie zamiast 0,3 będziesz miał 0,7.
    Dla mnie zeeeeeeero, totalnie pomijalna sprawa... null

  3. #1423
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mmery

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    kielce
    Kod pocztowy
    25-129
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał magnum666 Zobacz post
    Witam,
    Potrzebuje porady w dziedzinie okien.
    Poszukuje okien wraz z roletami do domu parterowego.
    Mój główny problem to dobór okien+rolet do otworu okiennego 150x180 cm.
    Takich otworów jest 6 sztuk. Wymiarowo wygląda to następująco- typowe pomieszczenie o wysokości 2,7m od posadzki do otworu okiennego 60 cm, otwór okienny 180 cm, nadproże L19 (nadproże zlicowane po obu stronach muru).
    No i teraz pojawiają się komplikacje.
    Zaprosiłem na budowę „pomiarowca” przedstawiciela firmy M…. produkującej okna na profilach Aluplasta.
    Zaproponowano mi okna z roletami nadstawnymi – roleta 16,5 cm + okno 150x150 reszta podmurowana od dołu.
    Propozycja niby ok., ale przyjrzałem się całości z zewnątrz i doszedłem do wniosku, że ładniej wygląda cały budynek gdy okno jest zamontowane jak najwyżej nadproża (czyli bez puchy z roletą pod nadprożem). W związku z powyższym odnalazłem coś takiego jak rolety Integro do zabudowy w ociepleniu budynku. Ocieplenie jakie przewidziałem dla budynku to 17-20 cm + ramka wokół okna więc jakieś dodatkowe 2 cm. Tak więc sama puszka od rolety integro powinna się zmieścić bez problemu. Ale problem w tym,że nie mam przygotowanych nadproży do takich rolet.
    Wyżej wspomniany „Pomiarowiec” uważa, że mogą wysunąć okno do 2 cm poza lico ściany a prowadnice rolet odstawić na dystansach lub o ile dobrze zrozumiałem na podwójnych prowadnicach, w efekcie mógłbym między skrzynkę rolety a ścianę wsunąć ok. 3 -3,5 cm styroduru.
    Niemniej jednak nie dają żadnej gwarancji, że nadproże nie przemarznie.
    Co wg Was wybrać?
    Jakie mam możliwości zastosowania poprawnego montażu przy maksymalnie wysokim osadzeniu okien?
    Czy profil Aluplast 4000 to dobry wybór? Znajomy podpowiada, że tylko Rehau, reszta to dużo niższa półka.
    Kolejny dylemat to: max wielkość okna w jednej połaci jakie mogą wykonać to 150x150 cm w pakiecie dwu szybowym, wyższe okno lub pakiet trzy szybowy to już dzielenie okna na dwa skrzydła.
    Może ktoś ma jakiś pomysł??
    Może coś takiego między roletę a nadproże http://www.aluthermo.com.pl/

  4. #1424

    Domyślnie

    Cytat Napisał domowy cieć Zobacz post
    udowodnij jaki. Jaki ma wpływ posiadanie w całości powierzchni strat, powierzchni przypadającej na skrzynki rolet gdzie zamiast 0,3 będziesz miał 0,7.
    Dla mnie zeeeeeeero, totalnie pomijalna sprawa... null
    tu nie trzeba nic udowadniać....jeśli nie widzisz różnicy między 0,3 a 0,7 to ....nie wiem komu wspólczuć.....nauczycielce która uczyła cię matematyki?....czy Tobie?
    Nigdy nie szukaj prawdy, jeśli nie wiesz co zrobisz gdy ją znajdziesz.

  5. #1425

    Domyślnie

    i po co ta złośliwość? Kto komu ma współczuć ?
    Widzę różnicę ale też widzę jaki może mieć wpływ ułamek całkowitej powierzchni ścian o 0,3 zamieniony na 0,7
    Więc zostaw w spokoju moich nauczycieli matmy z Polibudy bo byli naprawdę dobrzy by nie rzec bardzo dobrzy.
    Matma uczy logicznego myślenia a widzę że kolega bardziej humanistą jest skoro nie łapie tego co napisałem
    Ostatnio edytowane przez domowy cieć ; 04-09-2013 o 21:17

  6. #1426
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    dobrze by było też zimą nie wychodzić na dwór by nie otwierać drzwi

  7. #1427
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockter

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Wrocław / Środa Śląska
    Posty
    225

    Domyślnie

    U mnie też będą robić montaż rolet, zamówiłem intermo, nadproże w kształcie litery L cofnięte 9cm - sporo. Okna o ramie 90mm (veka alphaline).

    Mur to poroterm 24cm, ocieplenie styropian 20cm.

    Na razie ustaliłem montaż taki: nadproże docieplone 5cm styroduru, okna od góry kotwione do nadproża. Ale nie podoba mi się to bardzo z powodu nieszczelności. Niestety powoduje to, że okno nie będzie wysunięte z muru a nawet będzie cofnięte o 4 cm co spowoduje oczywiście powstanie mostka termicznego w murze między ramą a ociepleniem.

    Czy macie jakieś pomysły co z tym zrobić?

  8. #1428

    Domyślnie

    dlaczego nie możesz zamontować w licu ? 9 cm ocieplenia to tyle samo co 9 cm ramy tym samym kotwa powinna złapać o nadproże, tak mi się wydaje

  9. #1429
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockter

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Wrocław / Środa Śląska
    Posty
    225

    Domyślnie

    No chyba masz rację. Przecież okno montuje się kotwami a nie przez ramę. Sorki ale jakieś zaciemnienie umysły mnie naszło. Trzeba będzie po prostu na miejscu to dobrze omówić z montażystami.

    Dzięki

  10. #1430
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    emgielka

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-676
    Posty
    25

    Domyślnie

    Jakie są dobre firmy rolet zewnętrznych, mam zamiar zamontować a kompletnie nie wiem jakie wybrać.

  11. #1431
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    krispol,anwis,portos to takie ogólnopolskie ...

  12. #1432
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    piotras82

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Posty
    33
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał domowy cieć Zobacz post
    ...
    Więc zostaw w spokoju moich nauczycieli matmy z Polibudy bo byli naprawdę dobrzy by nie rzec bardzo dobrzy.
    Cytat Napisał domowy cieć Zobacz post
    obliczyłem dla swoich okien - sumaryczna ich szerokość to 15,8 mb przy największych skrzynkach 20 cm da mi to 3,6 mkw a jedna moja ściana ma całkowitej powierzchni 67 mkw co stanowi 0,053% NA JEDNEJ ŚCIANIE !!! a jak to się ma do całego domu? ścian, dachu, gruntu?
    No cóż, moi nauczyciele w szkole byli chyba trochę gorsi, albo uczyli mnie trochę innej matematyki bo 0,053% z 67 za cholerę nie chce mi wyjść 3,6

    (dobra, czepiam sie oczywiście, nie z wrodzonej złośliwości tylko tak jakoś wpadło mi to w oczy )

    Pozdrawiam,
    Piotrek

  13. #1433

    Domyślnie

    trudno uwierzyć,że na polibudzie,na której kształcił się domowy cieć,byli tak marni nauczyciele.....
    Nigdy nie szukaj prawdy, jeśli nie wiesz co zrobisz gdy ją znajdziesz.

  14. #1434

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotras82 Zobacz post
    No cóż, moi nauczyciele w szkole byli chyba trochę gorsi, albo uczyli mnie trochę innej matematyki bo 0,053% z 67 za cholerę nie chce mi wyjść 3,6
    (dobra, czepiam się oczywiście, nie z wrodzonej złośliwości tylko tak jakoś wpadło mi to w oczy )
    Dziękuję ślicznie - faktycznie coś poderdałem i to ogromnie
    Mamy 3,16 a nie 3,6 mkw nadproży co stanowi 4,7% powierzchni jednej ściany co nie zmienia postaci rzeczy że w całej chałupie jest to pomijalne !!! gdzie zamiast 0,3 będziemy mieć z 0,7, a nawet niech ma 1,0 - co to za różnica w całości strat.
    Dziękuję Piotras za zwrócenie uwagi. Człowiek jest omylny, nawet po Polibudzie

    Sławas - na tym forum widzę coraz więcej osób, które nie mając argumentów przeciwko jakiejś tezie robią wycieczki osobiste zamiast podjąć się realnej polemiki. Myślałem, że to tylko Arturo ma kłopoty z opanowaniem emocji, widzę, że są inni. Cóż... twej postawy komentować nie będę.
    Ostatnio edytowane przez domowy cieć ; 20-09-2013 o 07:09

  15. #1435

    Domyślnie

    jeśli ktoś uważa, że nie ma różnicy między 0,3 a 1,0,,,,,,? i,że to nie jest argument ? to również nie skomentuję tego postu.....
    Nigdy nie szukaj prawdy, jeśli nie wiesz co zrobisz gdy ją znajdziesz.

  16. #1436

    Domyślnie

    to może zamiast reagować jak obrażone dziecko wylicz ile to będzie więcej wydanych pieniędzy na ogrzewanie całego domu ?
    Dla mnie jest to POMIJALNA wartość, idąca w grosze czy nawet pojedyncze złotówki na cały sezon grzewczy, totalnie pomijalna sprawa
    Rzeczowo przedstaw wyliczenia obalające moją teze

  17. #1437

    Domyślnie

    przyjacielu....zanim cokolwiek napiszesz...uruchom wyobraźnię i pomyśl przez chwilę....nie mam zamiaru przedstawiać szczegółowych wyliczeń....wiem jedno,gdyby każdy kto buduje domek podchodził do tematu w sposób jaki Ty to robisz? zacznijmy od fundamentów...dlaczego ma być tam 0,4 , wystarczy 1,2 itd poprzez ściany okna ,drzwi,nadproża,stropy, a kończąc na dachu....wiem co odpowiesz....to jest pomijalna wartość...a dla mnie jest to trzykrotnie gorsza wartość
    Nigdy nie szukaj prawdy, jeśli nie wiesz co zrobisz gdy ją znajdziesz.

  18. #1438

    Domyślnie

    przyjacielu...zanim zaczniesz takie bzdury wypisywać .... ja nie mówię o obniżeniu izolacyjności całych ścian czy innych elementów budowli. Mówie tylko że ułamek procenta powierzchni przypadającej na nadproża, gdzie zamontowane są rolety i ocieplenie jest tylko taki by ściana nam nie przemarzała, nie ma realnego wpływu na sumaryczne koszty ogrzewania bo póki co, jak kolega Sunrise w wątku o montażu w warstwie ocieplenia się, nie podejmujesz merytorycznej dyskusji tylko tworzysz sytuacje o których nie mówie
    I może jednak podejmiesz rękawicę ?
    Moje ściany to ogółem 370 mkw, nadproża to 3,16 mkw, Uściany to 0,25 o ile dobrze pamiętam i taką wartość przyjmij do obliczeń.
    Jesteś specjalistą, o ile więcej zużyję np. gazu czy nawet prądu,o ile więcej zapłacę jeśli pod skrzynkę rolety dam tylko 2 cm styropianu by mi nadproże nie przemarzało ?
    Może ktoś inny to dokładniej wyliczy, pomińmy dach i fundament dla łatwiejszych obliczeń.
    Koledzy, macie jakieś dobre programy, to tylko chwilka i temat zostanie rozwiązany. Bo może Sławek ma jednak rację i to taka kasa że trzeba sobie włosy z głowy rwać (a mam ich niestety niewiele)

  19. #1439

    Domyślnie

    jeśli nazywasz bzdurami mostki termiczne i oszczędność? to dalsza dyskusja z Tobą nie ma najmniejszego sensu.....
    Nigdy nie szukaj prawdy, jeśli nie wiesz co zrobisz gdy ją znajdziesz.

  20. #1440

    Domyślnie

    może ustosunkujesz się do meritum ? Nie bądź taki sam jak Sunrise w odmiennym wątku

    O ile wzrosną moje wydatki na ogrzewanie w warunkach opisanych w poprzednim poście
    Cytat Napisał domowy cieć Zobacz post
    przyjacielu...Moje ściany to ogółem 370 mkw, nadproża to 3,16 mkw, Uściany to 0,25 o ile dobrze pamiętam i taką wartość przyjmij do obliczeń....
    i sprecyzujmy że nadproża mają współczynnik nie 0,25, (bo to tylko beton i 2 cm styropianu) tylko 1,0 (tak na czuja)

    Podtrzymuję swoje zdanie, że bardzo często wyolbrzymia się tu wpływ jakiegoś elementu budowli, gadając o mostach, wielkich stratach, ogromnych kosztach, gdy okaże się, że są to wartości pomijalne lub nic nie znaczące.

    I są tu osoby, które zamiast podjąć się merytorycznej polemiki uderzają w durne tony - o dennych nauczycielach, braku rozumu itp chamsie odzywki tuszujące ...swoja niewiedzę czy nachalny marketing. Bo dziwnym trafem takie zachowania cechuja tych,, którzy tu handlują pod płaszczykiem doradzania nam co i jak wykonać

    I tak naprawdę, zamiast nam pomagać w podjęciu decyzji co do odpowiednich rozwiązań, wprowadzają tylko niepokój i straszą niepotrzebnie.
    Potrzeba nam prawdziwych doradców a nie nachalnych sprzedawców wciskających za każdym razem swój produkt, bo o ile dobrze pamiętam zajmujesz się nadprożami do rolet Panie Sławas, i może dlatego tak trudno ci przyznać mi rację, że w globalnym bilansie cieplnym ułamek procenta wszystkich strat będą stanowiły zabezpieczone przed przemarzaniem nadproża w roletach na nich montowanych
    Ostatnio edytowane przez domowy cieć ; 24-09-2013 o 18:39

Strona 72 z 125

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony