dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 49

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie kominek ledwo grzeje

    Witam mam problem z kominkiem probowalem juz chyba wszystkiego wiec tak kominek tarnawa 14kw komin systemowy fi200 ciag w kominie sprawdzany w wyczystce 1,2m3/s przy zimnym kominie kominek bardzo wolno sie nagrzewa daje malo ciepla przy paleniu okolo 10h w pokoju 30 stopni przy obecnej tem na dworze kominek jest z dgp nie dymi sprawdzalem na roznym drzewie dab brzoza i nawet sosna dab ledwo sie pali reszta srednio albo szybko sie spala albo wolno i ciepla to prawie nie daje a podobno przy kominku bywa jak w saunie ?

    http://img827.imageshack.us/i/dsc01726z.jpg/
    http://img823.imageshack.us/i/dsc01725mw.jpg/
    http://img31.imageshack.us/i/dsc01727gu.jpg/

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    robdk

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Końskie
    Kod pocztowy
    26-200
    Posty
    680

    Domyślnie

    Masz doprowadzenie świeżego powietrza do kominka? Czy masz wlot powietrza do DGP?

  3. #3

    Domyślnie

    nie mam bezposrednio jest kratka w scianie okolo 1m od kominka naprzeciwko kratki gdzie zaciaga powietrze od dolu wlot co do dgp to turbina jest odlaczona bo padla i na gwarancji byla
    Ostatnio edytowane przez xnice ; 13-09-2010 o 14:58

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Xnice - ze zdjęć jakie podałeś, już można powiedzieć że jest dużo nieprawidłowości w wykonaniu tego kominka...to tak "delikatnie" wręcz powiedziane żeby nikogo nie urazić...
    Daj więcej fotek - takich ogólnych, z boków i z przodu żeby było widać całość.
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  5. #5

    Domyślnie

    nie wnikając w kwestie wykonania, to na pewno Forest Ci doprecyzuje, czego oczekujesz? Jaka temperatura by Cię uspokoiła? Suszysz dom? Zakładam, że okna masz , u mnie jest poniżej 10 w nocy i ostatnio do 15 w dzień (dziś było ładniej) czyli te 30 to 15-20 więcej niż na zewnątrz...
    nie piszesz jasno czy Ci się w końcu pali czy nie... Jeśli słabo, to jak masz powietrze doprowadzone do kominka, masz oryginalną podstawkę?
    wysuń popielnik, otwórz okno i napisz czy huczy powinno, jeśli nie to, masz suche drewno?
    ps. dla mnie 30 stopni to już sauna

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Model 12 kW, to "konusik" - za mały żeby myśleć o ogrzaniu Twojego domku.
    Tarnawa przez "w" sprzedaje wyroby Tarnavvy przez dwa "fał", która jest producentem tych palenisk ale i firmą posiadającą całą sieć autoryzowanych przedstawicieli.
    Przez internet nie kupuj - z reguły sprzedawcy internetowi "prowadzą taką sprzedaż robiąc zwykłe przefakturowanie i mając w szczerym poważaniu co się potem z tym paleniskiem dzieje. Nikt nie powie takiemu internetowemu klientowi że np. karta gwarancyjna wkładu bez pieczątki instalatora/kominkarza który zamontuje i zabuduje kominek jest nieważna, a autoryzacja na jaką się powołują sprzedawcy internetowi to zwykła lipa, bo ... producent nie wydał autoryzacji jakiejkolwiek firmie.
    Z racji tego że jestem bardzo uczulony na "kominkową" lipę na naszym rynku, dobra rada, poniżej link do strony internetowej:
    http://www.tarnavva.com.pl/kontakt.php
    Pan R. Chłopek (w sposób bardzo kompetentny wyjaśni każdemu zainteresowanemu czym może się skończyć taka sprzedaż internetowa wyrobu z 10-cio letnią gwarancją klientowi oddalonemu o np. 500 km od sprzedawcy, który w dodatku będzie montowany przez nie wiadomo kogo...).
    Pozdrawiam.
    PS. Żeby nie być posądzony o jakąś kryptoreklamę czy inne dziwne rzeczy, co się zdarzało, wyjaśniam iż nie prowadzę w tej chwili sprzedaży palenisk żadnej z trzech (a właściwie dwóch) Tarnav(w, v v) jakie są u nas na rynku .
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  7. #7

    Domyślnie

    jak byś miał 20 oC po 10 godzinach to byś mógł narzekać masz 30 wiec to jest dużo. Dom akumuluje ciepło i zanim ściany się nagrzeją to długo to potrwa.

  8. #8

    Domyślnie

    no tak 30 to duzo ale to bylo przy prawie 20 st na dworze i po kilku h palenia nie ma stojaka pod wklad zeby podlaczyc powietrze powiem tak ze jak pali sie w kominku to okolo 1m od niego ledwo czuc cieplo od strony szyby jezeli chodzi o wykonanie to domyslam sie w koncu "firma z duzym doswiadczeniem " go robila jezeli chodzi o gwarancje to 5 miechow zajela wyiana turbiny tak ze odpada .. a bo nie pisalem wczesniej byl wklad podlaczony pod stary komin z cegly (wymieniony na systemowy bo byl nieszczelny) i jakos byl czuc jak sie nagrzewal a po 30 min reki a kratke nie szlo wlozyc bo powietrze takie gorace a teraz to i glowe da sie ps dlugosc rury od wkladu do komina ma znaczenie ? nie pisalem komin ma 9m wysokosci

  9. #9

    Domyślnie

    Co jest nie tak to można tylko gdybać, albo obecny nowy komin ma za mały ciąg i kominek nie uzyskuje pełnej mocy, Albo ma za duży ciąg i całe ciepło idzie w komin.

  10. #10

    Domyślnie

    ciag w kominie jest dobry za dobry .. sprawdany byl dlatego szyber zalozony bo nie bylo
    jakis pomysl ?
    Ostatnio edytowane przez xnice ; 14-09-2010 o 14:57

  11. #11

    Domyślnie

    żeby tym kominem wyleciało to jeszcze musi mieć którędy wlecieć... piszesz że nie masz podstawki, jak doprowadzasz powietrrze do kominka? może przy przebudowie komina coś się przytkało? Paliłeśtak jak sugerowałem ostatnio? Przy wysuniętym popielniku i otwartym oknie? Jeśli normalnie się w kominku pali to musi być czuć to ciepło, które przy spalaniu powstaje...

  12. #12

    Domyślnie

    wleciec ma jak po bokach od dolu sa kratki tak ze zaciagnac ma jak przytkac sie nie moglo bo to nowy komin po za tym ciag byl sprawdzony i jest ok kiedys na starym kominie bylo ok tzn za nim wyszlo ze jest nieszczelny tyle ze rura byla wyrzej wpieta nie wiem ale mam wrazenie ze za miast w kominku to w kominie pale

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Jak dla mnie przyczyny są dwie (miałeś zdjęcia zapodać dla pewności):
    1. Brak wymiany powietrza w obudowie - zauważyłem że zarówno na przodzie kominka jak i na jego jednym boku nie ma kratek wywiewnych - nawet jeżeli taka jest na boku drugim to jest to za mało. Masz kratki (wlotowe i wylotowe? Jeżeli tak to gdzie u jak duże?
    2. Pytanie - czy nie pomyliłeś się z tym pomiarem przepływu w kominie? Chodzi mi o jednostki, bo przepływ rzędu jaki podałeś powodował by wyssanie powietrza z całego przeciętnego domu w ciągu ... niecałych sześciu minut ... Dla porównania - ciągi wentylacyjne winny mieć wydajność ok. 70m3 na ... godzinę. W Twoim kominie musiał by panować przy takim przepływie huragan o prędkości niemal 140 km/h, co po dalszych (nudnych i baaardzo przybliżonych) obliczeniach daje w sumie porównywalne podciśnienie kominowe rzędu ... 870 Pa.
    "Ciąg kominowy" (podciśnienie w kominie) zalecany większości wkładom kominkowym waha się między 10 - 15 Pa. Generator ciągu kominowego Darco jest w stanie wytworzyć maks. podciśnienie rzędu 20 Pa przy wydajności 360 m3/h (średnica komina fi 200 mm). I przy takich wartościach to może człowiekowi "głowę urwać" w kominie.
    Sorki za przydługi wywód (mam nadzieję że nie "strzeliłem" w nim żadnego byka w wyliczeniach
    Nie mniej jednak - takie podłączenie (króciutkie, pod kątem 45 stopni) w komin może jak najbardziej powodować to, że ... drewno spala Ci się praktycznie ... w kominie, a raczej nawet przy jego końcu, gdyż tam dostaje dodatkową porcję tlenu. Jeżeli tak jest to zrobiłeś z kominka ... palnik i podgrzewasz naszą ziemską atmosferę (no pięknie, ciekawe co na to "grinpisi"
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  14. #14

    Domyślnie

    Ta druga rura w środku to do czego służy ?
    Kocham to co zbudowałem.
    Ciężko było, ale dziś wiem że mam to o czym marzyłem.

  15. #15

    Domyślnie

    Forest-Natura kratki sa na foto nie widac 2 dozaciagania powietrza i 2 ylotowe + rura od dgp z tym ciagiem to hm takie to urzadzenie co sprawdzaja z wentylatorkiem 1,2 pokazalo kominiarz mowil ze ciag jest ze 3 razy a duzy sprawdzil bym z tym kominem tylko cy da sie to wpiac wyrzej jak to systemowy ? ;/

  16. #16

    Domyślnie

    Czy między paleniskiem, a wylotem do komina masz taką płaską, wsuwaną żeliwną płytę ?
    Kocham to co zbudowałem.
    Ciężko było, ale dziś wiem że mam to o czym marzyłem.

  17. #17

    Domyślnie

    qwazar - nie nie ma

  18. #18

    Domyślnie

    Bardzo istotna obudowa u podstawy. Na zdjęciu tego nie widać. Czy ciąg ogrzewanego powietrza jest od dołu i przepływa przez całą komorę, nie wychodząc po bokach. Czy rura do DPG nie jest za długa. Wskazane jest ok. 15 cm poniżej wylotowej kratki? To drobiazgi, ale mogą się sumować. Ciepło pozdrawiam
    Ciągle w poprawkach

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał xnice Zobacz post
    qwazar - nie nie ma
    Mam taki sam wkład jak ty, tyko 17KW i nie sądzę aby różniły się konstrukcyjnie.
    Blacha wygląda tak:



    Jeżeli jej nie masz, to zobaczysz wlot do komina który jest przez nią przysłaniany:



    Blacha zamyka bezpośredni wylot do komina i "wraca" ogień w kierunku szyby po czym małą szparą na całej szerokości ciepło kieruje się do komina.
    Brak tej blachy powoduje. że całe ciepło od razu kieruje się do komina.
    Jeśli tak jest jak piszę to masz rozwiązanie swojego problemu.
    U mnie ten wkład tak grzeje, że metr od kominka mam saunę.
    Kocham to co zbudowałem.
    Ciężko było, ale dziś wiem że mam to o czym marzyłem.

  20. #20

    Domyślnie

    u mnie blachy ni ma na pewno i nie bylo w opisie wkladu tez nie a o tym slowa rozumiem ze wydluzenie rury i ewentualnie wpiecie w koncie 90 st powinno pomuc zeby cieplo tak nei uciekalo ?

    ps rura od dgp moze i troszke za dluga ale roznie pisza jak ona a byc jak rozwiaze sie problem z wkladem to ja skroce troche a powietrze ma jak isc po bokach i tylu wkladu
    ps2 czy moge wyciac dziure w ceramice od komina i sie wpiac czy ni bardzo tak jak ten komin systemowy ??

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony