dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie "Demontaż" instalacji gazowej

    Dziś byłem świadkiem niecodziennej sytacji. A mianowicie.
    W prywatnej kamienicy gdzie mieszka moja córka pojawiła się brygada elektryczno - gazownicza, która to sąsiadowi mojej córki zdemontowała przewody elektryczne wchodzące z klatki schodowej do jego mieszkania oraz dosłownie palnikiem wycięła istniejącą instalację gazową.
    Ja rozumiem desperację właściciela kamienicy, który to szuka wszelkich sposobów by usunąć z mieszkania lokatora, który od bardzo dawna już nie płaci i nie zamierza tego uczynić, natomiast swą "przedsiębiorczością" gwarantował sobie warunki bytowe kradnąc prąd i gaz wszelkimi sposobami.
    I nie to bym uciążliwego sąsiada bronił...ale nasuwa mi się pytanie.
    Rozbudowa wszelkich takich instalacji bez stosownych projektów to samowola budowlana bez dwóch zdań.
    A demontaż takiej instalacji to już nie? ...nie mogę znaleźć odpowiednich uregulowń prawnych, może ktoś z osób zajmujących się na codzień prawem budowlanym a zaglądająca tutaj się wypowie... Nadmieniam, że w trakcie rozmowy na klatce schodowej zadałem takie pytanie właścicielowi kamienicy czy to legalna sprawa... odpowiedź uzyskałem, że jego kamienica...jego rury i może z tym co chce... hmmmm......
    Mnie jednak sprawa "spać nie daje"

  2. #2

    Domyślnie

    Chesz go podp..... czy ludzka ciekawość ?

  3. #3

    Domyślnie

    Oj tam zaraz podp......
    Najzwyczajniej chciałem poznać opinię innych. Tych którzy mają większe pojęcie w przepisach i prawach budowlanych, bo w moim przekonaniu to również samowola budowlana.
    Nawet jeśli to robi ekipa z gazowni wezwana przez właściciela kamienicy....bo niby gdzie nagle z całej instalacji zginęło ponad 4 metry rury gazowej?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony