dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 67 z 68
Pokaż wyniki od 1.321 do 1.340 z 1359
  1. #1321

    Domyślnie

    Cytat Napisał mat3006 Zobacz post
    Odradzam w takim układzie stosowanie płyt OSB na podłogę stropika. Znacznie lepsze pod względem dyfuzyjnym będą zaimpregnowane deski np. 1,5".
    SM
    Pytam z czystej ciekawości bo też czeka mnie ten krok
    Wszyscy wykonawcy mówili mi że OSB jest ok , (zaznaczam że planuję pianę o bardzo małej absorpcji wody (ICY).

  2. #1322
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał Placeks Zobacz post
    Pytam z czystej ciekawości bo też czeka mnie ten krok
    Wszyscy wykonawcy mówili mi że OSB jest ok , (zaznaczam że planuję pianę o bardzo małej absorpcji wody (ICY).
    Różnica w dyfuzji między deskami, z natury rozszczelnionymi szczelinami a płytą OSB jest co najmniej pięciokrotna. Po prawdzie to będąc w zgodzie z właściwościami materiału należałoby zrobić pod OSB szczelinę a w OSB nawiercić otwory fi 30 w siatce co 20-25 cm. Chyba, że przewidziana jest WM z R. To znacząco zmienia sytuację.
    A co do sorbcji wody to dobre podejście do tematu ale nie tylko ICY ma takie parametry. Również PCC.
    Pozdrav
    SM
    Ostatnio edytowane przez mat3006 ; 06-11-2018 o 22:40

  3. #1323

    Domyślnie

    Witam, to mój pierwszy post na tym forum i mam pytanie. Przeprowadzam właśnie remont swojego domu i będę wykonywał izolację dachu pianką , a konkretnie Sealguard 500 o grubości 20 cm. Izolacja będzie wykonana od murłaty do szczytu dachu, tak jak zaznaczyłem to zielonym kolorem na załączonym obrazku.
    I teraz pytanie:czy izolować jeszcze strop pomiędzy piętrem, a niezagospodarowanym (nieogrzewanym) poddaszem - zaznaczone na czerwono.

    Wykonawca twierdzi, że nie trzeba, ale wydaje mi się że jednak trzeba, ponieważ w zimie piętro będzie ogrzewane, a poddasze już nie i ciepło będzie "uciekać" do góry.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gdzie izolowac.jpg
Wyświetleń:	72
Rozmiar:	81,2 KB
ID:	423751  

  4. #1324
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Prze de wszystkim ten strop, a jeśli już coś opuścić to skosy nad nim.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  5. #1325

    Domyślnie

    W takim razie na ten strop to chyba dam wełnę, bo mogę mieć za śmieszne pieniądze na prawie cały. Myślę, że wtedy powinno być dobrze.

  6. #1326
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Od czterech lat taki właśnie układ się u mnie sprawdza. Nie zapomnij tylko o paroizolacji.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  7. #1327

    Domyślnie

    Poddasze użytkowe, dach dwuspadowy, z membraną i dachówką cementową 115m2.
    Planowana była wełna (0,036) 18cm między krokwie i 15cm pod nimi
    Jeśli zamieniać na pianę to ile jej powinienem dać aby wyszło na to samo? OZC dobrane przez Asolta, pompa ciepła kupiona więc nie może być zimniej niż wg. obliczeń bo pompa nie da rady

  8. #1328
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar stratus84
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    powiat kielecki
    Posty
    22
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Musisz dać tyle samo piany o porównywalnym współczynniku np. 0,037. Porównując wełnę i pianę o takim samym współczynniku lambda przenikanie ciepła będzie takie samo. Różnica przejawia się w innych aspektach np: producenci gwarantują, że z wiekiem nie zmienia swoich właściwości izolacyjnych (lambda starzeniowa) , brak mostków termicznych, nie obciąża dachu, bezpieczna dla alergików.

  9. #1329
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja postanowiłem, że tego stropu nie ocieplam, przynajmniej póki co i zobaczę jak będzie. w razie potrzeby zawsze można to zrobić później, jeżeli okaże się to potrzebne. Ocieplanie tylko stropu ma też swoje wady. Schody strychowe zwykle sa slabo ocieplone jelsi w ogóle i mamy mostek termiczny, trzeba ocieplac ścianę szczytową od wewnątrz, no i na strych wchodzi mróz, co dla możliwości przechowywania tego i owego może mieć znaczenie.

    Co do grubości piany otwartokomórkowej to, tak jak już było powiedziane uczciwy przelicznik to 1:1 i masz pewność że będzie niegorzej, a pewnie lepiej, bo jest ciągłość izolacji. Natomiast opowieści typu 20cm piany zastąpi 30cm wełny to ściema.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  10. #1330
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar stratus84
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    powiat kielecki
    Posty
    22
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Co do przelicznika wełna-piana 1:1 zgodzę się z przedmówcą. Każdy z materiałów ma swoje wady i zalety, wiadomo.

  11. #1331
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał stratus84 Zobacz post
    Co do przelicznika wełna-piana 1:1 zgodzę się z przedmówcą. Każdy z materiałów ma swoje wady i zalety, wiadomo.
    Lambda deklarowana mocno się różni od rzeczywistości. Dotyczy to wybitnie waty.

  12. #1332
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mat3006 Zobacz post
    Lambda deklarowana mocno się różni od rzeczywistości. Dotyczy to wybitnie waty.
    Dlatego do liczenia używa się obliczeniowej lambdy.

  13. #1333
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    systimax

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-150
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam,
    Odświeżam trochę wątek,może jeszcze ktoś tu zagląda.
    Potrzebuję weryfikacji planu związanego z adaptacją i ociepleniem poddasza. Dach czterospadowy/koperta około 150 m2 na wierzchu ocynk z lat'70 co jakiś czas odnawiana (malowania+wymiana gwoździ na farmery) blacha układana "na rąbek". Cały dach odeskowany. Dach szczelny nie cieknie od 40 lat. Na deski chcę dać 20cm piany.

    Czy można dać piankę bezpośrednio na deski nad którymi jest tylko blacha?

    Z tego co znalazłem w tym wątku, takie rozwiązanie nie jest dobre. Czy zastosowanie wiatroizolacji w odległosci 3-4cm od deskowania załatwi sprawę? Co lepiej zastosować folię niskoparoprzepuszczalną czy wysokoparoprzepuszczalna? Czy folię kłaść między krokwiami, czy objąć też krokwie.

    Czy ktoś z szanownych forumowiczów robił/zrobił coś takiego i jaki jest tego efekt na dzis?

  14. #1334
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Zastosowałbym folię wysokoparoprzepuszczalną z 5 cm szczeliną wentylacyjną.
    Folię rozciągnołbym na całej połaci dachu łącznie z krokwiami.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  15. #1335
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    systimax

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-150
    Posty
    6

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Mam wątpliwości co do owinięcia razem z krokwiami, jeśli by doszło do poważniejszego przecieku na krokwi to woda spłynęłaby jak rynienką na murłatę i na ścinę kolankową. Jak wiadomo nie ma możliwości objęcia folią na styku murłata-krokwia. Oczywiście jest to skrajne założenie , ale biorę je pod uwagę. Oczywiście byłoby też mniej pracy z układaniem na całej połaci, niż tylko pomiędzy krokwiami.

    Rozmawiałem też z wykonawcą , który zaproponował alternatywne -droższe rozwiązanie, piankę zamkniętokomórkową.

  16. #1336
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał systimax Zobacz post
    Rozmawiałem też z wykonawcą , który zaproponował alternatywne -droższe rozwiązanie, piankę zamkniętokomórkową.
    https://forum.muratordom.pl/showthre...3%B3rkowa-BASF

  17. #1337
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Z pianą zamkniętokomórkową daj sobie spokój.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  18. #1338
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    systimax

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-150
    Posty
    6

    Domyślnie

    ZK raczej odpada ze względu na cenę, zostaję przy OK. Pozostaje rozciągać membranę zszywacz, listwy itd.

    Czy zagląda tu jeszcze ktoś, kto zrobił takie ocieplenie na dachu w technologii lat 50-90 ?

  19. #1339
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał systimax Zobacz post
    ZK raczej odpada ze względu na cenę, zostaję przy OK. Pozostaje rozciągać membranę zszywacz, listwy itd.
    Wydasz ze 2x więcej niż przy wełnie z rolki uzyskując to samo U (jak sam położysz wełnę to ze 3x taniej wyjdzie).
    Czemu tak zafiksowałeś się na pianę? Nie bez powodu jest rozwiązaniem tak mało popularnym.

  20. #1340
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    systimax

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-150
    Posty
    6

    Domyślnie

    Jeśli na ochotnika wniesiesz te 250 paczek wełny na drugie piętro i przy okazji nie zaśmiecisz i nie uszkodzisz drewnianych schodów to zapraszam. I to jeszcze trafisz na taką pogodę, że nie zaleje Ciebie i wełny przy noszeniu- wyobrażasz sobie syf na parkiecie. Wynosiłem, nie sam 80 arkuszy OSB i wiem co to znaczy. I raczej 3x taniej nie wyjdzie, może ok 2 tys. Jeśli znasz technologię wykonania tamtych lat, to nie masz krokwi co 50 cm, tylko 68,88,78 itd

Strona 67 z 68

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony