dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 29

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #13
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    rkowal79

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Okolice Tucholi
    Posty
    489

    Domyślnie

    Cytat Napisał MrOnyx Zobacz post
    Drogi Rafale 190, przeczytaj uważnie moje posty, to zapewne zauważysz:
    - zależy mi na dobraniu optymalnego U - zdroworozsądkowego ściany, okien i drzwi, wszystko ma być za sensowne pieniądze
    - nie ma mowy o super niskim U, tylko o niskim
    - projekt robi - więc nie jest zrobiony, co więcej projekt jest pod moje dyktando, będzie rekuperator + GWC + solary, bo mieszkać będzie sporo osób
    - ścianę mają budować fachowcy, którzy nie zrobią mostków (oczywiści tyle teoria)
    - polecam przeczytać ostatnie zdanie z mojego postu, po którym się dopisałeś - ostateczna decyzja na temat komponentów domu zostanie podjęta po zbilansowaniu składowych w programie OZC

    pozdrawiam i dzięki za uwagi - pokrywają się one z moimi planami

    BTW na jakiej podstawie twierdzisz, ze ściana z niskim U jest stratą pieniędzy, o ile drożej postawie ścianę z U=0,15 z BK od ściany z U=0,2 czy U=0,22??
    Witaj Mr.Onyx
    Mam pytanie dotyczące OZC
    Czy twój program do obliczeń umożliwia wykonanie obliczen zapotrzebowania na energię cieplną itp z uwzględnieniem GWC, pompy ciepła, kolektorów solarnych, baterii słonecznych czyli wszelkich źródeł energii odnawialnej. Czy można wykonać sobie audyt energetyczny (z innego wątku dowiedziałem się że na audyt składa się zapotrzebowanie na energie cieplną (CO), CWU, światło itp czyli jest chyba 4 czy 5 składowych kryteriów na podstawie których oblicza się klasę energetyczną budynku).
    Ja uzywam Kisan-a do obliczenia parametrów energetycznych budynku z rozbiciem na kazdą scianę i otwór. Program oblicza wyniki z uwzględnieniem sprawności rekuperacji dla wentylacji mech.
    Ostatnio edytowane przez rkowal79 ; 15-10-2010 o 16:56

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony