dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kuba Dąb Zobacz post
    no tak, ale montaże wszelkiego rodzaju od dziury się tylko zaczynają. Czasem trzeba wyryć długi poprzeczny rów w ścianie itd. Poza tym trzeba odpowiednio dobrać mocowanie do ciężkich przedmiotów do wywierconej dziury. Itd. itd. (nie chce mi się wymyślać )
    oto wlasnie chodzi, ja tez mam dobry sprzet do dziurkowania scian, ale na tym prac sie nie konczy w budynku, choc jak to mpoplaw trafnie zauwazyl i tym razem sie zgodze ze jak sie chce to mozna wszystko, tylko jakimi kosztami czasu i nakladow

  2. #22
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    rkowal79

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Okolice Tucholi
    Posty
    489

    Domyślnie

    Cytat Napisał MrOnyx Zobacz post
    Drogi Rafale 190, przeczytaj uważnie moje posty, to zapewne zauważysz:
    - zależy mi na dobraniu optymalnego U - zdroworozsądkowego ściany, okien i drzwi, wszystko ma być za sensowne pieniądze
    - nie ma mowy o super niskim U, tylko o niskim
    - projekt robi - więc nie jest zrobiony, co więcej projekt jest pod moje dyktando, będzie rekuperator + GWC + solary, bo mieszkać będzie sporo osób
    - ścianę mają budować fachowcy, którzy nie zrobią mostków (oczywiści tyle teoria)
    - polecam przeczytać ostatnie zdanie z mojego postu, po którym się dopisałeś - ostateczna decyzja na temat komponentów domu zostanie podjęta po zbilansowaniu składowych w programie OZC

    pozdrawiam i dzięki za uwagi - pokrywają się one z moimi planami

    BTW na jakiej podstawie twierdzisz, ze ściana z niskim U jest stratą pieniędzy, o ile drożej postawie ścianę z U=0,15 z BK od ściany z U=0,2 czy U=0,22??
    Witaj Mr.Onyx
    Mam pytanie dotyczące OZC
    Czy twój program do obliczeń umożliwia wykonanie obliczen zapotrzebowania na energię cieplną itp z uwzględnieniem GWC, pompy ciepła, kolektorów solarnych, baterii słonecznych czyli wszelkich źródeł energii odnawialnej. Czy można wykonać sobie audyt energetyczny (z innego wątku dowiedziałem się że na audyt składa się zapotrzebowanie na energie cieplną (CO), CWU, światło itp czyli jest chyba 4 czy 5 składowych kryteriów na podstawie których oblicza się klasę energetyczną budynku).
    Ja uzywam Kisan-a do obliczenia parametrów energetycznych budynku z rozbiciem na kazdą scianę i otwór. Program oblicza wyniki z uwzględnieniem sprawności rekuperacji dla wentylacji mech.
    Ostatnio edytowane przez rkowal79 ; 15-10-2010 o 16:56

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    i mam też młotowiertarkę 1500W, i po jej zakupie jest mi wszystko jedno w czym robię i co robię, po prostu naciskam włącznik i za chwilę dziura na wylot
    mam tylko nadzieje ze z udarem nie wiercisz w cegle bo pokruszysz ja...

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    jak ci zależy na konkretnej mocnej i taniej ścianie to do wyboru masz tylko maksa w poprzek na 19cm grubo albo silikaty na 18 cm grubo + oczywiście 20-25cm styropianu

    podstaw to do OZC a zdziwisz się jak wyjdzie tanio mocno i ciepło
    a z tego zestawienia wybrałbym zdecydowanie silikaty

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał rkowal79 Zobacz post
    Witaj Mr.Onyx
    Mam pytanie dotyczące OZC
    Czy twój program do obliczeń umożliwia wykonanie obliczen zapotrzebowania na energię cieplną itp z uwzględnieniem GWC, pompy ciepła, kolektorów solarnych, baterii słonecznych czyli wszelkich źródeł energii odnawialnej. Czy można wykonać sobie audyt energetyczny (z innego wątku dowiedziałem się że na audyt składa się zapotrzebowanie na energie cieplną (CO), CWU, światło itp czyli jest chyba 4 czy 5 składowych kryteriów na podstawie których oblicza się klasę energetyczną budynku).
    Ja uzywam Kisan-a do obliczenia parametrów energetycznych budynku z rozbiciem na kazdą scianę i otwór. Program oblicza wyniki z uwzględnieniem sprawności rekuperacji dla wentylacji mech.
    Ja się tylko upewniam. Rozmawiacie Wy w ogóle na temat?

  6. #26

    Domyślnie

    załóżmy im watek o kalkulatorach

  7. #27

    Domyślnie

    To tak zabrzmiało żartobliwie, ale naprawdę. Temat brzmi "Ściana dwuwarstwowa - na co zwrócić uwagę" a tu jakieś kolektory i źródła energii odnawialnej. Podziekował.

  8. #28

    Domyślnie

    wracajac do tematu,
    nie wazne jaki materiał uzyty na sciane, wazne aby ocieplenie czy to welna czy styropian byla odpowiednio wykonana!
    czyli:
    sciana z wełna tynk powinien byc paroprzepuszczalny - mineralny
    (w 3W powinna pyc pustka powietrzna http://www.olbud.info/elements/domy_...jwarstwowa.jpg)
    sciana ze styropiane sczelnie byc wykonana, aby powietrze nie dostawalo sie powodujac gnicie

  9. #29

    Domyślnie

    Przypilnuj żeby ci za wysoko nie podmurowali ścian szczytowych
    pozdrawiam dk.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony