dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 46
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar MateuszMateusz
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-306
    Posty
    312

    Domyślnie Drogie działki budowlane! Jak to było z Waszymi?

    Witam, szukam z ciekawości od dłuższego czasu działki. Zależy mi na działce która nie jest na konkretnym odludziu. I niestety cena 1000m2 to 200 tyś już jest gaz, woda... i w sasiedztwie inne domki. Są też po 160 tyś bez dojazdu i bez sąsiedztwa innych domków. Podsumowując baaaaardzo drogie. Oczywiście szukałem na allegro, nie wiem moze szukac w innych mediach? Jak to było u Was? bo ta cena to kosmos! :-/

  2. #2

    Domyślnie

    Mam do czynienia na co dzień z podziałami, z rolnikami.
    Mam do wglądu operaty szacunkowe, akty notarialne.
    To co podane jest w ogłoszeniu nie jest miarodajnym wyznacznikiem cen.
    Oczywiście są sprzedający, którzy nie chcą zejść z ceny, bo nie, bo kiedyś to on mógł wziąć za działkę 400 tyś - ale zazwyczaj to działkę chcą sprzedać od 2 lat i nie mogą.
    Są też takie działki, które są tak atrakcyjnie położone że można trzymać się cen z 2008 r. i, i tak zejdą.
    Najczęściej w ogłoszeniu jest cena za jaką sprzedający chciałby bardzo sprzedać działkę, ale doskonale zdaje sobie sprawę że musiałby trafić na desperata,
    i wie, że przy negocjacjach z potencjalnym kupującym z ceny 150 tyś zrobi się 120 - 130tyś.

    U nas od 4 miesięcy jest kompletny zastój, w aktach notarialnych tylko darowizny, sprzedaże udziałów, lokali mieszkalnych.
    Na początku roku, było całkiem nieźle, nawet przypuszczaliśmy, że rynek nieruchomości wraca do łask a w kwietniu załamanie i do tej pory dno - tak źle nie było od jesieni 2008 r.

  3. #3

    Domyślnie

    1. 2007/2008 (mazowieckie) płaciłem 40zł/m2
    2. 2008/2009 sąsiad płacił (poprzez biuro nieruchomości ) ~90zł/m2
    3. 2010 sąsiad dokupował działkę na ogród ~100zł/m2
    w pk 1 brak wszystkiego: drogi, prądu, wody
    od pk 2 pojawiła się "droga"

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tfor
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    w 2006 (mazowieckie) - 16 pln za mkw. - oczywiście budowlane.

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar MateuszMateusz
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-306
    Posty
    312

    Domyślnie

    mynia_pynia optymistyczna wiadomosc dla kupujacych, ale czy jest szansa ze przez to w najblizszych miesiacach ceny zejdą w dół?


    Jaki vat od przyszlego roku ma byc na materialy budowlane? Ceny materialow rosną? czy jest szansa na zmniejszenie?
    Ostatnio edytowane przez MateuszMateusz ; 30-09-2010 o 10:49

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tfor
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał MateuszMateusz Zobacz post
    mynia_pynia optymistyczna wiadomosc dla kupujacych, ale czy jest szansa ze przez to w najblizszych miesiacach ceny zejdą w dół?


    Jaki vat od przyszlego roku ma byc na materialy budowlane? Ceny materialow rosną? czy jest szansa na zmniejszenie?
    nie licz na to
    http://zmianywpodatkach.pl/podatekva...n-zmianie.html

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dwiemuchy
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    668
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Coś w tym jest... rozmawiałem z sąsiadem - sprzedaje działkę; realnie liczy na ok. 30 tys./ar, ale wystawia za 40, "bo może się jeleń znajdzie".

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MORHOT

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    292
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    wszystko zależy gdzie szukacie i jak bardzo się Wam spieszy... Ja kupując w najgorszym dołku (lato 2009) płaciłem po 5300 ar, obok, dosłownie o rzut kamieniem od mojej działki wieśniak chciał 11 000 ar !!
    Żeby nie było, że na totalnym odludziu, to jest to 2 km od Myślenic, (przy Zakopiance) 25 km od Krakowa.
    Ogólnie ważne gdzie się kupuje, kiedy, od kogo itp... Przepłacić można wszystko!

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Ja kupowałem w 2007 po ok. 3,5 PLN/m2. W ubiegłym roku sąsiednia działka (2x większa, niemal półtora hektara) wystawiona była za 16 PLN/m2.

    Dodam tylko, że chodzi o wschodni skraj województwa łódzkiego.
    Ostatnio edytowane przez KrzysztofLis2 ; 30-09-2010 o 15:53 Powód: dopisek
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar T i A
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    770
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    My szukaliśmy działki 2 lata.O cenach można dyskutować bez końca.
    Działka sąsiada to nie Twoja.Sąsiad może mieć pozwolenie na budowe,a Ty już nie masz 100% pewności,że twoja działka dostanie takie pozwolenie i cena już inna.
    Działka a działka (nawet sąsiednia) i różnica może być ogromna .
    My płaciliśmy 120zł/m2 to spora cena jak na okolice,ale bardzo ciężko było znaleźść działkę z odpowiednimi wymiarami, ułożeniu względem stron świata i warunkami zabudowy.
    Większość sprzedawców zapewniała,że działki bez problemów dostaną WZ, a w końcu nie otrzymywały.
    Moja działka była nie uzbrojona.
    Prąd to prawie rok czekania-załatwiania.Koszt 4000zł
    Woda-studnia głębinowa.Koszt 8500zł+koszt pompy
    Kanalizacja (oczyszczlnia przydomowa).Koszt to min 6000zł

    Czasami warto zapłacić troszkę drożej za działkę i mieć całe to "uzbrajanie" z głowy.

  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar MateuszMateusz
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-306
    Posty
    312

    Domyślnie

    Minęło czasu, a jak działki nie było tak ni ma... tylko cena wzrosła do 300zł/m2 za działkę w miarę dobrej lokalizacji... albo nawet drożej.... masakra jakaś... ciekawe kiedy to padnie i ceny zaczną spadać tak jak to jest obecnie z miszkaniami...

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar bury_kocur
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    płn wlkp
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    1.699
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Jestem zdania, że czasem warto zapłacić sporo za działkę i nie kręcić nosem na cenę za metr, jeśli lokalizacja jest dobra - bo tego się nie da zmienić później, a z biegiem czasu akurat ten błąd będzie najbardziej wkurzający Koszt mojej malutkiej działki (382 m2) sięga 1/3 całej puli "domowej", na dodatek prawie nic nie wytargowałam - ale wszystkie media w drodze, prąd na działce, komunkacja miejska, zielona i malownicza okolica (mimo że w granicach miasta). Trzeba szukać zgodnie z potrzebami, a jak się znajdzie ideał, ale trochę za drogi - rozważyć przycięcie kosztów na samym domu. Co komu po nieziemskiej chałupie w kłopotliwej lokalizacji?
    Dlaczego ludzie nie mogą zrozumieć, że dobry gust i prostota idą razem ze zdrowym rozsądkiem.
    R.W. Edis, Decoration and Furnishing of Town Houses, 1881

    dom na miarę - dziennik budowy domu za 1500/m2 pod klucz

  13. #13

    Domyślnie

    U mnie podobnie - działki w szczerym polu po 100-120 zł / m. Gdy wybuduje się kilka domów, nagle okolica robi się prestiżowa i cena wzrasta do 200 zł /m. Obawiam się że ceny nie spadną - fajnych działek jest coraz mniej a nie coraz więcej.

  14. #14
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar MateuszMateusz
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-306
    Posty
    312

    Domyślnie

    @bury_kocur, za ideał można przepłacić, ale za w miarę dobrą działkę to trochę ciężko dawać np. 320zł/m2, a całość 1200m2... więc suma astronomiczna wychodzi. Działkę 382m2 posiadasz?, jak to się sprawuje? bo jak przeglądam działki i np. jest 700m2 to dla mnie jest bardzo mała i myślę sobie, że dom i tylko grilla będę sobie mógł postawić a przy 380?

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja mam działke coś 380 m2 i tyle pomysłów na jej urządzenie, że nie wiem, co wybrać

  16. #16

    Domyślnie

    W tamtym roku kupiliśmy działkę: 10 tys. za ar - 6 km od granic Lublina. W tym roku okoliczni już krzyczą 15 tys. Powaliło ich, już moja była droga.
    ---
    Mieszkam

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar bury_kocur
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    płn wlkp
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    1.699
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    ja mam działke coś 380 m2 i tyle pomysłów na jej urządzenie, że nie wiem, co wybrać
    Ja nie mam za bardzo w czym wybierać, bo dom sam się umiejscowił w zasadzie - z przodu linia zabudowy, z obu stron minimalne odległości i po zawodach Zostaje ogródek z tyłu i już. Można co najwyżej dyskutować o koncepcji tegoż ogródka
    Dlaczego ludzie nie mogą zrozumieć, że dobry gust i prostota idą razem ze zdrowym rozsądkiem.
    R.W. Edis, Decoration and Furnishing of Town Houses, 1881

    dom na miarę - dziennik budowy domu za 1500/m2 pod klucz

  18. #18
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pawelkokosz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Gryfino
    Kod pocztowy
    74-100
    Posty
    344

    Domyślnie

    Działka kupiona we wrześniu 2001 za cenę 30 tys. PLN powierzchnia 1108 m2, wycyckaliśmy się wtedy do ostatniego grosza, miasto około 25 tys. mieszkańców, okolice Szczecina, na miejscu jest przedszkole, szkoła, gimnazjum, basen, itp. Obecnie działki kosztują około 150 tys. PLN.....

  19. #19

    Domyślnie

    Ludzie, jak czytam jakie macie powierzchnie działek - 600m2, 380m2 i jeszcze za jakie pieniądze. Masakra. My w 2009 roku w okolicach Swieradowa Zdroju za działkę 1198m2 - woda, ścieki i elektryka, dostęp do drogi, zapłaciliśmy z przetargu gminnego 27 tys. złociszy brutto . Sąsiadów mamy tylo po bokach. Z przodu droga wioskowa z bardzo niewielkim natężeniem ruchu. Od strony południowej, piękna panorama gór izerskich. Zimową porą, wieczorkami Stóg Izerski super oświetlony przez Kolej Gondolową.
    W góry rzut beretem, nad jeziora (zalew złotnicki i leśniański) kilka km. Do Czech 15km, do Niemiec 40km. Do centrum 10 tys. miasteczka 2km
    piotr

  20. #20
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar MateuszMateusz
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-306
    Posty
    312

    Domyślnie

    Ano widzisz, akurat miałeś takie szczęście bo działki w okolicy nie są rozchwytywane albo to jakieś obrzeża, bo u nas nie ma żadnych przetargów, a jak coś jest to UM zgarnia i pozniej sprzedaje 3x drozej. Wielką działkę to już posiadam i mógłbym na niej wybudować kilka domów : ) ale nie o to chodzi bo poszukuje czegoś w innym miejscu... ciężki żywot....

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony