dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 46 z 46
  1. #41
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    NieJan

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    172

    Domyślnie

    Niebezpieczny temat, zaraz siądę w kącie i zacznę płakać Mam działkę 30 km od centrum warszawy, kupowałem po okazyjnej cenie 300pln za metr (średnia cena w okolicy była o jakieś 40-50 pln wyższa), a teraz okazuje się, że tyle, ile mnie kosztowała sama działka, ludzie w innych rejonach kraju płacą za działkę i budowę domu i to kilka kilometrów od centrum miasta...

    Za to fascynujące są argumenty, że lepiej kupić drożej w mieście, niż taniej pod, bo potem trzeba wydać na dodatkowe auto. Ja wolę jednak ten milion zaoszczędzić (i tak bym go nie miał ), auta dwa i mieszkając w wawie mam, ale nawet jak bym miał ich dziesięć, to nie o wartości miliona, który musiałbym dołożyć do ceny swojej działki, żeby mieszkać blisko centrum wawy
    Ostatnio edytowane przez NieJan ; 02-08-2013 o 12:23

  2. #42

    Domyślnie

    To wszystko da się przeliczyć na pieniądze. Porównajmy działkę w Warszawie za 400 tyś do działki 40km od warszawy za 150 tyś. Mieszkając w mieście mozemy jezdzic komunikacją. A mieszkajac daleko zwykle jezdzi sie samochodem. 2 samochdy dziennie po 100km po 7/100km to jest 14l dziennie a przeliczajac na PLN 78 czyli 1700PLN miesięcznie. Mieszkając w miescie powiedzmy ze wystarcza jeden samochod lub 2 które zrobią dziennie w sumie 100km=850PLN. To sam koszt paliwa, nie wliczacjac amortyzacji samochodu a przy takich przebiegach to juz jest znaczące. Podsumowujac mieszkajac 2x dalej placimy conajmniej 1000zł miesiecznie wiecej nie licząc przynajmniej godziny zycia dziennie kazdego domownika. Ta róznica w cenie pokryje róznice kosztów działek przy kredycie. Albo placimy wiecej kredytu albo wiecej paliwa. Wiec tańsza ale oddalon działka jest złudną oszczednoscia

    Moim zdaniem kompletnie nie oplaca sie mieszkac 40km od miasta

  3. #43
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maroko1991

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Warmińsko-Mazurskie
    Kod pocztowy
    19-300
    Posty
    165

    Domyślnie

    Warmińsko Mazurskie, Ełk, wokoło tylko jeziora, po 2 km do każdego, 6 km od centrum Ełku, działka przed wakacjami 2012 30 zł za metr - 1500 m za 45 tyś. Rolna - wydane warunki zabudowy, prąd i woda w drodze. Kanalizacji brak.. W tej chwili działka obok, 1500 m za 80 tyś. Ceny wciąż rosną i to w zastraszającym tempie..

  4. #44

    Domyślnie

    a ja kupowałem w kwietniu 2013 roku 2 małe działki budowlanej (koło siebie), w sumie 14 arów.
    91,650zł - czyli 65zł/m2
    Lokalizacja: 3,5km od granicy Wrocławia (teren niezalewowy, przynajmniej nie zalany podczas powodzi z 1997 roku)
    Media: woda przy działce, kanalizacji brak, prądu brak
    Kształt: 25x57, wjazd od strony północno-wschodniej (więc salon od południowego zachodu)

    Dodatkowo za kilka lat powstanie w granicy miasta (czyli 3,5km od działki) obwodnica Wrocławia.

  5. #45
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pitctab

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    To wszystko da się przeliczyć na pieniądze. Porównajmy działkę w Warszawie za 400 tyś do działki 40km od warszawy za 150 tyś. Mieszkając w mieście mozemy jezdzic komunikacją. A mieszkajac daleko zwykle jezdzi sie samochodem. 2 samochdy dziennie po 100km po 7/100km to jest 14l dziennie a przeliczajac na PLN 78 czyli 1700PLN miesięcznie. Mieszkając w miescie powiedzmy ze wystarcza jeden samochod lub 2 które zrobią dziennie w sumie 100km=850PLN. To sam koszt paliwa, nie wliczacjac amortyzacji samochodu a przy takich przebiegach to juz jest znaczące. Podsumowujac mieszkajac 2x dalej placimy conajmniej 1000zł miesiecznie wiecej nie licząc przynajmniej godziny zycia dziennie kazdego domownika. Ta róznica w cenie pokryje róznice kosztów działek przy kredycie. Albo placimy wiecej kredytu albo wiecej paliwa. Wiec tańsza ale oddalon działka jest złudną oszczednoscia

    Moim zdaniem kompletnie nie oplaca sie mieszkac 40km od miasta
    Nie wszystko da się przeliczyć na pieniądze np. stracone nerwy stojąc w korku
    Czasem mieszkając w Warszawie jedziesz dłużej do pracy niż osoba mieszkająca 30km od Wawy vide okolice Pruszkowa po otwarciu S2.
    Znajomy mieszkający na Tarchominie jedzie do pracy (Mokotów) 1-1,5 h a z kolei inny z okolic Pruszkowa pod oddaniu S2 .... 30 min !!!
    Tak więc nie ma co generalizować. Ale jeśli masz dobrą infrastrukturę komunikacyjną w pobliżu działki to myślę że mimo wszystko lepiej mieszkać na przedmieściach.

  6. #46
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    NieJan

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    172

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    To wszystko da się przeliczyć na pieniądze. Porównajmy działkę w Warszawie za 400 tyś do działki 40km od warszawy za 150 tyś. Mieszkając w mieście mozemy jezdzic komunikacją. A mieszkajac daleko zwykle jezdzi sie samochodem. 2 samochdy dziennie po 100km po 7/100km to jest 14l dziennie a przeliczajac na PLN 78 czyli 1700PLN miesięcznie. Mieszkając w miescie powiedzmy ze wystarcza jeden samochod lub 2 które zrobią dziennie w sumie 100km=850PLN. To sam koszt paliwa, nie wliczacjac amortyzacji samochodu a przy takich przebiegach to juz jest znaczące. Podsumowujac mieszkajac 2x dalej placimy conajmniej 1000zł miesiecznie wiecej nie licząc przynajmniej godziny zycia dziennie kazdego domownika. Ta róznica w cenie pokryje róznice kosztów działek przy kredycie. Albo placimy wiecej kredytu albo wiecej paliwa. Wiec tańsza ale oddalon działka jest złudną oszczednoscia

    Moim zdaniem kompletnie nie oplaca sie mieszkac 40km od miasta
    Działkę w warszawie, to sobie można za 1 milion a nie 400tys. kupić. Za 400tys. to na obrzeżach, a tu pod względem dojazdów mała różnica, czy to będzie ursus po 600/metr, piastów za 500/metr czy milanówek za 300/metr.
    Wyliczenia dojazdów też tendencyjne. Z kolei ja mając auto spalające ponad 15litrów/100km wydaję na paliwo więcej niż z tych obliczeń wynika obecnie, kiedy mieszkam na woli i dojeżdżam do pracy 20km

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony