dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 99
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mpepe
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    made in Poland
    Posty
    474

    Domyślnie wełna z Castoramy knauf 15cm

    Witam czy wełna z Castoramy obecnie po 9zł Knauf 15cm współczynnik 0.044 jest po prostu dziadoska i nie opłaca sie jej kupić nawet za atrakcyjną cenę czy różnica pomiędzy nią a inną Isover jest znikoma i można śmiało kupić?

  2. #2

    Domyślnie

    Jeżeli masz zamiar dać ją między krokwie, to będzie OK. Akurat w tym miejscu lambda nie ma wielkiego znaczenia, bo masz mostki termiczne od krokwi które ciągną U całej przegrody mocno w górę. Zaoszczędzone pieniądze przeznacz na Super Matę Isover na drugą warstwę (w poprzek krokwi - np. 10cm) i będzie naprawdę git - U około 0.15

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    nie gryza? bo tak mysle zeby ocieplic nią pare rzeczy ale siusiak(żeby nie pisać brzydko) mnie strzela na myśl o gryzieniu. Nawet zastanawiałem sie nad kupienie Pure One z Ursy - aby tylko nie gryzło.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mpepe
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    made in Poland
    Posty
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał psulek Zobacz post
    Jeżeli masz zamiar dać ją między krokwie, to będzie OK. Akurat w tym miejscu lambda nie ma wielkiego znaczenia, bo masz mostki termiczne od krokwi które ciągną U całej przegrody mocno w górę. Zaoszczędzone pieniądze przeznacz na Super Matę Isover na drugą warstwę (w poprzek krokwi - np. 10cm) i będzie naprawdę git - U około 0.15


    Mam zamiar dać watę na strop na strychu mnóstwo ciepła teraz mi ucieka. Zrobiłem mały eksperyment w łazience miałem zawsze 1 stopień mniej niż w kuchni ociepliłem watą wewnątrz mieszkania i dałem płytę gipsową obecnie od kilku tygodni jest zawsze 1 stopień więcej niż w kuchni. Poza tym jak ostatnio wieczorami przepalam to kaloryfer który wydawał się do tej pory za mały spełnia teraz 100% swoje zadanie jest ciepło. Ale nie mam zamiaru obniżać sufitów w całym domu tylko dać coś u góry na strop dlatego pytam jeśli wata to czy ta Knaufa jest ok czy daje się jakąś folię jaką? i jak grubo waty jedna warstwa 15cm wystarczy może 2 na przemian?

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mpepe
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    made in Poland
    Posty
    474

    Domyślnie

    [QUOTE=ProStaś;4325848]Co to znaczy dziadoska ?




    chodziło mi o to czy współczynnik przenikania nie jest za mały czy to w ogóle jest jakaś odczuwalna różnica pomiedzy 0.039 a 0.044 czy po prostu chwyt marketingowy firm żeby wydrzeć wiecej kasy od klienta

  6. #6

    Domyślnie

    ...tej wełny też nie kupisz raczej poza marketami... wystarczy zerknąć na opakowanie i od razu widać ile jest warta ta wełna... ciekaw jestem czy ona jest w ogóle w stanie rozprężyć się do 15 cm...
    przy porównaniu ecose 0,044 i np 0,035 nawet laik powinien wyciągnąć odpowiednie wnioski...
    ...

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mpepe
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    made in Poland
    Posty
    474

    Domyślnie

    jaki to strop?[/QUOTE]


    strop betonowy około 12-15cm jakiś standard budowlany z lat 70-tych

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sławek... Zobacz post
    ...tej wełny też nie kupisz raczej poza marketami... wystarczy zerknąć na opakowanie i od razu widać ile jest warta ta wełna... ciekaw jestem czy ona jest w ogóle w stanie rozprężyć się do 15 cm...
    przy porównaniu ecose 0,044 i np 0,035 nawet laik powinien wyciągnąć odpowiednie wnioski...
    Jestem laikiem, jakież według Ciebie, winienem wyciągnąć wnioski ?
    Co z tego co napisałem poprzednio, nie jest prawdą ?
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack Zobacz post
    w takim ruszczcie ulozyc izolacje a na koniec deskowanie lub plyty osb. koszty beda rosly, pomieszczenie bedzie sie zmniejszac. korzystniejsza alternatywa badzie wykonanie izolacji przy uzyciu styropianu 12-15.
    I tu pojawiła się następne rozterka. Otóż podobno mysz w styropianie robi sieczkę prąc naprzód, a w wełnie tylko montuje gniazdko i nie drąży dalej korytarzy. Przy nieużytkowym poddaszu taka kwestia jest istotna, ale faktycznie wełna na stropie generuje koszty związane z wykonaniem choćby namiastki podłogi. Przy styro jest to wręcz banalnie proste.

  10. #10

    Domyślnie

    no to kupić czy nie kupić, mam do ocieplenia poddasze użytkowe i jestem zainteresowany tą wełną, ale jak dobrać. Czy te parametry będą odpowiednie czy za małe, help me

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał markat Zobacz post
    no to kupić czy nie kupić, mam do ocieplenia poddasze użytkowe i jestem zainteresowany tą wełną, ale jak dobrać. Czy te parametry będą odpowiednie czy za małe, help me
    Pytanie ile tej wełny możesz umieścić i jaki chcesz uzyskać opór cieplny przegrody.?
    Samo 15 cm., przy tej lambdzie, to R=3,4, czyli U=029
    Mało.
    Jak możesz w poprzek krokwi dać jeszcze z 10 cm. jakieś lepszej wełny np. o lambdzie 0,037, dołożysz R= 2,7
    Razem da to opór R = 6,1, czyli U= 0,16
    Wtedy jest przyzwoicie.

    Liczyć, liczyć i jeszcze raz liczyć. Ceny i współczynniki w korelacji z możliwościami technicznymi.

    pzdr
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  12. #12

    Domyślnie

    krokwie mam głębokości 20cm a wię będę miał jeszcze 5cm wolnej przestrzeni, oczywiście w poprzek zamierzam dać ale już poza krokwiami. Jak to wygląda ze strony specjalistów?

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ja14
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    143

    Domyślnie

    Słyszałem, że ta wełna to jakiś rodzaj recyklingu (ze stłuczki szklanej?). Nie ma ona jakiś "swoistych" zapachów?

  14. #14

    Domyślnie Jak się rozpręża ta wełna~Knauf ECOSE 15cm lambda 0,044

    Napiszcie proszę, jak się ta wełna rozpręża, chciałbym dać 15-stkę pomiędzy krokwie( pełne deskowania i krokwie ok. 18cm wysokości) i 15 stkę w poprzek?? widzę też wełnę Knaufa loft-roll ale w siedzibie knaufa w Warszawie nic o niej nie wiedzą, oni jej nie sprowadzają, może ktoś może coś więcej o niej powiedzieć. Większość aukcji tej wełny jest tzw. pre-cut czyli ponacinana, więc jak mniemam nie ma opcji żeby ją rozwinąć np. na całą długość, bo się rozleci, czy też ponacinana jest co jakiś odcinek i mimo to można jej nie ciąć i pozostawić w całości np. na całej długości 9m?? Jeśli ktoś z nią miał do czynienia proszę o szerszy opis. Dzięki pozdr!!

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mariusz83x

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    Chciałbym odświeżyć trochę temat.

    Proszę o Waszą opinie na temat ocieplenia mojego poddasza nieużytkowego. W przyszłości chciałem zrobić tam pomieszczenie na składowanie różnych rzeczy.

    Poddasze ma różnicę poziomów.
    Na niższej części na stropie chciałem dać 30cm wełny knauf 0,039.
    Natomiast na poddaszu docelowym gdzie będzie mały składzik, aby nie tracić na wysokości której nie ma już dużo chciałem podzielić 15cm na strop i dać podłogę z płyt OSB i 15cm dać pomiędzy krokwie i na to płyta K-G.

    Jak sądzicie czy to wystarczy? I jaka jest Wasza opinia o wełnie firmy Knauf? Czy lepiej kupić innej firmy Isover albo Rockwool? A może Knauf tylko o współczynniku 0,035?

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariusz83x Zobacz post
    Jak sądzicie czy to wystarczy?
    Mam zrobione tak jak planujesz z tą różnicą że pomiedzy krokwiami mam 20 cm wełny + zwykła folia przybitya do krokwi. Na to GK. Zima temperatura na stryszku nie spadała poniżej 10 stC.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mariusz83x

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    Mam zrobione tak jak planujesz z tą różnicą że pomiedzy krokwiami mam 20 cm wełny + zwykła folia przybitya do krokwi. Na to GK. Zima temperatura na stryszku nie spadała poniżej 10 stC.
    Dziękuje bardzo za Twoją odpowiedź.

    Prosiłbym o jeszcze jakieś inne opinie, sugestie?

  18. #18

    Domyślnie

    Witam,
    wełna o której Pan pisze czyli Ekorolka 044 nie jest oczywiście złym produktem. Tak jak wcześniej było napisane może jej Pan użyć między krokwie w celu zniwelowania mostków termicznych. Ma ona takie same parametry oraz bardzo podobne zastosowanie do wełny Classic 044. Współczynnik może nie jest z najlepszych ale to zależy czy zależy Panu jedynie na wynikach. Może Pan także obliczyć jakiej wełny najlepiej użyć w Pana budownictwie za pomocą kalkulatora firmowego
    http://knaufinsulation.pl/pl/program-obliczeniowe
    Jeżeli chodzi o cechy produktu to zapewniam, że wełna ta nie sypię się oraz nie gryzie, dzięki czemu montaż jest o wiele przyjemniejszy. Również chciałem podkreślić, iż produkt nie zawiera takich substancji jak formaldehyd, akryl oraz fenol. Reaguje w 0,000 % z powietrzem w pomieszczeniu.

    Chętnie odpowiem na inne pytania
    Adam Sztabach
    eRzecznik firmy Knauf Insulation

  19. #19

    Domyślnie

    Dzisiaj mogę powiedzieć coś więcej. Ułożyłem wełnę ECOSE 0,044 wzdłuż krokwi 15 cm (krokwie wysokości 18cm) i 15cmw poprzek. Wełna wymaga podtrzymania sznurkiem, nie jest wystarczająco sztywna. Po rozwinięciu rolki, pęcznieje i po ok. 0,5 godz. rozpręża się do okolic 13-14 cm nie zgnieciona osiąga 15cm. Ogólnie jest o wiele przyjemniejsza w pracy w porównaniu ze standardową wełną szklaną. Gryzienie określiłbym na 10% tego co jest przy wełnie szklanej. Specyficzne jest w niej to że nie ma nazbyt zwartej struktury i z wierzchu mogą się odspajać małe wzdłużne człony, które tworzą jej strukturę.
    Ogólnie ja jestem zadowolony, mogę ją polecić, bo jest w świetnej cenie, a jakościowo jest na bardzo przyzwoitym poziomie.

  20. #20

    Domyślnie

    w pełni popieram opinię poprzednika. Przez oststnie 3 dni układałem na poddaszu wełnę knaufa kupioną w Castoramie. Co prawda nie była to ekorolka, ale wełna o nazwie ekspert o wsp. 0,040. Wełna bardzo fajna do układania. Wymaga sznurowania, ale z drugiej strony praktycznie w ogóle nie gryzie. Zapach krótkotrwały. Wełna ładnie się rozpręża. Tę wełne można kupić w cato za niecałe 12zł/m2. Dałem ją między krokwie i dodatkowo w stelaż poprzecznie. Strych też będzie ocieplony ta wełną - między krokwiami do samej kalenicy. I bedzie git za niewielkie pieniądze.
    piotr

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony