dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 12
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 231
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafalmix Zobacz post
    Witam ja miałem to samo styro AUSTROTHERM FASADA PREMIUM na kleju Anserglob BCX39 odchodziło na kleju do siatki BCX40 trzyma.
    co to znaczy "odchodziło" ?
    Mówisz o próbie przyklejenia kawałka styro i odrywaniu po czasie, czy w trakcie klejenia do ściany płyty "jeździły"...?

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    ansera klej niest jakiejś "wyszukanej" jakości. A tynki są fatalnej wręcz.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz80 Zobacz post
    co to znaczy "odchodziło" ?
    Mówisz o próbie przyklejenia kawałka styro i odrywaniu po czasie, czy w trakcie klejenia do ściany płyty "jeździły"...?
    Witam
    Na drugi dzień płyty odchodziły od styropianu , klej pozostawał na ścianie a na płycie był tył tylko ślad po kleju , an 40 trzyma jak powinno i nic nie odchodzi.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafalmix Zobacz post
    Witam
    Na drugi dzień płyty odchodziły od styropianu , klej pozostawał na ścianie a na płycie był tył tylko ślad po kleju , an 40 trzyma jak powinno i nic nie odchodzi.
    Aha, pytam, bo sam stosowałem ten klej na połowie domu i nie widziałem takiego efektu (ocieplałem austrotherm`em grafitowym). Kiedyś na tym forum czytałem raport z badan jakości i ta marka nie wyszła zbyt dobrze, tzn różne partie - różna jakość. Jednak nie zauważyłem nic niepokojącego....

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    grafitowy styro trzeć tarką od strony ściany w celu poprawienia przyczepności
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ka*sia

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    104

    Domyślnie

    Witam,

    Mam zakupiony szary styropian Swisspora. Niestety wykonawca ma duże opóźnienie i nie udało mu się do mnie jeszcze dotrzeć, a temperatura spada i prognozy nie są optymistyczne. Mam pytanie czy i czym kleić jeśli temperatura nie osiągnie 5 stopni. Jeśli nie będzie warunków na zabezpieczenie styropianu siatką, jak bardzo UV zimą zniszczy wierzchnią warstwę? Co zrobilibyście będąc w mojej sytuacji?
    Z góry dziękuję za porady

    Pozdrawiam
    Kasia

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    przyklejenie styro raczej powinno wyjść. Szczególnie jak zaczniesz grzać w budynku. Z siatką to już trochę loteria.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    ja jestem w podobnej sytuacji jak kasia
    we wtorek przyszedł ocieplać majster 25 cm grafit platinium jak mu odpowiedziałem że ma tarką przejechać styropian on stwierdził że on tak mi nie zrobi .
    te 25 cm chciałem bez kołkowania .
    na kleju do siatki termoorganiki

    powiedzćcie o co chodzi z tą tarką -większa powierzchnia kleju?
    Ostatnio edytowane przez malux20 ; 11-11-2011 o 11:21
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał malux20 Zobacz post
    ja jestem w podobnej sytuacji jak kasia
    we wtorek przyszedł ocieplać majster 25 cm grafit platinium jak mu odpowiedziałem że ma tarką przejechać styropian on stwierdził że on tak mi nie zrobi .
    te 25 cm chciałem bez kołkowania .
    na kleju do siatki termoorganiki

    powiedzćcie o co chodzi z tą tarką -większa powierzchnia kleju?
    ..pewnie o to, żeby powierzchnia była chropowata, ale wg mnie jeśli zostaną luźne kuleczki styro po przetarciu, to pogorszy to właściwości. Ja kleiłem grafitowy bez tarki, i nie zauważyłem niczego niepokojącego...
    Poczytaj sobie na temat kołkowania, dużo ludzi pisze, żeby nie kołkować a nie piszą o tym, że producenci systemów umywają ręce, gdy wystąpią jakiekolwiek problemy.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ka*sia Zobacz post
    Witam,
    Mam pytanie czy i czym kleić jeśli temperatura nie osiągnie 5 stopni.
    Pozdrawiam
    Kasia
    Witaj!
    Mam (niestety!) podobną sytuację!
    Znalazłem klej Ceresit CT 85 Zima, który podobno może nawet być stosowany do -5 st C.
    Teraz pytanie - jest jakiś inny klej do siatki, nazwijmy go - "zimowy"?

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    nie.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ka*sia

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    104

    Domyślnie

    Witam,

    Dziękuję za podpowiedzi.
    Jeśli chodzi o klej zimowy to przeszukując strony producentów, znalazłam jeszcze Weber ks128 oraz Bolix UZ, które wytrzymują po kilku godzinach od przyklejenia spadek temperatury do -5.
    Zastanawiam się jednak czy jeśli temperatury będą powyżej 0 w nocy, to czy nie skorzystać ze zwykłego kleju. Czy może lepiej jednak zainwestować w klej zimowy?

    Pozdrawiam
    Kasia

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    ogrzewasz ten budynek?
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    a na czym najlepiej kleić Swisspor do ściany ? EOS? lub coś podobnego ? czy bawić się w tradycyjne kleje? dom parterowy , sciana zewnętrzna 3,3 - nie chciałbym kołkować ...

    mam plan w przyszłym tygodniu zacząć robić elewacje później siatka z klejem i zagruntować jeszcze na zimę - reszta na wiosnę
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 17-11-2011 o 15:57

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ka*sia

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    104

    Domyślnie

    W tej chwili nie ogrzewam jeszcze budynku.
    Pozdrawiam
    Kasia

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    przy ogzrewaniu sprawa jest prosta : przyklejenie płyty styropianowej spowdoje natychmiastowe ocieplenie ściany i dodatnią temp pomiędzy styro a ścianą. Wtedy można użyć zwykłego kleju. Teraz - raczej zimowy.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  17. #37

    Domyślnie

    Witam,
    Ja ocieplałem w tym roku domek grafitowym styropianem w dwóch warstwach po 10 cm bez kołkowania. Pierwszą warstwę kleiłem na weberze ks125, robiliśmy na nim próby i za każdym razem oderwanie od ściany występowało w styropianie, sam producent podaje że nie jest wymagane kołkowanie do 12m wys.
    drugą warstwę kładliśmy na mijankę stosując klej w piance soudala gdyż ściana byla już wypoziomowana i szło o wiele szybciej a klej trzymał tak samo mocno jak webera.

  18. #38

    Domyślnie

    wlasnie zakonvzylem ocieplac swissporem 20 cm grafit. Nie przycieralem od strony sciany. Kleilem na tytan eos. Dawalem kolki. Widzialem kilka ocieplen oderwanych od sciany i nie chcialem miec z tym problemu. Chociaz rzeczywiscie tytan trzyma bardzo mocno. No i mala uwaga dla chcacych ocieplac teraz. Otoz te kleje w puszkach-piankowe maja wydajnosc podawana przy pracy w 20 stopniach. Przy takiej temp niestety wydajnosc spada i mnie jednej puszki starczalo na 8 plyt a nie 8 m2 czyli polowa .

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    a nie czytał kolega zaleceń by trzymać puszki w wyższej temperaturze? np we wiaderku z ciepłą wodą

  20. #40

    Domyślnie

    szczerze powiem ze nie oczywiscie puszki byly w domu w temp okolo 15 stopni ale juz jak byla na pistolecie wowczas sie ochladzala. Ogolnie jest okej trzyma bardzo mocno, ale trzeba uwazac bo potrafi odepchnac plyte

Strona 2 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony