dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar luka
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    225
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie okno wysokie - portfenetr a murowanie otworów

    witam,

    mam w projekcie wysokie okna, tzw. portfenetry. zależy mi na tym, żeby nie było parapetu wewn. pod nim, tylko jeden poziom razem z podłogą.

    czy tak jak na rysunku poniżej będzie ok? tzn. murarze powinni przyciąć bloczek na wysokość grubości styro, wylewki i ew. warstwy samopoziomującej czyli ok 11cm, a na bloczku pod oknem, położy się bezpośrednio płytkę z pozostawieniem dylatacji pomiędzy podłogą a tym niby parapetem.


  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar BiG35
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    321

    Domyślnie

    Niech wcale w tym miejscu nie murują, bo mogą tylko spie....ć. Domurują po osadzeniu okna.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar luka
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    225
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał BiG35 Zobacz post
    Niech wcale w tym miejscu nie murują, bo mogą tylko spie....ć. Domurują po osadzeniu okna.
    No i wymurowali. Nawet równo! Potem przyjechał dostawca okien na obmiar. I git.

    pozdrawiam,

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sewooo

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał luka Zobacz post
    No i wymurowali. Nawet równo! Potem przyjechał dostawca okien na obmiar. I git.

    pozdrawiam,
    Skoro wymurowali to nie będę się rozpisywał wkleję tylko skorygowany rysunek. Wg mnie można lepiej to zrobić.


    Ostatnio edytowane przez sewooo ; 19-09-2010 o 18:45

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar luka
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    225
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał sewooo Zobacz post
    Skoro wymurowali to nie będę się rozpisywał wkleję tylko skorygowany rysunek. Wg mnie można lepiej to zrobić.


    no, szkoda, że już po jabłkach - niemniej bardzo dziękuję!

    mam jeszcze pytanie, co to za profil? z czego wykonany i czy jest jakoś izolowany? wtryśnięta do środka profilu pianka, itp.?
    Zębiec SWK 21KW + Unister + KPW + | dom docieplony, pow. 150m2 | spalanie przy temp. zewn. 0°C / wewn. 22°C - 1,2kg/h.

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sewooo

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał luka Zobacz post
    mam jeszcze pytanie, co to za profil? z czego wykonany i czy jest jakoś izolowany? wtryśnięta do środka profilu pianka, itp.?

    Myślę że takie szczegółowe informacje można uzyskać u wybranego producenta stolarki. Same profile są niczym innym jak tym samym materiałem z czego wykonana jest stolarka. Mogą mieć tyle samo komór co zamówiona stolarka jak i również wypełnienie w zależności od potrzeb. Osobiście posiadam cennik firmy FILPLAST w PDFie jeżeli ktoś jest zainteresowany mogę przesłać na maila.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony