dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 113 z 113
Pokaż wyniki od 2.241 do 2.257 z 2257
  1. #2241
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    Wiesz ... embargo jest ...
    Nic w sumie nowego ... Dom skończony - wykończony, nawet lampki pod sufitem w dużej łazience po 3 latach się pojawiły

    pozdrawiam, majki
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

  2. #2242
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Amtla
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    8.088
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    274

    Domyślnie

    majki,
    to zapodaj chociaż same lampecki -bez planu ogólnego (wiem, że potrafisz)

  3. #2243
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie



    Co prawda nie ten sklep, ale 2 takie sztuki

    http://www.lights.com.pl/FH31152AJA3-9763p/

    pozdrawiam, majki
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

  4. #2244
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ana.
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.032

    Domyślnie

    Witam się u Ciebie ,gratuluję pięknego domuJa jeszcze w trakcie budowy,a obecnie załatwiamy prąd.Niestety przydzielono nam przyłącze napowietrzne z czego jestem niezadowolonaNie wiem po prostu jak to będzie wyglądać.Może się mylę, ale ty chyba masz napowietrzną linie,jak sobie z tym poradziłeś,też masz dach wielospadowy Wiem że mogłabym zmienić na kablowe przyłącze,ale do końca czerwca muszę mieszkać ,i czasowo kiepsko,co robić sama już nie wiem?Pozdrawiam

  5. #2245
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ana. Zobacz post
    Witam się u Ciebie ,gratuluję pięknego domuJa jeszcze w trakcie budowy,a obecnie załatwiamy prąd.Niestety przydzielono nam przyłącze napowietrzne z czego jestem niezadowolonaNie wiem po prostu jak to będzie wyglądać.Może się mylę, ale ty chyba masz napowietrzną linie,jak sobie z tym poradziłeś,też masz dach wielospadowy Wiem że mogłabym zmienić na kablowe przyłącze,ale do końca czerwca muszę mieszkać ,i czasowo kiepsko,co robić sama już nie wiem?Pozdrawiam
    Witaj, dzięki
    Nie mam przyłącza napowietrznego - mam ziemne ... Właśnie między innymi, że wygląda to bez sensu.
    Mieliśmy warunki a takie i takie - wzięliśmy ziemne przyłącze.
    A tymczasowo, nie mogą zrobić powietrzem, a docelowo wkopać przewód i się potem przełączyć .. ?

    pozdrawiam, majki
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

  6. #2246
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ana.
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.032

    Domyślnie

    Cytat Napisał majki Zobacz post
    Witaj, dzięki
    Nie mam przyłącza napowietrznego - mam ziemne ... Właśnie między innymi, że wygląda to bez sensu.
    Mieliśmy warunki a takie i takie - wzięliśmy ziemne przyłącze.
    A tymczasowo, nie mogą zrobić powietrzem, a docelowo wkopać przewód i się potem przełączyć .. ?

    pozdrawiam, majki
    Dzięki,w poniedziałek będę rozmawiać,zobaczymy co da się zrobićNie wyobrażam sobie przyłącza napowietrznego

  7. #2247

    Domyślnie

    Przepiękny dom, podziwiam i gratuluję! Baaaaaaardzo podobają mi się drzwi wewnętrzne. Mogłabym wiedzieć jaka to firma?

  8. #2248
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    Cytat Napisał gitmartusia Zobacz post
    Przepiękny dom, podziwiam i gratuluję! Baaaaaaardzo podobają mi się drzwi wewnętrzne. Mogłabym wiedzieć jaka to firma?
    Dziękuję

    Drzwi wewnętrzne to Budrex : http://www.budrex.pl/start.html

    pozdrawiam, majki
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

  9. #2249
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    cattleya

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam serdecznie,
    super domek. pięknie urządzony. I ogródek - CUDO GRATULUJĘ wytrwałości.
    my również zamierzamy budować D24 i również zastanawiamy się nad zmianami - chcielibyśmy garderobę przy wejściu i dodatkowy gabinet. tak przyglądamy się zmianom które wprowadził Pan do swojego projektu i bardzo nam się podoba zmieniony układ pomieszczeń. Pan chyba powiększał trochę całą część sypialnianą, prawda? I garaż też jest szerszy niż w oryginale, to chyba kosztem jadalni?
    Jeśli byłaby możliwość przesłania wyraźniejszych zdjęć rzutu parteru tak żeby widoczne były wymiary, bylibyśmy niezmiernie wdzięczni. My mamy jakąś koncepcje zmian, ale nie do końca idealną, a jak już podejmować się budowy to tak żeby być zadowolonym
    Pozdrawiam.

  10. #2250
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    Cytat Napisał cattleya Zobacz post
    Witam serdecznie,
    super domek. pięknie urządzony. I ogródek - CUDO GRATULUJĘ wytrwałości.
    my również zamierzamy budować D24 i również zastanawiamy się nad zmianami - chcielibyśmy garderobę przy wejściu i dodatkowy gabinet. tak przyglądamy się zmianom które wprowadził Pan do swojego projektu i bardzo nam się podoba zmieniony układ pomieszczeń. Pan chyba powiększał trochę całą część sypialnianą, prawda? I garaż też jest szerszy niż w oryginale, to chyba kosztem jadalni?
    Jeśli byłaby możliwość przesłania wyraźniejszych zdjęć rzutu parteru tak żeby widoczne były wymiary, bylibyśmy niezmiernie wdzięczni. My mamy jakąś koncepcje zmian, ale nie do końca idealną, a jak już podejmować się budowy to tak żeby być zadowolonym
    Pozdrawiam.
    Przepraszam, że odpisuję dopiero teraz ... Mieszkanie we własnym domu jest bardziej pasjonujące, niż pisanie o nim
    Mogę jedynie opisać główne zmiany :
    - dodatkowa garderoba przy wejściu po prawej stronie
    - gabinet przy salonie, "przed" sypialniami
    - bez wykuszu - bez sensu element
    - garaż szerszy bodajże o metr.
    - reszta zmian dość dobrze udokumentowana w dzienniku i zdjęciach. Najistotniejsza zmiana to otwarty salon pod dach i okno dachowe dające bardzo dużo światła.

    Dom po prostu się "rozrósł". nic nie jest kosztem czegoś. Z oryginalnych łącznie bodajże 140-kilku metrów jest 220.

    pozdrawiam, majki
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

  11. #2251

    Domyślnie

    Witaj,
    Jak macie zawieszone lampy sufitowe w salonie? Czy kupiliście już z tak długim kablem?

  12. #2252
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    Cytat Napisał sitoo Zobacz post
    Witaj,
    Jak macie zawieszone lampy sufitowe w salonie? Czy kupiliście już z tak długim kablem?
    Lampy zawieszone do ... sufitu Wieszane z rusztowania, kabel przedłużałem sam.

    pozdrawiam, majki
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

  13. #2253

    Domyślnie

    Cześć,
    pisałeś, że przesuwasz centralkę do pomieszczenia ogrzewanego. Jak wrażenia po zimie?
    Miałeś problemy z oblodzeniem, cieknięciem? Co ze sprawnością?
    Nie wiem gdzieś na to trafiłem że masz Brink'a Large?

  14. #2254
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Dżuli

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-104
    Posty
    5
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witaj Majki,
    Dzięki za super fajny dziennik budowy, miło się go czyta, choć jeszcze nie dobrnęłam do końca, bo duuużo tego jest, ale ogólnie można się dużo ciekawego dowiedzieć, podobają mi się także Twoje fotki!
    Mam do Ciebie kilka szybkich pytań:
    1. Czy warto robić okna dachowe w salonie (będziemy mieli pustkę nad salonem i architekt zaproponował nam trzy okna dachowe)? Jak myjecie te okna? Czy latem salon nie nagrzewa się za mocno przez okna dachowe? Czy jest efekt skraplania się wody na oknach?
    2. Kiedy wg Ciebie najlepiej usunąć drzewa (mamy pozwolenie) i korzenie na działce + obróbka pługiem + bronowanie? Czy lepiej zrobić to przed rozpoczęciem budowy czy w momencie gdy będą kopane fundamenty?
    3. Jak się sprawdza umieszczenie rekuperatora w pomieszczeniu gospodarczym? Pisałeś, że wcześniej reku był na strychu i był to zły wariant.
    4. Czy warto kopać własną studnię? Mamy wodociąg, może wystarczy deszczówka do podlewania ogrodu.
    5. Czy więźba dachowa okazała się dobrym pomysłem? Wahamy się między więźbą a stropem żelbetowym.
    To na razie tyle, będę wdzięczna za odpowiedzi

  15. #2255
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Doradca VELUX
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    02-273
    Posty
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dżuli Zobacz post
    1. Czy warto robić okna dachowe w salonie (będziemy mieli pustkę nad salonem i architekt zaproponował nam trzy okna dachowe)? Jak myjecie te okna? Czy latem salon nie nagrzewa się za mocno przez okna dachowe? Czy jest efekt skraplania się wody na oknach?
    Witaj Dżuli,
    Pozwalam sobie odpowiedzieć na Twoje pierwsze pytanie, mam nadzieję, że nie będzie mi Majki miał tego za złe
    Temat doświetlenia oknami dachowymi otwartej przestrzeni nad salonem zawsze ma swoich zwolenników i przeciwników i jak ich wielu tyle pytań lub wątpliwości. Przede wszystkim jest to bardzo ciekawe wizualnie rozwiązanie, a dobrze zaprojektowane naprawdę dodaje uroku wnętrzu, nie mówiąc już o innych praktycznych walorach takich jak doświetlenie.
    Warto wziąć pod uwagę dwie kwestie przy wyborze okien: szyby z powłokami samoczyszczącymi oraz sterowanie elektryczne.
    Pierwsze pozwoli zminimalizować ilość i częstotliwość mycia okien, gdyż powłoka w takich zestawach wolniej się brudzi, a wszelkie organiczne zanieczyszczenia będą w czasie deszczu wypłukiwane i łatwiej usuwane. Drugie pozwoli cieszyć się komfortem z okien wysoko zainstalowanych, gdyż z pilota będzie można je otwierać i zamykać w dowolnym momencie, tworząc własne ustawienia wedlug harmonogramu dnia. Dodatkowo czujnik deszczu sam pomyśli o zamknięciu okien w przypadku zmiany pogody, nie narażając nas na przykrą niespodziankę.
    Na takich oknach można zamontować akcesoria wewnętrzne (plisy, rolety rzymskie) lub zewnętrzne (markizy, rolety), aby ochronić się przed ilością ciepła latem. Również operowane elektrycznie czy solarnie, do wyboru z szerokiej oferty naszych produktów.
    Jeżeli zaś chodzi o skraplanie się wody - to jest to tylko i wyłącznie spowodowane zjawiskiem kondensacji, która powstaje w pomieszczeniach przy niewystarczającej lub mało wydajnej wentylacji. Mieszkając produkujemy niewyobrażalne ilości pary wodnej, która nie mogąc wydostać się inaczej z pomieszczenia (bo za mało wietrzymy lub blokujemy kratki wentylacyjne) osadza się na szybach okien. Stosując się do wskazówek jakie producent zamieszcza na stronie dla użytkowników (http://www.velux.pl/klienci/serwis/k...o_poddaszy/ggl) i regularnie wietrząc pomieszczenia unikniemy powstawania tego zjawiska.
    Życzę powodzenia i trzymam kciuki za wszystkie Wasze budowy.
    Pozdrawiam,
    Paweł Doradca VELUX

  16. #2256
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    Cytat Napisał wbbmzg Zobacz post
    Cześć,
    pisałeś, że przesuwasz centralkę do pomieszczenia ogrzewanego. Jak wrażenia po zimie?
    Miałeś problemy z oblodzeniem, cieknięciem? Co ze sprawnością?
    Nie wiem gdzieś na to trafiłem że masz Brink'a Large?
    Cześć

    Sorki za długi czas reakcji, już sporadycznie zaglądam na forum ...
    Tak, centralka, Brink Large, przesunięta. Jest tak jak powinno być. Nic nie cieknie, nie zamarza, łatwiejszy dostęp do filtrów, cześciej je czyszczę, bo nie muszę wchodzić na strych
    Sprawność, jedynie subiektywnie, chyba lepiej, bo nie walczę z zamrożonym wymiennikiem i niską temperaturą w otoczeniu reku. Ale wiesz, zimy nie mamy już w naszym kraju więc po prostu jest ok

    pozdrawiam, majki
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

  17. #2257
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dżuli Zobacz post
    Witaj Majki,
    Dzięki za super fajny dziennik budowy, miło się go czyta, choć jeszcze nie dobrnęłam do końca, bo duuużo tego jest, ale ogólnie można się dużo ciekawego dowiedzieć, podobają mi się także Twoje fotki!
    Mam do Ciebie kilka szybkich pytań:
    1. Czy warto robić okna dachowe w salonie (będziemy mieli pustkę nad salonem i architekt zaproponował nam trzy okna dachowe)? Jak myjecie te okna? Czy latem salon nie nagrzewa się za mocno przez okna dachowe? Czy jest efekt skraplania się wody na oknach?
    2. Kiedy wg Ciebie najlepiej usunąć drzewa (mamy pozwolenie) i korzenie na działce + obróbka pługiem + bronowanie? Czy lepiej zrobić to przed rozpoczęciem budowy czy w momencie gdy będą kopane fundamenty?
    3. Jak się sprawdza umieszczenie rekuperatora w pomieszczeniu gospodarczym? Pisałeś, że wcześniej reku był na strychu i był to zły wariant.
    4. Czy warto kopać własną studnię? Mamy wodociąg, może wystarczy deszczówka do podlewania ogrodu.
    5. Czy więźba dachowa okazała się dobrym pomysłem? Wahamy się między więźbą a stropem żelbetowym.
    To na razie tyle, będę wdzięczna za odpowiedzi
    Cześć, tak jak poprzednikowi, przepraszam za zwłokę
    1. Tak warto. Już się wepchnął przedstawiciel ale też odpowiadam - warto Dużo światła, ogroooooomnie więcej światła. Mimo sporych okien w domu, to najważniejszy efekt. Okien na razie nie myłem. Z bajek o samoczyszczeniu wyrosłem ... LOL. W tym roku muszę wejść na dach i przy okazji okresowego przeglądu dachu umyję okno Salon się nie nagrzewa, nie ta kubatura Skraplania nie ma, reku działa.
    2. Przed budową. PRZED BUDOWĄ Po, sprawdziliśmy. Never again
    3. Post wyżej.
    4. Trudny temat. My nie mamy wyboru, bo nie mamy wodociągu. Ale IMHO jesli masz kasę i akurat możliwość na studnię, to alternatywne źródło wody jest jak najbardziej ok.
    5. Chyba więźba nie ma nic wspólnego ze stropem ... Nawet gdybym miał strop betonowy to i tak miałbym więźbę na dach ... Ale tak, teraz bym zastropował dom, nie robił sufitów podwieszanych i dał na to 50 cm styropianu

    pozdrawiam, majki
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

Strona 113 z 113

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony