dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 20 z 21
Pokaż wyniki od 381 do 400 z 402
  1. #381

    Domyślnie

    Panowie tak czytam i czytam wszędzie lambda itd... ja teraz ocieplam białym 15 braną z pewnego składu. Styropian jest ciężki zbity i po przerzuceniu 100 opakowań naprawdę byłem zmęczony. Styropian kupowałem 2 mce temu jadę na skład bo mi brakło 10 paczek, i co dostaje taki sam styropian o teoretycznie tych samych parametrach ale lekki mniej zbity po prostu inny produkt, różnica przeogromna i w bajki typu lambda 32 czy 45 nie wierze mając te same grubości tego samego producenta i fizycznie inny produkt. to samo tyczy się wełny. Przestałem już patrzeć na ich oznaczenia i nazwę producenta tylko cena i waga.

    Tak samo jak nikt już mnie nie przekona że klej na składzie jest taki sam jak w marketach różnica jest kolosalna, im się opłaca całe linie zmieniać.

  2. #382
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał sokoleokoo2 Zobacz post
    Panowie tak czytam i czytam wszędzie lambda itd... ja teraz ocieplam białym 15 braną z pewnego składu. Styropian jest ciężki zbity i po przerzuceniu 100 opakowań naprawdę byłem zmęczony. Styropian kupowałem 2 mce temu jadę na skład bo mi brakło 10 paczek, i co dostaje taki sam styropian o teoretycznie tych samych parametrach ale lekki mniej zbity po prostu inny produkt, różnica przeogromna
    I uważasz, że ten ciężki jest lepszy od lekkiego?
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #383

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    I uważasz, że ten ciężki jest lepszy od lekkiego?

    Oświeć mnie ?

    Tak samo jak kilka razy kupiłem wełnę 0,36 popularnego producenta, te same opakowanie i napisy inna masy i inny produkt kilka rolek mega ciężkich nic się nie rozwarstwiało sama trzymała się między krokwiami a z tej samej palety inne rolki to dosłownie wata która się rozwarstwiała i ciężko było cokolwiek z tym zrobić.

  4. #384
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    No wiesz ...jak zaczniesz porównywać wełnę do styropianu i to właśnie w kwestii wagi.
    Izolatorem w jednym jak i w drugim przypadku, jest powietrze - i wełna im cięższa tym włókien skalnych z którego jest zrobiona jest więcej - a, że włókna są bardziej sprężyste gdy jest ich gęściej wełna jest stabilna pod względem wymiaru, spójna nie rozrywa się, a dzięki dużej liczby włókien może utrzymywać miedzy nimi więcej powietrza w "bezruchu" staje się lepszym izolatorem = im cięższa tym lepsza.
    Styropian natomiast to mieszanka powietrza i nie będę cytował składu chemicznego ale przyjmijmy folii. Im tego powietrza potrafią zatrzymać więcej tym te bąbelki są gęste ale ścianki cieniutkie, jak te bańki nie są okrągłe to znaczy , że podczas zastygania jeszcze je ściśnięto, aby było ich gęściej (aby nie było powietrza pomiędzy nimi) - by było to "cieplejsze" to zamiast powietrza stosują różne gazy z reguły obojętne, i aby jeszcze poprawić przenikalność cieplną dodaje się grafit czyli ten kolorek "szary" bądź nawet czarny.
    I teraz najlepsze - w laboratoriach siedzą sobie "mądrale" którzy obliczają i testują różne materiały i stwierdzili , że przenikalność cieplna takiego białego będzie miała deklarowane np 0.045 W/(m*K) wtedy paczka np 15cm styropianu z takich płyt będzie ważyła 12kg (przykładowo) i jeśli ta objętość faktycznie będzie tyle ważyła to można przyjąć, że jest zachowany stosunek ilości foli do powietrza i deklarowany współczynnik jest zachowany. Dlatego z reguły te ciemne styropiany o tej samej grubości(mają pył grafitowy) są cięższe.
    W Twoim przypadku(co opisałeś) zarówno ciężkie paczki jak i lekkie mają gdzieś normy - bo skoro producent raz bardziej "pompuje" folię, a raz "wleje" samą folię nie może określić czy ten materiał w ogóle spełnia rolę izolacyjną czy jest po prostu kawałkiem tandetnego plastiku przyklejonym do elewacji czy ułożonym na posadzce.

    Potwierdza się tu reguła, że dobre materiały mają swoją cenę(jak i prawidłową wagę) co wydaje się być jednoznaczne.

    A do autora wątku wniosek powinien być jeden - lepiej dać 15 cm - firmowego styropianu niż 25 cm od firmy która robi go po to aby sprzedać.

    Pozdrawiam - czuj się "Oświecony" jak sam chciałeś.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #385

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    lepiej dać 15 cm - firmowego styropianu niż 25 cm od firmy która robi go po to aby sprzedać.

    Pozdrawiam - czuj się "Oświecony" jak sam chciałeś.
    Przepraszam że dopiero dziś odpisuję, Pozwolę się nie zgodzić ponieważ kto z nas kupił styro od nieznanej firmy ? raczej nikt ponieważ nikt nie zaryzykuję to raz a z drugiej strony jest tak mało producentów że ... po prostu się nie da. Ale gorzej że mamy jeszcze styro dur / XPS który po prostu robi robotę i jest cięższy, twardszy i lepszy i na tym bym zakończył.

    Ale dla podsumowania jak bym miał kasę to dałbym 25 - 30 najlepiej białego (żadnego szarego) a jak bym miał więcej kasy to całość ocieplenia zrobił bym z wełny a jak by miał jeszcze więcej to ...

  6. #386

    Domyślnie

    Cytat Napisał sokoleokoo2 Zobacz post
    Przepraszam że dopiero dziś odpisuję, Pozwolę się nie zgodzić ponieważ kto z nas kupił styro od nieznanej firmy ? raczej nikt ponieważ nikt nie zaryzykuję to raz a z drugiej strony jest tak mało producentów że ... po prostu się nie da. Ale gorzej że mamy jeszcze styro dur / XPS który po prostu robi robotę i jest cięższy, twardszy i lepszy i na tym bym zakończył.

    Ale dla podsumowania jak bym miał kasę to dałbym 25 - 30 najlepiej białego (żadnego szarego) a jak bym miał więcej kasy to całość ocieplenia zrobił bym z wełny a jak by miał jeszcze więcej to ...
    Dokładnie! Zgadzam się że wszystkim co napisałeś. Dodam od siebie, że jak już styropian, to oczywiście biały, ale też najlepiej EPS minimum 80. Dałem taki, ale gdybym jeszcze raz robił elewację, dałbym EPS100.

  7. #387
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał sokoleokoo2 Zobacz post

    Ale dla podsumowania jak bym miał kasę to dałbym 25 - 30 najlepiej białego (żadnego szarego) a jak bym miał więcej kasy to całość ocieplenia zrobił bym z wełny a jak by miał jeszcze więcej to ...
    Ocieplenie jest tą rzeczą na którą warto wydać więcej. Ono się nie starzeje i nie psuje a te 5-10cm więcej będzie procentować do końca twoich dni lub sprzedaży domu.
    JA 6 lat temu dałem 20 białego teraz dałbym 25 grafiu. Pieniądze wydasz i zapomnisz a ocieplenie zostanie
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  8. #388
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Dałem taki, ale gdybym jeszcze raz robił elewację, dałbym EPS100.
    Po co dawać na elewacje EPS 100?

  9. #389

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Po co dawać na elewacje EPS 100?
    Bo najprościej rzecz ujmując ma większą gęstość, jest cięższy i co za tym idzie, masz więcej styropianu w styropianie.

  10. #390
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.620
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał sokoleokoo2 Zobacz post
    Panowie tak czytam i czytam wszędzie lambda itd... ja teraz ocieplam białym 15 braną z pewnego składu. Styropian jest ciężki zbity i po przerzuceniu 100 opakowań naprawdę byłem zmęczony. Styropian kupowałem 2 mce temu jadę na skład bo mi brakło 10 paczek, i co dostaje taki sam styropian o teoretycznie tych samych parametrach ale lekki mniej zbity po prostu inny produkt, różnica przeogromna i w bajki typu lambda 32 czy 45 nie wierze mając te same grubości tego samego producenta i fizycznie inny produkt. to samo tyczy się wełny. Przestałem już patrzeć na ich oznaczenia i nazwę producenta tylko cena i waga.

    Tak samo jak nikt już mnie nie przekona że klej na składzie jest taki sam jak w marketach różnica jest kolosalna, im się opłaca całe linie zmieniać.
    Ocieplaj cegłą klinkierową, jest jeszcze cieższa
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #391
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.620
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Bo najprościej rzecz ujmując ma większą gęstość, jest cięższy i co za tym idzie, masz więcej styropianu w styropianie.
    Co to daje użytkownikowi ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #392

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Co to daje użytkownikowi ?
    Tyle, że zachowa swoje właściwości dłużej o minimum dekadę.

    Największą wadą styropianu jest jego żywotność. Co dekadę ta żywotność magicznie wzrasta wśród deklaracji producentów. Jednak technologia, aż tak bardzo się nie zmieniła, więc odbieram to jako marketing producentów.
    Zresztą niezależne badania pokazują, że pozostałe deklarowane przez poszczególnych producentów właściwości styropianu, też często są niezgodne z prawdą.
    A pamiętajmy o tym, że wymienić elewację na nową, to nie jest takie hop siup. Dlatego głównym parametrem na który powinniśmy patrzeć wybierając styropian, jest nie kolor, ale właśnie waga styropianu, wynikająca poniekąd z jego większej gęstości.

  13. #393
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Dlatego głównym parametrem na który powinniśmy patrzeć wybierając styropian, jest nie kolor, ale właśnie waga styropianu, wynikająca poniekąd z jego większej gęstości.
    Kolego waga do czego jaki odnośnik?? Uważasz, że jeśli płyta styropianu będzie ważyła załóżmy 30 kg będzie lepszym izolatorem, niż ta ważąca 10 kg? opisałem to najprościej jak mogłem w poście #385 , nie piszę, że prawidłowo ale tak to właśnie działa i innej reguły nie ma. Mogę Cię natomiast zapewnić , że grafit nadający barwę (dobrych firmowych i atestowanych) płyt styropianu jako ciemną jest lepszym izolatorem od innych białych nie posiadających tego dodatku.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  14. #394
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.620
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Tyle, że zachowa swoje właściwości dłużej o minimum dekadę.
    Ale masz na to jakieś badania, czy to tylko domniemanie na tzw "chłopski rozum"
    Czy to nie Ty pisałes czasem podobne teksty o celulozie?

  15. #395

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Kolego waga do czego jaki odnośnik?? Uważasz, że jeśli płyta styropianu będzie ważyła załóżmy 30 kg będzie lepszym izolatorem, niż ta ważąca 10 kg? opisałem to najprościej jak mogłem w poście #385 , nie piszę, że prawidłowo ale tak to właśnie działa i innej reguły nie ma. Mogę Cię natomiast zapewnić , że grafit nadający barwę (dobrych firmowych i atestowanych) płyt styropianu jako ciemną jest lepszym izolatorem od innych białych nie posiadających tego dodatku.
    Ale to nie ma żadnego znaczenia i o to się nie spieram. Bo jako izolator i ten twardy, biały styropian jest już z z grubym zapasem, a swoje właściwości (nie tylko te izolacyjne) zachowa o wiele dłużej.
    Beton komórkowy też, jest lepszym izolatorem od silikatów, a jest dużo gorszym materiałem. Jednak patrząc tylko na jego właściwości termoizolacyjne wygrywa. Podobnie jak z szarym styropianem. On też ma plusy. Jednak kluczowa jak dla mnie jest żywotność i wytrzymałość. Dla mnie te minimum kilkanaście lat więcej do kolejnej wymiany izolacji to dużo. Dlatego jeszcze raz powtarzam, nie na same właściwości termoizolacyjne należy patrzeć, ale na całość produktu.

  16. #396
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Dla mnie te minimum kilkanaście lat więcej do kolejnej wymiany izolacji to dużo. Dlatego jeszcze raz powtarzam, nie na same właściwości termoizolacyjne należy patrzeć, ale na całość produktu.
    Widziałeś kogoś kto wymieniał izolację?
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  17. #397

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Widziałeś kogoś kto wymieniał izolację?
    A od ilu lat Kolego, mniej więcej, mamy fenomen styropianowej Polski? Chodzi mi, że jeszcze trochę za wcześnie na wymianę elewacji, nawet gdyby te domy były ocieplane papierem.

  18. #398
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.620
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Styropian stosuje się tylko w Polsce ?
    Wieloletnia praktyka (pierwsze ocieplenie styropianem to rok 1957) potwierdza, że odpowiednio dobrane i prawidłowo zamontowane płyty styropianowe spełniają rolę skutecznego izolatora termicznego przez dziesięciolecia, zgodnie ze nowoczesnymi standardami energooszczędności w budownictwie
    Potwierdzają to również zagraniczne i krajowe ekspertyzy budynków ocieplonych kilkadziesiąt lat wstecz wskazujące, że materiału izolacyjnego nie ubywa.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #399
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    A od ilu lat Kolego, mniej więcej, mamy fenomen styropianowej Polski? Chodzi mi, że jeszcze trochę za wcześnie na wymianę elewacji, nawet gdyby te domy były ocieplane papierem.
    Wiem gdzie stoi dom ocieplony od 36 lat styropianem przywiezionym z Czechosłowacji, i ok 5 lat temu docieplali go układając na tamtej elewacji dodatkowo 10 cm grafitowego Swisspora .Po prostu nie mogę sobie wyobrazić wymiany a pisanie o tym jak o jakiejś zależności od lat - to niedorzeczność.
    Pisanie czegoś takiego:
    "Dla mnie te minimum kilkanaście lat więcej do kolejnej wymiany izolacji to dużo"
    jest śmieszne - chyba że wierzysz w reinkarnację?
    Nie będziesz żył tyle lat, aby zobaczyć wymianę na Swoim domu, a jeśli spadkobiercy będą chcieli wymienić styropian to zapewne zeszlifują tylko tynk i przykleją coś o czym na dzień dzisiejszy nie mamy pojęcia.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  20. #400
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    aerożelowe bloczki

Strona 20 z 21

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony