dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50
  1. #41

    Domyślnie

    Jest kilka firm, które się zajmują takimi rzeczami - musisz tylko poszukać
    Rozłożyć kanały możesz tak jak narysowałeś, ale fajnie aby to miało ręce i nogi...
    Dlatego zachęcam do poczytania.
    Napisz jaki masz projekt domu.

  2. #42

    Domyślnie

    podawał
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  3. #43
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar michal_mlody
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Libiąż
    Kod pocztowy
    32-590
    Posty
    674

    Domyślnie

    http://infoterm.com.pl/
    Robił ktoś projekt w tej firmie?
    Dodam, że szukam firmy do zaprojektowania instalacji, która zajmuje się sprzedażą Jan-Gaza

  4. #44

    Domyślnie

    oni mają jangaza, ale jak robią projekty to nie wiem, w każdym razie jangaz ma z it umowę
    firma firmie nie równa, sam poprawiałem projekt firmy rescold, niby siedzą w klimatyzacjach i takich tam ale inżyniera mają słabego, więc na razie nie polecam dopóki nie zrobię im szkolenia w kwietniu,
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  5. #45

    Domyślnie

    i weź tu zleć projekt firmie, która odwali lipę i jeszcze trzeba za to zapłacić!! lepiej samemu nad tym usiąść i przy pomocy forumowiczów można sobie poradzić (na pewno nie gorzej niż lipna firma)

  6. #46

    Domyślnie

    jeśli ma się do tego głowę i jakąś intuicyjną wizję to nawet bez specjalistycznej wiedzy można z grubsza przyjąć słuszne założenia i zagonić w piętkę słabego projektanta/inżyniera dobrymi pytaniami
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  7. #47

    Domyślnie

    Czy jest prawidłowe jeżeli różnica w wywiewie/nawiewie projektowanym jest 10-20m3/h na danym poziomie? Mam taki projekt i nie wiem czy to jest ok.


    https://lh6.googleusercontent.com/_E...ntylacja02.jpg

    https://lh5.googleusercontent.com/_E...ntylacja01.jpg
    Ostatnio edytowane przez Set7x7 ; 01-03-2011 o 20:22

  8. #48
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Indiana_

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Chrzanów
    Kod pocztowy
    32-500
    Posty
    878

    Domyślnie

    To nie tak, że jeśli w projekcie jest 10-20m3/h nierównowagi, to tyle będzie w praktyce. To nie apteka, podane wartości mają być osiągane w trakcie prób wydajności, a w trakcie normalnej eksploatacji są zwykle mniejsze. Przepływy aktualne zależą od tak wielu czynników (min. zapchanie filtra, aktualny bieg wentylatora, że już nie wspomnę o pracy okapu w kuchni), że nie jest ważna drobna różnica miedzy nawiewem a wywiewem, tylko odpowiedź na pytanie, jak powietrze popłynie przy braku równowagi. Jeśli nie będzie przenosić zapachów w niepożądane miejsca to jest OK. Generalnie nawiew powinien być ciut większy od wywiewu.

    Re Michal młody:
    W Libiążu budujesz dom?
    Ostatnio edytowane przez Indiana_ ; 01-03-2011 o 20:39

  9. #49
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar michal_mlody
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Libiąż
    Kod pocztowy
    32-590
    Posty
    674

    Domyślnie

    o Chrzanów! TAK

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Set7x7 Zobacz post
    Czy jest prawidłowe jeżeli różnica w wywiewie/nawiewie projektowanym jest 10-20m3/h na danym poziomie? Mam taki projekt i nie wiem czy to jest ok?
    nie przejmiuj się że tak wychodzi z przekrojów, kanały mają jeszcze opory więc nie zawsze tak jest jak podaje jedna strona równania, jak chcesz bawić się w dokładność to policz sobie opory i będziesz wiedział dokładnie, jeśli jesteś pewien że którąś nitką poleci za dużo to wstaw coś co przytłumi strugę, jeśli jesteś pewien że poleci za mało to przeprojektuj instalację, bo tłumienie pozostałych nitek w tą słabą powietrza specjalnie więcej nie wepchnie
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony