dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aTomi

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    8

    Domyślnie

    Mam pytanie w sprawie obecnego stanu prawnego względem meldowania się... Otóż nabyłem drogą kupna mieszkanie i nie chcę się tam - przynajmniej czasowo - meldować. Obecnie jestem zameldowany w poprzednim mieszkaniu (u rodziców - mieszkanie spółdzielcze własnościowe bez księgi - czasowy problem z gruntem) i tam chciałbym pozostać przynajmniej do czasu załatwienia księgi wieczystej. Czy muszę meldować się w miejscu obecnego pobytu? Z tego co wiem takie absurdalne obostrzenia jeszcze istnieją i są zagrożone z art o wykroczeniach. Przepisy obecne zostały zaskarżone przez Rzecznika Praw Obyw. do trybunału Kostytucyjnego... (nie znam wyniku zaskarżenia). Obecnie w czasach działań rynkowych można przecież być właścicielem wielu mieszkań i przebywać z w nich z różną regularnością... i co wtedy??

    Pozdrawiam.

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    nie musisz sie meldowac
    i nie bedziesz mial z tego tytulu zadnych nieprzyjemnosci
    pozdr

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Istnieje jeszcze instytucja - zameldowania na pobyt czasowy. Dostajesz wówczas zaświadczenie z adresem czasowym którą możesz sie legitymować łącznie z dowodem. W dowodzie osobistym będziesz miał tylko adres zameldowania na pobyt stały.

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli mieszkanie jest własnościowe spółdzielcze, to trzeba zajrzeć do statutu spóldzielni. Jesli jest to normalna własność, to nic nie musisz póki nie zamieszkasz - mozesz wynająć, albo zostawić puste. Zameldowany musisz być tam gdzie mieszkasz.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony