dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Dodatkowe docieplenie stropu pomiędzy piętrem a poddaszem

    Dodatkowe docieplenie stropu pomiędzy piętrem a poddaszem jak w temacie czy takie działanie pozwoli mi zatrzymać więcej ciepła w budynku jednorodzinnym? Obecnie pomiędzy piętrem a poddaszem jest 20 cm wełny mineralnej. Temperatura spada o 1 s C w ciągu 2 h. przy temperaturze zewnętrznej 6-8 s C. Zastanawiam się też nad ociepleniem całego poddasza wełną mineralną jednak obawiam się, że takie działanie spowoduje pocenie się budynku (tak usłyszałem od budowlańca). Moje poddasz to spore pomieszczenie w trójkącie o powierzchni ok 25m2 i wysokości ok 2.2 m. mogło by tam powstać pomieszczenie jednak tego nie zamierzam robić, chyba , że takie gospodarczo-magazynowe. Podsumowując czy dodanie wełny na na podłodze poddasza lub na jego ściankach pomiędzy łatami pozwoli mi zaoszczędzić energię cieplną? Może jest jakieś inne rozwiązanie? Budynek ma po podłodze 120 m2 ok 250 m3 kubatury, ogrzewanie jest gazowe kondensacyjne, wentylacja tradycyjna. Prosze o fachowe porady

  2. #2
    URSA - materiały do izolacji z mineralnej wełny szklanej URSA jest jednym z przedsiębiorstw hiszpańskiego koncernu Uralita działającym w branży budowlanej. Firma produkuje i sprzedaje materiały do izolacji termicznej i akustycznej: wełnę mineralną www.ursa.pl

    Domyślnie

    Można dodać na strop poddasza jeszcze 5-8 cm wełny szklanej np. URSA DF 39 lub w płytach URSA FKP 39. Ważne są jeszcze inne drogi przepływu zimna (ze ścianki kolankowej poddasza) dlatego proponuję ułożyć na wys. 1 m tę samą wełnę mineralną o grubości 10 cm (również na ściankach ewentualnego komina)
    Zakładam, że ściany zewnętrzne są ocieplone aż pod same krokwie.
    Obniżenie temperatury w pokoju może być związane z przenikaniem zimna przez okna i połączenia ze ścianami zewnętrznymi w pokoju.
    Polecamy PureOne, nową generację wełny mineralnej.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony