dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar M&M'sy
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Pabianice
    Posty
    1

    Domyślnie Gazowy kocioł kondensacyjny - co wybrać?

    Przeglądałem już trochę forum, ale ilość tematów jest powalająca i może coś przegapiłem...
    Ale do meritumu
    Mam mieszkanie 74 metry, na pierwszym pietrze w starej poniemieckiej kamienicy z 1942 roku. Trzy pokoje (docelowo będą cztery bo jeden chcemy podzielić), kuchnia, łazienka Grube mury, nie wymagające ocieplenia. I kapitalny remont do zrobienia. Jest doprowadzony gaz i powszechnie stosowanym rozwiązaniem są dwufunkcyjne kotły, gdyż w tego typu budynkach w okolicy jest tylko zimna woda. Ja chcę z zamknięta komorą i elektronicznym sterowaniem bo jestem patentowany leń i niech samo pracuje
    No i teraz problem: jaki kocioł??
    Po pierwsze: jaka firm?.Przyznam szczerze, że dostaje zawrotów głowy: Viessmann, Vaillant, Junkers, Immergas... aaaaaaaa na pomoc!!!!. Macie jakieś doświadczenia w tym zakresie?
    Po drugie: jaka moc kotła? Nie wiem jak to dobrać i jak mierzyć. Muszę ogrzać mieszkanie i zapewnić ciepłą wodę dla pięcioosobowej rodziny.
    Po trzecie: z czego instalacja? Dyskusje o wyższości miedzi nad plastikiem przypominają debaty o wyższości bożego Narodzenia nad Wielkanocą, ale proszę o jakieś konkretne rady czy doświadczenia.
    Aha i jeszcze jedno: szukam wykonawcy tego interesu z okolic Łodzi (Łask, Pabianice, Rzgów).
    Z góry dziękuje za pomoc

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    dwufunkcyjny kocioł kondensacyjny, De Dietrich MCR II 24/28 za 3600 zł brutto z VAT 22% do odbioru osobistego w Łodzi,

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Nam doradzili kominiarze, którzy przed budową instalacji przyszli w celu obejrzenia budynku, zaglądnięcia w kominy i wystawienia opinii. Wiedzą, co kupują inni, co dobrze sobie radzi z lokalnym gazem. U nas z racji specyficznych parametrów gazu (m.in. wysokiego zaazotowania) tylko dwie firmy dają gwarancję na kotły, z czego jedna daje pełny okres gwarancyjny. Akurat ich kotły dobrze sobie radzą z tym gazem. Mając stosowną wiedzę od kominiarzy, sprawdziliśmy ten trop i sam model łatwo już było dobrać.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony