dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Czy obecne nocne przymrozki zaszkodzą tynkom wewnętrznym?

    Witam,

    Za tydzień miałem mieć robione tynki wewnętrzne, cementowo wapienne.
    Trochę się teraz boję czy te tynki mi nie poodmarzaja i trzeba je potem będzie robić drugi raz.
    Pogoda jaka jest wszyscy widzą, w nocy przymrozki a ja nie mam jeszcze działającego ogrzewania.

    Poniżej jakiej temperatury nie powinno się tynkować?

    Z góry dziękuję za konstruktywną odpowiedź.
    Kamil

  2. #2

    Domyślnie

    ..Żeby w domu w którym jak podejrzewam masz juz drzwi i okna , temperatura spadła poniżej zera to na zewnątrz musiałby być mróz rzędu -10 st przez jakieś kilka dni . Wydaje mi się, że przy takich nocnych przygruntowych przymrozkach nic nie grozi Twoim tynkom.

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Monika.Sz-a

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    456
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    dziś ekipa skończyła robić nam tynki wew cem-wap.
    w trakcie prac ekipy usłyszałąm w tv prognozę pogody i mnie zmroziło... pytałam dokłądnie o to samo- dom nieocieplony z zewnątrz, nieogrzewany- są okna i drzwi zew.

    podobno nic tynkom cem wap nie grozi- w trakcie prac Panowie grzali w domu (nocowali w nim)- wg wykonawcy największa wilgotnośc byla w trakcie nakładania i wtedy grzali. teraz tynki dalej wysychają spokojnie i podobno bezproblemowo- nocne przymrozki mają im nie zaszkodzić- mnie wykonawca uspokajał o ich jakość w oparciu o swoje wcześiejsze doświadczenia
    Uważaj o czym marzysz- marzenia się spełniają
    dziennik M&P
    komentarze

  4. #4

    Domyślnie

    dobrze mówi. u nas robili tynki w marcu i było +5 stopni, trzy dni po skończeniu temperatura spadła do -9 stopni i tynkom nic to nie zaszkodziło

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuje wszystkim za odpowiedz, uspokoiliście mnie trochę

    Monika.Sz-a - a czym u Ciebie grzali w domku ci tynkarze? Ja zastanawiam się nad zakupem kilku farelek i dogrzewaniem w ten sposób w razie spadków temperatury. Problem z farelkami jest taki ze raczej nie zostawię ich włączonych na noc a wtedy najbardziej potrzebne :/
    Ma ktoś lepszy pomysł?

    Pozdrawiam wszystkich,
    Kamil

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    U mnie pod koniec tynkowania wewnątrz złapał mróz.
    Nic się nie stało, wszystko OK !

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Monika.Sz-a

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    456
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    z tego co zerknęłam to mieli elektryczną nagrzewnicę i tym grzali do dośc przyjemnej temperatury w budynku. Jednak tj wspominałam- w trakcie pracy ekipa nocowała na budowie- kilka dni temu skończyli i nie grzeję- obawiałam się włączania jakiś sprzętów w niepilnowanym domu.. Jedak niejednokrotnie byłam uspokajana o losy tynków w nocne przymrozki.
    Uważaj o czym marzysz- marzenia się spełniają
    dziennik M&P
    komentarze

  8. #8

    Domyślnie

    Super!
    Bardzo dziekuje.

    Pozdrawiam,
    Kamil

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony