dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 88
  1. #21

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez ---JC--- ; 07-11-2012 o 18:15

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    No tak, ale ja wracam do swojego. Po takiej przebudowie nie ma ani jednego pokoju na "powiększenie rodziny". jezeli nie planujecie - to rozmieszczenie i układ super. Jeżeli jednak... to radzę się zastanowić już teraz

  3. #23

    Domyślnie

    hmmm... ogromne wyzwanie. ogrom roboty. ale i ogrom satysfakcji potencjalnie
    kiedy przeczytałam o Twoim zakupie i remoncie, początkowo chciałam Ci napisać: błagam, tylko nie zmarnuj tego potencjału, nie stwórz jakiegoś pseudonowoczesnego koszmarku w tak pięknej kamienicy.... nie zepsuj jej zabudowami z kartongipsu, okropnymi podwieszanymi sufitami, halogenkami, materiałami, które do takiej kamienicy zupełnie nie przystają, itp.... podkreśl starą cegłę, zamiast ją zakrywać... nie zasłaniaj tych cudownych okien i drzwi jakimiś koszmarnymi firanami... i tak dalej...

    widziałam już na forum tak cudne stare bryły, których właściciele stworzyli wewnątrz coś tak do nich niepasującego, że głowa boli. no bluźnierstwo po prostu.

    ale kiedy poczytałam, jak się zakochałaś w tej kamienicy i w tej secesji, to już jestem spokojna bardziej o Twoje wybory

    kocham takie kamienice, zachwycam się nimi spacerując po moim mieście, podziwiam udane renowacje, kręcę głową nad nieudanymi, ale najbardziej płakać mi sie chce, kiedy patrzę na te niszczejące, które miaso ma głęboko w dupie, bo to środek miasta i dzielnice "żulowe", nie opłaca się ratować... przede mną album "Secesja w Poznaniu". szkoda, że miastu nie zależy na ratowaniu tych perełek...

    pokażesz "swoją" kamienicę z zewnątrz lub detale klatki schodowej? nie wątpię, że zachwycające...

    pozdrawiam i życzę duuuużo wytrwałości w remontowaniu i uporu w dążeniu do celu!
    ________________
    wykańczam. się.
    wnętrze monah - trochę galeria, trochę opowieści dziwnej treści. wejście na własne ryzyko

  4. #24

    Domyślnie

    ...co do Waszych decyzji nt. podziału.... podjęłabym inne. ale to nie moje mieszkanie
    ________________
    wykańczam. się.
    wnętrze monah - trochę galeria, trochę opowieści dziwnej treści. wejście na własne ryzyko

  5. #25

    Domyślnie

    Witam.
    Na wstepie gratuluje udanego polowanka,wspaniałe mieszkanie.
    Prace podjete z rozmachem,odważnie i to daje jakieś pojecie o właścicielach.Zapowiada się tu wielka uczta

    Zwróciłam uwage ,że wiszą nowe grzejniki,nowa instalacja ? Jeśli tak, to tepo szalone

    Życze samych udanych pomysłów, zapowiada sie nieziemsko.
    Pozdrawiam.

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    Bardzo ciekawy wątek się zapowiada. Przywrócenie świetności wnętrzom tej kamienicy to nie lada wyzwanie.
    Pozostaje nam trzymanie kciuków za to, by się Wam to udało. Życzę dużo cierpliwości do ekip no i tego, byście trafiali na prawdziwych fachowców.
    Mam nadzieję, że pozwolicie nam obejrzeć efekt końcowy, którym będziemy się zachwycać i cieszyć z finału razem z Wami.
    Pozdrawiam
    DOM TOLI

    "Świat jest OK. To ludzie psują mu opinię."

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    monah - mylisz się w kwestii starych kamienic. Miasto Poznań prowadzi program odnawiania starych kamienic z pożyczki UE. Przywracane są pierwotne układy lokali, poszatkowane wcześniej przez kwaterunek powojenny, przez co lokale mają powyżej 80 m2. Niestety - tylko pod wynajem, nie na sprzedaż (warunek udzielonej pożyczki)
    Przykłady można obejrzeć w okolicy ul. Matejki.

    Odnowienie jednej takiej kamienicy (i przystosowanie często dla osób niepełnosprawnych) to lekko licząc 2-3 mln. Samo przygotowanie i uzgadnianie dokumentacji z konserwatorem zabytków trwa 2-3 lata. Potem trzeba wykwaterować dotychczasowych lokatorów do nowych mieszkań komunalnych. Wielu z nich się nie zgadza opuścić mieszkania - kolejne lata to negocjacje. A następnie poszukać i wybrać w przetargach nie tylko ekipy budowlane, ale także sztukatorów, renowatorów, stolarzy-artystów.
    Dlatego rocznie odnawia się 2-3 kamienice.
    Może dlatego nie widać spektakularnych efektów?

    Wiele niszczejących kamienic w centrum Poznania nie jest własnością miasta tylko osób prywatnych. Miasto obudowuje kamienice poniemieckie, które przejęło po wojnie i są w 100% własnością gminy. Trudno, aby miasto finansowało remont osobie prywatnej.

    Zarządzałam taką starą kamienicą przy pl. Kolegiackim. Właścicielowi, po odzyskaniu własności w latach 90-tych nie zależało na remoncie, gdyż dotychczasowi lokatorzy kwaterunkowi są nieusuwalni - zgodnie z ustawą o ochronie praw lokatorów. Właściciel wyremontuje i jak ma odzyskać poniesione nakłady? Lokatorzy kwaterunkowi mają w dużej mierze regulowany czynsz, śmiesznie niski (ok 3-4 zł/m2) i nie wolno go podnieść nagle do 20-30 zł (co jest ceną rynkową). Właściciel woli doprowadzić kamienicę do ruiny, by nadzór budowlany nakazał wyprowadzkę lokatorów. Ponieważ to lokatorzy osadzeni przez gminę na tych lokalach - to gmina, nie właściciel, musi zapewnić lokal zastępczy. Kamienica się opróżni i zostanie sprzedana. Deweloper kamienicę wyburzy (a jak nie dostanie zgody to podpali by się zawaliła, jak to już miało w kliku przypadkach miejsce w Poznaniu) i postawi nowy budynek z nowymi czynszami albo lokalami na sprzedaż.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 17-10-2010 o 01:04

  8. #28

    Domyślnie

    Elfir, masz rację co do właścicieli prywatnych... ale prof. Skuratowicz wymienia przykłady kamienic, za które odpowiada miasto...
    ...ale to nie temat na ten wątek. dzięki za uwagę, zapuszczę się głębiej w ten temat.
    autorko - sorry za OT
    ________________
    wykańczam. się.
    wnętrze monah - trochę galeria, trochę opowieści dziwnej treści. wejście na własne ryzyko

  9. #29

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez ---JC--- ; 07-11-2012 o 18:16

  10. #30

    Domyślnie

    Cześć. No, dreszczyk emocji poczułam. Będzie bardzo ale to bardzo ciekawie. Trzymam kciuki za postępy i szybkie wprowadzenie się!

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nemi
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.806

    Domyślnie

    Cudnie - będę na bieżąco śledzić postęp prac i z niecierpliwością czekam na kolejne fotki. Mieszkanie ma ogrooooooooooooomny potencjał i jestem strasznie ciekawa końcowego efektu.

    I oczywiście również mocno trzymam kciuki - żeby starczyło siły i energii

  12. #32

    Domyślnie

    Witaj
    Zmiany spore, mieszkanie z potencjałem. Nie popsuj tylko klimatu tej kamienicy plastykowymi oknami, halogenami i pólkami z k-g. Powodzenia.
    Nasz dziennik budowy
    ''Nie ma krytyki szkodliwej, tylko brak krytyki przynosi szkodę''. Kisiel.

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar betib
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Posty
    0

    Domyślnie

    ale super wątek
    mieszkanie świetne, tylko pozazdrościć
    piękne drzwi .....zostają ?
    zyczę powodzenia !!!

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał monah Zobacz post
    [B]ale prof. Skuratowicz wymienia przykłady kamienic, za które odpowiada miasto...
    Odnowienie secesyjnej kamienicy na Siemiradzkiego (okładziny kamienne, snycerka drzwi i okien, witraże na klatkach schodowych) - renowacja kosztowała 17 mln.

  15. #35

    Domyślnie

    WITAM...również czekam z zapartym tchem na kolejne fotki

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Margoth*
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Bogatynia
    Posty
    1.249

    Domyślnie

    A zdjęć ni ma...
    Pozdrawiam, Margoth*
    Nasza eLKa

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    na razie to etap wyburzania

  18. #38

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez ---JC--- ; 07-11-2012 o 18:16

  19. #39

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez ---JC--- ; 07-11-2012 o 18:16

  20. #40

    Domyślnie

    Pokój 'gościnny' zdecydowanie bardziej funkcjonalny, po tym powiększeniu. A czy rozważałaś zrobienie kuchni z jadalnią i salonu w sypialni i pracowni? Piękna sypialnia może być w tym pokoju z dużym balkonem, będzie tam też zaciszniej - bo to chyba strona od ulicy, prawda? Na jaką stronę świata wychodzi? Czy pracownia w pomieszczeniu 'kuchnia' byłaby też dobrze doświetlona? A jaka to właściwie pracownia....
    To takie moje uwagi. Mieszkanie przepiękne!!! Gratuluję odwagi, bo wymaga sporo pracy i pieniędzy.
    I życzę przede wszystkim radości w jego wykańczaniu : )

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony