dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 88
  1. #41
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Beauty
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    9.003
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    Podpisuję się pod postem poprzedniczki.Jak dla mnie to salon jest troszkę za mały

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar lady in red
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    1.466

    Domyślnie

    Witaj!
    Będę podglądać i 3-mam kciuki za remont.Widzę,że masa pracy i kasy przed wami Ale póżniej jaka satysfakcja.Moim zdaniem salon troszkę za mały-ale to tylko m,oje skromne zdanie.Myślę,że fajnie gdyby funkcje salonu pełnił pokój z wykuszem.
    Pozdrawiam!
    Nie wiem czy ja wykańczam dom -czy on mnie ?

  3. #43

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez ---JC--- ; 16-02-2019 o 13:53

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Myślę, że ze względu na piony kuchnia i łazienka mogą być tylko po drugiej stronie korytarza.

  5. #45

    Domyślnie

    JC, tak mi się rzuciło w oczy, że Twój korytarz jest gęsto obsadzony drzwiami i nawet nie masz miejsca na garderobę na płaszcze i buty. Może teraz, na etapie demolki wartoby bylo cofnąć trochę sypialnie i tam zrobić szafę/garderobę? A nawet zamurować wejście do sypialni z korytarzu i zostawić przejście przez pracownię?

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar lady in red
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    1.466

    Domyślnie

    Cytat Napisał ---JC--- Zobacz post
    Witam
    Może wyjaśnię dlaczego taki, a nie inny układ....Sypialnia, pracownia i salon to pokoje od południa. Druga strona mieszkania to północ. Jest pierwszy czynnik decydujący o tym, że salon i pracownia będą po stronie południowej. Decydując się na takie rozwiązanie w ciągu dnia będę przebywać w słonecznych pomieszczeniach Dużą pracownia jest mi potrzebna ze względu na moje pasje, które z czasem stały się moim zawodem. Ciężko jest mi nazwać ten zawód bo tak naprawdę nigdy nie próbowałam tego zrobić. Od zawsze malowałam i zawsze będę. Od siódmego roku życia szyję na maszynie. Początkowo dla lalek, później dla siebie, teraz próbuję robić to zarobkowo. Z wykształcenia jestem technikiem odzieżowym, a aktualnie studiuję wzornictwo przemysłowe. Jako dziecko polubiłam też majsterkowanie i z nieukrywaną radością tworzę przysłowiowe "coś z niczego". Projektuję i w miarę możliwości staram się sama te projekty wykonywać...Kim jestem z zawodu? Nie wiem i ciągle nie chcę wiedzieć. Po co mam się szufladkować. Ważne dla mnie jest to, że robię to co lubię
    Drugim czynnikiem decydującym o układzie pomieszczeń jest fakt, że media są po północnej stronie i są nie do ruszenia. Przeniesienie ich na drugą stronę wymagałoby zgody miasta, bo ono jest właścicielem mieszkań znajdujących się poniżej. Pojawia się też problem finansowy i chyba każdy wie o jaki chodzi. Kuchnia zostaje tam gdzie była. Plusem jest to, że można ją powiększyć Jeżeli chodzi o salon, to moim marzeniem było i jest mieć salon z balkonem i kominkiem. Oba moje marzenia się spełnią. Na to drugie muszę trochę poczekać, ale jest do zrealizowania Ważne też dla mnie było połączenie kuchni z salonem. Drzwi pomiędzy tymi dwoma pomieszczeniami będą poszerzone aby przestrzeń robiła wrażenie bardziej połączonej.
    Decyzji do podjęcia mam jeszcze cały worek :0 Dna nie widać. Cieszę się jednak tym, że to moje decyzje
    Teraz rozumiem.Przekonała mnie również możliwość zrobienia kominka
    Pozdrawiam Cię serdecznie!
    Nie wiem czy ja wykańczam dom -czy on mnie ?

  7. #47

    Domyślnie

    Szkoda by mi było pokoju z wykuszem na pracownię. Zaminiłabym go na dzienny/salon a w tamtym mniejszym urządziła pracownię.
    Nasz dziennik budowy
    ''Nie ma krytyki szkodliwej, tylko brak krytyki przynosi szkodę''. Kisiel.

  8. #48

    Domyślnie

    Gratuluję szybkiej decyzji w zakupie takiego mieszkania. Gratuluje odwagi i życzę wiele cierpliwości i konsekwencji w tworzeniu
    Piękne mieszkanie sie zapowiada i oby Wam sie udało. Trzymam kciuki.
    A , p[rzesuniecie ścianki do dobry pomysł, niby nic a wiecej da jmozliwosci.

  9. #49

    Domyślnie

    będę kibicowała.Sądząc po Twojej pasji masz zdolności ,więc nie boje sie o kamienicę w stylu wenge i halogenów.
    Wg mnie salon ok.Przecież podstawą jest duża kuchnia ze stołem i pewnie tam będzie się życie skupiało i imprezki.Natomiast w salonie kanapy i połki z książkami wystarcza,tv,stolik kawowy.

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar yokasta
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    2.506

    Domyślnie

    Witam, jestem bardzo ciekawa postępów. Zapowiada się ciekawie. Przeraża mnie ilość pracy (tak, wiem że to Twoja praca ) jednakowoż efekty na pewno będą zdumiewające. Ogromny potencjał, fajna otwarta przestrzeń i sporo możliwości. W jakim stylu będą wnętrza?
    SimplyAnna - wnętrza, diy, dzieci


    Actus simulatus nullius est momenti

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    yokasta - przecież autorka wątku wyraźnie napisała w jakim stylu urządzi wnętrza. Nawet tytuł wątku do tego nawiązuje....

  12. #52
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar martaibartek
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Nowa Wieś/Pasłęk
    Posty
    2.231

    Domyślnie

    I ja będę zaglądała i kibicowała.
    Jestem bardzo ciekawa zmian jakie będą zachodziły w waszym mieszkaniu. Mieszkanko piękne i ma wielki potencjał.
    Gratuluję udanego zakupu!

    A co do pokoju gościnnego to dla mnie 10m2 jest OK. Teraz mieszkam wraz z mężem i synkiem na pokoju 12m2 i dajemy radę
    Codzienny C117 czyli nasze Stańczykowo!!!
    Budujemy CODZIENNEGO dla nas bardzo niezwykłego

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar yokasta
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    2.506

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    yokasta - przecież autorka wątku wyraźnie napisała w jakim stylu urządzi wnętrza. Nawet tytuł wątku do tego nawiązuje....
    Nie przeczę A gdzie jest powiedziane, że nie będzie tam elementów innego stylu ;p. No nic, nieważne . W każdym razie kibicuję i pozdrawiam.
    SimplyAnna - wnętrza, diy, dzieci


    Actus simulatus nullius est momenti

  14. #54

    Domyślnie

    Ciekawe co się dzieje na placu boju??

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Dorfi
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    1.931
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Weszłam przypadkiem ale teraz wiem, że będę regularnie zaglądać. Mieszkanie cudo. Wymaga co prawda wiele pracy ale sobie poradzicie. Natomiast ciągle nurtuje mnie pytanie po co były w nim dwie kuchnie obok siebie? Najpierw myślałam, że może to dwa mieszkania były, ale układ pomieszczeń na to nie wskazuje (no chyba, że podział był bardzo dziwaczny).

  16. #56
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lakorun
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    608
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    jestem pod wrażeniem!!! i trzymam kciuki za pełen sukces!!!

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Dorfi - to było pierwotnie jedno mieszkanie, które po II WŚ zostało przez kwaterunek podzielone na dwa odrębne. JC po prostu przywraca dawny układ.
    Też miałam takie mieszkania w administracji kiedyś - poszatkowane ściankami na małe klitki, bez łazienek.

  18. #58
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nemi
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.806

    Domyślnie

    Tak się zastanawiam, gdzie Autorka się zagubiła... Zajęta remontem, czy co...

    Strasznie jestem ciekawa postępów remontowo-budowlanych. ---JC--- odezwij się jak znajdziesz chwilkę i wrzuć jakieś fotki.

  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar lady in red
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    1.466

    Domyślnie

    Jak postępy w pracach budowlanych?
    Pozdrawiam!
    Nie wiem czy ja wykańczam dom -czy on mnie ?

  20. #60

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez ---JC--- ; 07-11-2012 o 18:17

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony