dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Instalacja TV w domu

    Wiem ze troche tu o tym bylo ale nie znalazlem czegocsco by mnie interesowalo wiec opisze co i jak. Jestem na etapie robienia okablowania TV, LAN itp. W 5 pomieszczeniach chce miec TV tak zeby mozna bylo ogladac na kazdym TV programy z 2 roznych satelit + TV naziemna + obraz z monitoringu kamer na posesji. Pytanie brzmi ile przewodow potrzebuje do kazdego pomieszczenia i jakich. Dodam ze centralka TV bedzie na poddaszu a rejestrator monitoringu na parterze tak samo jak router. Znalazlem schemat http://www.dipol.com.pl/schemat_domo...schemat150.htm ale nie dokonca wiem jak to jest z mozliwoscia ogladania roznych kanalów. I jak sie ma sprawa np przy Cyfrze+ czy innych tego typu. Gdzies znalazlem ze konieczny jest dodatkowy przewod skretka pod kazdym z odbiornikow TV ale nie wiem po co. Prosze oodpowiedz bo niedlugo tynki beda robione.

  2. #2

    Domyślnie

    Po skrętce idzie sygnał zwrotny do splitera.
    Sygnał ten może iść również bezprzewodowo, lepsza i pewniejsza jest jednak skrętka.

    Jeśli nie planujesz nagrywania to do każdego pomieszczenie dochodzi 1 koncentryk i 1 skrętka.
    Jeśli planujesz nagrywanie to do pomieszczenia idą 2 koncentryki i 1 skrętka.
    Skrętka jest tania więc połóż od razu dodatkowy przewód, będzie jak znalazł do internetu, telefonu, domofonu, monitoringu, alarmu....

    Wszystkie kable wyprowadzasz w miejscu gdzie planujesz zrobić centrum sterowania i dowodzenia.

    Z praktyki, kup i zastosuj najdroższy kabel koncentryczny na jaki cię stać.
    Kabel koncentryczny prowadź jak najkrótszymi trasami przy jak najmniejszej liczbie załamań.
    Staraj się nie prowadzić koncentryka i skrętki równolegle z przewodami elektrycznymi, jeśli musisz to w odległości 10-20cm.
    Krzyżowanie tych kabli nie ma znaczenia, chodzi o równoległe prowadzenie tras - staraj się tego unikać.

  3. #3

    Domyślnie

    To powiem co juz jest wykonane. Do wszystkich pomieszczen ida po dwa koncentryki, do salonu i do glownego pomieszczenia na gorze mam poprowadzone 4 koncentryki. Co do skretek to sa w kazdym pomieszczeniu ale nie we wszystkich znajduja sie przy koncentrykach i niewiem czy dorzucac jeszcze przy koncentrykach tam gdzie ich nie ma czy nie. Po 2 skretki na pomieszczenie leci. Na strychu wychodzi14 koncentrykow z pokoj + 1 od monitoringu. Kabel mam najlepszy jaki mieli w hurtowni drogi nie byl troche ponad 1 zł za metr. Jednak odleglosci nie sa duze bo srednio kazdy z koncentrykow ma jakies 15m wiec to jest niewiele. Co do prowadzenie z dala od elektrycznych to niestety nie wszedzie sie dalo tego uniknac ale mam nadzieje ze jakos to bedzie smigac.

  4. #4

    Domyślnie

    Juz sie dawno z tym zapoznalem. Głowne pytanie dotyczy koniecznosci prowadzenia skretki o okolice TV nie bardzo wiem jak dziala ten spliter i czy wogole przy moich wymaganiach to bedzie konieczne.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Jeżeli chcesz oglądać Cyfrę na kilku TV jednocześnie różne kanały to musisz zastosować Spliter.
    Masz jedna kartę którą wkładasz do splitera a on rozsyła sygnał do dekoderów. I do tego potrzebna ta skrętka. Albo bezprzewodowo.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  6. #6

    Domyślnie

    No i o to chodzilo wielkie dzieki, w 3 pokojach mam skretke przy TV a w 2 nie wiec tam dam najwyzej bezprzewodowo jak bedzie potrzeba.

  7. #7

    Domyślnie

    W sumie nie wiem ale jak cos to bede kombinowal pozniej bo niedlugo to tynkarz nei bedzie musial tynkowac scian bo cale biale od kabli beda.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Matilde1 Zobacz post
    Splitter może działać jednocześnie przewodowo i bezprzewodowo?

    Tak.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  9. #9

    Domyślnie

    No i git ze moze.

  10. #10

    Domyślnie

    ..a czy z polsatem cyfrowym czy N-ką można zrobić tak samo , że daje się ten spliter i na kilku TV ogląda się inne kanały przy użyciu jednej karty abonamentowej ?

  11. #11

    Domyślnie

    Nie. Tylko Cyfra+. I chyba TNK, ale nie wiem na pewno.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony