dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 11
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 207
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Witam
    Wprawdzie nie mam tej wanny o która pytasz ale zdecydowałem sie nią i juz pod nia hydraulik wykonał mi podłączenia, jednak obejrzałem ja w sklepie i jakoś mi mniej pasowała niz w katalogu.
    Osobiście mam wrażenie ze jest zbyt wąska w środkowej częsci, napisałem ze to tylko wrażenie bo nie używałem a jedynie mierzyłem.
    W tych samych wymiarach i bardzo podobna kszłatem a jednak szersze w środkowej części jest wanna Cersanitu-Adria. My jednak zdecydujemy sie na adrie.

  2. #42

    Domyślnie Ravak Rosa

    Witam wszystkich serdecznie i na wstępie przepraszam jeżeli w jakikolwiek sposób naruszam regulamin forum.Probowalam znaleźć informacje na temat tej wanny , ale postow jest tak duzo , że chyba grudzień mnie zastanie zanim odnajde to co mnie interesuje.
    Chciałabym zasięgnąć opinii na temat użytkowania tego podobno niesamowitego produktu.Czy faktycznie jest tak komfortowy?
    A najważniejsze- otóż jestem posiadaczką mini łazienki 130x210.Cala nasza czwórka uwielbia kąpiele, natrysk całkiem odpada
    Chiałabym zapytać czy tę najmniejszą wannę mozna troche wkuć w scianę .Mam nadzieję ze jakoś uda mi się wygospodarowac te brakujące 10 cm skuwajac tynki.Nie bedzie to łatwe gdyz z jednej strony jest komin wentylacyjny a z drugiej sciana nośna (mieszkanie w bloku calkiem niedawno nabyte do generalnego remontu)
    Nie chce stawiac jej wzdłuz gdyż wtedy głowa wypada tylem do drzwi , nie lubię tak....a poza tym bedzie wiecej miejsca jeśli uda mi sie ja wbić w sciany.
    Będę bardzo wdzięczna za informacje

  3. #43

    Domyślnie

    wannę posiadam od pół roku i jestem zachwycona. Rzeczywiście jest duża (my mamy 150) . Spokojnie mieszczą się 2 osoby (ja mam 175, a mąż 185). Nasza jest wkuta na 5 cm i wszystko na razie jest ok.

  4. #44

    Domyślnie

    Podnosze watek, bo tez jestem zainteresowana tą wanną. Zamierzam kupić razem z panelem przednim. Prosze o doświadczenia, zdjęcia, kolory łazienki.

  5. #45

    Domyślnie

    beatca

    jesteśmy użytkownikami wanny od prawie 5 lat. Wanna jest obudowana płytkami i ma zamontowany parawan prysznicowy.

    Co do wielkości - dla nas dobra do kąpieli we dwoje lub mąż w pojedynkę. Dla mnie samej jest za duża, ale ja mam skromny wzrost (158cm), męża jest dużo (186cm) więc dla niego "jak w sam raz"
    Dla mnie jest ważne, że przy kranie ma pionową ścianę, więc przy braniu prysznica jest mała szansa na wywrotkę Dla mnie jeszcze rewelacyjna jest półeczka do siedzenia. W trakcie ciąży, gdy nie miałam siły stać wygodnie mi się na niej siedziało (jak już się do tej wanny wczłapałam )

    Wady:
    - dla mnie za duża do mycia (w sensie mycia wanny ). Mam problem, żeby dotrzeć do narożnika
    - osłona prysznicowa - można ją umyć jedynie poprzez wejście do wanny, tak więc często u nas jest zapaćkana wodą, bo zaczynam mycie od wanny, a nie od osłony
    - ostatnio osłona coś zaczęła przeciekać na połączeniu z wanną
    - stanowczo za duża do taplania się w niej małego dziecka

    Uważajcie przy montowaniu kranu. Fachowcy muszą najpierw przymierzyć osłonę, żeby kran nie zablokował jej składania. U nas nie mierzyli i osłona troszkę ociera o wylewkę kranu.

    Załączam zdjęcia. Robione na szybko właśnie przed chwilą (mąż właśnie czyści w niej akwarium, więc widoki nie są rewelacyjne).
    Nie udało mi się złapać całej wanny, aparat niestety nie jest najlepszy.






  6. #46

    Domyślnie

    Bardzo bardzo dziękuję za odpowiedź. Uwagi cenne! My narazie chcemy kupić samą wannę z panelem przednim / nie do zabudowy/ - parawan do prysznica kupimy w przyszłości.
    Ale bardzo słusznie mówisz o tym, żeby zwrócić uwagę na kran, bo przy składaniu może ocierać
    My planujemy kupić baterię nawannową 3 otworową - prawdopodobnie, ale też nie wiem jaki kształt i jakiej firmy.
    Wiem o tym, że należy zwrócić uwage na długość kranu, bo może zdarzyć się tak, że będzie zbyt krótki i wtedy woda będzie lała się na wannę zamiast do wanny.
    Odnośnie mycia to zgadza się , wanna jest duża i przez to wymaga troche wysiłku przy jej myciu, my chcemy 150/105. Ale jest taka ładna ,że trudno z niej zrezygnowac na rzecz innej.
    Jescze zapytam, czy użytkując tę wannę uważacie, że umiejscowienie kranu jest OK, czy lepiej byłoby z boku - na środku lub bliżej zagłówka.
    My mamy mozliwość zmiany umiejscowienia kranu. Pói co mamy z boku, ale tez się zastanawiałam nad tym czy nie przenieść tego kranu na krótszy bok / obok siedziska/ - tak jak u Was. Jeszcze raz dzięki, pozdrawiam

  7. #47

    Domyślnie

    Nic bym z kranem nie zmieniała
    Teraz mieszkamy w bloku, ale za już za chwileczkę, już za momencik będziemy się wyprowadzać do domku i gdyby nie szambo to wanna poszłaby z nami na 100%.
    Jak nie znajdziemy innej ładnej, ale mniej wodożernej to zapewne Rosa też się przeprowadzi

  8. #48

    Domyślnie

    A my będziemy mieć szambo , przynajmniej przez najbliższe 1,5 roku. Plany kanalizacji ulicy w toku.
    Czy rzeczywiście ta wanna pożera aż tyle wody, że jest tak uciążliwe???
    Szczerze mówiąc wiem, że wanny narożne sa mniej ekonomiczne niż podłużne i że chcąc się zanurzyć potrzeba dużo wody, ale wiem też - z doświadczenia - że tak naprawdę w ciagu tygodnia nie ma czasu na tego rodzaju relax, tylko szybka kąpiel i już . Napisz jak Ty uważasz?

  9. #49

    Domyślnie

    U nas też szambo na ok. dwa lata, potem ma być kanalizacja. Zamówiliśmy Rosę 150x105cm, a oprócz tego będzie brodzik z prysznicem.

    Na codzień pewnie będzie używany prysznic, a wanna od czasu do czasu, więc zużycie wody nie powinno być dramatyczne. Zawsze też można się wykąpać we dwójkę .
    Teraz mam wannę prostokątną 140cm i szczerze dość, że nie mogę się w niej wyciągnąć i rozprostować nóg .

    Czy ktoś zamawiał zagłówek do Rosy? Jak to się sprawdza w użytkowaniu?

  10. #50

    Domyślnie

    Teraz mieszkamy w bloku, ale za już za chwileczkę, już za momencik będziemy się wyprowadzać do domku i gdyby nie szambo to wanna poszłaby z nami na 100%.
    Jak nie znajdziemy innej ładnej, ale mniej wodożernej to zapewne Rosa też się przeprowadzi
    Wlasnie dlatego waham sie czy zdecydowac sie na te wanne A co myslicie o tanszej i ekonmiczniejszej alternatywie jak NEO z Kola, albo ADRIA lub JOANNA z Cersanitu?

  11. #51

    Domyślnie

    Ja też oglądałam inne, widziałam Neo Koło, Adrię Cersanit (mają chyba nawet ciekawszy panel . fakt - podobne kształtem, tańsze , ale Rosa moim zdaniem jest najładniejsza. Ten akryl jest błyszczący i jakby grubszy, miluśka taka jest
    Chętnie jeszcze zobaczyłabym ją na zdjęciach....
    No i jeszcze bateria, jaka???

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał beatca
    wiem też - z doświadczenia - że tak naprawdę w ciagu tygodnia nie ma czasu na tego rodzaju relax, tylko szybka kąpiel i już .
    U nas to mąż jest ogromnym miłośnikiem kąpieli, ale ponieważ jest duży rozmiarami to i tak wlewa mało wody
    W domku, poza wanną będzie prysznic, ze względów czysto praktycznych. Teraz mamy tak paskudną wodę, że wannę trzeba myć ze dwa razy w tygodniu. Jak będzie mały brodzik, to mniej mycia będzie

    Cytat Napisał Maggie
    Czy ktoś zamawiał zagłówek do Rosy? Jak to się sprawdza w użytkowaniu?
    My mamy zagłówek i jest całkiem ok. Nie jest mięciutka poduszeczka, ale już ręcznika nie trzeba sobi pod głowę kłaść

  13. #53

    Domyślnie WANNA MAGNOLIA RAVAK?

    Od wczoraj mąż najbardziej skłania się do kupna wanny MAGNOLIA firmy RAVAK 170x75. Niestety nie udało nam się do niej przymierzyć. mam obawy czy pochyłość pod plecy jest dobrze wyprofilowana.

    i drugie; czy wypukły przód nie zdominuje łazienki?
    A ogólnie jaka jest u uzytkowaniu.
    Ravak nie ma ceramiki typu bidet, sedes, umywalka. Jakiej firmy będą najbardziej podchodzące?
    Natomiast kabiny Ravak są piękne ale drogie. Co robić? Czas goni. Pomóżcie
    Grazia-Ol

  14. #54
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    wanny są z akrylu więc nigdy nie dopasujesz kolorem do ceramiki.

  15. #55

    Domyślnie

    W zasadzie tak, ale najbardziej podchodzące kolorem i kształtem wskazane.
    Dokonać wyboru, kiedy podoba sie dużo trudno. każda sugestia lub dobre doświadczenie forumowicza pomaga
    Grazia-Ol

  16. #56
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    wiem...przechodziłam przez to my kupiliśmy do małej łazienki wannę z koła. Na miejscu okazało się, że jest uszkodzona. Reklamacja min. 2 tygodnie. Odwieźlismy ją do hurtowni i pojechaliśmy do Leroy Merlin kupić wannę o wym. 70x175. Produkcja Wlk. Brytania. Jest super. Zdjęcia w dzienniku.

  17. #57

    Domyślnie

    Napisz trochę więcej o tej wannie. Nazwa, producent, cena, materiał. Wygoda.
    Grazia-Ol

  18. #58
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    nazwa, producent...nie wiem...nie mam pojęcia, bo to nie nasza produkcja. Cena ok. 700 zł. Wygoda - rewelacja!!!

  19. #59

    Domyślnie

    W dzienniku wygląda ładnie. A gdzie jest korek? W nogach? A w fakturze nie ma nazwy?
    Grazia-Ol

  20. #60
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    korek jest w nogach, fv musiałabym poszukać, ale szczerze mowiąc nie wiem czy tak na jutro mi się uda....spróbuję. Chyba, że będę dziś w Leroy to podejdę i spiszę nazwę.

Strona 3 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony