dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Piterblum

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    3

    Domyślnie Czy wystarczy pieniazkow i na co?

    Witam wszystkich mam takie pytanko dysponuje kwota 250tys zl dzialka jest ogrodzona, media podciagniete, w lato ruszam z budowa domku o pow uzytkowej 111m2 + garaz 20m2 , domek parterowy bez podpiwniczynia , bez poddasza, dach 2 spadowy, prosta bryla... Nazwa Projektu STOKROTKA powiekszona z garazem ze strony Dom na horyzoncie mam do dyspozycji 250tys zl, i teraz mam pytanie czy mi starczy tych pieniazkow na postawienie i wykonczenie tego domku czy bedzie trzeba jeszcze dobierac? nie jestem wymagajacy nie musze miec najmodniejszych i najlepszych mebli ani zlotych klamek chodzi mi o standard w ladnym wykonaniu nie wiem czy starczy pieniazkow na wykonczenie i do wprowadzki czy bedzie trzeba dobierac jeszcze ? jezeli nie starczy to do jakiego etapu moge doprowadzic ten dom z taka gotowka? Ekipa budowlana powiedziala mi za postawienie domu fundamenty,pierwsze wylewki, koncowe + wiezba dachowa + nakrycie papa 35tyzl bez materialu...prosze o odpowiedzi za ktore z gory dziekuje i pozdrawiam...
    Zyj chwila,bo w zyciu najpiekniejsze sa tylko chwile....

  2. #2

    Domyślnie

    kosztorysu nikt Ci tu nie zrobi
    tu troche dyskusji z serii "za ile dom"
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ns-marzy%C4%87

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Betusia35

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    238
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Dasz radę, gdybym miała taką kasę to nie zastanawiałabym się zbytnio. Powodzenia!!!

    Mój domek 120 m2 do SSZ kosztowała ok. 110 - 120.000 zł. Robocizna za budowę wyniosła około 26.000 zł. (SSO z dachem).

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Piterblum

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    No to jestem coraz bardziej optymistycznie nastawiony dom bedzie budowany z silki 24 E15 + 12cm styropian, ekipa powiedziala mi 36tys zl za stan surowy, plus oczywiscie material, takze mam nadzieje ze sie uda dzieki Betusia35 za odpowiedz realistyczna poniewaz moj domek bedzie w tej samej wielkosci co i twoj 111m2 + garaz...dziekuje i pozdrawiam
    Zyj chwila,bo w zyciu najpiekniejsze sa tylko chwile....

  5. #5

    Domyślnie

    hej
    z własnego doświadczenia wiem że lepiej nie zadawać takich pytań. zrób sam kosztorys, podzwoń popytaj o ceny materiałów i robocizny. powinno ci się udać z naciskiem na powinno. zauważyłam że dużo osób przemilcza niektóre wydatki lub to że dużo robili sami.

  6. #6

    Domyślnie

    dwa lata temu przed budową pisałam że nie wiem na co ludzie wydają 400 tys, teraz jak o tym pomyślę to śmiać mi się chce.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony