dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jakiej firmy dachówki ceramiczne?

Głosujących
89. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Roben

    15 16,85%
  • Ruppceramika

    18 20,22%
  • Wiekor

    7 7,87%
  • von Muller

    2 2,25%
  • Creaton

    17 19,10%
  • Tondach

    14 15,73%
  • Jopek

    4 4,49%
  • inne

    12 13,48%
Strona 2 z 17
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 335
  1. #21

  2. #22

    Domyślnie

    Creaton- karpiówka czerwona lub miedź angobowana

  3. #23

    Domyślnie

    RuppCeramika, sirius ciemno brązowa angoba barwiona w masie , mam kupioną dachówkę ale szczerze mówiąc nie widziałem jej na "żywca", czy ktoś ma taką, niech da znać jak wygląda

  4. #24

    Domyślnie

    Marcel2000,
    zadzwoń do przedstawiciela Rupp na nasz okręg i on Ci powie gdzie możesz zobaczyc dach w takiej dachówce. swoją drogą to mało kto kupuje dachówkę w ciemno, bo inaczej się prezentuje połac dachu a inaczej 1m2 na stojaku dachówki

  5. #25

    Domyślnie

    i ja oodałbym głos na Ruppa, ale nie wiem jak to zrobić

    właśnie położyliśmy na dachu Siriusa w kolorze ceglastym (naturalnym) z wykończeniem matową ceglastą blachą...


    wiem, że gust to rzecz względna, ale nam podoba się bardzo

  6. #26

  7. #27

    Domyślnie

    Ja również stawiam na robena

  8. #28

    Domyślnie

    RUPPCERAMICA-RUBIN KASZTAN na 90%
    pozdrawiam T.M.

  9. #29

    Domyślnie

    u mnie jest miedziany roben, sam go kładę, jest dość równy, mało jest uszkodzonych i nierównych ale te idą na docinki małych kawałków w koszach ogólnie ok.

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWA POETKA (I Wicemiss Forum 2005) Avatar osowa
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    2.477
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Witam serdecznie
    Jestem na etapie przymiarek do zakupu ....moja racjonalnie myśląca część ( czytaj portfel ) skłaniała się do Robena Antracyt .
    Jednak po wnikliwych obserwacjach i wielu analizach zauważyłam ,że jest to wyjątkowo miękka dachówka i mam obiekcje co do jakości tej marki .... poza tym widziałam jak wyglądają dachy po niespełna rocznym "leżakowaniu" występują na nich liczne "pejęczynki" oraz odprsyki lakieru ... martwi mnie to bardzo.
    W tej sytuacji zaczynam ciężko myśleć nad Wiekorem czyli Koramiciem , do rozważań dołączył również Kreaton ( lecz ta cena ).
    Zauważyłam również , że Roben ma bardzo płytkie zamki i obawiam się "pływania " dachówek ... proszę o pomoc w wyborze oraz opinię użytkowników Robena ale z dłuższym stażem .
    Z góry dziękuję i pozdrawiam

  11. #31

    Domyślnie

    Tak jak pisałem dekarz zaleca Robena ale po obejrzeniu dachówek kilku firm to chyba Creaton wygląda najlepiej. Myślę, że i jakość jest b dobra. Czy mała "popularność" tej firmy wynika tylko z ceny (przymierzam się do dachówki glazurowanej)?

  12. #32

    Domyślnie

    TONDACH - Marsylka12, brązowa angoba... już ląduje na dachu...

  13. #33

    Domyślnie Dachówka

    W skBadzie budowlanym namawiano nas na robena, ale sprzedawca wygadal sie przypadkiem, ze produkuja go pod Poznaniem. Kupilismy Tondach glazurowany i jestesmy ogromnie zadowoleni. Myje sie sam i nie zielenieje.

  14. #34

    Domyślnie

    Proszę zwrócić uwagę na barwę Robena naturalnego po deszczu.
    Marsylka Koramika produkowana jest w Estonii.
    Creaton jest jednym z dwóch największych i najlepszych producentów dachówki w Europie ( obok francuskiego Hugenota ) i niestety za jakość trzeba zapłacić. Mercedes też nie kosztuje tyle co maluch.

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... MISS FORUM 2007 Avatar joola
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    3-City
    Posty
    5.169

    Domyślnie Re: Dachówka

    Cytat Napisał ZofiaD
    W skBadzie budowlanym namawiano nas na robena, ale sprzedawca wygadal sie przypadkiem, ze produkuja go pod Poznaniem. Kupilismy Tondach glazurowany i jestesmy ogromnie zadowoleni. Myje sie sam i nie zielenieje.
    ZofiaD ile czasu masz na dachu tą dachówkę bo też się nad nią zastanawiam i czy znasz jeszcze kogoś kto ją ma i jest zadowolony?A może znajdzie się jeszcze jakiś "posiadacz"Tondachu. Pozdrawiam

  16. #36

    Domyślnie

    a ja uważam, że za trzymaną sreyjnie jakość trzeba płacić - a Creaton jest takim mecedesem.
    Marek30022,
    gdyby Creaton przeprowadził kampanie reklamowa w Polsce to wtedy by wymietli połowę konkurencji,

  17. #37
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Maxtorka
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.473

    Domyślnie

    To prawda Creaton w Polsce w ogóle się nie reklamuje chociażby w czasopismach budowlanych . Może im na naszym rynku nie zależy ?
    A może liczą na nas zadowolonych klientów i metodę " jedna pani drugiej pani "?
    A konkurencja nie zasypia gruszek w popiele

    Pozdrawiam - Maxtorka

    (Nawet nie przypuszczałam że na dachu będziemy mieć Mercedesa )

  18. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... MISS FORUM 2007 Avatar joola
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    3-City
    Posty
    5.169

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek62
    a ja uważam, że za trzymaną sreyjnie jakość trzeba płacić - a Creaton jest takim mecedesem.
    Marek30022,
    gdyby Creaton przeprowadził kampanie reklamowa w Polsce to wtedy by wymietli połowę konkurencji,
    To nie o brak reklamy chodzi tylko o cenę, niestety baaardzo wysoka U mnie różnica między Creatonem a Ruupem , który w końcu wybrałam na całej dachówce wyniosła prawie 6 tys.Tak dla porównania między Ruupem, Koramicem, Robenem, Tondachem i Mullerem różnica wynosiła ok.2 tys.Ale co prawda to prawda Creaton najładniejszy i najbardziej solidnie wyglądający.
    Pozdrawiam

  19. #39

    Domyślnie

    joola,
    cena samej dachówki jest prawie identyczna, róznica bierze się z dodatków typu gąsiory, krańcowe itp, - np. cena gąsiora Creatona jest 2,5 wyższa od Ruppa czy Wiekora

  20. #40

Strona 2 z 17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony