dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jakiej firmy dachówki ceramiczne?

Głosujących
89. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Roben

    15 16,85%
  • Ruppceramika

    18 20,22%
  • Wiekor

    7 7,87%
  • von Muller

    2 2,25%
  • Creaton

    17 19,10%
  • Tondach

    14 15,73%
  • Jopek

    4 4,49%
  • inne

    12 13,48%
Strona 3 z 17
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 335
  1. #41
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... MISS FORUM 2007 Avatar joola
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    3-City
    Posty
    5.169

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek62
    joola,
    cena samej dachówki jest prawie identyczna, róznica bierze się z dodatków typu gąsiory, krańcowe itp, - np. cena gąsiora Creatona jest 2,5 wyższa od Ruppa czy Wiekora
    Możliwe, mam strasznie "połamany" dach i dużo dodatków więc może dlatego różnica w cenie jest u mnie taka duża (6 tys ) Ale nie wezmę przecież dachówki podstawowej Creatona a wykańczającej jakiejś innej firmy, ale co fakt to fakt: Creaton najlepszy jakościowo i najładniejszy wizualnie
    Pozdrawiam

  2. #42

    Domyślnie

    Dakarz radzi Robena. Mnie się podoba Creaton, ale cena jest zaporowa. Jestem na etapie fundamentów i rozsądek mówi mi abym kontrolował koszty, bo się będę przeprowadzał do niewykończopnego domu. A tego nie chcę. Teraz myślę o Ruppceramice, syriusz angobowany w kolorze naturalnym lub miedzianym, chyba wygląda solidniej od Robena.

  3. #43
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... MISS FORUM 2007 Avatar joola
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    3-City
    Posty
    5.169

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek30022
    Dakarz radzi Robena. Mnie się podoba Creaton, ale cena jest zaporowa. Jestem na etapie fundamentów i rozsądek mówi mi abym kontrolował koszty, bo się będę przeprowadzał do niewykończopnego domu. A tego nie chcę. Teraz myślę o Ruppceramice, syriusz angobowany w kolorze naturalnym lub miedzianym, chyba wygląda solidniej od Robena.
    Dekarze radzą Robena, bo łatwiej im się tą dachówkę docina ( jest miękka i nie muszą mieć mocnych tarcz) wybierz Ruppa jest mocniejsza, no chyba, że np. wygrasz w totka to fundnij sobie Creatona
    Pozdrawiam

  4. #44

    Domyślnie

    Kupiłem Wiekora (Koramic) L-15 czerwona angoba. Wygląda super i cena też była super.
    Dom już wykończony. Ja też.
    Marcin

  5. #45

    Domyślnie

    Też polecam Wiekora.
    Sprzedaję pokrycia dachowe i mam w ofercie dachówki Robena, Wiekora, Ruppa, Creatona i von Muellera. Jednak z pułapu cenowego trzech pierwszych (Średzka, L15, Sirius) najbardziej jestem przekonany do jakości dachówek Wiekora (Koramic). Mimo podwyżki od początku lipca dachówki te nadal są atrakcyjne cenowo.

    Zainteresowanych ofertą na pokrycia dachowe z okolic Warszawy (Piaseczno) i nie tylko proszę o kontakt:

    [email protected]

  6. #46

    Domyślnie

    statek,
    a jaka jest Twoja opinia o Creatonie i vonMuellera/

  7. #47

    Domyślnie

    Creaton jest uważany za "Mercedesa" wśród dachówek, a von Mueller również cieszy się bardzo dobrą opinią. Jednak ceny tych dachówek są odpowiednio wyższe.

    [email protected]

  8. #48

    Domyślnie

    statek,
    jestem w trakcie układania BALANCE i wykonawca stwierdził, ze dachówka jest bardzo dobrze spasowana i musi poszukac jakiś innych szpilek do mocowania bo tych których do tej pory używał na Robenie gdzie zamki dawały mu duża tolerancję nie pasują.
    czy w takim razie ta dokładność spasowania bierze się z technologii wykonania czy też jest to niemiecka solidność wykonania?

  9. #49

    Domyślnie

    Chyba będzie Ruppceramica syriusz, miedziany. Metr kw. dachówki podstawowej wyceniono na 51 zł brutto. Po odjęcie wstępnego rabatu 13% wychodzi 44,4 zł. Myślę, że rabatu będzie min. 20 %. Czekam na dalsze wyceny.

  10. #50

    Domyślnie

    Creaton "kerafanka" grafitowa - najpiękniejszy element mojego domu

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Marek - a gdzie kupujesz dachówkę?

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maluszek
    Marek - a gdzie kupujesz dachówkę?
    Beata- jeszcze nie wiem. Ala ta hurtownia w której Ty kupowałaś jest u mnie podpadnięta. Robią mi wycenę w dwóch składach na Białołęce. Ale mam trochę czasu to pewnie jeszcze poszukam. Dzisiaj jechałem z kierunku Pruszkowa i widziałem duży skład z dachówką.

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Marek - a co się stało, że Ci podpadli?

  14. #54

    Domyślnie

    statek,
    jestem w trakcie układania BALANCE i wykonawca stwierdził, ze dachówka jest bardzo dobrze spasowana i musi poszukac jakiś innych szpilek do mocowania bo tych których do tej pory używał na Robenie gdzie zamki dawały mu duża tolerancję nie pasują.
    czy w takim razie ta dokładność spasowania bierze się z technologii wykonania czy też jest to niemiecka solidność wykonania?
    Zależy to od rodzaju dachówki. Przy Robenie i innych dachówkach "zakładkowych holenderkach płaskich" zostaje trochę luzu na zakładkach. Przy dachówkach typu Balance, Suwakowej von Muellera i Marsylkach tego "luzu" jest dużo mniej. Dachówki te bardzo dobrze się układają (pasują na zamkach), ale wymagają też bardzo równych płaszczyzn połaci dachowych. Zapinka boczna do takich dachówek powinna mieć spłaszczoną końcówkę zapinającą zamek boczny.

    [email protected]

  15. #55
    plaz
    Guest
    plaz

    Domyślnie

    Creaton dwa lata na dachu,jest piekny.

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maluszek
    Marek - a co się stało, że Ci podpadli?
    Byłem tam dwa razy (raz w sobotę). Brak fachowej informacji, może dlatego, że nie było szefowej. Zostawiłem im dane z projektu do wyceny, nr. telefonówi nr faxu. Miało być 2-3 dni, minęło ze trzy tygodnie.

  17. #57

    Domyślnie

    dzięki statek za wyjaśnienie,
    house,
    a jaką masz dachówkę Creatona?

  18. #58
    plaz
    Guest
    plaz

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek62
    dzięki statek za wyjaśnienie,
    house,
    a jaką masz dachówkę Creatona?
    Karpowka Kera-Biber.

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Marek - ja załatwiałam wszystko z szefową p. Małgosią i obyło się bez problemów

    Ja też mam Creatona - Symfonia angobowana miedź. Na dachu leży już dwa lata i nic się jej nie dzieje

  20. #60

    Domyślnie

    moja właśnie jest układana ale na razie wygląda the best - jakościowo też jest dobra jak mówią dekarze, więc warto wydać tych parę tys. więcej i mieć poczucie dobrej inwestycji

Strona 3 z 17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony