dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 14 z 20
Pokaż wyniki od 261 do 280 z 392
  1. #261
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    UdzaBudza

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Płock
    Kod pocztowy
    09-402
    Posty
    1

    Domyślnie

    Czesc Tomo Wlasnie planuje wylanie tarasu tylko nie wiem ktora metoda bedzie bardziej oplacalna. mozesz mi powiedziec ile kosztowalo wylanie tarasu za m2 ? z materialem czy bez ? z gruchy czy rozrobiona zaprawa w betoniarce ? DZieki wielkie i pozdrawiam serdecznie ! Piekna chatka !!!

  2. #262
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    fisz

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nieprześnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    6

    Domyślnie

    I jeszcze kilka fotek :

    Wzmocniłem belkę i zabudowałem balkon i co za tym idzie powiększyłem o kilka metrów poddasze.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie038.jpg
Wyświetleń:	460
Rozmiar:	79,8 KB
ID:	67166   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie028.jpg
Wyświetleń:	679
Rozmiar:	87,2 KB
ID:	67167  

  3. #263
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomo203
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    174
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Udzia taras robiłem jak "dla siebie" czyli fundament i wylana z gruchy płyta żelbetonowa, na poprzednich stronach masz zdjęcia splecionej stali pod taras oraz wylewkę, tarasz wyszedł ok 1500zł

  4. #264
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jancik5

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam
    Ile u was kosztowało pokrycie dachu blacho-dachówką (robocizna +materiał)

  5. #265
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    fisz

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nieprześnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    6

    Domyślnie

    materiał na dach: blacha, rynny i inne wykończenia -6000 , robocizna -4000, brak jeszcze podbitki

  6. #266
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomo203
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    174
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam, mała aktualizacja





  7. #267
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dorianmk

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Tomaszów Maz.
    Kod pocztowy
    97-225
    Posty
    32

    Domyślnie

    Witam wielkie dzięki dla Tomo203 za ten temat. Wczoraj do 2 w nocy czytałem każdy post i wszystko co dotyczy chatki. 2 miesiące męczarni z wyborem projektu, wiele nieprzespanych nocy na necie o technologi budowania wybierania projektów.Wreszcie postanowione chatka II mg projekt.Na początku miał być mały letniskowy drewniany chociaż mażył się z bali 100m.Jjednak po tym jak stwierdziłem,że wybuduje się trochę większy od letniaka całoroczny padło na 3 projekty tęczowy, sosenka IV, a wczoraj zwyciężyła chatka II. Załatwianie formalności na letniak takie same dobry drewniany wykończony 70--80tyś też szambo też ogrodzenie dlatego całoroczny zwyciężył. Działka piękna 1,3ha z dostępem do rzeczki(trochę mniejszej niż ta która wylała lasek brzózek. Domek miał być z dużym tarasem w odpowiednim usytuowaniu z poddaszem użytkowy bo szkoda marnować powierzchnię którą i tak trzeba ocieplać, z kominkiem i ostatnio kotłownią na paliwa stałe(chociaż kwestię ogrzewania do przemyslenia).
    Założenia najważniejsze wybudować z wykończeniem za 150tyś(niektórzy szczerze wątpią).Problemy to głównie kotłownia nie widzę komina spalinowego oraz kominek który w nowym projekcie jest po drugiej stronie schodów i wychodzi do i tak wąskiego pokoju(jutro dzwonię do biura z zapytaniem o ten projekt)
    http://www.mgprojekt.com.pl/domki/chatka2/index.php można wydrukować egzemlarz okazowy ze szczegółami projektu.
    zmiany: 1.łazienka powiększona kosztem kotłowni pomysł Toma203 ,kotłownia w piwniczce pod sienią jak się da?
    2. okno w salonie jedno 3 skrzydłowe(więcej miejsca na ścianie na kanapę narożną) to na bocznej ścianie nie wiem? Jeśli świetlk na klatce rzuci światło na stół po przeciwnej stronie to likwiduję okno w salonie.
    3. dłuższy o 1m (większa kuchnia i łazienka)
    4. świetlik na schody też wasz pomysł, jedno okno w kuchni jedno w łazience(w chatce II jest na bocznej ścianie salonu)
    5 ściana czołowa z tarasem z kamienia polnego dobrze komponuje się z drewnem (2km ode mnie kolega pobudował cały dół domu sam z kamienia góra z bali piękny dom)
    6 jedno z ważniejszych góra i strop musi być z drewna widoczne bale suficie(Coś jak planuje Żywiec). Taki kompromis cenowy, choć firma której linka podał Żywiec do firmy stawiającej szkielety jest brana pod uwagę jako całość.Ze stronu wynika ,że 160tyś za całość ale fundamenty komin posadzki itp wyjdzie 200tyś za drogo.Ciekawe ile by powiedzieli za samą górę i obicie drewnem przy własnej robociźnie typu ocieplenie,regips pokrycie dachu.
    7. Też chyba pociągnę ogrzewania podłogowe na dole
    8. Wentylacja z rekuperacją jeśli koszty będą przystępne.
    9 Stylowa koza do palenia choć rozprowadzenie z kominka kuszące tylko cena.Miejsce na drewno pod schodami.
    9 Na górze kibelek i duza sypialnia plus pokój dla syna ma 4lata. Chociaż dowiedziałbym się jak z kanalizacją jest przecież w innym pionie?
    Taras z drewna egzotycznego lub modrzew podpatrzone od was.Ciekawa opcja na przyszłość z tą piwniczką pod tarasem na wina.
    Na wiosnę chcę zacząć teraz 7-8 miesięcy papierki przyłącza równanie terenu, ogrodzenie.
    Panowie ogromna prośba odnieście się do tego postu i podpowiedzcie co jeszcze byście zmienili. Temat bardzo pożyteczny dla miłośników małych domków jak i dla posiadających ograniczenia finansowe(ja jestem miłośnikiem). Jeszce raz wielkie dzięki będę stale zaglądał a jak się zacznie będzie dziennik.Pozdrawiam Michał.

  8. #268
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomo203
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    174
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja bym wydłużył Chatkę teraz o 1 metr, natomiast napewno nie zrezygnowałbym z 4 skrzydłowych okien, w domku jest dosyć ciemno

  9. #269
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dorianmk

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Tomaszów Maz.
    Kod pocztowy
    97-225
    Posty
    32

    Domyślnie

    Witam dzwoniłem do biura i na moje przeróbki muszę sam znaleźć architekta i adaptować. Mam namiary do kierownika budowy, który nadzorował budowę koledze który budował z kamienia i drewna. Widziałem ten dom i projekt zupełnie inne wykonanie czyli można. Ten metr napewno wydłuże co do okien dzięki za info, że ciemno choć w nowym projekcie jest okno na ścianie bocznej salonu. odatkowo planuję dwa skrzydła w kuchni i ten velux na schodach też powinien trochę doświetlić. Jest trochę czasu na przemyślenia papierki 7miesięcy także moze wiosna 2012 rozpocznę. Teraz szczegółowa kalkulacja cen materiałów podana na stronie mg-projekt. Mam kolegę właściciela materiałów budowlanych tu zaoszczędzę.Wersja szkieletowa firma powiedziała 145 na tip-top tylko wnoszę meble.Tomo203 jeśli możesz swojego podać meila na priva to byłbym wdzięczny widzę konieczność zobaczenia chatki na żywo nawet na końcu Polski.Jakbym dostał zaproszenie byłoby super. Ciekawe czy Żywiec juz buduje bo na blogu cicho.

  10. #270

    Domyślnie

    Witaj dorianmk
    Ja dopiero będę na wiosnę budować. Mam już pozwolenie ale najpierw muszę utwardzić drogę dojazdową i wykopać studnię. We wrześniu będę w Polsce i mam nadzieję że uda mi się to załatwić.
    Ze względu na duże nachylenie terenu na mojej działce w adaptacji mam przewidziane fundamenty schodkowe. Pod tarasem powstanie też mała piwniczka. Niestety boję się że to znacznie wpłynie na cenę wykonania :/
    Tomo kominek wygląda super

  11. #271
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dorianmk

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Tomaszów Maz.
    Kod pocztowy
    97-225
    Posty
    32

    Domyślnie

    Witaj Żywiec chyba będziemy startować razem na wiosnę. Teraz zbieranie info z internetu na różne tematy chcę wybudować ekonomicznie i oszczędny na energię domek. Chciałbym zapytać Tomo 203 o jego przesunięcie łazienki do sieni. Cały czas rozważam takie rozwiązanie ale potrzebuje kotłowni, a robienie piwnicy pod sienią chyba bardzo kosztowne? Czy jak wydłużę dom o metr to łazienka będzie 1,9m na 2,9? a kuchnia po ścianie około 3m? wtedy kotłownia byłaby według planów. Dostałem ofertę od firmy adi-com na szkielet w stanie surowym otwartym na 80tyś z transportem. Jest to technologia szkieletowa bardzo ekonomiczne użytkowanie domu. Płytę instalacje okna kominy we własnym zakresie ale myślę że 150tyś bym się zmieścił. Nie wiem jak z wentylacją bo przesunięcie komina na środek chyba wymusza rozprowadzenie wentylacji mechanicznej z rekuperacją bo łazienka i kuchnia zostają bez kanałów wentylacyjnych. Drugi komin w kotłowni konieczny co też trochę oszpeci wygląd chatki. Zastanawiam się też nad płytą fundamentową jeśli koszty będą zbliżone do tradycyjnych fundamentów(niektórzy mówią że niższe dobry teren) wtedy mamy posadzkę gotową od razu i ocieploną.Mam wiele pytań i wątpliwości a oczy już przekrwione od czytania na necie ale chcę być w każdym temacie przygotowany bo wiedza to mniejsze koszty wykonania.Pozdrawiam budujących chatkę.

  12. #272
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomo203
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    174
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Tak, wtedy łazienkę będziesz miał 1,90 /2,90 i kuchnia automatycznie będzie głąbsza o metr. Co do kotłowni, ja całą podłogówkę mam wyprowadzoną do garażu i tam w razie co postawię jakiś piec.
    Ja mam wylaną tradycyjną wylewkę (zbrojenie, beton), na to poszedł styropian 20mm i posadzka.
    Tu jest przykładowe porównanie kosztów fundamentów http://ekoarchitekci.pl/plyta_fundamentowa.html
    Ostatnio edytowane przez tomo203 ; 25-08-2011 o 20:02

  13. #273
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dorianmk

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Tomaszów Maz.
    Kod pocztowy
    97-225
    Posty
    32

    Domyślnie

    Dzięki za linka.Chyba zdecyduję że bedzie to płyta, gotowa posadzka dobre ocieplenie niższa cena. Z tego podpiwniczenia chyba będę musiał zrezygnować choć zastanawiam się bo przydałoby się miejsce na rowery kosiarkę itp. Teoretycznie to kotłownia też się zwiększsy o metr to może tam będzie więcej miejsca. Z tego co podałeś to płyta wyniesie około 10tyś. Jeszce jedna zaleta odejdą koszty posadzki i mniej wilgoci w środku bo strop robię drewniany belkowy http://www.mitek.pl/stropydrewniane.pdf choć attykowy jak wynika z tego artykułu który dałem obniża jeszcze bardziej koszty bo strop jest na wiązarach. Jednak to zmniejsza powierzchnię bo ścianka kolankowa jest przesunieta do środka względem ścian parteru ale mamy strop i więźbę jednego dnia. Poczytajcie. Pozdrawiam.

  14. #274
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomo203
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    174
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich, pokaże Wam balustrade balkonową oraz kominek w świetle nocnym , środek już mam prawie zrobiony pod koniec września będą schody to zrobie fotki

    Ostatnio edytowane przez tomo203 ; 15-09-2011 o 19:48

  15. #275
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dorianmk

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Tomaszów Maz.
    Kod pocztowy
    97-225
    Posty
    32

    Domyślnie

    Po wstępnych problemach z kredytem działka częściowo leży na terenie obserwacji archeologicznej czego dowiedziałem się ze studium zagospodarowania terenu.Gmina nie posiada planu zagospodarowania więc musiałem złożyć wniosek o warunki zabudowy.Bank podobno udziela kredytu na działki rolne, ale moja jest tylko częściowo na mapie geodezyjno-wysokościowej 30m od drogi(dwie kreski graniczne).Musiałem załatwić przedłuzenie tych kresek do 100m bo gmina tylko na 30m dałaby decyzję a ja zamierzałem 30 od drogi zacząć budowę.Bank widząc mapkę chciał podobno po raz pierwszy w tym oddziale wyrys ze studium zagospodarowania(co i tak nie jest gwarantem bo liczy się plan) i tam było,że 80m od drogi teren pod zabudowę do 200m rolna ,a łąka nad rzeką obserwacja archeologiczna(tu mieli problem).
    W poniedziałek finalizuję umowę u notariusza na działkę. Wczoraj dostałem kredyt, choć na dziłce roboty już 2 tygodnie(nie mogłem się doczekać)karczowanie 0,5ha brzóz samosiejek, wczoraj oranie i kilka dni wyjmowanie pni z gleby. Poprzedni właściciel tylko wycioł drzewka i przez 3lata się rozkszewiły stąd pieńki spore kilka odnóg.
    W gminie dowiedziłem się,że architekt spożądził projekt warunków zabudowy(za parę dni wyślą), ale mam problem zatwierdził kąt dachu do 45stopni w projekcie jest 50, nie chcę adoptować bo zmieni to wygląd chatki.Czy dobrze widzę ale wydaje mi się,że u was była adaptacja do 45stopni? Muszę uzasadnić,że dach 50stopni jest niezbędny i nie zaburzy architektury sąsiadów.

  16. #276
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomo203
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    174
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja mam chyba 45 stopni dach, nie mierzyłem.
    ps. te brzózki już sobie zbieraj do kominka

  17. #277

    Domyślnie

    Ale tu ostatnio cisza
    Tomo Ty już chyba skończyłeś. Może masz jakieś nowe zdjęcia?
    Tpater mam do Ciebie pytanie. Chciałem zapytać o wc na górze. W jaki sposób poprowadziłeś odpływ bo łazienka na dole jest przecież po przeciwnej stronie domu?
    Ja jestem na etapie szukania wykonawcy. Mam zamiar zacząć w połowie przyszłego roku. Zastanawiam się jeszcze czy wybrać strop drewniany czy teriva.
    Pozdrawiam

  18. #278
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomo203
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    174
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Strop bierz terive, ja już mam schody, czekam na kuchnię. W weekendy zamieszkuję chatkę, kominek działa super, cykne foty niedługo

  19. #279

    Domyślnie

    Dzięki Tomo
    Czekam na zdjęcia

  20. #280
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomo203
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    174
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam, tak jak obiecałem kilka fotek z wnętrza chatki, doszły wsumnie schody oraz drzwi, czekam na kuchnie.






Strona 14 z 20

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony