dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 35
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jarett
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    1.005
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie Jezierski Elita Thermo vs. GEALAN S8000 IQ PLUS - znów zagwozdka

    Wiem, że męczę z tymi profilami... Już byłem prawie zdecydowany na okna Jezierskiego Elita Thermo ( z szybą 0,5) a tu pojawiła się kolejna godna uwagi opcja.

    Pewien znajomy polecił mi firmę, która robi okna w profilu Gealan S8000 IQ. Okucia (ActivePilot) i szyba takie same jak u Jeziera. A profil 6-komorowy w cenie podobnej do 5-komorowego. Poza tym Gealan podoba mi się bardziej wizualnie (Elita jest jakaś taka rustykalna), a termin realizacji jest połowę krótszy.

    Jezierski (i Schueco) to jednak marka. O Gealanie słyszałem ale szczerze mówiąc nie znam żadnych szczegółów. Ktoś ma takie okna? Ktoś je zna? Co będzie lepsze z tych dwóch opcji i dlaczemu?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jarett
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    1.005
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    ponad 70 odwiedzin i nikt nie zna odpowiedzi?
    Może chociaż coś ogóle o Gealanie bo wszystko co znalazłem na forum to jakieś posty z 2004 roku?

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Spirea
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    Jarett, najlepiej pytaj w wątku szukam dobrych okien (chyba, że tam już pytałeś i nic z tego nie wyszło)

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jarett
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    1.005
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    pytałem i nie wyszło
    tam mądrzejsze posty zostają od razu rozjechane pytaniami z serii "mam 17 wycen, która najlepsza?"

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    ... kiedys i ja próbowałem tam zapytać o Gealana... i nic sie nie dowiedziałem... mało "popularny" profil...

    jestem po wycenie okien i chwilę przed podpisaniem zamówienia - niestety braknie kasy na IQ PLUS - pozostanę przy 74 mm ( przekrój profilu w dzienniku )

    to chyba nie są złe profile..

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jarett
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    1.005
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Cytat Napisał netbet Zobacz post
    to chyba nie są złe profile..
    Wolałbym, żeby były bardzo dobre
    Ale i tak dziękuję Ci dobry człowieku za odpowiedź

  7. #7

    Domyślnie

    stabilnosc profilu jezierskiego jest o niebo lepsza od gelana i ogólnie od pozostałych i nie mówie tak by cie skąłnaiac do jezierskiego ale wiem bo porównalismy to w tym tygodniu na dwóch tarasach jeden od jezierskiego drugi od innej tez wysokonotowaneej firmy . I co nie ma porównania
    profil schuco the beest

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jarett
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    1.005
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    czym to się objawia? jak to porównaliście?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał ketiw86 Zobacz post
    stabilnosc profilu jezierskiego jest o niebo lepsza od gelana i ogólnie od pozostałych i nie mówie tak by cie skąłnaiac do jezierskiego ale wiem bo porównalismy to w tym tygodniu na dwóch tarasach jeden od jezierskiego drugi od innej tez wysokonotowaneej firmy . I co nie ma porównania
    profil schuco the beest
    Na jakiej podstawie to piszesz? Bo masz Jezierskiego (którego zresztą uważam za dobrą firmę) i tak sobie to tłumaczysz? Jaka to ta wysokonotowana firma i jej wyrób?
    Wzmocnienie 2 mm do IQ8000 w wersji 4-komorowej (parametry cieplne porównywalne z Cavą) skrzydło Lx około 5,5 , słupek stały Lx około 5,9. I śmiem twierdzić że to bardzo dobry wynik. IQ8000 w wersji 6-komorowej ma już dużo mniejszą sztywność (mniejsza komora wzmocnienia i gorsze Lx) i tego bym nie polecał. Gealan ogólnie jest popularny wśród tanich firm będących na bakier z zaleceniami systemodawcy odnośnie wzmocnień i pozostałych rygorów technologicznych. I dlatego jarett bardzo ważne jest kto tego IQ8000 chce Ci sprzedać. Jeśli już będziesz kupował to IMHO tylko wersję 4-kom.
    A ketiw - trochę dystansu i rzeczowości bo możesz wywołać dyskusję Jezierski kontra reszta świata której efekty niekoniecznie będą Cię satysfakcjonowały.

    Pozdrawiam

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jarett
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    1.005
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    No w końcu zaczyna się tutaj coś dziać Dzięki IVO za odp.
    a no właśnie... od kogo okna...
    może pozwolę sobie wkleić fragment moich wypocin o okiennych decyzjach z mojego bloga
    Firma jest z Kluczborka i nazywa się bodajże TEKA.
    Historia usłyszana od właściciela wygląda tak, że istnieje ona niby od 7 lat, ale wcześniej koleś pracował przez 5 lat dla kogoś w fabryce okien (tu rzucił nazwę ale nie pamiętam) i tylko w tym roku zrobili 800 okien. Facet naprawdę konkretny i kompetentny, podobnie jak ten z Jezierskiego. Ceny okien + samych rolety są niemal identyczne. U Jezierskiego rolety Portos, u Teki – BeClever. U Teki 6 komór i 83 mm rama i skrzydło. U Jezierskiego skrzydło 82mm, rama 74mm i 5 komór. Okucia i szyby identyczne (WinkHaus ActivePilot + pakiet 3-szybowy 0,5). Jezierski daje 7 lat gwarancji, Teka 5 z możliwością przedłużenia do 10 pod warunkiem corocznej, płatnej regulacji i konserwacji. U Jezierskiego trzeba czekać na okna do połowy grudnia (a jak będą mrozy to pewnie montaż na wiosnę), Teka daje sobie 3 tygodnie (to kusząca opcja). No i w końcu - Teka wyceniła mi droższe silniki i dużo droższe sterowanie. U Jeziera silniki są z Krispolu a sterowanie z Portosa bodajże. A u Teki wszystko z Nice. Dobra firma, ale jakieś 4000 tys. więcej kosztuje.

    A więc przed Teką wstrzymuje mnie cena mechaniki rolet oraz skromne informacje o profilach. Facet powiedział, że może spróbować zrobić nam sterowanie na Portosach, ale jest przeciwnikiem tego rozwiązania… i bądź tu mądry…

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    wiesz co.... tak naprawdę ( po prześledzeniu setek stron o oknach... Jezierski... Petecki.. Rąbień... Kraków... ) to chyba wszytsko sprowadza się do:

    - nawet z najlepszego profilu można zrobić gówniane okno
    - nawet z gównianego profilu można zrobić niezłe okno....

    ..ale to moje zdanie... i niespecjalnie mam czas śledzić "wszytko"

    pozdrawiam
    NETbet

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jarett
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    1.005
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Święta prawda netbert.
    Dlatego coraz bardziej stwierdzam, że wybór jest w dużej mierze psychologiczny

    Jezierski na Schueco vs. Teka na Gealanie
    pewniak vs. loteria

    i nawet na drugi plan schodzi te ich 6 komór w podobnej cenie.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    .. ja tam stawiam na Gealan'a....
    ( ale ja to normalny nie jestem..... zawsze "wbrew" )

    tak na marginesie....

    byłem po wycenę u Peteckiego...zachwalany na FM ..OCH i ACH...
    a tam: nadęty bufon .. coś mi pierdolił o MARCE... o TRADYCJI...o PARKU MASZYNOWYM ... o innych gównach... i .... pytał ile mam kasy na okna?? gówno go to powinno interesować... ja po prostu zadawałem pytania...wiedziałem co chcę...( no może nieogolony byłem i bez krawata...) ...

    byłem po wycenę u Makarskiego.... nawet ... nawet...
    byłem tu i tam....

    szkoda mych nóg.

  14. #14

    Domyślnie

    jak porównalismy?
    tak samo jak bys kupił okno do domu wzioł sama rame pojechał do castoramy postawił dwie ramy obok siebie dał ludzia do poruszania ramami i która dla nich bardziej "tanczy" przegrywa bo chyba nie myslicie ze kupilem dwie ramy i wysłałem do laboratorium. pozatym z tego co sie orientuje to nie mozna kupic okna konkurencji i trzymac w salonie do pokazywania wiec chyba tak nikt nie robi.
    jezierski vs reszta swiata= nie dał by rady okna dobra ale firma chyba zapomniała ze czas realizacji 6tyg to maks a jak chciałem domówic okno do garazu i usłyszałem minimum 8 to poszedłem do drugiej tej właśnie firmy która jest oknoplast kraków i jak ich rame porównałem na chocby sama sztywnosc to równica jest bardzo znaczna dlatego nie bałem sie tego napisac .teraz tylko mozna sobie wyobrazic jaka jest róznica przy wiekszych oknach. czyz nie?

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jarett
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    1.005
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Decyzja podjęta. Bierzemy Jezierskiego.

    W sumie sam nie wiem dlaczego tak długo zachodziłem w głowę z tymi oknami. Już dawno przecież zrezygnowaliśmy z 6-komorowego profilu Jezierskiego Premium Ultra z uwagi na mikroskopiją różnicę w izolacyjności w porównaniu do 5-komorowej Elity Thermo (a wyraźną różnicę w cenie). Po co ja się więc teraz zastanawiam na profilem 6-komorowym przeciętnej marki Gealan od prawie nieznanego producenta? Jeśli już mam inwestować kasę to wolę w markę Jezierskiego niż w szóstą komorę. Przeorałem całe forum pod kątem Gealana - nie znalazłem prawie nic. O Jezierskim ciężko znaleźć złą opinię a jeśli już to są pojedyncze dotyczą raczej montażu niż samych okien. Do tego dochodzi 7 lat gwarancji i bardzo dobra opinia o dealerze Jezierskiego, u którego kupujemy. A, no i mojej żonie podoba się ta żółta uszczelka w ramach Jezierskiego

    Jedyny problem to montaż przed samą Wigilią (jeśli pogoda pozwoli), ale trudno - to tej pory domek będzie nam się wietrzył.

  16. #16

    Domyślnie

    chcesz złą opinie o jezierskim?
    okna dobre i jakosciowo to co daja w standardzie napewno nikt ci nie da ale czas realizacji tak jak napisales dramatyczny i tu napewno straca
    moze to ta firma sie zamyka? bo ktos wspominał ze jakas firma pada

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Ketiw - firma ma się dobrze i inwestuje w nowa linie wykorzystując do tego dotacje unijne
    Schuco przerosło zapotrzebowanie na Si82 Premium Ultra stąd w tym profilu opóźnienia są.
    Czas realizacji faktycznie długi ale wynika z możliwości zakładu i ilości zamówień
    Wiesz jakie są metody walki z tym?
    Albo podnieść cenę - wtedy ilość klientów się zmniejszy albo inwestować w większe zdolności zakładu - i tą drugą opcję wybrano
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  18. #18

    Domyślnie

    jareco- ok nie ma premium U wiec dlaczego na inne tez tyle sie czeka?
    zreszta nie wazne to nie moja sprawa
    ale chyba lepiej dla dilerów aby to sytuacja sie poprawiła bo sam musiałem zrezygnowac z domawianych dwóch okien bo na rondo tez 9tyg musiałbym czekac

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jarett
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    1.005
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    ja już sobie wytłumaczyłem, że to nawet dobrze z tym terminem bo dom będzie miał jeszcze szansę się powietrzyć

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    nie wiem, nie wnikam, tracę potencjalnych klientów, tracę kasę ale.... ale nie mam na to żadnego wpływu
    Dostałem w lipcu info co i jak i rozumiem fabrykę że choćby po tygodniowym przestoju w pełni sezonu kolejka się wydłuża.
    Rozumiem też wściekłych klientów
    Rozumiem i dziękuję tym którzy także potrafią to zrozumieć mimo iż harmonogram legł w gruzach
    Nie rozumiem tylko tych co chcą to wykorzystać a takie sygnały mam od innych dealerów
    Nie ma premium, nie ma terminowych dostaw listew przyszybowych, wogóle od lipca lekki horror z dostawami
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony