dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Wyspa a kuchenka gazowa

    Witam mam problem, ponieważ mam zaplanowaną kuchnię z wyspą i chce na niej miec kuchenke na gaz, wiem jednak ze przeowy muszą być łatwo dostępne, czy ktoś rozwiązał ten problem aby było estetycznie i zgodnie z przepisami?


    z góry dziękuje za pomoc
    Edyta
    Edyta i Marcin

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Puścić z sufitu pionowo na dół. Czy estetycznie? Pewnie Cię to rozwiązanie nie usatysfakcjonuje...
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  3. #3

    Domyślnie

    wolałabym poznać inne rozwiązanie, ale każda wskazówka będzie pomocna
    Edyta i Marcin

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    może być estetycznie ale pod warunkiem zastosowania połączeń zaprasowywanych,
    może być miedź, może być nierdzewka,

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Inne rozwiązania, to rurka puszczona na podłodze, o którą będziesz się potykać.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Spirea
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    tu był też ten temat poruszony
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...kuchennej-quot

    jak byłam w sprawie gazu w gazowni powiedziano mi, że można np. zrobić rurę w podłodze, ale żeby był dostęp, to trzeba byłoby zrobić jakby taki ruszt. Mi wstępnie instalator mówił o jakiejść rurze wentylowanej, ale nie zgłębiałam na razie dłużej tematu. Powiedzieli, że najlepiej pytać tych, co robią kuchnie, bo skoro projektują płytę gazowa na wyspie, to powinny mieć ustalony sposób montażu. Obawiam się jednak, że niekoniecznie mogą projektować zgodnie z przepisami. Ogólnie, wbrew pozorom, dość ciężki problem do rozwiązania w sposób funkcjonalny i estetyczny.

  7. #7

    Domyślnie

    puszcza się przez podłogę do wyspy, a zawór gazu umieszcza się przy cokole szafki.
    Wszytko można zrobić samodzielnie, tylko trzeba wiedzieć jak...

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Spirea
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    ale czy ta podłoga nad rurą jest normalna, w sensie płytki czy co tam kto ma, czy musi być dostęp do tej rury (jak wyżej coś jakby ściągana pokrywa jak w grzejnikach kanałowych)?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Spirea Zobacz post
    ale czy ta podłoga nad rurą jest normalna, w sensie płytki czy co tam kto ma, czy musi być dostęp do tej rury (jak wyżej coś jakby ściągana pokrywa jak w grzejnikach kanałowych)?
    Puszcza się przez podłogę (przepust przez strop w tulei osłonowej) takie rozwiązanie widziałem tylko raz (czyli z pomieszczenia pod wyspą). Myślę, że w podłodze w bruździe z rozwiązaniem wentylowania byłoby ok dla gazu ziemnego i właśnie taka kratka jak w grzejniku kanałowym też byłaby ok bo zabezpieczała by przed uszkodzeniami mechanicznymi, ale z drugiej strony gaz "puszcza się" nad puszkami instalacji elektrycznej etc.
    Wszytko można zrobić samodzielnie, tylko trzeba wiedzieć jak...

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Spirea
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    dzięki, muszę o tym pogadać z instalatorem, bo inaczej zostaniemy przy indukcyjnej

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Spirea Zobacz post
    dzięki, muszę o tym pogadać z instalatorem, bo inaczej zostaniemy przy indukcyjnej
    Jak to nie kwestia kasy tylko przyzwyczajenia ja osobiście wybrał bym indukcję... fenomenalnie się gotuje, gazem może trochę taniej, ale mniej komfortowo i nie ma ryzyka, że przypalisz sobie jakieś ciuchy lub rękawice od płomienia z gazu
    Wszytko można zrobić samodzielnie, tylko trzeba wiedzieć jak...

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Spirea
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    mam od 10 lat indukcję i ogólnie ok. Tylko jak nie ma prądu jest problem, bo nie można nic ugotować, a poza tym na gazie lepiej się gotuje - "panujesz" nad płomieniem i możesz np. użyć woka.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony