dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 44 z 44
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    a masz jakieś wyliczenia na poparcie swoich słów, bo ja z chęcią bym zobaczył jak w praktyce na liczbach wymiernych ktoś udowadnia że przy obecnie śmiesznie niskich cenach styropianu i dość wysokich cenach nośników energii grube ocieplanie nie jest ekonomicznie zasadne
    Cóż dość ogólnikowo napisałem przesadnie grube, Twoje 20 cm mieści się w tym co jeszcze uważam za rozsądne. Wyliczeń n ie będę dokonywał bo szkoda mi czasu a podkreślałem już wcześniej nikogo w tym względzie nawracać nie mam zamiaru.
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  2. #42

    Domyślnie

    a wg ciebie jaka jest norma nieprzekraczalna i co masz na mysli pod pojeciem

    Cytat Napisał Aedifico Zobacz post
    doskonalszych materiałów izolujących.

  3. #43

    Domyślnie

    Jak dla mnie to jest proste. W pewnym momencie dzieje się tak, że wydamy na izolację więcej niż kiedykolwiek będzie się nam mogło zwrócić z ogrzewania. I chyba faktycznie coś takiego może mieć miejsce. Można na to różnie spojrzeć, ale patrząc na to w taki sposób: "mam teraz dużo poieniedzy wiec zrobie sobie lepiej bo i tak mnie stać, a w przyszłości na wszelki wypadek jak będzie gorzej z kasą albo zimniej to będzie mniej do płacenia", chyba każdy musi to po swojemu rozstrzygnąć. Ale jeśli chodzi o pojawianie się na rynku coraz to nowszych "wynalazków" to niespecjalnie wnosi to cokolwiek do dyskusji. Chyba, że chodzi o to, że skoro materiały są coraz lepsze to izolacja powinna być coraz cieńsza, wtedy ma to sens. Jak na moje oko to nowe produkty to jest tylko taka papka napędzająca sprzedaż, bo nie oszukujmy się. Przełomów póki co nie ma.

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gustaw Fijak Zobacz post
    a wg ciebie jaka jest norma nieprzekraczalna i co masz na mysli pod pojeciem
    Nieprzekraczalna norma jest taka jaką każdy sobie określi dla mnie to jest 20 cm. Zupełnie jak z kupowaniem samochodu i rozważaniem diesel czy benzyna.

    Co do nowych materiałów izolujących to zrozumiałe wciąż trwają prace nad różnymi rodzajami materiałów izolujących , trudno zgadnąć np. za 20 lat na jakim etapie rozwoju będą aerożele lub inne materiały obecnie rozwijane.
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony