dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 12
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 221
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byggmol
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Tarnów
    Posty
    548
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Termalica to też polski produkt, Bruk-Bet Nieciecza, w 100 % polska firma /krajowy potentat w produkcji kostki brukowej , Termalica T600-24/25/60UZ 8,04 brutto,

    żeby nie było, że to czysta reklama, mieszkam i pracuje teraz w Oslo
    Ostatnio edytowane przez byggmol ; 15-12-2010 o 19:34
    Proj. Mateusz z archipelagu, z garażem dosuniętym do wiatrołapu, fund. 10cm xps od zew. i 3cm od wewn. Ściany BK 60024cm , 20cm termoorg. grafit. okna Vetrex alphl. 3xszyb.,30cm skosy, 40cm sufity płaskie, ścianka kol. 45cm
    Pompaciepła Panasonic 9kW 1 faz.TCAP grzeje od 11.11.2016
    Stan budowy Sucha zabp..OZC - asolt ./100%podłogówkaOZC 6KW, 6426KWh plus CWU. W planach reku do 5500, Zapraszam do dziennika DZIENNIK BUDOWY Z KOMENTARZAMI

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar T i A
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    770
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał byggmol Zobacz post
    Termalica to też polski produkt, Bruk-Bet Nieciecza, w 100 % polska firma /krajowy potentat w produkcji kostki brukowej , Termalica T600-24/25/60UZ 8,04 brutto,

    żeby nie było, że to czysta reklama, mieszkam i pracuje teraz w Oslo
    A my w New York.
    W kostce to chyba Jadar żądzi.

  3. #23

    Domyślnie

    a co kostka ma wspolnego z tematem, pozdrowienia z Kapsztadu

  4. #24

    Domyślnie

    to prawda polski produkt - to wartosc dodana w tym wszystkim, ale raczej tu chodzi o pewne standardy, bo pan Kazio tez moze robic bloczki w garazu tez to krajowe ale nijak sie ma do duzego producenta!

  5. #25

    Domyślnie

    Niestety małym firmom jest trudniej się wybić z uwagi na to, że mają dużo mniejsze możliwości niż duzi producenci. I tak jest wszędzie tak naprawdę. Przykładowo dostępność. Jeśli mieszka się w Niecieczy to może i opłaca się budować z tego całego bruk-betu i pewnie wszyscy tam mają domu z tego materiału (tym bardziej, że firma wyciągnęła klub z mieściny 1000 mieszkanców do pierwszej ligii piłkarskiej), ale niestety im dalej tym drozej, trudniej i mniej konkurencyjnie. Wydaje mi sie, że ta firma obsługuje głównie swój rejon. Acz kolwiek mogę się mylic i mają oddziały w całej Polsce (nie sprawdzałem bo ma to być przykład)

  6. #26

    Domyślnie

    Ja się już prawie zdecydowałem na Solbet Optimal 600 24cm (lekko się wacham nad ceramiką) ale przez przypadek znalazłem H+H Thermostein.
    Słyszał ktoś coś o tym, wygląda to całkiem całkiem, ciekawe tylko czy ma takie parametry jak piszą . Z tego co szukalem po necie ceny B-K nie znacznie się róznią czyli brać co tańsze może mieć uzasadnioną racje

  7. #27

    Domyślnie

    Tak w gruncie rzeczy o wszystkim można by powiedzieć, że to wszystko i to samo, ale np. H+H nie trzyma przeważnie rozmiarów bloczków i trzeba lecieć grubą spoiną a to już głupota przy BK, a poza tym Solbet ma sporo przemyślanych systemowych rozwiązań ułatwiających budowę. A ceramikę to ja osobiście zupełnie bym sobie odpuścił.

  8. #28
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar T i A
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    770
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kuba Dąb Zobacz post
    Tak w gruncie rzeczy o wszystkim można by powiedzieć, że to wszystko i to samo, ale np. H+H nie trzyma przeważnie rozmiarów bloczków i trzeba lecieć grubą spoiną a to już głupota przy BK, a poza tym Solbet ma sporo przemyślanych systemowych rozwiązań ułatwiających budowę. A ceramikę to ja osobiście zupełnie bym sobie odpuścił.
    Piszesz głupoty bo jak mam dom zbudowany z H+H na klej i murarze ani razu się nie narzekali na nie trzymanie wymiarów.Sam też nie zauważyłem ,aby były jakieś różnice pomiędzy bloczkami.Trzema transportami przywożone.
    Ale też nie reklamuje H+H.

    Myśle,że warto zastanowić się nad Solbetem.

  9. #29
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar T i A
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    770
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    ja mam H+H na grubą spoinę, możesz mi wytłumaczyć dlaczego to głupota ??
    Bo powinieneś iść z duchem nowoczesności,a nie budować jak 20 lat temu na zaprawę.
    Gruba spoina wpuszcza zimno do domu,a ciepło wypuszcza i do tego jeszcze to takie nie już modne.
    Uśmiech.


    Wesołych Świąt Życzę Wszystkim!!!!

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krzysztof czajka

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    163

    Domyślnie

    A Solbet to nasza rodowita firma w 100 %? Bez żadnego obcego kapitału - rzadkość teraz przy dużych firmach

  11. #31

    Domyślnie

    A jak wychodzi cena kleju do ceny zaprawy na średni dom ? Lub m2
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    ja mam H+H na grubą spoinę, możesz mi wytłumaczyć dlaczego to głupota ??
    co prawda nie do tego producenta sie tyczylo ale juz sobie pisalismy zasadnicze roznice zastosowania kleju i zaprawy przy bk.

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał NOTO Zobacz post
    A jak wychodzi cena kleju do ceny zaprawy na średni dom ? Lub m2
    niektórzy producenci dorzucają klej do profilowanych bloczków.

  14. #34

    Domyślnie

    Spoina z tradycyjnej zaprawy na pewno nie ma sensu przy cieplejszym bloczku. Kłóci się idea łączenia jednego z drugim. Odchyłki kilkumilimetrowe na bloczkach, występujące niestety co jakiś czas podczas murowania, generują niestety zwiększone koszty w kleju. Trzeba jakoś to pogodzić i ja zdecydowałem się w takich sytuacjach na mieszanie zaprawy murarskiej z klejem, czasami pół na pół. Tempo pracy na kleju jest zdecydowanie szybsze i co najważniejsze nie wymaga w ogóle betoniarki. U mnie gdyby jej nie było na budowie to również bym sobie poradził. Worek dobrej zaprawy murarskiej Murfixu w LM kosztował w ub. roku poniżej 5,50zł. Droższy Izolbet był przy niej produktem zaprawopodobnym. Dodam, że bloczki na moje ściany z powodzeniem przecinałem pilarką lisem z marketu za 150zł i kupionym do kompletu na alledrogo specjalnym do gazobetonu brzeszczotem boscha(79zł). Cięcie bloczka trwało kilka chwil. To tyle z moich doświadczeń.

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    mam u siebie H+H na cienka spoinę. Bloczki trzymały wymiar. Klej wychodzi taniej lub porównywalnie jak zaparawa. Sprawa przenikalności cieplnej jest bez znaczenia przy ścianie 2w ale czystośc i szybkość budowania jest nieporównywalnie większa niż przy zaprawie.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  16. #36

    Domyślnie

    mpoplaw, zdobywając następne miejsce po przecinku zmierzamy ku doskonałości hehe..... Przenikalność, kultura pracy, tempo pracy, dokładność itp. to atuty. I wbrew pozorom zaprawę trzeba umić wymieszać i kłaść, grzebień specjalnych zdolności nie wymaga, więc przy samodzielnym murowaniu jest prościej. Ale to zazwyczaj i tak ekipa wybiera sposób murowania.

  17. #37

    Domyślnie

    Widocznie mamy odmienne wyniki obserwacji. Kolegi dom był murowany tak jak u ciebie. Niby ekipa profi, ale ilość towaru spadającego po obu stronach muru była niemała. Nikt tego nie zbierał, bo przecież tanio jest. Jedynie na końcu kumpel szpadlem to usuwał z posadzki. Jeden bloczek gratis to super wynik. Jednak jest to jakby nie patrzeć jeden rząd bloczka z materiału już niezbyt ciepłego. No ale mamy przecież obliczenia, wyniki, wnioski.... I na pewno 3cm spoina ci wyszła? Aha, jeszcze jedno. Ekipa musi na prawdę być szybka, jeśli potrafi osiągnąć tempo murowania na zaprawie tradycyjnej w stosunku do klejenia na rozrobiony mieszadłem na miejscu klej.
    Ostatnio edytowane przez compi ; 02-01-2011 o 16:10

  18. #38

    Domyślnie

    Pierwsze rzędy również były zbierane. Jednak już te przy których trzeba stanąć na dechach czy rusztowaniu nie były czyszczone na dole. U mnie nie było profesjonalnej ekipy murarzy do ścian nośnych, tylko dwóch jako tako trzymających grzebień w ręku kolegów syna, on i ja. Sznurki jak najbardziej były rozciągnięte, na narożach 2,5 metrowe, wypionowane kątowniki 45x45mm z aluminium i co trzy rzędy odpalany niwelator laserowy. Każdy rozrabiał klej samodzielnie. I ściany postawiliśmy piorunem. Bloczki mieliśmy wstawione na paletach w środku. Trochę się przeliczyliśmy i na końcu musiałem paleciakiem je do drzwi tarasowych potem dowozić. Dodam, że po skończeniu nośnych pomiar wykazał odchył na całym domu mieszczący się w 1cm, co przy domu parterowym bez użytkowego poddasza było sukcesem. Tak powiedział kierownik. Ścianki działowe z 12 to już całkiem szybko poszły. Na zaprawie murarskiej ciągniętej w taczkach czy kastach z zewnątrz nie byłoby to możliwe. Trzeci i następny rząd bloczka mogłem kłaść po dwóch godzinach. Murarska na pewno tak szybko nie wiąże. Jak widzisz można być zadowolonym z kleju i go polecać. Twoje tradycyjne rozwiązanie pewnie też znajdzie swoich zwolenników.

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    nie zauważyłem żeby u mnie przy zaprawie było wolno albo brudno, śmiem twierdzić że było szybko i czysto, a do tego tanio, kilka worków cemnetu i wapna + wywrotka piasku + woda i cały domek był wymurowany razem z nadprożami
    do tego przy grubości zaprawy 3 cm każda 9-wiąta warstwa pustaków jest gratis
    zakładając że zużycie zwykłej zaprawy 45 kg/m2 to średni dom gdzie jest w sumie 400 m2 ścian potrzeba 18 ton zaprawy. Piasku jest 11 ton , to te kilka worków oznacza że cementu poszło 1,5 tony i 2,5 tony wapna. Koszt tradycyjnej zaprawy to około 2500 zł. Kleju pójdzie 10 razy mniej czyli 1800 kg. Tak mniej wiecej poszło u mnie. Koszt około 1200 zł. Różnica około 1300 zł czyli gratis 5 palet bloczka.

    Naprawdę nie widzę sensu babrać sie ze zwykłą zaprawą. Ale co kto lubi .
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  20. #40
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    gdzie wyczytałeś ze 25 kg? Jeśli 3mm fuga to 4,5 kg/m 2 (mówię o pełnych fugach - poziome i pionowe) to zwykłej zaprawy gdzie fuga jest 10 razy grubsza idzie 45 kg.

    Jak juz mówiłem - co kto lubi.

    Ps - 9 zł za worek cementu? Siedzę w tym biznesie - wierz mi - nie kupiłes cementu. Kupiłeś 12,5 kg cementu + 12,5 kg pyłu . Czysty cement luzem (silos 24 t) kosztuje 300 zł/t netto (cementownia Ożarów) Workowany jest o 20 zł/t droższy. A po tyle zwykły zjadacz chleba nie kupi towaru - musi zapłacic jeszcz 2 posrednikom.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

Strona 2 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony