dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 8
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 141
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Nysza
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Niepołomice
    Dzielnica
    Śródmieście
    Posty
    106

    Domyślnie

    od 2 lat mieszkamy w szeregówce ..również na początku byliśmy wrogiem ogrodzenia - bo to tak pięknie wygląda - przestrzeń .... długie podjazdy 16m. , pomiędzy sąsiadami zielona trawka - rozkosz ... pięknie było do momentu aż nagminnie zaczęto użytkować mój wypielęgnowany trawnik skracając sobie drogę do sąsiada , nawet to że posadziłam tam drzewka różane nie pomogło, woleli się przeciskać między tymi różami niż iść tak jak bozia przykazała... nie wspomnę już o miejscowych czworonogach podlewających krzaczki i elewację domu, przypadkowi przejezdni robili sobie parking na podjeździe i zdziwieni jak podchodziłam do niech z zapytaniem "czy mogę w czymś pomóc" .... w końcu zrobiliśmy ogrodzenie a sąsiedzi przytakują i idą w nasze ślady ... oboje z mężem stwierdziliśmy że po prostu czujemy się teraz bezpieczniej
    Piękno tkwi w każdej z nas - pozwól je w sobie odkryć ...
    Nysza

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Pawlo111
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Obrowo/Toruń
    Posty
    637

    Domyślnie

    W stanach nie robią ogrodzeń na przedmieściach ale [mają prawie w każdym domu broń] i trochę inna mentalność i przyzwyczajenia ludzi i działki są o wiele mniejsze od naszych 10 lub więcej arowych. U nas w kraju się buduje i nie jest to tylko przyzwyczajenie. To wszystko co powyżej zwolennicy napisali to prawda ale jak ktoś chce mieć przed domem i oknami wychodek to jego sprawa.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał T i A Zobacz post
    Ten kto mieszkał za granicą wie o ile jest przyjemniej bez tych betonów.
    Niestety w PL nadal jest przeświadczenie "nie ma muru 5m to znaczy niczyje i jak nikt nie widzi można używać do woli".
    Za granicą "jeżeli coś jest nie twoje to znaczy,że czyjeś" .
    Jejku, jak ja nie lubie takich wypowiedzi... Nóż mi się w kieszeni otwiera. Polske tworzą Polacy i jak się chce by Polska była lepszą to świeć przykładem i tym staraj się Polske poprawiać a nie z buta: "Polska zła, zagranica dobra". Jesteś Polakiem, to nie pluj na Polske! I to jeszcze dzisiaj - w dzień niepodległości. Jak Ci się w Polsce nie podoba to wyp...laj za tą swoją zagranice a Polski nie szkaluj.

  4. #24
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar T i A
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    770
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał DariaIMichu Zobacz post
    Jejku, jak ja nie lubie takich wypowiedzi... Nóż mi się w kieszeni otwiera. Polske tworzą Polacy i jak się chce by Polska była lepszą to świeć przykładem i tym staraj się Polske poprawiać a nie z buta: "Polska zła, zagranica dobra". Jesteś Polakiem, to nie pluj na Polske! I to jeszcze dzisiaj - w dzień niepodległości. Jak Ci się w Polsce nie podoba to wyp...laj za tą swoją zagranice a Polski nie szkaluj.
    Po pierwsze naucz się czytać ze zrozumieniem.
    Po drugie nie mam zamiaru się zniżać do Twojego poziomu,aby Wam odpisać.

    Wy zaświeciliście bardzo jasno przykładem.
    Pozdrawiam

  5. #25
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar T i A
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    770
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Zgadzam się zdecydowanie z tymi słowami i też bardzo tego nie lubię u "pseudo emigrantów" !!
    Więc i Tobie parę lekcji potrzebne.

    Pozdrawiam "pseudo Polacy".
    Na szczęście nie wszyscy tacy sami.

  6. #26
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar kalumet
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    jeszcze Bieruń
    Posty
    369

    Domyślnie

    ja też nie chciałbym robić ogrodzenia z przodu
    sąsiad parę domów nie ma w ogóle ogrodzenia
    i bardzo mi się to podoba
    o zaglądanie w okna się nie martwię
    linia zabudowy od drogi wynosi 12m
    ale niestety kupiłem działkę na wsi
    na przeciwko jest łąka na której pasą się kozy i kaczki
    dzisiaj te kaczki łaziły po mojej działce
    myślałem o samym żywopłocie
    ale przy kaczkach to może długo nie wytrzymać
    więc prawdopodobnie będzie jakiś niski murek poniżej 1m

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Spirea
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    też najchętniej nie robiłabym ogrodzenia przy ulicy. Też mi się podobają "puste" przestrzenie od przodu. My mamy 6m od drogi. Wycena na ogrodzenie przyszła 23 tys. Dość wygórowane, ale myślę, że 10 tys. taki przód na pewno będzie kosztować. Można zrobić właśnie w linii budynku. Na początku i tak nie będziemy mieli kasy na ogrodzenie, więc zobaczymy, czy jest potrzeba grodzenia czy nie. Takie domy bez ogrodzeń od frontu widziałam dawno temu w Holandii i już wtedy bardzo mi przypadły do gustu - mogę pisać, bo już jest 12 listopada Nie ma się co rzucać, że u nas jest jednak tradycja grodzenia działki i wywodzić z tego jakieś antypolskie hasła w sposób niezbyt kulturalny. Bez przesady.

  8. #28
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar T i A
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    770
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Spirea Zobacz post
    Nie ma się co rzucać, że u nas jest jednak tradycja grodzenia działki i wywodzić z tego jakieś antypolskie hasła w sposób niezbyt kulturalny. Bez przesady.
    Tradycja,a raczej konieczność spowodowana polską mentalnością z której jesteśmy znani na całym świecie niestety.
    I o tym też pisałem.Co niektórzy nie potrafią się pogodzić z tą gorzką prawda.
    Z resztą nie ma sensu dyskutować na ten temat.

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Wiecznie obsikane drzwi wejściowe przez bezpańskie kundle, domokrążcy natrętnie dobijający się do drzwi, dzieci w domu (drzwi zewnętrzne w tym przypadku są jedyną zaporą w wyjściu na ulicę), i przy gruntowej drodze większe ilości kurzu na drzwiach i oknach od frontu. Nie wyobrażam sobie nie odciąć całego domu ogrodzeniem. Jak nie mam ochoty to wyłączam domofon, tel. kom. i zostaje tylko stacjonarny ale to dla najbliższej rodziny
    Ostatnio edytowane przez piotrmak ; 12-11-2010 o 20:40

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Kolego czy koleżanko,nie wiem co jeszcze robisz tutaj na Polskiej Ziemii (czyżby tanie grunty,tanie życie,tania mentalność ??spowodowała,że się tutaj produkujesz )
    Jeśli Ci odpowiada obca mentalność,to nie wypowiadaj się w takim temacie i wyjazd z tej naszej mentalności...
    Chcesz zmieniać mentalność,to rób to u "siebie",Polskę zostaw dla Polaków taka jaka jest.
    Nie pasuje ? To do widzenia emigrancie, z koziej dupy trąbka(zmywaki)tak się u nas mówi
    (pożal się Boże,boinnych,zaradnych nie było)...

    A nie pomyślałeś emigrancie(z koziej dupy trąbka),że w nocy coś takiego jak np.zające,sarny itp mogą Ci obgryzać wszystko co zielone ?
    Przyjemnie Ci będzie tak ?? 200m.kw to koszt 30tys.zł.Dać to na pastwę losu ???
    Może,za granicą zające,sarny są tak szkolone,że co Twoje to nie ruszają ?
    P.S.
    Wg mnie marnujesz swoje pieniądze w Polsce,gdzie zające i sarny nie są szkolone,jedź tam gdzie nic i nikt nie będzie Ci niszczył(zjadał) terenu przed oknami frontowymi...
    tyle chamstwa połączonego z głupotą w jednym poscie jeszcze nie czytałem. Co Ty skrajny narodowosciowiec jesteś?
    ciekawe czy walentynki obchodzisz - bo to z pewnością nie jest święto związane z polską kulturą.

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Zapytam się co to jest "polska mentalność" dot.ogrodzenia przed domem z której znani jesteśmy na całym Świecie ??
    Co było w Polsce jak nie było Walentynek ??Ile masz lat ??
    Czy obchodziłeś to Święto kilkanaście lat temu ??Jeśli nie obchodziłeś to nie mam więcej pytań...
    Za młody widocznie jesteś,żeby pamiętać o tym...i o innych tego typu rzeczach.
    ja Ci w kalendarz nie zagladam, ale Walentynki obchodzi sie w Polsce od góra 15 lat, max 20lat.
    Przed 1989rokiem najwazniejsze swieto to był 8marca i tradycyjny goździk, ale Ty pewnie te czasy pamietasz z bajek dziadka.
    Natomiast w kwestii ogrodzeń, to polska mentalnośc na Zachodzie Europy tyczy sie głównie rezydencji i pałaców. Polska mentalność w tym przypadku to stawianie murów ogrodzeniowych, wymyslnych ogrodzeń żelaznych.
    Zwykle domki maja zywopłoty, czasem żelazną bramę wjazdową.

  12. #32

    Domyślnie

    ludzie,opanujcie sie...co to sa w ogole za zenujace teksty"wypieprzaj,jak ci sie nie podoba,to wyjedz itd"

    u nas rzeczywiscie jest wiekszy problem ze smieciami czy bezdomnymi zwierzetami oraz zwierzetami,ktore maja wlascicieli(wiec problem z wlascicielami tych zwierzat),ale jest to konsekwencja nie tyle swiadomosci,co zbyt malych i nieskutecznych kar

    ja dla przykladu pokaze norweska tablice ogloszen
    moze ktos cos wklei z innego panstwa,zebysmy mogli porownac jak to jest z tymi ogrodzeniami
    http://www.finn.no/finn/realestate/h...5&areaId=20179
    Ostatnio edytowane przez prawdziwy.anika ; 13-11-2010 o 02:05

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Arturo72 tu Liwko72. Co cię obchodzi czyjś płot lub jego brak? Co cię obchodzi czyjaś praca za granicą? Co cię obchodzi że ktoś pisze jak jest w innych krajach?
    Człowieku uspokój się nieco bo szkalujesz tak dobry rocznik
    A co do płotu to mam głęboko w d... zające i sarenki.

  14. #34

    Domyślnie

    hejka, chciałbym wyrazić swoją opinię na temat ogrodzeń.
    Otóż należę do osób mieszkających na emigracji, ale nie do tej grupy szkalowanej przez arturo72 poza tym to nie ma znaczenia, bo każdy może wyrazić to co myśli, a obrażanie kogoś świadczy tylko o jego kulturze. Tyle na ten temat
    Ja w przeciwieństwie do arturo72 nie byłem w tylu krajach (głównie bloku wschodniego), ale w kilku byłem i swoje zobaczyłem.
    Może jako przykład podam Wielką Brytanię, bowiem tutaj spędzam ostatnie kilka lat mego życia. Otóż mieszkamy z żoną niedaleko Londynu w pięknej zielonej miejscowości gdzie prawie wszystkie domki ze wzgl. na swoją architekturę i usytuowanie nie mają ogrodzeń. Podjazd pod dom jest odgrodzony od sąsiada jedynie niskim żywopłotem, nie ma żadnych bramek i tego typu cudawianek. Mówię prawie wszystkie domy bo te ogrodzone to są ogromne posiadłości wielkich gwiazd.
    Nie mieszkam w jakiejś bogatej dzielnicy, ale mam sporo znajomych mieszkających w przeróżnych miejscach w UK i zauważyłem że właśnie taką anglicy mają tu mentalność. Poza tym nie robią ogrodzeń bo nie ma na to miejsca. Wszystko tu jest zminiaturyzowane tak jak garaże do których może wjechać tylko mini i to z drzwiami otwieranymi do góry

    Jeżeli zaś chodzi o odległość od granicy działki to nie wiem czy jest to nawet cztery metry bo w moim przypadku mieści się półtorej auta i tyle. Ludzie tutaj nie mają nawet zasłon i firanek (co osobiście bardzo mnie dziwi), tak więc idąc z dzieckiem na spacerze można fajnie poobserwować ludzi jak sobie urządzili i co porabiają i to nawet nie będąc wścibskim.

    Jeszcze jedno, ogrody za to są pooddzielane zarówno od sąsiada jak i pozostałych elementów bardzo wysokimi płotami. Przez co np jak się wypuści dzieciaki do ogrodu to nikłe są szanse na ich zgubienie.

    Uważam, że powyższy wątek jest bardzo ciekawy i na czasie, tylko z drugiej strony myślę że myśmy jeszcze nie dorośli do tego, żeby żyć w otwartej przestrzeni z innymi sąsiadami.

    pozdr
    byle do przodu

  15. #35

    Domyślnie

    Mnie osobiście nie interesuje czy Anglicy, Chorwacji, Włosi czy Czesi robią sobie mury 5m wysokości, stalowe przęsła czy żywopłoty. Zwróciłam tylko uwagę na sposób wypowiedzi T i A . Bardzo mnie rażą takie wypowiedzi osób, które "z góry" szkalują Polskę. Gotuje się we mnie jak słyszę coś typu: "tylko w Polsce robi się mury 5m wysokości by się odgrodzić od sąsiada bo zagranica się w ogóle nie grodzi", "tylko w Polsce ludzie budują duże domy by się pochwalić kasą bo za granicą się stawia domy 120-130m", "tylko w Polsce .... bo zagranica to ...". Z góry się sugeruje, że w Polsce wszystko jest złe a zagranicą to cacy i wszystko co zagranica powinno się przeszczepić do Polski. Oczywiści zwrot zagranica odnosi się do tych państw zza zachodniej granicy, jak Niemcy, Francja, USA czy zwłaszcza ostatnio Anglia, bo to wobec nich "takie" osoby mają kompleksy niższości, bo Czechy, Słowacja, Węgry to już nie taka zagranica by z nich czerpać bezkrytycznie przykład. Ja również zwiedziłam wiele krajów i tych zachodnich i tych południowych i wschodnich i owszem część rozwiązań, zachowań, itp jest tam innych. Innych, a innych nie znaczy że zawsze lepszych i to, że np w niektórych regionach tych zachodnich krajów nie stosuje się ogrodzeń to nie znaczy, że to jest lepsze i nie trzeba takiej informacji od razu uzupełniać, zwłaszcza fałszywą opinią "tylko w Polsce jest taka mentalność, że musi być 5m mur". To tak jakby zwiedzić jakieś południowe kraje, gdzie jest dużo kabrioletów i szerzyć opinie, "że jak samochód to tylko cabrio, tylko Polacy jeszcze kupują kombi i sedany bo ze swoją mentalnością nie dorośli do tego by cabrio kupować. To, że tam jest inaczej jak w Polsce nie znaczy, że lepiej. Ja u siebie mam ogrodzenie i nie jest to mur 5m wysokości.
    Uważam, że skoro ktoś mieszkał za granicą i tam mu było dobrze a w Polsce mu się aż tak nie podoba to niech jedzie tam gdzie mu dobrze a nie wraca do Polski gdzie wg niego jest tak źle, niedobrze, ludzie są zawistni, niecywilizowani, na niczym się nie znają itp. Ale skoro wróciłeś to nie pluj w to miejsce gdzie sam siedzisz, zwłaszcza że to Twoja ojczyzna, bo choć Polska nie jest idealna, bo i żaden kraj nie jest, i jeszcze długo nie będzie to ma jednak piękną historie i.. jest Twoją ojczyzna... - jeśli to coś dla Ciebie znaczy

  16. #36

    Domyślnie

    Aha, poprzedni wpis to taki mały OT, bo swoją opinie nt ogrodzeń już w tym wątku wyraziłam

  17. #37

    Domyślnie

    T i A napisal to co myslal w sposob,ktory,nie upowaznia nikogo do takich agresywnych wypowiedzi
    pomijajac juz samo wy....j(zenada na calego),uzywanie slowa szkalowanie,plucie itp jest troche na wyrost,a juz mieszanie do tego swieta narodowego....
    to byla konstruktywna krytyka w temacie,a ze nie wszystko jest zle i niedobrze
    swoja zone i meza tez czlowiek czasem krytykuje,ale to nie powod,zeby sie od razu rozwodzic
    Ostatnio edytowane przez prawdziwy.anika ; 13-11-2010 o 13:17

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał DariaIMichu Zobacz post
    Mnie osobiście nie interesuje czy Anglicy, Chorwacji, Włosi czy Czesi robią sobie mury 5m wysokości, stalowe przęsła czy żywopłoty. Zwróciłam tylko uwagę na sposób wypowiedzi T i A .
    a może jednak warto się zainteresować, a nuż widelec coś można by skopiować.

    Cytat Napisał DariaIMichu Zobacz post
    Bardzo mnie rażą takie wypowiedzi osób, które "z góry" szkalują Polskę. Gotuje się we mnie jak słyszę coś typu: "tylko w Polsce robi się mury 5m wysokości by się odgrodzić od sąsiada bo zagranica się w ogóle nie grodzi", "tylko w Polsce ludzie budują duże domy by się pochwalić kasą bo za granicą się stawia domy 120-130m", "tylko w Polsce .... bo zagranica to ...". Z góry się sugeruje, że w Polsce wszystko jest złe a zagranicą to cacy i wszystko co zagranica powinno się przeszczepić do Polski.
    zgadzam się z tobą co do tych co uważają, że wszystko w kraju jest be. Racja że jak im się to nie podoba to niech pozostaną tam gdzie są i tyle.


    Cytat Napisał DariaIMichu Zobacz post
    Oczywiści zwrot zagranica odnosi się do tych państw zza zachodniej granicy, jak Niemcy, Francja, USA czy zwłaszcza ostatnio Anglia, bo to wobec nich "takie" osoby mają kompleksy niższości, bo Czechy, Słowacja, Węgry to już nie taka zagranica by z nich czerpać bezkrytycznie przykład. Ja również zwiedziłam wiele krajów i tych zachodnich i tych południowych i wschodnich i owszem część rozwiązań, zachowań, itp jest tam innych. Innych, a innych nie znaczy że zawsze lepszych i to, że np w niektórych regionach tych zachodnich krajów nie stosuje się ogrodzeń to nie znaczy, że to jest lepsze i nie trzeba takiej informacji od razu uzupełniać, zwłaszcza fałszywą opinią "tylko w Polsce jest taka mentalność, że musi być 5m mur". To tak jakby zwiedzić jakieś południowe kraje, gdzie jest dużo kabrioletów i szerzyć opinie, "że jak samochód to tylko cabrio, tylko Polacy jeszcze kupują kombi i sedany bo ze swoją mentalnością nie dorośli do tego by cabrio kupować. To, że tam jest inaczej jak w Polsce nie znaczy, że lepiej. Ja u siebie mam ogrodzenie i nie jest to mur 5m wysokości.
    po pierwsze zgadzam się że nie wolno na ślepo kopiować, bo może się to u nas w kraju nie sprawdzić.
    po drugie mamy własną kulturę, rodzaj budowania, tradycję i powody dlaczego są ogrodzenia takie a nie inne
    a po trzecie nie twierdzę że tu gdzie mieszkam jest lepiej, obrazuję tylko sytuację jak wygląda to w mojej okolicy
    i wreszcie po czwarte mówiąc że nie dorośliśmy jeszcze do życia w otwartym sąsiedztwie miałem na myśli że Polak Polakowi zawsze będzie źle życzył i bluzgał jak popadnie że twój kot przelazł mu po jego chodniku.

    I nie krytykuję tu nikogo.

    Cytat Napisał DariaIMichu Zobacz post
    Uważam, że skoro ktoś mieszkał za granicą i tam mu było dobrze a w Polsce mu się aż tak nie podoba to niech jedzie tam gdzie mu dobrze a nie wraca do Polski gdzie wg niego jest tak źle, niedobrze, ludzie są zawistni, niecywilizowani, na niczym się nie znają itp. Ale skoro wróciłeś to nie pluj w to miejsce gdzie sam siedzisz, zwłaszcza że to Twoja ojczyzna, bo choć Polska nie jest idealna, bo i żaden kraj nie jest, i jeszcze długo nie będzie to ma jednak piękną historie i.. jest Twoją ojczyzna... - jeśli to coś dla Ciebie znaczy
    i tu się ponownie zgadzam. Nie podoba się to nie przyjeżdżaj i nie wypowiadaj się.

    Osobiście nigdy nie krytykowałem sytuacji w Polsce, jest jak jest i tyle. Ja z wielką chęcią chcę wrócić i dlatego już zacząłem się budować w kraju. A dlaczego siedzę za granicą to już są moje osobiste sprawy.
    byle do przodu

  19. #39
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar T i A
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    770
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Kolego czy koleżanko,nie wiem co jeszcze robisz tutaj na Polskiej Ziemii (czyżby tanie grunty,tanie życie,tania mentalność ??spowodowała,że się tutaj produkujesz )
    Zycie w Polsce należy do najdroższych w europie niestety,ale Ty tego nie wiesz.

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Nie pasuje ? To do widzenia emigrancie, z koziej dupy trąbka(zmywaki)tak się u nas mówi
    (pożal się Boże,boinnych,zaradnych nie było)...
    To teraz wyszło co Cię boli.
    Kasa.

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    A nie pomyślałeś emigrancie(z koziej dupy trąbka),że w nocy coś takiego jak np.zające,sarny itp mogą Ci obgryzać wszystko co zielone ?
    Przyjemnie Ci będzie tak ?? 200m.kw to koszt 30tys.zł.Dać to na pastwę losu ???
    Może,za granicą zające,sarny są tak szkolone,że co Twoje to nie ruszają ?
    Potwierdzenie tezy,jesteś tak chytry,że nawet trawy zwierzynie żałujesz?

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    P.S.
    Wg mnie marnujesz swoje pieniądze w Polsce,gdzie zające i sarny nie są szkolone,jedź tam gdzie nic i nikt nie będzie Ci niszczył(zjadał) terenu przed oknami frontowymi...
    Pilnuj swojej kieszeni, a nie mojej.Delikatnie pisząc.
    Ostatnio edytowane przez T i A ; 30-11-2010 o 00:06

  20. #40
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar T i A
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    770
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Śmieszą mnie ludzie,którzy wyjechali za chlebem do Anglii,Holandii,Irlandii na zmywaki,a wracają jako światowcy,którzy najlepiej wiedzą,co w Świecie jest najlepsze...

    Ja nie zauważyłem,żeby w Niemczech,Austrii,Francji,Chorwacji,Hiszpanii,Wło szech,Bułgarii,Rumunii,Łotwie,Litwie,Słowacji,C zechach nie było ogrodzeń przed domami....
    Gdzie jest poruszana niemiecka,włoska,czeska mentalność ?? Oczywiście tylko "pseudo emigrant" polski,który wrócił do kraju po zamknięciu w kuchni widzi takie rzeczy...
    Ale co tu się dziwić,wszak miał tylko jeden kierunek,kuchnia-domek(bez ogrodzenia)...i to jest cool bo angielskie,holenderskie itp
    To jesteś chyba ślepy jak w Niemczech,Austrii,Francji,Chorwacji,Hiszpanii,Wło szech nie widziałeś posesji bez ogrodzeń.
    W Bułgarii,Rumunii,Łotwie,Litwie,Słowacji,Czechac h to się nie dziwie,że nie widziałeś.
    Mało prawdopodobne jest też abyś był w tych krajach pisząc takie głupoty.
    Ostatnio edytowane przez T i A ; 30-11-2010 o 00:06

Strona 2 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony