dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 16
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 301
  1. #101

    Domyślnie

    Cytat Napisał ardjan Zobacz post
    1. garażu nie poszerzałem
    2. kierownika nie pytałem, ale na wszelki wypadek wzmocniłem strop dodatkowymi belkami poprzecznymi więc można tam zrobić graciarnie.

    Jedyną poważną zmianą było zwiększenie kąta dachu do 30* ze względu na wymogi planu zagospodarowania.
    Odebrało mu to trochę uroku ale na strychu jest bardzo dużo miejsca.
    Dzięki - czyli kąt dachu nad garażem też 30* i dlatego lekko mniejsze okienko w sypialni na piętrze? Staram się zwizualizować co będzie jeśli poszerzę garaż o te 20cm.

  2. #102
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aga&przemek

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Łódź
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich miłośników Willi na Borowej, do których my z mężem od zeszłego tygodnia również się zaliczamy. Nie ukrywam, że zadecydowało o tym zdjęcie umieszczone przez Jarka, którego domek mój mąż już zdążył dzisiaj obejrzeć z daleka na żywo i przekonał się, że jest śliczy i idealny dla nas (ja może zerknę na niego w weekend jeśli się uda). Jesteśmy na etapie szukania projektu domu, który spełniałby nasze wymagania. Działkę już mamy, niektóre formalności do złożenia wniosku o warunki zabudowy również załatwiliśmy, a na pozostałe czekamy. O domu marzymy od dawna, ale dopiero po zakupie działki na Bukowcu w łódzkim w zeszłym roku zaczęliśmy dosyć intensywnie szukać projektu domu. Obejrzałam już chyba tysiące projektów i do zeszłego tygodnia faworytem był Opal, ale Willa na Borowej go przebiła Główny problem to fakt, że gmina Brójce nie za bardzo chce dawać pozwolenie na budowę domów piętrowych z kalenicą powyżej 9m, ale nie poddamy się, bo również nie lubimy skosów. Mam pytanie zatem do Was czy ktos obniżał kalenicę w ramach adaptacji projektu i jeśli tak to jak to wpłynęło na wygląd budynku, bo z tego co widzieliśmy w projekcie to pomieszczenia są dosyć wysokie, więc nie powinno to być dużym problemem. Kąt nachylenia dachu z tego co się dowiedzieliśmy w gminie powinien być w w granicach 20-45%, więc w Willi na Borowej ten warunek jest spełniony.
    Jarku,
    ponieważ budować będziemy się w tym samym województwie co Ty będę wdzięczna za przesłanie na priva szacunkowych kosztów budowy i kilku zdjęć z wnętrza budynku jeżeli oczywiście będzie to możliwe. Z góry serdecznie dziękujemy.

    Pozdrawiamy wszystkich forumowiczów
    Aga i Przemek

  3. #103

    Domyślnie

    Witajcie w gronie "Borowików", my w ramach adaptacji obniżyliśmy zarówno dół (co było możliwe gdyż zrezygnowaliśmy z rolet), jak i odrobinę górę. Niestety jesteśmy na etapie fundamentów czyli tzw. stanu zero, więc nie możemy się wypowiedzieć w kwestii ostatecznego wyglądu, nie wydaje nam się jednak, aby wpłynęło to w sposób znaczący na wygląd budynku. Pozdrawiamy!

  4. #104
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krztrz

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Otwock
    Kod pocztowy
    05-400
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał aga&przemek Zobacz post
    Witam wszystkich miłośników Willi na Borowej, do których my z mężem od zeszłego tygodnia również się zaliczamy. Nie ukrywam, że zadecydowało o tym zdjęcie umieszczone przez Jarka, którego domek mój mąż już zdążył dzisiaj obejrzeć z daleka na żywo i przekonał się, że jest śliczy i idealny dla nas (ja może zerknę na niego w weekend jeśli się uda). Jesteśmy na etapie szukania projektu domu, który spełniałby nasze wymagania. Działkę już mamy, niektóre formalności do złożenia wniosku o warunki zabudowy również załatwiliśmy, a na pozostałe czekamy. O domu marzymy od dawna, ale dopiero po zakupie działki na Bukowcu w łódzkim w zeszłym roku zaczęliśmy dosyć intensywnie szukać projektu domu. Obejrzałam już chyba tysiące projektów i do zeszłego tygodnia faworytem był Opal, ale Willa na Borowej go przebiła Główny problem to fakt, że gmina Brójce nie za bardzo chce dawać pozwolenie na budowę domów piętrowych z kalenicą powyżej 9m, ale nie poddamy się, bo również nie lubimy skosów. Mam pytanie zatem do Was czy ktos obniżał kalenicę w ramach adaptacji projektu i jeśli tak to jak to wpłynęło na wygląd budynku, bo z tego co widzieliśmy w projekcie to pomieszczenia są dosyć wysokie, więc nie powinno to być dużym problemem. Kąt nachylenia dachu z tego co się dowiedzieliśmy w gminie powinien być w w granicach 20-45%, więc w Willi na Borowej ten warunek jest spełniony.
    Jarku,
    ponieważ budować będziemy się w tym samym województwie co Ty będę wdzięczna za przesłanie na priva szacunkowych kosztów budowy i kilku zdjęć z wnętrza budynku jeżeli oczywiście będzie to możliwe. Z góry serdecznie dziękujemy.

    Pozdrawiamy wszystkich forumowiczów
    Aga i Przemek
    Hejka,
    moja rada, nie składajcie wniosku o decyzję o war. zabudowy przed wyborem projektu, gdyż może się okazać że trzeba będzie wystąpić o nią jeszcze raz lub ją zmieniać. Ogólnie procedura długotrwała.
    Co do Gminy Brójce. Co to znaczy dom piętrowy? Czy dom ze skosami nim jest czy nie??? Tutaj chyba spotkaliście się z bezdusznym lub niekompetentnym urzędnikiem w Gminie, raczej to drugie. W takiej sytuacji ja udaje większego głupka, najczęściej zadaje pytania które mogą naprowadzić urzędnika na waściwe rozwiązanie sprawy, broń Boże być mądrzejszym lecz uśmiech wskazany . Do metirum. Wydaje mi się że w decyzji o war. zabudowy UG wskazuje ilość kondygnacji, nie pięter. Co to jest kondygnacja mamy napisane w właściwym Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury Dz.U.04.109.1156. Myślę, że warto pokusić się na stwierdzenie że tzw. dom ze skosami czyli dom z poddaszem użytkowym (ukochany przez Gminę Brójce ) ma taką samą ilosć kondygnacji co dom Willa na Borowej.

    Wysokość budynku oraz inne parametry a decyzja o war. zabudowy.
    Podstawą do wydania dec. o war. zabudowy jest przeprowadzenie analizy funkcji oraz cech zabudowy i zagospodarowania terenu. Jest ona załącznikiem do decyzji o war. zabudowy. Pytanie jest zasadnicze. Czy w okolicy Waszej działki znajdują się domy o wys. pow. 9m? Jeśli są, to jest to podstawowy argument ża tym by UG wydał decyzję dla budynku o wys. 9,88 (WNB ma 9,88m). Ta analiza wlaśnie ma stwierdzić że podobne domy do Waszego wymarzonego już są w okolicy i będzie on pasował do otoczenia. Jeśli nie ma takich domów to przynajmniej bym wydębił 9,5m i próbował zmienić projekt tak żeby spełniał ten warunek. Czy da się obniżyć budynek odpowie Wam potencjalny architekt adoptujący projekt lub po prostu MG Projekt. Jeli wydadzą Wam dec. o war. zab. na 9,5m to wydaje mi się że po rezygnacji z jednego stopnia podmurówki oraz obniżenia parteru powinno być ok.
    Jest jeszcze jeden parametr w warunkach zabudowy który powinien być spełniony. Chodzi o wysokość górnej krawędzi elewacji frontowej, jej gzymsu, attyki. W projekcie WNB powinien być do 6,5m.

    Pozdrawiam i życzę powodzenia

    PS. uzyskanie wymarzonego papierka pt. Decyzja o pozwoleniu na budowę to jedno, a majster i kierownik budowy to drugie. Chodzi mi o to że nikt po wybudowaniu nie będzie wam mierzył wysokości domu co do milimetra.

  5. #105
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krztrz

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Otwock
    Kod pocztowy
    05-400
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał impressa Zobacz post
    Dzięki - czyli kąt dachu nad garażem też 30* i dlatego lekko mniejsze okienko w sypialni na piętrze? Staram się zwizualizować co będzie jeśli poszerzę garaż o te 20cm.
    Cześć Impressa,

    trudno będzie poszerzyć garaż w stronę drzwi wejściowych więc trzeba to zrobić w przeciwną stronę. Skutkować to będzie modyfikacją w projekcie fundamentów, przesunie się krawędź kalenicy dachu garażu o 20 cm. i będziesz mieć dom szerszy o 20 cm. Przy zachowaniu tego samego kąta dachu żeby nie zmniejszać okna w sypialni na górze (tego nad garażem) trzeba będzie trochę obniżyć wysokość garażu. Fachowo wypowie się architekt adoptujący.

    Pozdro.

  6. #106

    Domyślnie

    Cytat Napisał krztrz Zobacz post
    Cześć Impressa,

    trudno będzie poszerzyć garaż w stronę drzwi wejściowych więc trzeba to zrobić w przeciwną stronę. Skutkować to będzie modyfikacją w projekcie fundamentów, przesunie się krawędź kalenicy dachu garażu o 20 cm. i będziesz mieć dom szerszy o 20 cm. Przy zachowaniu tego samego kąta dachu żeby nie zmniejszać okna w sypialni na górze (tego nad garażem) trzeba będzie trochę obniżyć wysokość garażu. Fachowo wypowie się architekt adoptujący.

    Pozdro.
    Dzięki - właśnie to rysujemy i faktycznie chyba skończy się na obniżeniu garażu żeby uratować okienko. Na razie architekt twierdzi że obędzie się bez poważnych zmian konstrukcyjnych ponieważ nie ma zmian w kluczowych parametrach fundamentów... Ergo- tańsza adaptacja

  7. #107
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aga&tomcio

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    parczew
    Kod pocztowy
    21-200
    Posty
    14

    Domyślnie

    witam serdecznie,

    jesteśmy na etapie pierwszego piętra już ze stropem zalanym kilka dni przed świętami cóż pogoda sprzyjała. Za kilka dni ciąg dalszy, ekipa budowlana jest bardzo chętna do współpracy

    Co do kosztów to uzależnione jest to od regionu, u nas w lubelskim to będzie ok 180tyś stan surowy otwarty, byłoby taniej ale podnosiliśmy dom o ok. 1m bloczkiem, ze względu na to, iż mamy niską działkę,ale przynajmniej szeroką 32m. Koszt robocizny za wybudowanie to 38tyś., to chyba nie jest wygórowana cena.

    Myślę, że całość to ok. 500tyś.
    Duże oszczędności powstały z tego względu, że na cały dom mamy swoje drzewo ( deski,krokwie,stemple, podłogi itp.),zrezygnowaliśmy też z kominka. Ale to i tak początek góry lodowej, sama brama garażowa to ok. 7tyś. bez automatyki.

    Wkrótce umieszczę kilka zdjęć, choć aktualnie nie ma co oglądać;(

  8. #108
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kuba1979

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Kielce
    Posty
    3

    Domyślnie

    sami borowicy widze to cieszy ze czlowiek sam nie buduje takiego domi i bedzia mial sie do kogo zwrocic w razie ewentualnych zapytan z niecierliwoscia czekam na kazde zdjecie, kazdy wpis i wszystkie rady, sugestie, zmiany. Czlowiek od razu uklada to sobie wszystko w glowie i patrzy na projekt na komputerze.

  9. #109
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    twardy88

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Wyszków
    Kod pocztowy
    07-200
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam
    ja także stałem się szczęśliwym nabywcą projektu WNB i trochę bardziej zaingerowałem w projekt.
    Dołożyłem piwnicę, w garażu zrobiłem schody także garaż trochę się powiększył i zamiast kotłowni na parterze będzie pralnia/suszarnia, kotłownia znajdzie się w piwnicy, dom będzie ogrzewany gazem ziemnym także będzie to niewielkie pomieszczenie a reszta zostanie do zagospodarowania.
    po za tym rozkład pomieszczeń zostaje taki jak jest

    pozdrawiam Borowików

  10. #110

    Domyślnie

    Pytanko o rekuperację do tych co instalowali...
    Jakie i gdzie? Centrala i przewody oczywiście, czyli to co hałasuje i widać..
    Ostatnio edytowane przez impressa ; 06-04-2012 o 10:54

  11. #111

    Domyślnie

    Witajcie,
    Też chcemy budowac w/g tego projektu. Chcemy powiększyc mały pokój na piętrze. Czy ktoś z Was też to robił i w jaki sposób?

    Pozdrawiam

  12. #112

    Domyślnie

    cześć boby,
    my na etapie dostosowania projektu powiększyliśmy ten pokój, poprostu przesunęliśmy ściany w obu kierunkach i żeby nie był to pokój ciemny również przesunęliśmy okno, tak że na tej ścianie "za drzwiami" od tego pokoju mamy wnękę 60 cm.
    Pozdrawiam

  13. #113

    Domyślnie

    Cytat Napisał impressa Zobacz post
    Pytanko o rekuperację do tych co instalowali...
    Jakie i gdzie? Centrala i przewody oczywiście, czyli to co hałasuje i widać..
    Właśnie w sobote montowałem gruntowy wymiennik ciepła pod garażem (duże oszczędności z tego tytułu). Nowoczesna centrala docelowo będzie na ścianie garażu (nie hałasuje). Jeśli kogoś będzie interesować adres firmy to podam na priv.

    Poniższe zdjęcia wszystko wyjaśnią.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SNV30667.JPG
Wyświetleń:	244
Rozmiar:	89,6 KB
ID:	126941   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SNV30658.JPG
Wyświetleń:	219
Rozmiar:	88,2 KB
ID:	126942   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SNV30656.jpg
Wyświetleń:	204
Rozmiar:	84,8 KB
ID:	126943   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SNV30652.JPG
Wyświetleń:	224
Rozmiar:	66,2 KB
ID:	126944   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SNV30654.jpg
Wyświetleń:	201
Rozmiar:	77,5 KB
ID:	126945  

    Ostatnio edytowane przez awca ; 23-07-2012 o 19:09 Powód: zdjecia

  14. #114

    Domyślnie

    Pytanie do Jarka, oraz innych którzy mają jakieś doświadczenie w tej kwestii.
    Jak Ci sie sprawdziła pompa ciepła i ogrzewanie podłogowe ostatniej zimy?
    Czy miałeś dodatkowe źródło ogrzewania? Jak ogrzewasz CWU? Czy masz zainstalowane solary?
    Ja zastanawiam się nad zestawem pompa+solar + kominek z płaszczem.

    Pozdrawiam
    Boby

  15. #115
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gremcia

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    7

    Domyślnie

    Nasz dom na dzień dzisiejszy. Jeśli chodzi o zaawansowanie prac: zakończone lanie posadzek.

    Jeśli ktoś byłby w okolicy Poznania i chciałby zobaczyć dom to zapraszamy
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1338575455_c6b15059774033395523245ce03f22eb.jpg
Wyświetleń:	658
Rozmiar:	98,4 KB
ID:	118643   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1338575794_f6bbeec4043b99cea6e311d2e8eefe35.jpg
Wyświetleń:	703
Rozmiar:	90,1 KB
ID:	118652  
    Ostatnio edytowane przez gremcia ; 01-06-2012 o 19:37

  16. #116

    Domyślnie

    Gremcia, chyba wszyscy są zajęci budową bo nikt do tej pory nie zareagował na Twoje zdjęcia . Chyba szykuje się bardzo ładna elewacja gratuluje doboru koloru cegły . Pokaż elewacje ze wszystkich stron po zakończeniu. Trzymam kciuki za pomyślny finał. Pozdrawiam wszystkich borowików.
    Ostatnio edytowane przez awca ; 07-06-2012 o 11:01

  17. #117

    Domyślnie

    Faktycznie kolor cegły do pogratulowania. Czekam na wiecej zdjęc, jestem ciekaw efektu końcowego!

  18. #118

    Domyślnie

    No no no nie powiem robi wrażenie! ladny dom i fajne rozmieszczenie pomieszczeń.

  19. #119
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krztrz

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Otwock
    Kod pocztowy
    05-400
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał gremcia Zobacz post
    Nasz dom na dzień dzisiejszy. Jeśli chodzi o zaawansowanie prac: zakończone lanie posadzek.

    Jeśli ktoś byłby w okolicy Poznania i chciałby zobaczyć dom to zapraszamy
    czy mi się wydaje Gremcia, czy nie zrobiliście cegły klinkierowej połówkowej z przodu?

  20. #120
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gremcia

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    7

    Domyślnie

    Hmm.. Krztrz możesz rozszerzyć o co chodzi z tą cegłą połówkową, bo jakoś nie mogę sobie tego uzmysłowić?

Strona 6 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony