dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 139
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cyprinus

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Skąd
    Bory Dolnośląskie
    Posty
    662

    Domyślnie Żywienie psów granulatem - szkodliwe ?

    Ostatnio usłyszałem od weterynarza opinię, że karmienie psów wyłącznie granulatem powoduje uszkadzanie wątroby i w konsekwencji szybszą śmierć.Nie znam uzasadnienia i zastanawiam się, czy to prawda.

  2. #2

    Domyślnie

    To zależy jakiej firmy. Niestety im lepsza karma tym droższa. Mój pies nie tolerował podigee ani chappie. Dostawał od nich uczulenia. Drugi za to wcina aż mu sie uszy trzęsą.

  3. #3

    Domyślnie

    A moja sunia od kilku dni nie chce jeść Eukanuby, którą jakoś tam tolerowała. Najchętniej wsuwa surowe mięcho (z wyjątkiem wątróbki). I słone orzeszki....

  4. #4

    Domyślnie

    Generalnie suchą karmę dostaja tylko awaryjnie kiedy nie chce mi się gotowac. Z regoły robie im zupke z płuc, głowizny, serc, watroby i makaronu albo kaszy.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cyprinus

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Skąd
    Bory Dolnośląskie
    Posty
    662

    Domyślnie

    Chodzi mi nie o uczulenia, tylko czy długotrwałe stosowanie granulatu jako podstawowego względnie jedynego pokarmu powoduje uszkodzenia narządów wewnętrznych ( wątroby ).
    Pozdrawiam.

  6. #6

    Domyślnie

    Żaden autorytet na świecie nie przekona mnie,że sucha karma jest zdrowa.Z pewnością te bardziej luksusowe,prawidłowo zbilansowane,dostarczają psu odpowiednie dawki białka,tłuszczu i witamin,ale to nie to samo co normalne,gotowane jedzenie,uzupełniane w miarę potrzeby witaminami i mikroelementami.
    Pies powinien jeść prawie wszystko to, co jedzą ludzie-bez soli i przypraw.
    Nie wolno psu dawać gotowanych ziemniaków,grochu,kukurydzy,gotowanej kapusty,słodyczy, smażonych potraw i jeszcze kilku innych produktów,np wieprzowiny.
    Od kilku lat weterynarze-dietetycy, nie zalecają podawania kasz jako wypełniacza,tylko ryż i makarony.
    Podroby są bardzo niezdrowe-dla ludzi również,ze względu na zawartość
    choresterolu i toksyn,które głównie gromadzą się w wątrobie i nerkach.
    Moja suka je wszystkie surówki,które my jemy-przed posoleniem odkładam dla niej porcję,uwielbia surową marchewkę,wszystkie owoce.
    Właściwie to jest wszystkożerna.
    Namawiam Was-zrezygnujcie z suchej karmy,którą można podawać tylko
    w wyjątkowych sytuacjach-zakładam,że kochacie swoje pieski.
    Acha i uważajcie na tłuszcze zwierzęce,które należy wykroić z mięsa i wyrzucić,a do jedzenia dolewać olej jadalny.

  7. #7

    Domyślnie

    Cyprinus spójż na skład tekiej karmy. Z regóły zawartość mięsa nie przekracza tam 5%. Reszta to wypełniacze, popioły, mączki kostne i cholera wie co. Zasada jest taka, że im bardzie dany produkt jest przetworzony tym trudniej organizm go przyswaja. Poza tym suche karmy zawieraja konserwanty albo duze ilośći soli, które też nie sa zdrowe. Najlepiej wejdż na listę dyskusyjna dot psów i tam poszukaj w archiwum. Ja osobiście daję psom suchą karmę jedynie w wyjątkowych przypadkach.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mag

    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    190

    Domyślnie

    Kurczaki: sa hodowane na suchej karmie (granulacie), podawany jest im estrogen i antybiotyki. Kurczaki karmione zwykla pasza nie maja piersi po 0.5kg i nikt ich nie kupuje.
    Pieczywo, ciasta itd: sproszkowane jaja, sproszkowane mleko, ulepszacze, spulchniacze, konserwanty itd.
    Warzywa, owoce: poprawione genetycznie, pedzone na nawozach sztucznych. Nikt przy zdrowych zmyslach nie uwierzy chyba, ze pomidory same z siebie nie obtlukuja sie podczas transportu a marchewki osiagaja takie rozmiary.
    Mieso: pochodzi od zwierzat karmionych maczka kostna i pasza uprawiana na nawozach sztucznych.
    Tunczyk: jego mieso nie ma takiej pieknej barwy z powodu zjadanych przez niego marchewek.
    Jajka: sliczne, zolciutkie zoltka. Barwnik

    Zdrowa zywnosc jest zywnoscia z wlasnego ogrodka i wlasnej obory.
    Karmy dla psow i kotow dziela sie na tak zwane zwykle i super premium. O karmach zwyklych nie bede sie wypowiadac, karmy super premium zawieraja skladniki dopuszczone do zywienia ludzi. Sa to np. skladniki obecne w odzywkach dla niemowlat.
    Normy nie sa wziete "z kosmosu" tylko ulozone przez dietetykow, dopasowane do rasy, wielkosci psa, wieku, stanu zdrowia a ostatnio nawet do tego czy jest tzw. ciezkiej kosci czy tez nie.
    Jesli chodzi o sklad, to wystarczy przestudiowac informacje na opakowaniu i starannie przeliczyc podane wielkosci.
    Napewno zdecydowanie zdrowiej jest karmic psa dobrej jakosci karma niz resztkami z obiadu.

  9. #9

    Domyślnie

    Mag,oczywiście,że pies nie powinien zjadać resztek obiadów,które je człowiek,co nie znaczy,że tak jak napisałam musi jeść suszoną karmę,nawet jeśli jest tak luksusowa jak piszesz.
    Podstwą pożywienia dla psa,który jest prawidłowo karmiony, jest chuda wołowina na zmianę z drobiem i cielęcina z kością,ryż makaron i koniecznie warzywa,gotowane i surowe.Podawanie psu urozmaiconego jedzenia-nabiału w postaci białego sera,jajek,a nawet jogurtu,wspomaga prawidłowy rozwój kości i zębów.Przecież ludzie też jedzą te produkty.
    Resztkami z obiadu,to chyba tylko karmione są wiejskie psy-nie wyobrażam sobie żeby cywilizowany człowiek ,karmił swojego psa resztkami.
    Ale karmić psa suchym granulatem nie będę,tak jak nie karmiłam swojego dziecka gotowymi papkami ze słoiczków.
    Gdybyś mogła zdradzić tajemnicę-jak farbuje się żółtka jajek?
    Zawsze myślałam,że ich bardziej intensywny, żółty kolor,zależy od rodzaju karmy dla kur-podobno kukurydza wpływa na tę intensywną żółć.
    Faktem jest,że żywność naszprycowana jest
    chemią i nie mamy na to wpływu.

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cyprinus

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Skąd
    Bory Dolnośląskie
    Posty
    662

    Domyślnie

    No właśnie. Wiem, że zjadamy mnóstwo różnego świństwa, niemniej jednak nie będę hodował ekologicznej marchwi na oborniku i wypiekał samodzielnie chleba.

  11. #11

    Domyślnie

    Sucha karma dla psa to tak jak zupki w proszku dla nas, gorące kubki i sproszkowane sosy. Spróbuj żywić się tym systematycznie, a odpowiedź przyjdzie sama ...od strony żołądka,watroby,nerek (oby NIE!!)

    Jest pewnie dużo racji w wypowiedzi mag, bo na codzień zajadamy świeżą, apetyczną chemię.
    Ale o tym wszystkim nie chcemy wiedzieć,bo nie mamy rozwiązania...C`est la vie.

    pozdrawiam
    cele budzą szacunek

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mag

    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    190

    Domyślnie

    Skorpionka
    zolty kolor zoltek nadaje barwnik dodany do granulatu, ktorym zywi sie kury.

    All
    moj pies je sucha karme wysokiej jakosci, ktora podlewam mu a to oliwa z oliwek, a to jogurtem naturalnym, czasem swieze jajko, na wiosne troche ziol z doniczki. Mniej wiecej raz w tygodniu dostaje kawal miesa, taki ok 1 kg.
    Dwa dni temu bylismy na zabiegu u weterynarza( na moje zyczenie). Nie mozna bylo psa wprawic w stan narkozy. Zabieg rozpoczal sie dwie godziny pozniej, bo po zastrzykach pies wstawal i wychodzil z gabinetu. W koncu padl. Weterynarz z pomocnikiem stwierdzili, ze jest zdrowy i silny jak byk i w niesamowitej kondycji. Ma 5 lat, bedzie zyl jakies 10-12 bo tyle zyje ta rasa, ale w polowie swojego zycia jest w rewelacyjnym zdrowiu, tryska energia. Zyczylabym takiego zdrowia sobie, kiedy bede po 40stce.

  13. #13
    Guest

    Domyślnie

    Czytam Wasze wypowiedzi i dochodze do wniosku, że chyba spożywacie gorsze pożywienie niż Was pies, skoro nie może zjadać (dodatkowo) resztek ze stołu właściciela. Myślę że taki dobry sosik z mięskiem i z kaszką lub ryżem , albo makaronik z rosołkiem żadmemu psu nie zaszkodzi. Według mnie należy zachować umiar i w suchej karmie i w normalnym jedzeniu. Mój pies najlepiej lubi chleb z czymkolwiek nawet suchy. Aga

  14. #14

    Domyślnie

    Ago,nie nadawaj resztkom z pańskiego stołu, znaczenia, jakie miało Twoje przypuszczenie- tak zle się odżywiamy,że aż psy nie mogą zjadać tego,co my zostawiamy na talerzu. Przecież wiesz,że psy nie mogą jeść solonych potraw,ani ostrych przypraw,a zazwyczaj sosik bywa przyprawiony czymś pikantnym.Ja wiem,że psy uwielbiają to, co my jemy,ale dogadzając w ten sposób psu, możemy spowodować jego zdrowotne niedomagania.
    Mam po dziurki w nosie ciągłego gotowania dla swojej suki,pilnowania diety,witamin itp,ale czuję się odpowiedzialna za jej zdrowie i muszę przestrzegać wszystkich zaleceń psiego dietetyka.
    Pozdrawiam
    skorpionka

  15. #15

    Domyślnie

    Mój pies suchej karmy nie może jeśc, bo zaraz są problemy z brzuszkiem. Boli, biegunka itp. Jedyna jaką toleruje od czasu do czasu, w niewielkich ilosciach i to zmieszaną z ryżem to Eukanuba Intestinale. Specjalna dla psów o delikatnych żołądkach. Gotujemy.

  16. #16

    Domyślnie

    Swojego psa kupilam z hodowli gdzie praktykowali Eukanube, i faktycznie przez pierwsze miesiace moja psina dostawala regularne posilki oparte na tej karmie (ewentualnie Bosch'u), ale po rozmowach z weterynarzem i ksiazce (pozniej postaram sie znalezc tytul) postawilam na zwykle jedzenie. Moj pies majac do wyboru karme i zwykle jedzenie, zawsze wybieral to bardziej naturalnie. Teraz posilki skladaja sie z makaronu (rozgotowanego), miesa i marchewki lub innego warzywa sezonowego, plus witaminy w proszku do posypania. Jasne, ze musze poswiecic troche czasu na ugotowanie tego wszystkiego, ale przeciez kocham moje psy! A gotuje raz na dwa dni.
    A i jeszcze jedno - podobno nie powinno sie podawac surowych jajek!!!

  17. #17

    Domyślnie

    O ile sie nie myle to ta ksiazka jest: "Madrzejsze niz myslisz -rewolucyjne metody wychowania poslusznego psa" autorstwa - Paul'a Loeb & Suzanne Hlavacek, polecam

  18. #18

    Domyślnie

    ,

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał skorpionka
    ,Namawiam Was-zrezygnujcie z suchej karmy,którą można podawać tylko
    w wyjątkowych sytuacjach-zakładam,że kochacie swoje pieski.
    Acha i uważajcie na tłuszcze zwierzęce,które należy wykroić z mięsa i wyrzucić,a do jedzenia dolewać olej jadalny.

    Skorpionka, czyżbys była zwolenniczka BARF-a?
    pozdrawiam
    Mwanamke

  20. #20

    Domyślnie

    Moj pies dostaje prawie wylacznie sucha karme (wcześniej Eukanuba i Royal Canin teraz Hills). Czasami okazjonalnie dostaje prege wolowa i ser bialy. Kot dostaje wylacznie suche, tych marek co pies. Jak do tej pory nie miałam ani z jednym ani z drugim zadnych klopotow. Decyzje o rodzaju zywienie podjelam po konsultacjach z weterynarzem i hodowcami. Wiekszosc twierdzi, ze nie ma nic zlego w zywieniu naturalnym o ile jest ono wlasciwie zbilansowane, a to nie jest takie proste jak sie wydaje. W zwiazku z tym mi zdecydowanie polecono dobre karmy jako w efekcie bezpieczniejsza opcje.
    pozdrawiam
    Iwona

Strona 1 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony