dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 13
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 254
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    mp_krk

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    539
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    do rozdzielenia sygnału internetowego router czy switch?

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Cytat Napisał mp_krk Zobacz post
    zerknąłem jeszcze na poniższy schemat:



    generalnie chcę zrobić coś podobnego, tyle że bez anten naziemnych, może kamera...

    na schemacie Dipola jest info o 2talerzach, 2 konwerterach quattro i 8 x koncentryk do multiswitcha

    * czy w moim przypadku jest to konieczne czy wystarczy 1xtalerz, 1xquattro, 4xkoncentryk żel. do multiswitcha? bo u nich chyba mowa o 8 odbiornikach tv
    * czy od multiswitcha do gniazdek w pokojach prowadzić 1xprzewód czy 2xprzewód (na pokój)

    witu102,
    a po co skrętka w tym przypadku, możesz rozjaśnić?
    Na stronie Dipola są dwa talerze, celem odbioru sygnału z dwóch niezależnych satelitów. W przypadku odbioru z jednej satelity Np Cyfry+ wystarczy jeden talerz, 1 konwerter quatro, 4 koncentryki żelowane do multiswitcha.
    Do każdego pokoju wystarczy po jednym koncentryku z zastrzeżeniem, że w przypadku tunera z twardym dyskiem, (PVR) potrzebne są dwa, aby niezależnie nagrywać oglądając dowolny program i VOD ładuje się szybciej.
    Jeżeli dom jest duży to lepiej zastosować spliter przewodowy i przy każdym gnieździe wyprowadzić skrętkę UTP, którą będą przesyłane uprawnienia z karty głównej na abonenckie. Można zastosować niedrogie gniazda zaspolone 4w1 (SAT, TV, LAN, TEL)
    Jeżeli chodzi o router, czy switch, to zależy od dostępy do netu w przypadku modemy ADSL, (Neostrada, Netia czy inne BSA) z jednym wyjściem potrzebny będzie switch, a w przypadku tego samego ADSL z kilkoma portami to już niekoniecznie, chyba, że gniazd będzie za mało.
    Router raczej jest niepotrzebny.
    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

  3. #23
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    mp_krk

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    539
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał rusek007 Zobacz post
    Na stronie Dipola są dwa talerze, celem odbioru sygnału z dwóch niezależnych satelitów. W przypadku odbioru z jednej satelity Np Cyfry+ wystarczy jeden talerz, 1 konwerter quatro, 4 koncentryki żelowane do multiswitcha.
    Do każdego pokoju wystarczy po jednym koncentryku z zastrzeżeniem, że w przypadku tunera z twardym dyskiem, (PVR) potrzebne są dwa, aby niezależnie nagrywać oglądając dowolny program i VOD ładuje się szybciej.
    Jeżeli dom jest duży to lepiej zastosować spliter przewodowy i przy każdym gnieździe wyprowadzić skrętkę UTP, którą będą przesyłane uprawnienia z karty głównej na abonenckie. Można zastosować niedrogie gniazda zaspolone 4w1 (SAT, TV, LAN, TEL)
    Jeżeli chodzi o router, czy switch, to zależy od dostępy do netu w przypadku modemy ADSL, (Neostrada, Netia czy inne BSA) z jednym wyjściem potrzebny będzie switch, a w przypadku tego samego ADSL z kilkoma portami to już niekoniecznie, chyba, że gniazd będzie za mało.
    Router raczej jest niepotrzebny.
    Dzięki wielkie!

    Czyli dla pewności mogę puścić sobie 2xkoncentryk do sypialni i salonu, do reszty 1x

    Spliter - teraz już rozumiem, myślałem że przewodowy spliter z dekoderem też łączy się koncentrykiem a nie skrętką

    A jakie gniazdo zastosować by obsłużyć poniższe:
    2x koncentryk do dekodera (od multiwsitcha)
    1x skrętka do dekodera (od centrali spliter)
    1x skrętka na sieć LAN (od switcha)

    Czy podoprowadzenie od przyłącza TP w domu do switcha też pociągnąć skrętką, podobnie jak od anteny internetu bezprzewodowego?

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Wszystko ok, ale:

    - do rozdzielenia sygnału internetowego oczywiście switch. W tanich, domowych wykonaniach switche są bardzo często sprzężone w jedno urządzenie wraz routerem i access pointem do wifi, więc tu już od ciebie zależy co tam dasz tak naprawdę, ale jeśli pytasz o sam rozdział, to potrzebujesz switcha.
    - jeśli internet będziesz miał radiowy, to na dachu będzie pewnie antena, gdzieś na poddaszu AP, a z niego sobie wejdziesz przewodem do tego switcha w garderobie. Jeśli dostawcą natomiast ma być tepsa (bądź inny dostawca usług typu ADSL, nie musi to być tepsa, ale generalnie chodzi mi o miedzianą linię wchodzącą do domu), doprowadź tą linię zwykłym przewodem telefonicznym wprost do garderoby, a dopiero stamtąd w inne miejsca, gdzie ewentualnie miałby się znaleźć telefon stacjonarny (jeśli takowy planujesz oczywiście, większość nowych osób obecnie dochodzi do słusznego wniosku, że nie ma to sensu i biorą w tepsie linię tylko do internetu).
    - tak, jak ktoś pisze, do każdego gniazdka TV doprowadź i skrętkę ethernet, a może nawet po dwie, jeśli chcesz zaszaleć, skrętka jest tania. Teraz się przyda do splittera, a za moment (albo i już, jeśli masz stosowny sprzęt) do przesyłania sygnału IPTV.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Kiedyś stworzyłem taki schemacik.
    Gniazdo jest 5w1, koszt to ok 25PLN szt.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sat2.jpg
Wyświetleń:	924
Rozmiar:	82,5 KB
ID:	42217  
    Ostatnio edytowane przez rusek007 ; 08-02-2011 o 13:12
    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

  6. #26
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    mp_krk

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    539
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Jarek P., rusek007,

    dzieki za porady.

    1. Odnosnie int.bezprzew.....czyli tać tak:

    * antena (pewnie gdzies w ściane szczytowej bo u sasiadow tak wystarcza)
    * od niej połączenie do AP z WiFi na poddaszu (i tu kwestia bezprzewodowego dostępu się zamyka)
    * od AP do switcha w garderobie, a z tego z kolei do gniazek w pokojach

    Wszystko skrętką?

    2. Odnośnie ADSL:

    * od miejsca wprowadzenia do budynku przez tpsa (swoja drogą, działka obok stoi słup telefoniczny, przyłącz do domu zrobią mi kablem w ziemi czy napowietrznie? gdzie zakładać początek takiej lini?) do garderoby
    * w garderobie podbinam do switcha??? i z niego już pójdzie kablami z pkt. 1 a dodatkowo tylko muszę poprowadzić linię do podpięcia telefonu?

    Wszystko w tym przypadku (wejście-switch, switch-telefon) YTKSY?

    Kabel do telefonu stacjonarnego rozprowadzę, choć telefonu pewnie nei będzie. Ale dla świetego spokoju...

    Jarek,

    czyli w Twojej opini polecasz do każdego z pokoi pociągnąć 2xkoncentryk do dekodera, 1xskrętka jako LAN, 1xskrętka do splitera, 1x skrętka do IPTV?

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    [QUOTE=mp_krk;4560981]

    2. Odnośnie ADSL:

    * od miejsca wprowadzenia do budynku przez tpsa (swoja drogą, działka obok stoi słup telefoniczny, przyłącz do domu zrobią mi kablem w ziemi czy napowietrznie? gdzie zakładać początek takiej lini?) do garderoby
    * w garderobie podbinam do switcha??? i z niego już pójdzie kablami z pkt. 1 a dodatkowo tylko muszę poprowadzić linię do podpięcia telefonu?

    Wszystko w tym przypadku (wejście-switch, switch-telefon) YTKSY?

    Kabel do telefonu stacjonarnego rozprowadzę, choć telefonu pewnie nei będzie. Ale dla świetego spokoju...

    [QUOTE]
    Moja propozycja, to TPSA wprowadza kabelek żelowy do wiatrołapu, tam jest puszka (aby swobodnie dokonać ewentualnego pomiaru lini w przypadku usterki a monterzy TPSA z butami nie włazili na górę) od tej puszki poprowadź skretkę do szafki w garderobie, gdzie bedzie modem ADSL.
    Jako praktyk sieci i dostepów uważam, że należy darować sobie internet bezprzewodowy (dotyczy to również sieci komórkowych), najpewniejszy jest ADSL itp. Co prawda może być trochę drożej, bo dochodzi haracz dla TPSA w postaci opłaty utrzymaniowej lini, ale jakość i bezpieczeństwo sa bezcenne
    Ostatnio edytowane przez rusek007 ; 08-02-2011 o 14:35
    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Cytat Napisał mp_krk Zobacz post

    2. Odnośnie ADSL:

    * od miejsca wprowadzenia do budynku przez tpsa (swoja drogą, działka obok stoi słup telefoniczny, przyłącz do domu zrobią mi kablem w ziemi czy napowietrznie? gdzie zakładać początek takiej lini?) do garderoby
    * w garderobie podbinam do switcha??? i z niego już pójdzie kablami z pkt. 1 a dodatkowo tylko muszę poprowadzić linię do podpięcia telefonu?

    Wszystko w tym przypadku (wejście-switch, switch-telefon) YTKSY?

    Kabel do telefonu stacjonarnego rozprowadzę, choć telefonu pewnie nei będzie. Ale dla świetego spokoju...
    Moja propozycja, to TPSA wprowadza kabelek żelowy do wiatrołapu, tam jest puszka (aby swobodnie dokonać ewentualnego pomiaru lini w przypadku usterki a monterzy TPSA z butami nie włazili na górę) od tej puszki poprowadź skretkę do szafki w garderobie, gdzie bedzie modem ADSL.
    Jako praktyk sieci i dostepów uważam, że należy darować sobie internet bezprzewodowy (dotyczy to również sieci komórkowych), najpewniejszy jest ADSL itp. Co prawda może być trochę drożej, bo dochodzi haracz dla TPSA w postaci opłaty utrzymaniowej lini, ale jakość i bezpieczeństwo sa bezcenne
    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Ad 1) pisząc o internecie radiowym miałem na myśli dostawcę usług, gdybyś np nie chciał/nie mógł założyć neostrady, a lokalny dostawca oferował internet drogą radiową, odbywa się to zwykle za pośrednictwem wywalonej na dach anteny aktywnej (bądź pasywnej plus AP gdzieś pod dachem).
    Ale wifi w domu niezależnie od tego warto mieć i tu faktycznie na ogół wystarczy umieszczony gdzieś centralnie AP, nawet niekoniecznie na ścianie, może w tej garderobie stojąc spokojnie obsłuży cały dom, po prostu sprawdź to, zanim go gdzieś powiesisz na widoku, bo ozdobą jest wątpliwą.
    Problemem może być strop lany, krzyżowo zbrojony, mam taki u siebie i też jestem ciekaw, czy nie będę musiał drugiej anteny na dolną kondygnację przeciągać.

    Ad 2) ja Ciebie proszę, nie przyłącz, a przyłącze, na przyłącz jestem mocno uczulony i ścigam na tym forum, jak tylko widzę
    Tepsa sama z siebie ziemią nie zrobi ci w życiu, zaproponują na 100% przewieszkę z tego słupa wprost do ściany domu. Możesz od siebie wyciągnąć przewód (ziemny, żelowany, koniecznie!!!) ziemią do linii ogrodzenia i potem albo swój słupek do góry wyciągnąć albo się jakoś dogadywać z monterami na nieoficjalny przekop, bo oficjalnie musieliby w ZUD uzgadniać linię ziemną do ciebie, nie pójdą na to na 100%.
    Gdzie? Tak, wprost do tej garderoby. Tam sobie tą linię wetkniesz do modemu, a jak będziesz chciał tel. stacjonarny mieć, dalej założysz filtr (albo wykorzystasz gniazdko wyjściowe modemu, jeśli takie ma) i pociągniesz instalację dalej już do telefonu. .
    Jeśli będziesz miał ADSL, to albo linię telefoniczną wetkniesz do switch-routera z wbudowanym modemem ADSL (tak by chyba było dla Ciebie najprościej, zwłaszcza gdyby ten modem miał od razu wifi i z tej garderoby objął zasięgiem cały dom, jest na to spora szansa w przypadku przeciętnej wielkości domu), a jeśli to miałoby być coś bardziej rozbudowanego, to linia telefoniczna do modemu ADSL, wyjście ethernet z modemu do switcha, a niezależnie do tegoż switcha osobny AP.
    Linię telefoniczną ciągniesz przewodem YTKSY, oczywiście mówię o linii wewnętrznej, bo to, co przychodzi z dworu, zrób na czarnym żelowanym przewodzie, on ma dość skomplikowany symbol, powiedz w hurtowni "żelowany" i będzie wszystko jasne. A wszelkie połączenia już za modemem, czyli modem-switch, switch-AP i tak dalej robisz już skrętką.

    I ostatnie pytanie: co pociągnąć? U siebie ciągnąłem do każdego pokoju "mieszkalnego" 2xkoncentryk i 2xethernet. Wyjątkiem jest salon, gdzie przewiduję możliwość postawienia bardziej rozbudowanego sprzętu, tam mam odpowiednio 4xeth i 4xkoncentr. IPTV to też LAN, więc w razie konieczności rozdzielenia tego (bo np. w pokoju stanie niezależnie komputer i settopbox od IPTV, dołożyć tam zawsze można mały switch. Albo wykorzystać jako switch setopboxa, sporo z nich to potrafi.


    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał rusek007 Zobacz post
    Jako praktyk sieci i dostepów uważam, że należy darować sobie internet bezprzewodowy (dotyczy to również sieci komórkowych), najpewniejszy jest ADSL itp. Co prawda może być trochę drożej, bo dochodzi haracz dla TPSA :P w postaci opłaty utrzymaniowej lini, ale jakość i bezpieczeństwo sa bezcenne:yes:
    Jako praktyk na pewno wiesz, że różnie z tym bywa i nie można generalizować :)
    Lokalna firemka może Ci radiowo dostarczyć świetny, stabilny sygnał radiowy, z szerokim dostępnym pasmem i bez wąskich gardeł po drodze, podczas gdy tepsiana neostrada będzie miała za węzłem skupiającym kilkudziesięciu abonentów (z których każdy ma umowę na kilka megabitów na sekundę), jedną wspólną rurę łączącą ten węzeł z siecią, o przepustowości 6Mbps (nie fantazjuję, znam taki węzeł ze swojej praktyki zawodowej, nie napiszę gdzie tak jest, bo co prawda ja nie pracownik tepsy, ale i tak mi nie wolno, tyle powiem, że pod Warszawą), a może i być odwrotnie: świetna, stabilna neostrada, kontra sygnał radiowy typu "pojawiam się i znikam".


    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Jasne, ze nie można generalizowac, ale Neo, czy BSA , dużo, dużo rzadziej sprawia kłopoty niż WiFi, o komórkowcach nie wspomnę.
    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

  12. #32
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    mp_krk

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    539
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    No nie wiem co mam z tym przyłączem Postaram się nie narażać...

    Czyli z wiatrołapu puszcze ytksy do garderoby do podpięcia do modemu (kwestie połączeń w garderobie pomiędzy modemem a switchem pozostawie na moment konfiguracji bo to i tak natynkowo bedzie)

    W garderobie tez przeznacze miejsce na AP do radiówki...połączenie między anteną a AP jest wykonywane również za pomocą skrętki UTP? Połączenie to może mieć jakieś 5-10m?

    Co do podłączenia ze słupa...w rogu działki bedzie stał słuo ekektryczny więc najwyżej na niego pociągnę linię telefoniczną i sprowadzę w dół do ziemi, a stamtąd już sam przekopię do domu

    Postaram się usiąść wieczorem i rozrysować wszystko by mieć pewność że ok...

    Instalację miał mi położyć elektryk przy okazji prądu ale już zdecydowałem że kable od alarmu położę zapewne sam więc i LAN/TV tez pewnie uda mi się w wolnej chwili pociagnąć Zawsze jakaś oszczędność, może nie czasu ale kasy, no i nowe doświadczenie....

    A co do zasięgu AP..planuję się właśnie wybrać w weekend z jakimś sprzętem na budowe i sprawdzić, bo też mnie lany strop martwi....

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał mp_krk Zobacz post
    Witam, jestem w przede dniu wykonywania instalacji więc mam do Was kilka pytań i prośbę o poradę:

    1/ instalacja internetowa

    - planuję pociągnąć skrętkę UTP kat5 od miejsca planowanego montażu anteny internetu bezprzewodowego do garderoby na poddaszu

    - skrętka pójdzie następnie z garderoby do pokoi na poddaszu (3) i na parterze (2); dodatkowo z garderoby jeden przewód pójdzie do holu na ew. podpięcie AP WiFi

    - w garderobie tej rozmieszcze router (czy switch?) ro rozdzielenia sygnału

    - podłączenie ew. internetu z tpsa - rozumiem że przewód trzeba podciągnąć z miejsca planowanego montażu telefonu (?) również do garderoby? również skrętka czy kabel telefoniczny ytksy?
    tak jak piszesz - proponuję jednak dać po dwa kable utp do każdego pokoju - osobno tv i pc. Kabel dla TPSA może byc również UTP.


    Cytat Napisał mp_krk Zobacz post
    2/ Instalacja tv

    - antena zamontowana na stronie południowej domu; planuję wyposażyć talerz w konwerter quattro i pociągnąć od niej 4x koncentryk do garderoby

    - w garderobie zlokalizować multiswitch: 4 wejścia od anteny; wyjścia następnie koncentrykiem do pokoi na poddaszu (2) i parterze (2)

    - w garderobie zlokalizowany będzie również splitter do rozbicia sygnału C+/CP na owe 4 telewizory; w spliterze karta abonencka; przy tv dekodery z kartami od splitera

    Czy prawidłowo to rozplanowałem? Będzie działać?

    Czy połączenie multiswitcha i splitera w jednym systemie jest prawidłowe?
    do anteny tv-sat to raczej 8 kabli - cztery na hotbirda i 4 na astrę.
    pomyśl tez o jednym koncentryku dla tv naziemnej.
    spliter koło multiswitcha oraz kabli UTP - jak najbardziej poprawne - przydadzą się wtedy dodatkowe kable utp
    do każdego pokoju również po dwa kable koncentryczne - na wypadek jakbyś zaszalał i kupił dekodery dwugłowicowe.
    instalacje elektryczne, tv-sat, internet

  14. #34
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    mp_krk

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    539
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    ardziu,

    tradycyjnej naziemnej tv raczej nie planuje; chyba że masz na myśli coś innego???

    możesz rozjaśnić odnośnie Astry i Hotbirda? Wtedy to chyba trzeba dwa talerze...

  15. #35

    Domyślnie

    Wystarczy jedna antena oraz dwa konwertery proponuje dla lepszego zrozumienia tematu zerknąć sobie na schemat np. tutaj http://www.dipol.com.pl/przyklady_in...m_schematy.htm

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał mp_krk Zobacz post
    W garderobie tez przeznacze miejsce na AP do radiówki...połączenie między anteną a AP jest wykonywane również za pomocą skrętki UTP? Połączenie to może mieć jakieś 5-10m?

    Co do podłączenia ze słupa...w rogu działki bedzie stał słuo ekektryczny więc najwyżej na niego pociągnę linię telefoniczną i sprowadzę w dół do ziemi, a stamtąd już sam przekopię do domu
    Połączenie między anteną a AP najprawdopodobniej nie będzie Ci potrzebne, przeciętne APki kupujesz z anteną przykręcaną wprost do nich i taka powinna ci wystarczyć. Gdyby nie, gdyby przeszkodą okazał się np ten strop, wtedy musisz poszukać dwóch apków, postawić każdy na swoim piętrze i wtedy je podłączasz do switcha krętką, albo drugi sposób to AP z dwoma antenami i wtedy jedną antenę możesz wynieść na drugą kondygnację, potrzebny jest do tego koncentryk ze specjalnymi złączami (nazywają sę SMA), najlepiej kupić gotowy odpowiedniej długości z już zarobionymi złączami, złącza te można instalować samemu, ale jest to dość trudne i nie kupi się ich w sklepie "za rogiem".

    Co do słupa jeszcze - oczywiście możesz tak zrobić na zasadzie dogadania się z panami monterami, ale licz się z tym, że energetyka może mieć zastrzeżenia co do takiej instalacji, w skrajnym przypadku owe zastrzeżenia mogą przybrać postać obcinaków do kabli, którymi panowie energetycy usuną ze słupa "nie swoje" instalacje bez wnikania w to, co to jest i kto to powiesił. No, chyba, że słup jest twój, stoi np. w granicy i stanowi część twojego przyłącza.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  17. #37
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    mp_krk

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    539
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Jarek,

    tak, słup będzie stał na mojej działce natmiast ja go nie stawiam tylko energetyka...

    Co do AP, chodziło mi o połączenie między anteną zewnętrzną do internetu radiowego a AP o tym że w domu nie potrzebuję rozmieszczać dodatkowych anten to wiem...

  18. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Jeśli słup będzie na twojej działce, to nie powinno być problemu (myślę).

    Co do połączenia - jeśli to by było takie rozwiązanie, że AP pod dachem, a antena na dachu, to oczywiście między nimi specjalny koncentryk z SMA na końcach, ale tą instalację powinien zrobić dostawca internetu, z którym podpiszesz umowę, nie ty. Równie często (jeśli nie częściej nawet) stosują oni jednak anteny aktywne, do których na dach trzeba tylko doprowadzić zasilanie, a z anteny wychodzi już przewód typu skrętka wpinany wprost do switcha.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  19. #39

    Domyślnie

    tv naziemna - dzięki temu że teraz wszystko cyfrowe się robi - za pomocą anteny naziemnej będzie można odbierać kilkadziesiąt kanałów - kilka(naście) lat tyle będzie (ale optymista ze mnie ) a jeden dodatkowy kabelek między kominem (ścianą/czymkolwiek gdzie byłaby antena) nie jest znaczącym kosztem.

    Jeśli znajdziesz dostawcę internetu który będzie chciał ci dawać internet za pomocą zestawu typu zewnętrzna antena i AP w domu.. to raczej szukaj innego dostawcy.
    instalacje elektryczne, tv-sat, internet

  20. #40
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    mp_krk

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    539
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał ardziu Zobacz post

    Jeśli znajdziesz dostawcę internetu który będzie chciał ci dawać internet za pomocą zestawu typu zewnętrzna antena i AP w domu.. to raczej szukaj innego dostawcy.
    Możesz rozwinąć ostatnią myśl? O ile się nie mylę to tak chyba działa internet radiowy?

    Co do Tv naziemnej cyfrowej...może masz rację

Strona 2 z 13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony