dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzychu13 Zobacz post
    Witam,
    Nie wiem czemu wszyscy są*tacy uprzedzeni do wełnianych pościeli.
    po pierwsze daje alergie
    po drugie wcale nie jest ciepła. mam niby grubą kołdrę od mamy i leży w szafie, cieplej mi pod syntetyczną.
    po trzecie żadna kołdra nie powinna służyć 6 lat! kołdrę należy prać (a wełnę trudno) a najlepiej wyrzucić po roku i kupić nową.

  2. #22

    Domyślnie

    My tu jesteśmy przede wszystkim uprzedzeni do nachalnej reklamy

  3. #23

    Domyślnie

    Witam,
    Ma pani błędne przekonanie o wełnianych pościelach pani Ewo albo zle doświadczenia ze słabą marką. Tak czy inaczej jest to temat na inne forum. Jeżeli mieliście odczucie, że obcujecie z nachalną reklamą to przepraszam. Moim celem było zasięgnięcie rad co do dekoracji domku agroturstcznego, a ze akurat moja dziewczyna zajmuje poscielami to moze nieswiadomie bylo to czuc w moich postach. Jak wszystko bedzie na tiptop to podesle zdjecie wnetrz tym czasem pozdrawiam
    Krzysiek

  4. #24

    Domyślnie

    Witaj KRZY...13,temat turystyki wiejskiej jest w moim poważnym zainteresowaniu od ponad roku.Aktualnie remontuję gospodarstwo,buduję nowy budynek z przeznaczeniem na wynajem,powoli rozpoczynam remont stajni na miejsce imprez .Interesuje mnie z jakiego programu korzystałeś przy środkach z UE,jakie trudności napotkałeś,nie jestem rolnikiem,a muszę wesprzec inwestycję środkami np.takich programów,pozdrawiam

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar asia.malczewska
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.197
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Z własnego doświadczenia:
    1. Skup się również na łazience. Musi być łatwa do utrzymania w czystości i sugerować czystość. Nie ma nic bardziej obrzydzającego niż wykwity pleśni na silikonie pod prysznicem i kamień w sedesie.

    2. łóżka - lepiej dwa osobne niż podwójne łoże małżeńskie. To bardziej uniwersalne rozwiązanie. Przy każdym łóżku stoliczek lub szafka nocna z lampką, aby można sobie wieczorem poczytać. Często mi się trafiało, że lampka była jedna, tylko po jednej stronie podwójnego łóżka i trzeba było i tak czytać przy świetle górnym.

    3. mały stolik z wygodnymi krzesłami - by zjeść śniadanie, zwłaszcza, gdy nie ma dostępnej kuchni ze stołem. Osobiście wolę zjeść śniadanie w pokoju niż przy wspólnym stole z innymi gośćmi. By podkreślić swojski charakter to mogą być krzesła wiklinowe z podłokietnikami (np. z IKEA) - nie potrzeba wówczas wstawiać osobno np. fotela.

    4. Prócz lampek przy łóżkach i wiszącej lampy głównej warto zainstalować oświetlenie kinkietowe na ścianie. Daje ono ogólne, ale stłumione oświetlenie, nie tak jaskrawe jak lampa główna. Dobre, kiedy trzeba wyjść do toalety, a drugi lokator śpi. Oczywiście lampy powinny być zapalane włącznikiem krzyżowym (przy drzwiach i przy łóżku).

    5. unikaj mocnych kolorów (pomarańcz, fiolet, czerwień, róż) na ścianach i dominujących w dodatkach (jednokolorowe zasłony, narzuty). Na dużych powierzchniach skup się na standardach: beże, ecru. Seledyn to też nie jest dobry wybór

    Napisz w jakim stylu masz dom. Jaki charakter ma mieć gospodarstwo (do jakich klientów skierowana jest oferta)? Jak przestronne są pokoje dla gości? Czy mają własną toaletę czy wspólną?

    IMHO dobrze wyglądają stłumione zielenie (typu oliwka). Kolor uspokaja i kojarzy się z wsią.
    Osobiście nie lubię niebieskiego, ale szare błękity i białe meble (plus biało-niebieska kratka) wyglądają schludnie.

    Tutaj ciekawe urozmaicenie ściany nad łóżkami, ciekawsze niż landszaft z Castoramy.

    Natomiast lampka nocna jest wg mnie na zdjęciu zła - dla osób, które lubią sobie poczytać przed snem. Lepsza byłaby mocowana nad wezgłowiem, z regulowanym kierunkiem padania światła.

    Bardzo sympatycznym rozwiązaniem, udomawiającym wnętrze jest wstawienie jednego kwiatka w doniczce na parapet.
    Nie wstawiaj sztucznych kwiatów. Nie zaścielaj łóżek kocem (sic!)
    Ja osobiście nie lubię pościeli z kory i frotowych prześcieradeł, bo mnie drapią i źle śpię. W domu mam pościel z jerseyu

    Poniżej kilka interesujących przykładów (ale dość kosztownych w realizacji):




    - tu brak oświetlenia przy łóżku!
    elfir, spałam na łóżku na fotografii nr 5 od góry - baaardzo wygodnie

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony